رفتن به مطلب

دسته بندي خاص بعضي پست ها

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

عزيزان مساله اي ميخوايم پياده سازي كنيم كه باعث شده كمي سردرگمي بووجود بياد تو ذهنم كه ندونم كه چيكار كنم ، ممنون ميشم اگر ايده اي داريد و يا راهي هست به من بگيد و راهنمايي كنيد تا رفعش كنم... :)

دوستان خوبم مساله اينه كه ما مثلا مقاله براي يك خودرو ميديم (براي مثال) ما حدود 2000 تا خودرو داريم! ما ميايم هر روز براي هر كدام يه مقاله ميديم توي بخش مقالات و اخبار سايت ، و مثلا 2 تا خبر ميزاريم توي 2 روز ، سه تا نقد ميزاريم از خودرو ها....

حالا يكي از اين خودرو ها مثلا X6 BMW طرفدارش زياده ، براش هر دو هفته يه مقاله ميزاريم و هر 3 روز يك بار ازش يه عكس مياريم و هر چند روز يك بار براش مقاله ميديم و مثلا امكان داره اين روند مقاله دهي براي بعضي ماشين هاي پرطرفدار هميشه ادامه داشته باشه به مدت مثلا 3 ماه ولي يك نواخت نيست و پشت سر هم نيست ، به تدريج اين مقاله هاي يك خودرو اضافه ميشه.... ولي توي حلقه اصلي سايت ميوفته...

حالا يكي مياد علاقه شديد به اين خودرو داره ميخواد فقط و فقط و فقط مقاله ها و اخبار اين ماشين رو بخونه نه چيز ديگه!! خب فكر كنم متوجه اشكال كار شده ايد :P اين كاربر بيچاره بايد بره بخش اخبار و مقالات سايت و از بين هزاران مقاله خودرو و حالا هزاران خبر ديگه، بياد خبر ها و مقاله هاي خودروي مورد علاقه خودش رو پيدا كنه!! :wacko:

يا مثلا ميخواد نقدش رو بخونه ، ماهم به تريج توي 2 ماه 4 تا نفد براي اون ماشين داديم، حالا بايد بره بخش نقد هاي سايت و مثلا از بين 200 تا نقد ، نقد ماشين مد نظرش رو در بياره!!!

توجه كنيد كه همه ماشين ها اينطور نيستن! و مثلا كلا شايد توي يك سال 4 تا ماشين پرطرفدار باشه كه ما مادام براش مقاله بديم..... و نياز باشه دسته بندي خاص باشه!

(مثال ماشين و مقاله هاش همه يك مثال بودن براي درك موضوع)

حالا ما نميتونيم بيايم براي هر كدام از مسائل فوق يك دسته بندي بزنيم چون اونطوري در عرض مثلا 2 سال ، ما دست كم بايد 2000 تا دسته بندي داشته باشيم ديگه!!!!!

ميخوام روشي ، ايده اي ، ترفندي، راهي جلوي پاي دوستتون بزاريد :lol: كه مثلا ما موقعي كه داريم مقاله ميديم و يا نقد مينويسيم ، بشه يه طوري علامت گذاريش كرد و يا كاري كرد كه بره توي يه دسته خاص توي يه مسير خاص، و هر زمان باز مقاله در باره اون وضوع داديم اونم ببريم توي اون دسته خاص ، و بشه توي يه جا صداش كرد! و گفت خب حالا هر مطلبي كه توي ايد دسته بندي هستن و يا علامت دار بودن بيان اينحا ليست بشن!!

اميدوارم وردپرس تابع اين شكلي داشته باشه....

متشكر از دوستان عزيز

.

لینک به ارسال

شما چرا از تگ استفاده نمی کنید؟ مثلا برای خودروی مورد نظر یک تگ بزنید و مطالب مربوط به اون خودرو رو در اون تگ قرار بدید و این تگ رو به صورتی که جلوی چشم کاربر باشه قرار بدید.

