Germanizer

پیوند یکتا به فارسی بهتر است یا انگلیسی؟

13 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

برای هر پست، پیوند یکتا (url) پست رو بهتره همان فارسی بنویسیم یا به انگلیسی ترجمه کنیم و قرار بدیم؟

تحقیق کردم صحبتهای خیلی ضد و نقیضی شنیدم. کدوم حالت برای سئو و بازدید بهتره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

به نظر من مهمه که url برای گوگل خوانا باشه. آدرس های فارسی چون خوانا نیستند و زمانی که شما کپی می کنی جای دیگه به شکل نا مشخص میان، مشکل دارن. من معمولا یه عبارت کلیدی به صورت انگلیسی به عنوان نامک در نظر میگیرم. چندین سایت معتبر هم دیدم از همین روش استفاده می کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود

ضمن تشکر و موافقت با آقای مهدوی عزیز

من هم با انگلیسی موافقم البته تا یه جاهایی می شه گفت مهم نیست ولی خب در برخی موارد انگلیسی بهتره

گوگل که براحتی قادر به ترجمه هست، در مواقع لینک دادن انگلیسی بهتره بخصوص اگه در سایت خارجی باشه، فارسی زیاد کارکترهاش در url همگی جا نمی شن و...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خود مسئولین رسمی توضیحی ندادند که کدومش بهتره؟

الان توی این لینک از خود مهندسین رسمی گوگل نقل قول کردن که بهتره url هر صفحه به همان زبان متن و محتوای سایت باشه:

https://www.seroundtable.com/google-url-language-format-20523.html

یعنی اگر زبان سایتمون فارسی هست url ها رو هم فارسی بنویسیم

بلاخره کدوم درسته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر دو درسته

ولی اگه بخوای بگی کدوم بهتره و همه جا کاربردی هست انگلیسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

اساس کار گوگل بر اساس تطابق هست

عنوان، آدرس، محتوا (متن، عکس، فیلم)

هرچی درصدر تطابق عبارت جستجو شده با یک صفحه در وب (با این سه تا قسمت) بیشتر باشه احتمال نمایش در ابتدای نتایج بالاتر هست

البته همون‌طور که می‌دونید بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو از طریق محتوا تنها یکی از عوامل هست

لذا قطعا آدرس‌های فارسی بهتر هستند (هرچند از لحاظ تعداد کاراکتر‌های مجاز در وردپرس محدودیت به وجود میارن)

و واقعا نمی‌دونم چرا افراد میان و از آدرس انگلیسی استفاده می‌کنن ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب از عنوان فارسی کوتاه استفاده کنید. قرار نیست که عنوان نوشته رو برای url هم کپی کنید. 

همون عنوان نوشته رو برای url بصورت بهینه استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستانی که ادرس انگلیسی رو پیشنهاد دادن میشه بپرسم چهارشنبه سوری رو چطوری میذارن که گوگل بفهمه؟؟؟؟؟:blink:

ویرایش شده در توسط 4M!R

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 3/21/2017 at 17:55، 4M!R گفته است :

دوستانی که ادرس انگلیسی رو پیشنهاد دادن میشه بپرسم چهارشنبه سوری رو چطوری میذارن که گوگل بفهمه؟؟؟؟؟:blink:

ترجمه كن به انگليسي خب

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان دقت داشته باشید هیچ فرقی این دو مورد با هم ندارن

کسی که میگه فارسی باشه برای سایت فارسی زبان مثلا مثال زدن چهارشنبه سوری : در صورتی که می خواهید نامک انگلیسی باشه دقیقا ترجمه انگلیسی چهارشنبه سوری رو بزنید گوگل متوجه میشه / حالا فارسی هم زدی باز مشکلی نداره 

کسی نمی تونه بگه این خوبه و اون یکی بد 

فقط از نظر تمیز بودن انگلیسی بهتره اونم زمانی که لینک کپی میشه در زبان فارسی وقتی کپی می کنیم علامت درصد نشون داده میشه و جالب نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من خودم از نامک انگلیسی برای مطالبم استفاده میکنم ولی به نظر خودم نامک فارسی خیلی بهتر هستش و در جستجوی گوگل خیلی موثر هستش هرچند در جستجوی گوگل اولویت کلمه ای که سرچ میشه ابتدا در عنوان و توضیحات description meta هستش و بعد پیوند یکتا مورد نظر و چه بهتر که کلمه جستجو شده در هر سه (عنوان-توضیحات و آدرس سایت) موجود باشه

ولی اگه در بخش سئو داخلی سایت مخصوصا تنظیمات سئو عنوان و متا ها به درستی انجام بشه میتونید از هر نوع پیوند یکتایی استفاده کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من فارسی میگذارم و مشکلی ندارم 5 دقیقه بعد از انتشار مطلب هم توی گوگل ایندکس میشه و هم وقتی کش سایت از گوگل میگیرم مطالب جدید کش شدند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 3/20/2017 at 22:32، Germanizer گفته است :

سلام دوستان

برای هر پست، پیوند یکتا (url) پست رو بهتره همان فارسی بنویسیم یا به انگلیسی ترجمه کنیم و قرار بدیم؟

تحقیق کردم صحبتهای خیلی ضد و نقیضی شنیدم. کدوم حالت برای سئو و بازدید بهتره؟

همانطور که دوستان خوبم گفتند میتونید از هر دو بهره ببرید ولی یه فرق های ریزی باهم دارند

1. توی رقابت در کوئری جستجو شده فارسی با سایت های فارسی زبان سایت هایی که آدرس های انگلیسی دارند شانس کمتری تو کسب رتبه خواهند داشت.

2. توی رقابت در کوئری جستجو شده انگلیسی با سایت های فارسی زبان سایت هایی که آدرس های انگلیسی دارند شانس بیشتری تو کسب رتبه خواهند داشت.

پیشنهاد بنده اینه که شما اگر میخواهید فقط توی ایران فعالیت کنید فقط از زبان رسمی کشور ایران (فارسی) بهره ببرید

اگر میخواهید برای انگلیسی زبان ها فعالیت کنید از زبان انگلیسی

اگر هر دو مد نظرتون هست باید سایت دو زبانه راه اندازی کنید 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری