رفتن به مطلب

مشکل در ایندکس شدن نوشته های وردپرس

m0ota

پست های پیشنهاد شده

سلام ... من جدیدا به یه مشکلی بر خوردم ! اول بگم که افزونه  all seo از اول شروع کار وبسایتم نصب کردم ...

مشکل من اینه که وقتی مطالبم ایندکس میشه تو گوگل یه دونه نوشته (خانه) به انتهای تیتر tittle مطالبم اضافه میشه... می می خوام اصلا همچین لینکی نباشه یا حداقل به جای خانه یه نوشته ی دلخواه من ایندکس بشه ... عکسش رو میزارم براتون ...

تنظیمات افزونه سئو من به این شکل هست :   فرمت عنوان نوشته :  %post_title%  

لینک سایت : http://engineeredu.ir/

Untitled.png

لینک به ارسال

اینم اضافه کنم که تو بخش tittle هیچ اسمی از (خانه) نیومده ... من نمیدونم گوگل اینو از کجا میاره ایندکس میکنه ! 

دوستان خواهشا کمک کنید ... این مثلا بهترین انجمن وردپرس هست ! اصلا هیچکس کمک نمیکنه ... :-(

Untitled2.png

لینک به ارسال

قالب عوض کردین؟

ساختار لینک رو تغییر دادین؟

الان اون لینکایی که خانه داره همشون 404 میده

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، 4M!R گفته است :

قالب عوض کردین؟

ساختار لینک رو تغییر دادین؟

الان اون لینکایی که خانه داره همشون 404 میده

هم  قالب عوض کردم و هم ساختار لینکا رو تغییر دادم ...  برای همین حدود 70 تا لینک من ارور 404 میده تو گوگل آنالیز زده !

به غیر مشکل بالا تو همه لینکا این (خانه) رو هم اضافه کرده ...

شما اینو سرچ کنید داخل گوگل (دانلود رایگان پروژه طراحی آسانسور ساختمان مسکونی) ....

404 نمیده ... 

مشکل اینجا هست من نمیدونم این خانه رو از کجای مطلب و قالبم میاره ! اگه بدونم حداقل با اسم وبسایتم عوض میکنم ...

ویرایش شده توسط m0ota
لینک به ارسال

تو عنوان نوشته برای تنظیمات یواست فقط post name دیگه ؟

اگه تیم ویور دارین برام بفرستین تا چک کنم

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، 4M!R گفته است :

تو عنوان نوشته برای تنظیمات یواست فقط post name دیگه ؟

اگه تیم ویور دارین برام بفرستین تا چک کنم

yoast نیست ... all in seo pack هست ...
بله تو این افزونه فقط :   %post_title%  هست...

تو سورس کد هم میتونید تایتل رو ببینید ... تایتل فقط عنوان نوشته هست ... عکسش رو تو پست اول پیوست کردم ...

تم ویور ندارم ... اطلاعات ادمین بدم برید چک کنید ... ولی از تو سورس کد هم معلومه تایتل فقط عنوان نوشته هست و اصلا تو هِد چیزی به عنوان (خانه) وجود نداره ... نمیدونم این از کجا خانه رو ایندکس میکنه ... 

ویرایش شده توسط m0ota
لینک به ارسال

من تو نت گشتم یه مطلب پیدا کردم در مورد مشکلم !  ولی سوال من اینجاست چرا اسم (خانه) انتخاب کرده ... نمیشه بجای خانه اسم وبسایتم رو بزاره !؟

نقل قول

حدوداً چند وقتی است که گوگل در صفحه جستجو علاوه بر عنوان (title) صفحه، قسمتی از URL یا عنوان صفحه اول سایت را در کنار title پست نمایش می دهد.

