رفتن به مطلب

انتقال سایت از ساب دامین به دامین

پست های پیشنهاد شده

سلام،

سایتی هست که نمی خواهد لحظه ای در دسترس نباشد و تا وقتی طراحی مجدد آن به پایان نرسیده و مطالب بالا نرفته، سایت پیشین بالا باشد.

طبیعتاً سایت جدید باید در ساب دامین بالا باشد و بعد انتقال صورت گیرد.

کم درد سر ترین راه برای این کار چیست؟

لینک به ارسال

نه منظور شاهین اینه که چطوری درجا انتال انجام داده بشه... و سایت لحظه ای داون نشه...

یک راه به نظر من

اول از همه ریدایکت بشه به ساب دامین

بعد ساب دامین کپی پیدا کنه به دامین اصلی

بعد دوباره ریدایکت برداشته بشه

فکر کنم درست بشه اینجوری. درضمن شاهین جان سابدامینت رو یکجوری انتخاب کن که تابلو نباشه. مثلا :

WW5.SITE.COM

یا

wwv.site.com

لینک به ارسال

شما اگه قالب جدید میخوایید بزارید برای سایت وردپرسی اصلا سایت دان نمیشه فقط کافیه قالب رو فعال کنید!

لینک به ارسال

فکر کنم بد توضیح دادم.

یک سایت هست با یه سیستم مدیریت محتوای غیر وردپرسی.

میخوام ری دیزاینش کنم و مطالبش رو با وردپرس بیارم بالا؛ اما گفته تا وقتی همه ی مطالب در سایت جدید آماده نشده، میخواد سایت قدیمی بالا باشه.

مجبورم روی ساب دامین سایت رو ببرم بالا و بعد که کامل شد اون وقت جای ساب دامین از طریق دامین اصلی قابل دسترس باشه.

اما انتقال رو به چه صورتی انجام بدم که راحت ترین روش باشه؟

(اینکه این سوال رو مطرح کردم؛ چون حس کردم احتمالاً باید روشی راحت تر از انتقال فایل ها به روت و تغییر آدرس وجود داشته باشه)

لینک به ارسال

خب شاهین همین کاری که من گفتم رو انجام بدی درست میشه دیگه

لینک به ارسال

ممنون مرتضی جان؛ اما راهی راحت تر از انتقال فایل ها میخوام.

اگه نشانی سایت رو روی دامین اصلی و نشانه وردپرس رو روی ساب دامین بذارم، مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به ارسال

حقیقتش متوجه نشدم رویه چی هست.

برای انتقال میتونید اول وردپرس رو ببرید توی زیردامنه و انتقال رو تکمیل کنید بعد بیارید روی دامنه اصلی.

لینک به ارسال

منظور این هست که انتقال فایل ها نیز باید صورت بگیره یا میشه در قسمت تنظیمات آدرس فولدر رو داد و فقط آدرس سایت رو عوض کرد؟

لینک به ارسال

بستگی داره فایلها چی باشن.

اگر فایلها در سیستم دیگه بودن و مثلا بصورت مستقیم در پست ها آدرس دهی شدن خیر الصلا کاری به اونها نداشته باشید و فقط پوشه فایلها رو نگهدارید.

اما اگر منظور جابجایی و بعد تغییر آدرس خود وردپرس هست. میتونید همه رو از زیرپوشه جابج کنید و با یک تغییر کوچیک در دیتابیس و یا یک کد در فایل کانفیگ ادرس رو تغییر بدید.

لینک به ارسال

فایل ها که مربوط به وردپرسه؛ پس از بارگذاری کامل اطلاعات میخوام جای ساب دامین، از طریق دامین اصلی قابل دسترس باشه.

چند بار تا به حال انتقال کامل فایل ها رو انجام دادم؛ اما در نهایت مجبور به تغییر دستی آدرس فایل های پیوست مطالب شدم.

حال به دنبال کم دردسر ترین راه هستم.

لینک به ارسال

خوب برای تغییر پیوست ها فکر نمیکنم تغییر زیادی لازم باشه.

مگر اینکه پوشه پیوست ها هم تغییر نام پیدا کرده باشه چون ادرس پیوست ها از uploads فراخوانی میشه که این آدرس بدون اسم دامنه در دیتابیس ذخیره میشه.

شما آدرس یک نمونه از این پیوست ها رو بگیرید. بعد اون رو در دیتابیس هم جستجو کنید ببینید چطور ذخیره شده.

لینک به ارسال

فکر کنم این مشکلی که اون بار سر پیوست ها و تغییر نکردن آدرس تصاویر شاخص داشتم، به پوسته بر می گشت.

لینک به ارسال

کلا تا جاییکه من با پیوست ها کار کردم هیچوقت مستقیم ادرس دهی نشدن. اگر ادرس دهی مستقیم بود پس برمیگرده به جای دیگه مثل همون پوسته که شما گفتید.

اما برای اطمینان باز هم موردی که گفتم رو خودتون هم بررسی کنید.

لینک به ارسال

بنابراین بهترین کار همون انتقال فولدرها به شاخه اصلی و تغییر آدرس سایت از دیتابیسه درسته؟

به کدی در فایل کانفیگ هم اشاره کردید؛ چه کدی؟

لینک به ارسال

هم کد و هم چند راه حل دیگه:

http://codex.wordpress.org/Changing_The_Site_URL#Edit_functions.php

لینک به ارسال
آدرس وردپرس یه شاخه باشه و آدرس سایت یه شاخه دیگه؟

چطور منظورتون هست؟ مثالی بزنید.

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

چطور منظورتون هست؟ مثالی بزنید.

یکی ساب دامین یا فولدر باشه، یکی دامین اصلی!

ویرایش شده توسط شاهین
لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

جوابم رو از خود وردپرس گرفتم؛ می توان وردپرس را در شاخه ای نصب کرد و آدرس روت را برای سایت در نظر گرفت؛ اما بعد از آن باید دو فایل .htaccess و index.php را به روت انتقال داد.

ویرایش شده توسط شاهین
لینک به ارسال

کلا تا جاییکه من با پیوست ها کار کردم هیچوقت مستقیم ادرس دهی نشدن. اگر ادرس دهی مستقیم بود پس برمیگرده به جای دیگه مثل همون پوسته که شما گفتید.

اما برای اطمینان باز هم موردی که گفتم رو خودتون هم بررسی کنید.

والا واسه من که مستقیم آدرس دهی میشه!

لینک به ارسال

میتونید با افزونه search and replcae آدرس ها رو پیدا و تغییر بدید. تست کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...