رفتن به مطلب

خطای 500 در وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام - سایت من که بازش میکنم از هر 5 بار 4 بارش خطای 500 میده - چطور متوجه بشم مشکل از کجاس؟ فایل LOG کجای هاست هستش؟ اینو ببینم متوجه میشم؟

الان من هر مشکلی که هاستم پیدا میکنه شرکت میگه به برنامه نویست بگو مشکل رو حل کنه - من برنامه نویس معتبر از کجا بیارم؟

چند روز پیش زدن سایتو 24 ساعت معلق کردن - بعدش زنگ زدم میگم درستش کنید میگه باید درخواست بدی - درخواست گفتم دادم - گفتم کی بررسی میشه درخواستم - گفت معلوم نیست - گفتم معلوم نیست یعنی 0 تا 24 ساعت - گفت ممکنه:blink: ----------- میگن از سایتت ایمیل اسپم ارسال شده از CMS مربوط به کوتاه کننده لینک که در زیر دامنه ات نصب کردی - درحالی که طی 1 سال و خورده ای پیش همچین مشکلی رخ نداده بود-  یهو این مشکل پیدا شد - منم به این زیر دامنه دست نزده بودم و دست کاریش نکرده بودم - مجبور شدم بزنم غیر فعالش کنم تا مشکل حل بشه - یه برنامه نویس که باشه دیگه این مشکلات رخ نمیده:wacko:

ویرایش شده توسط md3848
لینک به ارسال

دوست عزیز همه کسایی که اینجا هستن بیشترشون از وردپرس استفاده می کنن و بدون مشکل براشون کار می کنه؟پس مشکل برنامه نویسی ندارین

مشکلتون یااز پلاگین هایی که نصب کردین یا از هاست هستش یا تغییری که خودتون ایجاد کردین یا از قالب غیر استاندارد.

تو اون یکی تاپیکم خدمتتون عرض کردم لیست افزونه و ادرس سایتتونو قرار بدین تا دوستان بررسی کنند

لینک به ارسال

دوست عزیز همه کسایی که اینجا هستن بیشترشون از وردپرس استفاده می کنن و بدون مشکل براشون کار می کنه؟پس مشکل برنامه نویسی ندارین

مشکلتون می تون بخاطر یکی از اینا باشه :

1-پلاگین هایی که نصب کردین

2- از هاست هستش

3- تغییری که خودتون ایجاد کردین

4-از قالب غیر استاندارد.

لیست افزونه و ادرس سایتتونو قرار بدین تا دوستان بررسی کنند

اینم نصب کنید و اجرا کنید و ببینید کدوم پلاگین بیشتر درگیر می کنه منابعتونو

https://wordpress.org/plugins/p3-profiler/

ویرایش شده توسط 4M!R
لینک به ارسال

ممنون از شما - سایت بالا نمیاد که بخوام افزونه فوق رو نصب کنم و...

به پشتیبانی گفتم گفت داریم پیگیری میکنیم - مشکل حل شد خبر میدیم.

3 روز پیش هم این مشکل رخ داد که خبر دادم و 1 ساعت بعد تقریبا درستش کردن.

تغییری که خودتون ایجاد کردین >>>> تو کدوم قسمت دقیقا منظور شماس؟

از قالب غیر استاندارد >>>> مبنای استاندارد بودن یا نبودن قالب چیه؟

لیست افزونه ها : 

1. autoptimize
  2. broken-link-checker
  3. crayon-syntax-highlighter
  4. easy-digital-downloads >>>>> غیر فعال
  5. erima-zarinpal-donate >>>> غیر فعال
  6. kama-wp-smile
  7. limit-login-attempts
  8. p3-profiler >>>> غیر فعال
  9. remove-query-strings-from-static-resources
  10. rss-manager
  11. shortcodes-ultimate
  12. w3-total-cache
  13. WebGate-Easy-Digital-Download-master >>>> غیر فعال
  14. wordpress-seo
  15. wp-jalali
  16. wp-optimize
  17. wp-smushit
  18. wpdiscuz
ویرایش شده توسط md3848
لینک به ارسال

broken-link-checker  اگه تعداد بالای لینک داشته باشین و به درستی تنظیم نشه باعث اختلال میشه

autoptimize و توتال کش هر دو یه کار می کنن چرا هردو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

broken-link-checker  اگه تعداد بالای لینک داشته باشین و به درستی تنظیم نشه باعث اختلال میشه

autoptimize و توتال کش هر دو یه کار می کنن چرا هردو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

شرکت پیام داد گفت مشکل حل شده:mellow:

الان 2-3 روز یه بار این طوری میشه جدیدا

نمیشه شکایت کرد؟ یا کاری کرد که دیگه این کارا تکرار نشه؟

جون الان اگه مشکل از من بود، تو 3سوت سایت رو 24 ساعت معلق میکردن!<_<

لینک به ارسال

لینک به ارسال

چرا خطای داخلی سرور در وردپرس اتفاق می‌افتد؟

خطای داخلی سرور فقط مختص وردپرس نیست و با هرچیزی که بر روی سرور اجرا می‌شود، ممکن است رخ دهد. اما در وردپرس معمولا به خاطر افزونه‌ها و توابع پوسته رخ می‌دهد یا با فایل خراب htaccess و محدودیت حافظه php. بعضی موارد با خطای وردپرس internal server error فقط موقع دسترسی به پنل مدیریتی مواجه می‌شوید در حالی که بقیه سایت به خوبی در حال کار کردن است. در ادامه راه حل‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

جستجو برای فایل htaccess. خراب

اولین مشکلی  که برای برطرف کردن خطای داخلی سرور یا وردپرس internal server error باید بررسی کنید یک فایل htaccess خراب است. که اینکار را می‌توانید با تغییر نام این فایل انجام دهید. برای این کار با یک نرم افزار مدیریت FTP مثل filezilla وارد سایت شوید و در پوشه‌ای که فایل های wp-content و wp-admin و wp-includes قرار دارد فایل htaccess را به  نامی دیگر مثل htacces_old  تغییر دهید. با این تغییر نام سرور دیگر به این فایل خراب، دسترسی  ندارد چرا که از روی نام آنرا می‌یابد و در صورتی که سایت شما بعد از تغییر نام درست کار کرد مشکل از این فایل بوده  و فقط برای ساخت دوباره این فایل به تنظیمات و سپس پیوند‌های یکتا رفته و دکمه ذخیره را بزنید با این کار فایل htaccess دوباره تولید می‌شود.

اگر این راه حل مشکل شما را حل نکرد ادامه این مقاله را  بخوانید…

عبور از محدودیت حافظه PHP

وردپرس internal server error ممکن است به خاطر عبور از محدودیتی که برای حافظه در php در نظر گرفته شده است رخ دهد که برای رفع این مشکل فایل wp-config.php در شاخه اصلی وردپرس را ویراش کنید و خط پایین را تگ phpp اصلی اضافه کنید:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

اگر که فقط هنگام دسترسی به پنل مدیریتی با پیام وردپرس internal server error مواجه می‌شوید راه دیگری وجود دارد که یک فایل متنی با نام php.ini  تولید کنید و در آن بنویسید : memory=64MB  و فایل را ذخیره و در پوشه wp-admin با استفاده از FTPP ذخیره کنید.

خوب ممکن است که با این کار خطای وردپرس internal server error دیگر نمایش داده نشود اما مشکل هنوز برطرف نشده است! مشکل از یک افزونه یا تابع پوسته که ضعیف کدنویسی شده است ممکن است رخ دهد که باید این پلاگین را پیدا و مشکل را برطرف کنید. این کار با دیدن log های هاست صورت می‌گیرد که برای دسترسی به این گزارش ها با ارائه دهنده هاست تماس بگیرید و مشکل را مطرح سازید.

مشکل با افزایش حافظه اگر برطرف نشد دو راه دیگر باقی می‌ماند که در ادامه بیان می‌شود…

غیرفعال سازی همه افزونه‌ها

اگر که هیچ یک از راهکارهای قبلی مشکل را برطرف نکرد این مشکل ممکن است به خاطر افزونه خاصی رخ داده باشد یا چند افزونه که در کنار هم ایجاد مشکل کرده‌اند. خوب اول تمام پلاگین ها را باید غیر فعال کنید اما این کار باید بدون ورود به پنل مدیریتی صورت گیرد برای این کار دو راه داریم یکی اینکه از طریق FTP پوشه plugins را در پوشه wp-content تغییر نام دهید که افزونه ها از دسترس وردپرس خارج شود این کار را که انجام دهید، تمام افزونه‌ها غیر فعال خواهد شد. خوب دیگر نمی‌توانید وارد پنل مدیریتی شوید با تغییر نام دوباره از نام جدید به pluginss افزونه ها را برای وردپرس قابل دسترس کنید اما این بار افزونه ها همه غیر فعال اند خوب حالا یکی یکی افزونه ها را فعال کنید تا بفهمید که مشکل از کدام افزونه است.
راه دیگر غیر فعال سازی همه افزونه ها استفاده از phpMyAdmin است اگر نمی‌دانید که چگونه به phpMyAdmin دسترسی داشته باشید از شیوه FTP استفاده کنید. در پایگاه داده وردپرس به جدول wp_options رفته و نام تنظیمات active_plugins را بیابید و مقدارش را به  a:0:{} تغییر دهید.
اگر که مشکل حل شد متوجه خواهید شد که یکی از افزونه ها باعث وقوع خطای وردپرس internal server error شده است اما اگر هنوز هم مشکل دارید فایل های اصلی وردپرس  را از یه فایل تازه نصب دوباره بر روی هاست آپلود کنید این کار هیچ کدام از اطلاعات شما را حذف نخواهد  کرد ولی اگر یکی از فایل ها خراب شده باشد مشکل را برطرف خواهد کرد.

https://hamyarwp.com/wordpress-internal-server-error/

https://mihanwp.com/internal-server-error-500-fix/

لینک به ارسال

چرا خطای داخلی سرور در وردپرس اتفاق می‌افتد؟

خطای داخلی سرور فقط مختص وردپرس نیست و با هرچیزی که بر روی سرور اجرا می‌شود، ممکن است رخ دهد. اما در وردپرس معمولا به خاطر افزونه‌ها و توابع پوسته رخ می‌دهد یا با فایل خراب htaccess و محدودیت حافظه php. بعضی موارد با خطای وردپرس internal server error فقط موقع دسترسی به پنل مدیریتی مواجه می‌شوید در حالی که بقیه سایت به خوبی در حال کار کردن است. در ادامه راه حل‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

جستجو برای فایل htaccess. خراب

اولین مشکلی  که برای برطرف کردن خطای داخلی سرور یا وردپرس internal server error باید بررسی کنید یک فایل htaccess خراب است. که اینکار را می‌توانید با تغییر نام این فایل انجام دهید. برای این کار با یک نرم افزار مدیریت FTP مثل filezilla وارد سایت شوید و در پوشه‌ای که فایل های wp-content و wp-admin و wp-includes قرار دارد فایل htaccess را به  نامی دیگر مثل htacces_old  تغییر دهید. با این تغییر نام سرور دیگر به این فایل خراب، دسترسی  ندارد چرا که از روی نام آنرا می‌یابد و در صورتی که سایت شما بعد از تغییر نام درست کار کرد مشکل از این فایل بوده  و فقط برای ساخت دوباره این فایل به تنظیمات و سپس پیوند‌های یکتا رفته و دکمه ذخیره را بزنید با این کار فایل htaccess دوباره تولید می‌شود.

اگر این راه حل مشکل شما را حل نکرد ادامه این مقاله را  بخوانید…

عبور از محدودیت حافظه PHP

وردپرس internal server error ممکن است به خاطر عبور از محدودیتی که برای حافظه در php در نظر گرفته شده است رخ دهد که برای رفع این مشکل فایل wp-config.php در شاخه اصلی وردپرس را ویراش کنید و خط پایین را تگ phpp اصلی اضافه کنید:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

اگر که فقط هنگام دسترسی به پنل مدیریتی با پیام وردپرس internal server error مواجه می‌شوید راه دیگری وجود دارد که یک فایل متنی با نام php.ini  تولید کنید و در آن بنویسید : memory=64MB  و فایل را ذخیره و در پوشه wp-admin با استفاده از FTPP ذخیره کنید.