مثلاً اگر:
– آدرس سایت: http://www.test.com
– تایتل صفحه اول: test|example tag
– تایتل یکی از پست ها: my post
باشد، ممکن است در نتایج جستجوی گوگل، عنوان چنین پستی به صورت زیر نمایش داده شود:
test|example tag – my post
درحالیکه سورس تایتل پست “my post” به صورت زیر است:
<title>my post</title>
شاید برخی افراد فکر کنند که سئوی سایتشان دچار اشکال شده! یا اشکالی در افزونه سئو بوجود آمده است! (مثلاً در مورد وردپرس، افزونه yoast یا All in One SEO Pack)
حال سوالی که برای وبمستر پیش می آید این است که مگر گوگل نباید دقیقاً عبارت موجود در تگ title را نتایج نشان دهد؟مشکل تایتل سایت در نتایج گوگلپاسخ: گوگل قبلاً دقیقاً عبارت موجود در تگ title را نتایج نشان می داد. اما اخیراً (بیش از یکسال پیش!) تصمیم بر این شده است که اگر تایتل پست کوتاه باشد، قسمتی از URL یا عنوان صفحه اول سایت را در کنار title پست نمایش دهد. اما چرا؟
گوگل چند وقتی است که سیاست اعتماد به برندها را پیش گرفته است. یعنی با نشان دادن برند سایت در نتایج جستجو، کاربر به راحتی می تواند برندهای مورد علاقه خود را از سایر نتایج تشخیص داده و ابتدا به برندهای مورد تایید خود سر بزند. مثلاً شما به سایت A اعتماد دارید و آنرا می پسندید. وقتی در نتایج قبل از تایتل اصلی، برند سایتها نیز ذکر شده باشد، شما به راحتی سایت A را از بین نتایج می یابید.

پس شما نمی توانید نام برند سایتتان را از نتایج حذف کنید! چون این تصمیم گوگل است! اما فعلاً می تونید با ترفند زیر جلوی این کار را بگیرید:
– کافی است از عنوان های طولانی استفاده کنید!مشکل تایتل سایت در نتایج گوگلالبته در سایتهای سئو پیشنهاد شده که از این ویژگی جدید باید استفاده کنید و در تمام تایتل پستها، برند سایت را درج کنید.

برای اطلاع بیشتر می تواتید به صفحات زیر سر بزنید:
http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=49268&page=2&p=325497&viewfull=1#post325497
http://moz.com/learn/seo/title-tag
https://yoast.com/google-page-title/

ویرایش شده توسط m0ota
لینک به ارسال

متاسفانه انجمن های وردپرس اصلا فعال نیستند .. خودم جواب سوالم رو پیدا کردم ..

گوگل خیلی وقته که سیاست اعتماد به برند رو پیش گرفته. این یک سیاست خیلی کلیه که گوگل میخواد سایت هایی که میشناسید و زیاد بهشون سر میزنید رو در نتایج جستجو جلوتر از بقیه به شما نشون بده.
ابعاد گسترده ای هم داره. مثلاً آرشیو غنی از کلماتی که جستجو کردید و سایت هایی که از نتایج باز کردید برای هر آی دی جیمیل ذخیره میکنه و همینطور با مرورگری که به جیمیل لاگین بوده چه سایت هایی رو بیشتر مشاهده میکنید. به خصوص مرورگر کروم که جاسوس گوگله و اگر به لیست تاپیک های من سر بزنید می بینید که مشکلی داشتم که کروم اطلاعات پنل دایرکت ادمینم رو هم به گوگل ریپورت داده بود.

در راستای همین سیاست، یعنی "وجود سایت های محبوب شما در صدر نتایج" گوگل حدود یک ساله که این ویژگی اعتماد به برند سایت رو در تایتل ایندکس ها اضافه کرده تا شما به سرعت با دیدن نام برند سایت در نتایج جستجو روی اون نتیجه کلیک کنید و همین کلیک کردن خودش چرخه سایت های محبوب رو تقویت میکنه چون یک رکورد به مشاهده این سایت در تاریخچه آی دی جیمیل شما اضافه و بر محبوبیت اون سایت اضافه میشه.

نتیجه گیری:
1- نمیتونید نام برند سایتتون رو از ایندکس هاتون حذف کنید چون تصمیم بودن یا نبودنش با شما نیست ولی میتونید به دو شیوه جلوی این کار رو بگیرید.
الف: در تنظیمات اسکریپت سایتتون جایی که تایتل سایت رو باید پر کنید خالی رها کنید و برای تایتل های حرفه ای از افزونه های سئو استفاده کنید چون گوگل از عبارتی که در این بخش قرار میگیره به عنوان برندسایت استفاده میکنه
ب: برای صفحاتتون تایتل های طولانی بنویسید. گوگل با این کارش باعث نمیشه که نام صفحات شما زیادی طولانی بشه و آخرش به سه نقط ( ... ) تبدیل بشه! اگر عبارتی که در متای تایتل نوشنید به حدی طولانی باشه که دیگه جایی برای قرار دادن برندسایت وجود نداشته باشه، گوگل برند سایت رو اضافه نمیکنه.

