رفتن به مطلب

حذف عکس اصلی بعد از تغییر مقیاس در وردپرس

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشید.
من در پست گذاری خودم توی سایتم متوجه شدم که عکس هایی که آپلود می کنم به خاطر ایزای واترمارک حجمشون زیاد میشه مثلا اگر 20 باشه میشه 80 کیلوبایت و چون در سایتم عکس های زیادی آپلود میشه و همینطور عکس ها بهتر در همون حجم های اصلیشون بمونن و همینطور هاستمو داره پر می کنه یک راه چاره پیدا کردم.
اونم بعد از آپلود کردن عکس ها یک بار مقیاس عکس ها را در قسمت ویرایش عکس تغییر بدم که وقتی مثلا اگر 400 در 300 باشه بذارمش روی 401 در 300 خودش دوباره میاره روی 400 در 300 و همینطور حجم عکس ها رو میاره پایین.

ولی تنها مشکل اینه که عکس اصلی را نگه میداره !!

و فقط تنها یک راه چاره میخوام از شما که بهم کمک کنید تا بتونم عکسی اصلی که بعد از تغییر مقیاس بی استفاده در هاستم می مونن چی کار کنم ؟ و چطور پاکش کنم.؟

چون وقتی به همون عکس و قسمت ویرایش مراجعه می کنم سمت راست نوشته بازیابی عکس اصلی .

راهی هست که بتونم عکس اصلی را خودکار پاک کنم یا مدت خاصی بهش بدم تا بعد از اون زمان خودش پاک بشه؟

البته از افزونه - wp-smash هم برای کم کردن حجم عکس ها استفاده می کنم.

با تشکر از سایت خوبتون

اسم سایتم : نتدونه

آدرس سایتم : http://www.netdoone.com/

لینک به ارسال

راستش یه کد من پیدا کردم با این سوال و جواب میخواستم بدونم کاری می کنه و مشکلی پیش نمیاد اگر نصبش کنم ؟

سوال :

In wordpress media library is there any way to remove original image after a resize? It seems to keep the original and I feel this wastes a lot of space.

جواب :

You have to use wp_generate_attachment_metadata filter to manipulate upload image.

Here is the code:

add_filter('wp_generate_attachment_metadata', 'txt_domain_delete_fullsize_image');

function txt_domain_delete_fullsize_image($metadata)
{
    $upload_dir = wp_upload_dir();
    $full_image_path = trailingslashit($upload_dir['basedir']) . $metadata['file'];
    $deleted = unlink($full_image_path);

return $metadata;
}

Code goes in function.php file of your active child theme (or theme). Or also in any plugin php files.
The code is tested and fully functional.
Hope this helps!

با تشکر

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...