لینک به ارسال

راستش يادم رفت بگم كه به هر راهي بگيد غير تگ.. چون ما با توجه به حيطه فعاليت ، ميايم برسي ميكنيم كه مثلا كدام كلمه كليدي توي حوضه فعاليتي ما پتانسيل رشد داره و اون رو با يه درصد معين و مشخص توي بعضي پست ها استفاده ميكنيم مثلا همين مثال ماشين، ميايم با برسي هاي خيلي كامل ميبينيم كه كلمه ماشين قرمز پتانسيل اين رو داره كه ما سايت رو توش بكشيم بالا و مثلا هفته اي ميايم توي 4 تا مطلب اين كلمه كليدي رو وارد ميكنيم و خب به علت تجربه خودم و سالها فعاليت و خدماتي كه توي سئو ميديم ، باعث شده كه اين مساله كلمات كليدي زياد درست حساس به موضوع مربوطه نباشه كه بشه ازش كمك گرفت، در كل چيزي بغير از اين مساله رو بيان كنيد ...

يه راه ديگه. متشكرم ازت

لینک به ارسال

بهترین راه همون برچسب گذاری هست.

راه حل دیگه اینه که شما برای هریک از اینها توی زمینه یک کلمه کلیدی ذخیره کنیدو بعد طبق اون کلمه به دیتابیس سلکت کنید و موارد مرتبط رو بیارید. همون متد برچسب هست ولی با زمینه دلخواه.

کلا چون تعداد زیاده شلوغ کاری میشه و قابل دور زدن نیست.

لینک به ارسال

توي زمينه دلخواه شلوغ كاري ميشه ؟؟؟ يا تگ ها؟؟

مرتضي جان لحظه ارسال اين درخواست شايد نياز ما 60 درصد بود ولي الان برسي كرديم ديديم براي چيزي كه داريم پياده ميكنيم نياز ما 100 درصده! بايد دسته بندي داشته باشيم كه مثلا مقاله اي كه به صورت تدريجي ارسال ميشه ، لذا طرفدار يك مطلب كه ما ازش 4 تا مقاله به تدريج توي ماه ارسال كرديم مياد سر درگم ميشه بايد كل بخش مقالات سايت مارو بچرخه تا اوني كه ميخواد رو بدست بياره ولي ميخوايم ليستشون كنيم يه جوري كه مثلا اگر توي يكش بود لينك بقيه هم باشه و يا توي مثلا طبق حروف الفبا ، كلمه اولشون ليست بشه روي كلمه كليك كردن كل مقاله هايي كه مثلا با حرف S شروع شدن رو اسماشون رو بياره كاربر بتونه برداره مال خودش رو!-- اگر امكان داره يه خودره روش تمركز و فكر كنيد ببينيد چه راه اسوني ميشه در اورد براش.. مساله خيلي جديه برامون و اينكه اصولي و ساده و روان باشه و اذيت نكنه خيلي خوبه

قربانت

لینک به ارسال

میتوانید از تاکسونامی استفاده کنید

این طوری یک حالت دسته بندی یا برچسب‌گذاری برای پستها ایجاد میکنید (به جز دسته و برچسب پیشفرض)

آموزش هم در بخش آموزش > هک و افزونه > پس سفارشی - شروع

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

پست سفارشي ؟؟ همون كه ميشه يه ارسال پست اضافه به پنل اضافه كرد . ، خب ميتونه فكر خوبي باشه ولي اينكه باعث بشه مثلا ليست بندي كنيم و ... كه نميشه كه چون مثل همون ارسال پست خودمونه حالا فقط شده دوتا!

و اينكه مثلا در اينده اگر تغيراتي در قالب لحاظ شد كه يه موقع مثلا نخواستيم ديگه از اين مساله استفاده كنيم ، ميشه گفت كلي لينك شكسته ايجاد ميشه ، چرا چون تكس موني ها لينك هاي جدا دارن يعني بايد به لينكي كه خودت توي پيوند يكتا تايين كردي براي كل سايت ، يه كلمه اي چيزي اضافه كني بري تكسموني ها! يادمه براي بخش فروشگاه توي قالب قبلي داشتيم اين قابليت رو كه توي قالب جديد حذفش كرديم نزديك 200 لينك شكسته + ركود بازديد براي 2 ماه شد..، توي سايت اصلي ، خيلي خيلي مطالب زياده و لينك ها حساس! اين مساله در اينده ميتونه ريسك باشه اگر قرار باشه مثلا تغيراتي در قالب داد....

عزيز دلي.

(روشي باشه كه توش ريسك نباشه، يعني هيچ كاري به URL نداشته باشه كه مثلا حالا در اينده اگر تعيراتي داديم ، يه موقع لينك شكسته ايجاد نشه! يه مساله باشه كه با درون پست ارتباط داشته باشه نه با مساله حساسي چون URL - توي بخش فروشگاه اين مساله رو داشتيم يه مدت بعد ديدم اصلا نيازي نداره و راه بهتري داشتيم و حذفش كرديم و خلاصه الان بهتر شده و البته حرفه اي تر ولي كلي لينك شكسته داشتيم و هنوزم داريم تلاش بر رفعش ميكنيم...)

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

بیشتر نظرم خود تاکسونامی هست نه پست سفارشی

دسته و برچسب پیشفرض وردپرس یک تاکسونامی هستند

شما میتوانید از این مدل برای پستهای خود داشته باشید

لازمه تاکسونامی رو به نوع پست post نسب بدهید

البته اگر استفاده کردید ، برای همیشه باید باشه ;)

لینک به ارسال

راه اصولی داره ولی ساده نیست.

من برای به بنده خدایی که سایتش 2000 دسته داشت! یک سیستم ارتباط بین دسته ها نوشتم.

میاد اون دسته رو میگیره و به دسته دیگه مرتبط میکنه. میشه از لیست دسته ، دسته موردنظر رو انتخاب کرد. اما کدنویسی ش خیلی سنگین هست و من توی 1 ماه نوشتمش. اگر مشکلزمان ندارید من میتونم این راه حل رو توضیح بدم.

این زاه دائمی هست و اصلا ربطی به اسم و آدرس نداره ولی نوشتنش حوصله میخواد....

لینک به ارسال

پارسا جان اگر راه بهتري بناشه مجبوريم همين كارو بكنيم.!! اي كاش وردپرس اينطوري دستمون رو تو اين نقطه نميبست!! يه مساله ساده است ، الان متوجه ميشم كه توي نمايشگاه الكي داشتم با بچه هاي جوملا بحث اضافه سر توانايي هاي سيستم هاي مديريت محتوا ميكردم :lol:

مرتضي جان زمان كه زياد نه ، هم اره و هم ميشه گفت نه ، يعني خوبه كه زودتر تمامش كنيم الان يك ماهه كارو شروع كردم! ولي خب اگر كد نويسيش سنگين باشه شايد در توانم نباشه... ولي واقعا وردپرس نااميدم كرد! ديشب يه لحظه يه ندايي درونم ميگفت: رسول برو دروپال برو دروپال :rolleyes: - سريع در جا ساكتش كردم :lol: چون شروع كردن با سيستمي كه هيچي ازش نميدونم به مراتب سخت تر از اينكه بشينم و براي وردپرس توي اين مرحله يه راه حل پيدا كنم...، باز برسي كنيد اگر راهي نبود ممنون ميشم مثلا 3 تا از كارايي كه ميشه انجام داد و ساده است رو بگيد كه يكي رو با مشورت شما عزيزان انتخاب و عمليش كنم..

بازم ممنونم كه وقت ميزاريد عزيزان

لینک به ارسال

اگر حوصله و زمان برای کدنویسی ندارید راه حلزمینه دلخواه و بهتر از اون taxonomy که پارسا بهش اشاره کرد فعلا براتون میسره.

