رفتن به مطلب

چگونه از 1 ترابایت حجم در کامپیوتر پشتیبان بگیرم؟

Ali

پست های پیشنهاد شده

باسلام

نزدیک به 1 ترابایت فیلم در هارد اکسترنال ذخیره است که میخوام ازشون نسخه پشتیبان بگیرم در غیر محل ذخیره سازی هارد اکسترنال

یک مقدار دی وی دی تهیه شد تا رایت کنم

اما یکی از دوستان میگفت، بعد از گذشت چندسال روی دی وی دی به صورت خودکار لکه هایی می افتد و خراب میشود (یعنی دی وی دی) تاریخ انقضاء دارد.

آیا این مطلب حقیقت دارد؟

اگر بله، آیا نوع دیگر دی وی دی داریم که تاریخ انقضاء نداشته باشد و در ایران هم یافت شود؟ اگر نه؛ پس چگونه از این حجم نسخه پشتیبان تهیه کنم؟

باتشکر

لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، Ali گفته است :

باسلام

نزدیک به 1 ترابایت فیلم در هارد اکسترنال ذخیره است که میخوام ازشون نسخه پشتیبان بگیرم در غیر محل ذخیره سازی هارد اکسترنال

یک مقدار دی وی دی تهیه شد تا رایت کنم

اما یکی از دوستان میگفت، بعد از گذشت چندسال روی دی وی دی به صورت خودکار لکه هایی می افتد و خراب میشود (یعنی دی وی دی) تاریخ انقضاء دارد.

آیا این مطلب حقیقت دارد؟

اگر بله، آیا نوع دیگر دی وی دی داریم که تاریخ انقضاء نداشته باشد و در ایران هم یافت شود؟ اگر نه؛ پس چگونه از این حجم نسخه پشتیبان تهیه کنم؟

باتشکر

سلام 

بهترین پشتیبان گیری برای این اطلاعات تهیه هارد دیگر هست. من خودم تو کار فیلم هستم دیگه با همه رقم دیویدی کار کردم.

دوستتون گفتن لکه میوفته اون از کاوری هست که دیویدی رو داخلش میزارن اگه بتونید از جنس خوبای اون پیدا بکنید هیچ مشکلی نیست. من خودم 7 ساله آرشیو رایت کردم همچنان با هیچ مشکلی باز میکنه و در موقع رایت کردن با سرعت 12 رایت کنید نه با سرعت خیلی کم نه با سرهت خیلی بالا 12 بهترین سرعت رایت هست برای دیویدی اگر رایترتون اوکی باشه.

اگه می خواین رایت بکنید بهترین نسخه های دیویدی موجود در بازار پرینکو مشکی و سونی هستن اگر بتونید اصل تایوان پیدا بکنید پیرینکو ها نسخه باجت و گولد دارند که از اون ها استفاده نکنید نسخه قرمز پرینکو هم خوبه

ولی بهتر از اینا یه دیویدی های بودن به اسم ایپوچ اگر درست یادم باشه بهترین نسخه دیویدی برای نگهداری هستن پک 10 تایی بودن و فک کنم بتونید به راحتی پیدا بکنید.

سوالی بود در خدمتیم یا علی.

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، hadiemp گفته است :

اگه می خواین رایت بکنید بهترین نسخه های دیویدی موجود در بازار پرینکو مشکی و سونی هستن اگر بتونید اصل تایوان پیدا بکنید پیرینکو ها نسخه باجت و گولد دارند که از اون ها استفاده نکنید نسخه قرمز پرینکو هم خوبه

باسلام

از پاسخ و تجربیات شما ممنونم

دی وی دی پرینکو معمولی به رنگ قرمز است.

1- تفاوت رنگ قرمز و سیاه چیه؟

2- توصیه میکنید این دی وی دی های قرمز رو پس بدیم مشکی بگیریم؟

3- نسخه اصلی تایوانی چطور تشخیص داده میشه و کجا یافت میشه؟

4- باجد و گولد پرینکو، غیر از پرینکوی قرمز و مشکی هست؟

5- فیلم هایی که قرار است رایت بشه، خیلی حیاتی و مهم هست، بعد از رایت، در چه شرایط دما نگهداری بشه؟

6- چگونه نگهداری بشه؟ (آیا آلبوم سی دی خوبه؟) کاور دی وی دی کدوماش خوبه؟ اصلا کاور پیشنهاد میشه؟

7- شنیدم در زرورق نگهداری بشه سالمتر میمونه، حقیقت داره؟

اگر مواردی که میفرمایید رعایت بشه، دیگه همیشه سی دی ها سالم میمونه و خودکار خراب نمیشن؟

اگه مورد خاصی برای نگهداری و رایت به ذهنتون میرسه بگید ممنون میشم

باتشکر

لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، Ali گفته است :

باسلام

از پاسخ و تجربیات شما ممنونم

دی وی دی پرینکو معمولی به رنگ قرمز است.