خوب ممکن است که با این کار خطای وردپرس internal server error دیگر نمایش داده نشود اما مشکل هنوز برطرف نشده است! مشکل از یک افزونه یا تابع پوسته که ضعیف کدنویسی شده است ممکن است رخ دهد که باید این پلاگین را پیدا و مشکل را برطرف کنید. این کار با دیدن log های هاست صورت می‌گیرد که برای دسترسی به این گزارش ها با ارائه دهنده هاست تماس بگیرید و مشکل را مطرح سازید.

مشکل با افزایش حافظه اگر برطرف نشد دو راه دیگر باقی می‌ماند که در ادامه بیان می‌شود…

غیرفعال سازی همه افزونه‌ها

اگر که هیچ یک از راهکارهای قبلی مشکل را برطرف نکرد این مشکل ممکن است به خاطر افزونه خاصی رخ داده باشد یا چند افزونه که در کنار هم ایجاد مشکل کرده‌اند. خوب اول تمام پلاگین ها را باید غیر فعال کنید اما این کار باید بدون ورود به پنل مدیریتی صورت گیرد برای این کار دو راه داریم یکی اینکه از طریق FTP پوشه plugins را در پوشه wp-content تغییر نام دهید که افزونه ها از دسترس وردپرس خارج شود این کار را که انجام دهید، تمام افزونه‌ها غیر فعال خواهد شد. خوب دیگر نمی‌توانید وارد پنل مدیریتی شوید با تغییر نام دوباره از نام جدید به pluginss افزونه ها را برای وردپرس قابل دسترس کنید اما این بار افزونه ها همه غیر فعال اند خوب حالا یکی یکی افزونه ها را فعال کنید تا بفهمید که مشکل از کدام افزونه است.
راه دیگر غیر فعال سازی همه افزونه ها استفاده از phpMyAdmin است اگر نمی‌دانید که چگونه به phpMyAdmin دسترسی داشته باشید از شیوه FTP استفاده کنید. در پایگاه داده وردپرس به جدول wp_options رفته و نام تنظیمات active_plugins را بیابید و مقدارش را به  a:0:{} تغییر دهید.
اگر که مشکل حل شد متوجه خواهید شد که یکی از افزونه ها باعث وقوع خطای وردپرس internal server error شده است اما اگر هنوز هم مشکل دارید فایل های اصلی وردپرس  را از یه فایل تازه نصب دوباره بر روی هاست آپلود کنید این کار هیچ کدام از اطلاعات شما را حذف نخواهد  کرد ولی اگر یکی از فایل ها خراب شده باشد مشکل را برطرف خواهد کرد.

https://hamyarwp.com/wordpress-internal-server-error/

https://mihanwp.com/internal-server-error-500-fix/

http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-fix-the-internal-server-error-in-wordpress/

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

بادرود

چی؟

شکایت!

به هاستیگ ایرانی!!

پولتونو که می خورن هیچی. دسترسی تونم میگیرن بدون اطلاع. و دستتون هم به هیچی بند نیست.

اگر مطمئنی مشکل از سایت خودتون نیست و هاستینگون معتبره باهاشون صحبت کنید که این چه وضعشه ، هاستم رو انتقال بدید به یه سرور دیگه ....خودشون انتقال میدن ( ممکنه بخاطر پوزش یه مدتی هم به قردادتون اضافه کنن)

شما هم بهتره برای امنیت افزونه های غیرفعال تونو پاک کنید

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

بادرود

چی؟

شکایت!

به هاستیگ ایرانی!!

پولتونو که می خورن هیچی. دسترسی تونم میگیرن بدون اطلاع. و دستتون هم به هیچی بند نیست.

اگر مطمئنی مشکل از سایت خودتون نیست و هاستینگون معتبره باهاشون صحبت کنید که این چه وضعشه ، هاستم رو انتقال بدید به یه سرور دیگه ....خودشون انتقال میدن ( ممکنه بخاطر پوزش یه مدتی هم به قردادتون اضافه کنن)

شما هم بهتره برای امنیت افزونه های غیرفعال تونو پاک کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...