لینک به ارسال

خيلي زمانبره ؟ يعني ميخوام بگم دردسر روش شما زياده درسته؟؟

1-من علاقه شديد به زمينه دلخواه دارم!!! خيلي ازش استفاده ميكنم همه چيز قالب ما روي اين مساله سواره!! (ميخوام بدونم اگر ازش استفاده كنيم براي اين مساله ، شلوغي و.. پيش نمياد كلا استاندارده براي اين كار يا نه! اينكه اصولي باشه خيلي مهمه چون بخشي كه ميخوايم اينطوري دسته بندي كنيم بدون هيچ گونه بزرگ نمايي بايد بگم براي اولين بار در بين كل سايت هاي همكار ما تو كل جهانه! و كسي اينطوري توي اين گستردگي روي اين مساله كه ما ميخوايم توي حيطه فعاليتمون روش كار كنيم كار نكرده! پس مساله اينكه اصولي باشه استفاده از زمينه دلخواه براي اين كار ، خيلي مهمه) باز اينم اضافه كنم كه تسلط خوبي به زمينه ها دارم يعني بخوام روش كار كنم

2- درباره تكسموني ها زياد متوجه نشدم! ديدگاهي كه از اين اسم دارم اينه كه ميشه يه نوع ارسال پست ديگه اضافه كرد به قالب كه بايد 100 درصد URL جدا براي مطالب ارسالي توي اين دسته داشته باشيم! اگر ديدگاه من اشتباهه و يا اينكه احساس ميكنيد اين روش بهتره ، ممنون ميشم راهنمايي كنيد - مساله منم URL هاي ما اينه كه ميخوايم مطلب ارسالي و كلمات كليدي روي همون پيوند يكتاي كلي سايت باشه و اينكه URL هاي صفحه بندي و ليست بندي مطالب ما چي باشه مهم نيست زياد

متشكرم مرتضي جان

لینک به ارسال

در مورد سوال اول . بله کدنویسی زیاد داره. شاید بشه گفت دردسر داره!

در مورد سوال دوم، استفاده از زمینه دلخواه مشکلی نداره اما اگر از دیتابیس نگهداری نکنید استفاده زیاد از زمینه دلخواه بعدها امکان داره مشکل ساز بشه.

و در نهایت taxonomy میشه همکار برای دسته بندی. اون تصویری که شما داری از زیر مجموعه های taxonomy هست.

لینک به ارسال

خب پس سوال اول رو متوجه شدم و سمتش نيميريم :D

سوال دوم هم ، دقيقا متوجه نشدم مرتضي جان! من توي قالبمون نيازه ، يعني مبرمه و نه اينكه افراط كرده باشيم نه ، نيازه كه ضمينه دلخواه داشته باشيم و دست كم نزديك 8 تايي داريم كه براي بعضي پست ها استفاده ميشه كه مشخصات مقالات رو ميديم بهش! يعني مثلا 4 سال ديگه ديتابيس تركيده ديگه اره؟؟؟ :D چيكار كنيم پس بدتر شد كه

بزاريد اول مشكل فوق رو برسي كنيم تا من يه سوال از تكسموني بپرسم از حضورت ، گويا بايد از اين استفاده كنيم

لینک به ارسال

یک سایت مثل یک انسان زنده هست. برای ادامه زندگی نیاز به مراقبت داره. دیتابیس قلب این موجود هست. باید خیلی ازش مراقبت کنید...

لینک به ارسال

بله در اون كه شكي نيست ولي اشاره من به اين بود كه ايا مثلا همين زمينه هاي دلخواه صدمات جبران ناپذيرد ميكنه؟؟ مثلا اينكه ديتابيس نياز به نگه داري داره درسته و شكي درش نيست ولي خب اين مساله زمينه هاي دلخواه ايا براي مثال صدمات جدي تري وارد ميكنه ؟ دقيقا اشاره من به مشكلات اين مساله است .....