2- از این ویژگی استفاده کنید!
برندینگ مسئله ساده ای نیست که توی این تاپیک توضیح بدم ولی به اندازه ای که برای بالا آوردن لینک هاتون در نتایج گوگل اهمیت قائلید، به همون اندازه برای برندسازی سایتتون اهمیت قائل باشید چون برندهای محبوب هم موتورهای جستجوگر رو دارن و هم بازدیدکننده های بی واسطه. یعنی موفقیت دو چندان.

3- از این ویژگی برای بالا آوردن سایتتون در نتایج گوگل استفاده کنید. فرض میگیریم قراره با واژه "عکس" خودتون رو توی گوگل بالا بیارید. قرار دادن کیلویی کلیدواژه "عکس" در متای تایتل تک تک صفحات سایت به احتمال خیلی زیاد باعث میشه اسپمر شناخته بشید و پاک با اون عبارت از نتایج جستجوها حذف بشید ولی به لطف این ویژگی میتونید کاری کنید که گوگل خودش اون عبارت رو به انتهای تایتل صفحات سایتتون اضافه کنه!

منبع : http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=49268&page=2

ویرایش شده توسط m0ota
لینک به ارسال

دوست عزیز  وقتی شما  نام سایت رو  اخر  عنوان بیارین  این میشه برند سازی البته اول عنوان بیارین خوب نیست- وقتی هم برا پستی اسم سایتو نیارین اون موقع گوگل اینکارو براتون می کنه(چون قبلا بهش فهموندین که چی باید بیاره) و دیگه کلمات نامرتبط بهش اضافه نمی کنه.

برای لبینک های 404 ایندکس شدتونم یا ریدایرکتشون کنید به مطلب مورد نظر یا از طریق وبمستر  درخواست حذف لینک بدین.

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، 4M!R گفته است :

دوست عزیز  وقتی شما  نام سایت رو  اخر  عنوان بیارین  این میشه برند سازی البته اول عنوان بیارین خوب نیست- وقتی هم برا پستی اسم سایتو نیارین اون موقع گوگل اینکارو براتون می کنه(چون قبلا بهش فهموندین که چی باید بیاره) و دیگه کلمات نامرتبط بهش اضافه نمی کنه.

برای لبینک های 404 ایندکس شدتونم یا ریدایرکتشون کنید به مطلب مورد نظر یا از طریق وبمستر  درخواست حذف لینک بدین.

خوب چطور بهش بفهمونم اسم سایت من (مهندستان) هست نه (خانه) !

پست تایتل اینجوری بنویسم ؟

%post_title%  | مهندستان  

چون اگه بخوام تایتل رو به صورت کد بزارم کنار عنوان سایت ... اینجوری عنوان خیلی طولانی میشه چون تایتل من طولانی هست و تک کلمه ای نیست !

از طرفی همه ی سایت ها تو پست هاشون فقط تک اسم سایتشون هست ... فقط سایت من هست اینجوری شده ... :-(

( مهندس تشکر که نیم نگاهی به ما میکنی مشکلمون حل میکنید ....)

ویرایش شده توسط m0ota
لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، m0ota گفته است :

خوب چطور بهش بفهمونم اسم سایت من (مهندستان) هست نه (خانه) !

پست تایتل اینجوری بنویسم ؟

%post_title%  | مهندستان  

چون اگه بخوام تایتل رو به صورت کد بزارم کنار عنوان سایت ... اینجوری عنوان خیلی طولانی میشه چون تایتل من طولانی هست و تک کلمه ای نیست !

از طرفی همه ی سایت ها تو پست هاشون فقط تک اسم سایتشون هست ... فقط سایت من هست اینجوری شده ... :-(

title قسمت مهمیه  و باید حداکثر استفاده رو ازش کرد ولی نه با طولانی نوشتن

شما یه نمونه عنوانی که فک می کنی طوانیه رو اینجا بنویس

اگه نمی تونی کنار عنوان بیاری  سعی کن داخل متنت اسم سایت رو به صفحه اصلی لینک کنی 

مثل خبرگزاری ها که به گزارش خبرگزاری فلان (لینک شده به صفحه اصلی) استفاده می کنن

لینک به ارسال

الان عنوان سایت من تو افزونه سئو و خود تنظیمان کلی وردپرس این هست :  مهندستان | مقالات و فیلم های آموزشی رشته های فنی و مهندسی

تو افزونه عنوان نوشته رو به این صورت در آوردم که فقط عنوان همون نوشته رو تیتر کنه : %post_title%

حالا اگه به این شکل بزارم عنوان نوشته رو  : %post_title% | %page_title%

تعداد کارکتر ها نوشته خیلی زیاد میشه : پروژه ی برنامه ریزی کاهش اثرات زلزله در سطوح شهری | مهندستان | مقالات و فیلم های آموزشی رشته های فنی و مهندسی

من می خوام به این شکل باشه :پروژه ی برنامه ریزی کاهش اثرات زلزله در سطوح شهری | مهندستان

گوگل به این شکل ایندکس میکنه : پروژه ی برنامه ریزی کاهش اثرات زلزله در سطوح شهری - خانه 

یه راهی می خوام به گوگل تلنگر بزنم برند منو به اسم (مهندستان) بشناسه جای خانه !

ویرایش شده توسط m0ota
لینک به ارسال

تو تنظیمات بصورت کد نذارین   

به اینصورت :

مهندستان| %post_title%

ضمنا باز تاکید می کنم اخر عنوان بیارین نه اول

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، 4M!R گفته است :

تو تنظیمات بصورت کد نذارین   

به اینصورت :

مهندستان| %post_title%

ضمنا باز تاکید می کنم اخر عنوان بیارین نه اول

حتما این کارو میکنم اگه بعد بنویسه ...
پروژه ی برنامه ریزی کاهش اثرات زلزله در سطوح شهری | مهندستان  - خانه 

باز مشکل سر جاش میاد ...

شما چه راهی پیشنهاد میدید مهندستان به گوگل بشناسونم !؟

لینک به ارسال
در 19 دقیقه قبل، m0ota گفته است :

حتما این کارو میکنم اگه بعد بنویسه ...
پروژه ی برنامه ریزی کاهش اثرات زلزله در سطوح شهری | مهندستان  - خانه 

باز مشکل سر جاش میاد ...

شما چه راهی پیشنهاد میدید مهندستان به گوگل بشناسونم !؟

همین اضافه کردن رو انجام بده و ارور های 404 رو رفع کن کم کم  ان شالله reindex میشه

لینک به ارسال
در هم اکنون، 4M!R گفته است :

همین اضافه کردن رو انجام بده و ارور های 404 رو رفع کن کم کم  ان شالله reindex میشه

مهندس میگی از کجا لینک های 404 رفع کنم ؟

از این لینک ؟ https://www.google.com/webmasters/tools/url-removal?hl=en&siteUrl=http://engineeredu.ir/

لینک به ارسال

یا می تونی از طریق url remove  انجام بدی و یا اینکه ادرس ها 404 رو که الان لینکشون تغییر کرده به تاپیک مورد نظر ریدایرکت کنید

راه اول بهتره - بعدش تاپیک هارو با لینک های جدیدشون به گوگل معرفی کن( fetch کردن  رو تو گوگل جستجو کن متوجه منظورم میشی)

در مورد مهندس هم شما لطف داری ولی من دانشجوم البته نه تو دانشگاه ;)

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، m0ota گفته است :

سلام ... من جدیدا به یه مشکلی بر خوردم ! اول بگم که افزونه  all seo از اول شروع کار وبسایتم نصب کردم ...

مشکل من اینه که وقتی مطالبم ایندکس میشه تو گوگل یه دونه نوشته (خانه) به انتهای تیتر tittle مطالبم اضافه میشه... می می خوام اصلا همچین لینکی نباشه یا حداقل به جای خانه یه نوشته ی دلخواه من ایندکس بشه ... عکسش رو میزارم براتون ...

تنظیمات افزونه سئو من به این شکل هست :   فرمت عنوان نوشته :  %post_title%  

لینک سایت : http://engineeredu.ir/

Untitled.png

سلام تو تنظیمات All in One SEO Pack نام ترجیحی اسم سایتتون  رو وارد کنید تنظیمات دیگه رو پیش فرض بزارید درست میشه برای منم پیش اومده بود

wxqr_1.png

ویرایش شده توسط hamidna
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...