1- تفاوت رنگ قرمز و سیاه چیه؟

2- توصیه میکنید این دی وی دی های قرمز رو پس بدیم مشکی بگیریم؟

3- نسخه اصلی تایوانی چطور تشخیص داده میشه و کجا یافت میشه؟

4- باجد و گولد پرینکو، غیر از پرینکوی قرمز و مشکی هست؟

5- فیلم هایی که قرار است رایت بشه، خیلی حیاتی و مهم هست، بعد از رایت، در چه شرایط دما نگهداری بشه؟

6- چگونه نگهداری بشه؟ (آیا آلبوم سی دی خوبه؟) کاور دی وی دی کدوماش خوبه؟ اصلا کاور پیشنهاد میشه؟

7- شنیدم در زرورق نگهداری بشه سالمتر میمونه، حقیقت داره؟

اگر مواردی که میفرمایید رعایت بشه، دیگه همیشه سی دی ها سالم میمونه و خودکار خراب نمیشن؟

اگه مورد خاصی برای نگهداری و رایت به ذهنتون میرسه بگید ممنون میشم

باتشکر

ببینید من پرینکویی که گفتم به خاطر سهولت در پیدا کردن هست و دیویدی های بهتری هم هستن اگر بتونید پیدا بکنید فقط پرینکو اصل تایوان رو من تضمین می کنم.و رایتر امر مهمی در مانایی دیویدی ها داره یعنی رایترتون خوب باشه و بدون هیچ ارور تو این لینک برندهای دیویدی رو ببنید.

https://www.amazon.com/s/ref=zg_rdr_tr_sr/167-1011794-4685110?_encoding=UTF8&node=1036658&sort=review-rank

آرشیوال پروفشنال گرید Falcon Media Pro DVD-R اگه بتونی پیدا بکنی بهترین دیویدی برای آرشیو هست.

1-تفاوت رنگیش رو نمیدونم ولی تجربه بهم گفته سیاه بهتره البته قرمز هم خوبه 

2-نه هیچ مشکلی نیست

3-دی ویدی رو به سمت نور بگیرید میتونید اسم پرینکو رو دفعات ببینید که هک شده

4- به اسم پرینکو میزنن

5-دما اینا ربطی نداره تا اون حد  

6-تو جایی نگه دارید که نویز نباشه کاور ضد خش بگین بهتون میدن دیگه چشم بهتر میشناسه 

7-والا من نشنیدم 

ویرایش شده توسط hadiemp
لینک به ارسال

باتشکر از پاسخ شما

رایت رو با دیویدی رایتر معمولی لپتاب e6400 dell انجام میشه.

مشکلی خاصی در دراز مدت نداره؟ 

و آیا پس از هر دی وی دی رایت کردن، بهتره از صحت آن اطمینان حاصل کنیم و امتحانش کنیم؟

لینک به ارسال
در 50 دقیقه قبل، Ali گفته است :

باتشکر از پاسخ شما

رایت رو با دیویدی رایتر معمولی لپتاب e6400 dell انجام میشه.

مشکلی خاصی در دراز مدت نداره؟ 

و آیا پس از هر دی وی دی رایت کردن، بهتره از صحت آن اطمینان حاصل کنیم و امتحانش کنیم؟

ببینید هرچیزی در طول مدت خراب میشه نمیتونم دقیق بگم چند سال یا چند روز عمر میکنه شاید فردا شاید چند ماه یا سال دیگه برای بکاپ گیری هارد بهترین چیز ممکن هست.

من یه ویندوز تو دیویدی پرینکو قرمز دارم از سال 89-90 به راحتی کار میکنه و خش هم داره اما قشنک خیلی شیک تا چند سال دیگه هم میمونه بازهم میگم سعی کنید اصل تایوان پیدا بکنید.

امتحان کنید بهتره یه موقع درست رایت نمیشه درست بعد پاک کردن اطلاعات دیگه کاری نمیشه کرد. و دیویدی رو تا ته پر نکنید فضای خالی کمی بزارین بمونه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...