--

خب پس اقا مرتضي تصميم همين تكس موني ها شد! ميشه كمي راهنمايي كنيد كه از كجا شروع كنم و باهاش اشنا بشم و چيكار بايد بكنم... چون تا جايي كه من متوجه شدم ، ديدگاه من از تكسموني ها فقط براي يه بخشش بوده و من براي اين دسته بندي كه ذكر كردم از كدام قسمت و چطور بايد استفاده كنم.. متشكرم

لینک به ارسال

خیر خود بخش که صدمه ایی نمیزنه. ولی فقط باید از دیتابیس نگهداری بشه

در مورد تاکسونومی هم در پست 6 پارسا عزیز آدرس داده

لینک به ارسال

راستش مرتضي جان سر اين مساله كم توضيح ميدي منم متوجه نميشم حي سوال ميپرسم شرمندتم.... :(

منظور من اينه كه اين روند نگه داري و صدمه به ديتابيس كلا طبيعيه و يا نه اگر ما از ضمينه دلخواه زيادي استفاده كنيم بايد بيشتر مراقبش باشيم!؟ (ميخوام اينو بدونم كه ما زياد از اين استفاده ميكنيم همين زمينه ها! حالا اينا اگر زيادي حساسن و نياز به مراقبت بيشتري دارن بهتره كه بدونيم ولي اگر نه كه هيچ!! ميخوام بدونم اين اشكاره شما به ديتابيس كلي هستش و يا بخاطر وجود زمينه هاي زياديه! همين)

مطلبم ميخونم ببينم چطوره مساله اش

لینک به ارسال

کلا در هر صورت باید حواستون به دیتابیس باشه. مخصوصا وقتی زمینه استفاده می کنید. وقتی شما میگی تعداد بالا یعنی تعداد بالای درخواستها براساس تعداد نمایش پس میشه مراقبت بیشتر(بهتره بگم مراقب مرتب و دائم) و این فقط بحث زمینه نیست همه بخشها همین هست

لینک به ارسال

میتوانید از تاکسونامی استفاده کنید

این طوری یک حالت دسته بندی یا برچسب‌گذاری برای پستها ایجاد میکنید (به جز دسته و برچسب پیشفرض)

آموزش هم در بخش آموزش > هک و افزونه > پس سفارشی - شروع

سلام پارسا جان من خوندم متن هارو ولي همش از پست سفارشي گفته شده! ولي نگفته شده كه من چطوري ميتونم براي دسته ها و پست هاي پيش فرض وردپرس يه دسته بندي بدم!؟ توجه كنيد كه من ميخوام توي همون مسير و روش ارسال پست عادي وردپرس كاري كنم كه بعضي مطالبم وارد دسته بندي ديگه اي بشه كه بتونم مثلا ليستش رو باز كنم!

واضح بگم ، مثل سايت Filehippo كه ميري يه برنامه دانلود كني تمامي نسخه ها رو از روز پيدايش برنامه داررررررره تا اون اخريش!! و من نوعي ، راحت ميتونم نرم افزار دلخواهم رو تور همه ويرايش ها تو يه صفحه ببينم نه اينكه كل سايت فايل هيپو رو مجبور به شخم زدن بشم تا بتونم 2 نسخه قبلي يه برنامه ر هم دانلود كنم!

منظور من دقيقا اين مثال فوقه... ولي توي پست سفارشي كه شما اموزش دادي داره ميگه يه قسمت ارسال پست جدا داشته باشيد! كه دقيقا ما اينو نميخوايم ، ما ميخوايم توي همون ارسال پست عادي بشه بعضي پستارو كرد تو يه دسته بندي خرد تر ، مثل همين سايت فايل هيپو و پراكندگي اطلاعات روي يه دسته مطلب ايجاد نشه!

.

کلا در هر صورت باید حواستون به دیتابیس باشه. مخصوصا وقتی زمینه استفاده می کنید. وقتی شما میگی تعداد بالا یعنی تعداد بالای درخواستها براساس تعداد نمایش پس میشه مراقبت بیشتر(بهتره بگم مراقب مرتب و دائم) و این فقط بحث زمینه نیست همه بخشها همین هست

بله بله متوجه شدم مرتضي جان... يعني اينكه اين مساله كه گفتي ديتابيس نياز به مراقبت داره ، مربوط به زمينه ها نيست ، كلا بايد مراقبش بود! احالا زمينه بيشتر مراقبت بيشتر!!!؟ ، من فكر كردم كه منظور شما اينه كه زمينه ها خيلي فشار مياره پس حواست باشه!!!؟ پس مشكلي با زمينه ها نيست كلا؟

و اينكه چطور ميشه از ديتابيس مراقبت كرد؟ تاپيك جدا بزنم براش و يا اينجا ميتونم بپرسم؟

.

لینک به ارسال

سلام پارسا جان من خوندم متن هارو ولي همش از پست سفارشي گفته شده! ولي نگفته شده كه من چطوري ميتونم براي دسته ها و پست هاي پيش فرض وردپرس يه دسته بندي بدم!؟ توجه كنيد كه من ميخوام توي همون مسير و روش ارسال پست عادي وردپرس كاري كنم كه بعضي مطالبم وارد دسته بندي ديگه اي بشه كه بتونم مثلا ليستش رو باز كنم!

توضیح کاملش همون‌جا هست

لازمه تاکسونامی رو به نوع پست post نسب بدهید
لینک به ارسال

در آینده باید ویرایش بشه، انگار کامل نیست!

register_taxonomy( 'lncat', 'learn', $args );

پارامتر دوم تابع ؛ نامک نوع پست هست که باید post بشه

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

در آینده باید ویرایش بشه، انگار کامل نیست!

register_taxonomy( 'lncat', 'learn', $args );

پارامتر دوم تابع ؛ نامک نوع پست هست که باید post بشه

نه پارسا جان جسارت نباشه... من حتما برسي ميكنم انسان تنبلي نيستم و كارارو خودم انجام ميدم :lol: ولي كمي دير متوجه موضوع ميشم بايد برام باز كنن ،‌ اگر به صحبت خودم توجه كنيد خيلي مينويسم چون فكر ميكنم بقيه هم مثل من نياز دارن تا موضع شفاف بشه.. :wub: وقتي دقيقا متوجه بشم مساله چيه ديگه حله.... ولي الان گنگ شدم يه خورده نميدونم چه اتفاقي قراره با اين تكسموني بيوفته! مثلا زير دسته بندي توي صفحه ارسال پست يه دسته بندي جديد مياد! و يا نه چي ميشه رو نميدونم! از طرفي هم ميگم اين مساله يكي دوسال نيست اگر قرار بر اين باشه ساليان سال اين روش رو استفاده كنيم نكنه مشكل ساز باشه.. يه خورده گنگ شدم چون واقعا ازش اطلاعي ندارم قراره چي بشه با اين امكان ...

ویرایش شده توسط rasivell
لینک به ارسال

الان گنگ شدم يه خورده نميدونم چه اتفاقي قراره با اين تكسموني بيوفته! مثلا زير دسته بندي توي صفحه ارسال پست يه دسته بندي جديد مياد! و يا نه چي ميشه رو نميدونم!

ببین برادرجان یه خورده عین خودت طولانی میگم شاید افاقه کنه

Taxonomy یعنی دسته بندی - یعنی قسمت بندی- دقیقا مثل همون category

حالا فرض کن شما تو مجله ی ماشینت یه دسته بندی داری بر مبنای قاره مثلا خودروهای آمریکایی - خودروهای اروپایی - خودروهای ژاپنی و .... که هرکدومشونم زیر دسته های خودشونو دارن

از طرفی نیاز داری یه دسته بندی دیگه داشته باشی مثلا برحسب کابرد خودروها مثلا خودروهای سواری - خودروهای باری - خودروهای معدنی - خودروهای کشاورزی و ....

و به همین صورت دسته بندی های مختلف

وردپرس در حالت عادی فقط از یه لایه دسته بندی استفاده میکنه اما میشه درکنارش از مثلا تگ یا کاستوم فیلد استفاده کرد که چون شما نمیدونی در آینده ممکنه که آیا به دسته بندی های دیگه و زیر دسته ها نیاز داشته باشی پس به نظر من مناسب نیست که از این دو گزینه استفاده کنی

بنابراین بهتره که از دسته بندی جدید استفاده کنی که هم راهتو برای آینده و زیر دسته سازی باز نگه میداره و هم فهرست سازی و لیست سازی و شاخص سازی با این روش ساده تر و پایدار تره

افزونه های زیادی هم براش هست

فکر کنم زیادی حرف زدم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...