رفتن به مطلب

تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی در وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام

اعداد در سایت من به صورت فارسی نمایش داده میشه و کاربران در گوگل ، انگلیسی سرچ می کنند

چطوری میتونم اعداد فارسی را به انگلیسی تبدیل کنم ؟

باتشکر

لینک به ارسال

سلام

اینقدری که فکر میکنید فارسی یا انگلیسی بودن اعداد در نتایج تاثیری نداره. شایدم هیچ تاثیری نداشته باشه ...

افزونه هایی مثل پارسی دیت parsi date در تنظیماتشون امکان انتخاب نمایش اعداد به فارسی یا انگلیسی رو دارن که میتونید ازشون استفاده کنید

لینک به ارسال
در در 5/1/2017 at 06:32، rezakianoosh گفته است :

سلام

اینقدری که فکر میکنید فارسی یا انگلیسی بودن اعداد در نتایج تاثیری نداره. شایدم هیچ تاثیری نداشته باشه ...

افزونه هایی مثل پارسی دیت parsi date در تنظیماتشون امکان انتخاب نمایش اعداد به فارسی یا انگلیسی رو دارن که میتونید ازشون استفاده کنید

سلام

به نظرم تاثیر داره

من قبلا تو سایتم این مشکل پیش اومده بود ، با عدد فارسی عنوان اون محصول رو سرچ میکردم تو گوگل ، قشنک لینک 1 بود ، اما با عدد انگلیسی ، اصلا تو نتایج نبود

لینک به ارسال
  • 10 ماه بعد...
در در 5/1/2017 at 06:32، rezakianoosh گفته است :

سلام

کاملا در نتایج جستجو تاثیر داره. من توی سایتم یک جدول دارم که چون اعداد به فارسی نوشته شدن اگه کسی با انگلیسی سرچ کنه هیچی پیدا نمی کنه.

سوال منم هست که اگر بخواییم فقط در موارد خاصی اعداد به انگلیسی نوشته بشن باید چیکار کرد؟ یعنی به صورت پیش فرض اعداد سایت فارسی باشن ولی هرجا که لازم باشه اعداد رو بشه به انگلیسی تایپ کرد. از دوستان کسی راه حلی داره؟

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، shisan79 گفته است :

کاملا در نتایج جستجو تاثیر داره. من توی سایتم یک جدول دارم که چون اعداد به فارسی نوشته شدن اگه کسی با انگلیسی سرچ کنه هیچی پیدا نمی کنه.

سوال منم هست که اگر بخواییم فقط در موارد خاصی اعداد به انگلیسی نوشته بشن باید چیکار کرد؟ یعنی به صورت پیش فرض اعداد سایت فارسی باشن ولی هرجا که لازم باشه اعداد رو بشه به انگلیسی تایپ کرد. از دوستان کسی راه حلی داره؟

سلام و درود

احتیاجی نیست اعداد رو با افزونه های فارسی ساز فارسی کنید بهتر اینه که از فونتی استفاده کنید که اعداد رو فارسی نشون میده.

موفق باشید

لینک به ارسال

باید عرض کنم که اعداد فارسی و انگلیسی در نتایج گوگل بسیار هم تاثیر گذار هستند.

لطفاً مطالب اشتباه نشر ندهید...

لینک به ارسال
در در 3/9/2018 at 13:24، mehran-b گفته است :

سلام و درود

احتیاجی نیست اعداد رو با افزونه های فارسی ساز فارسی کنید بهتر اینه که از فونتی استفاده کنید که اعداد رو فارسی نشون میده.

موفق باشید

درود مهران جان،

مشکل اینه که مجبورم از افزونه فارسی ساز استفاده کنم که بتونم تاریخ خورشیدی داشته باشم و همینطور موقع تایپ کردن اگر قسمتی از متن با حروف لاتین بود نوشته بهم نریزه !!!!! ولی خوب مثلا گاهی توی آدرس سایت ها عدد وجود داره که می خوام این اعداد به انگلیسی نوشته بشن و اگر هم فونت این قسمت از متن رو عوض کنم باز هم نتیجه ای نداره مگر اینکه توی افزونه فارسی ساز در قسمت تنظیمات "فارسی سازی نوشته ها" رو غیر فعال کنم که همونطور که گفتم به مشکل بهم ریختی موقع تایپ بر می خورم. به طور کامل توضیح دادم که راه حل مناسب بگیرم :D

ویرایش شده توسط shisan79
لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، shisan79 گفته است :

درود مهران جان،

مشکل اینه که مجبورم از افزونه فارسی ساز استفاده کنم که بتونم تاریخ خورشیدی داشته باشم و همینطور موقع تایپ کردن اگر قسمتی از متن با حروف لاتین بود نوشته بهم نریزه !!!!! ولی خوب مثلا گاهی توی آدرس سایت ها عدد وجود داره که می خوام این اعداد به انگلیسی نوشته بشن و اگر هم فونت این قسمت از متن رو عوض کنم باز هم نتیجه ای نداره مگر اینکه توی افزونه فارسی ساز در قسمت تنظیمات "فارسی سازی نوشته ها" رو غیر فعال کنم که همونطور که گفتم به مشکل بهم ریختی موقع تایپ بر می خورم. به طور کامل توضیح دادم که راه حل مناسب بگیرم :D

الان مشکل فونت با اعداد فارسی غیر از تاریخ که میلادی میشه چیه؟

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، mehran-b گفته است :

الان مشکل فونت با اعداد فارسی غیر از تاریخ که میلادی میشه چیه؟

گفتم که وقتی می خوای بین متن از حروف لاتین استفاده کنی متن بهم میریزه. یا مثلا نقطه و کاما و .... و حتی فهرست های شماره دار. همشون بهم میریزن

لینک به ارسال

درود مجدد

در 10 دقیقه قبل، shisan79 گفته است :

گفتم که وقتی می خوای بین متن از حروف لاتین استفاده کنی متن بهم میریزه. یا مثلا نقطه و کاما و .... و حتی فهرست های شماره دار. همشون بهم میریزن

شما متون فارسی رو که داخلش مثلا اعداد داره یا کلمات انگلیسی داره راست به چپ رو بزنید بهم ریختگیش حل میشه.

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، mehran-b گفته است :

درود مجدد

شما متون فارسی رو که داخلش مثلا اعداد داره یا کلمات انگلیسی داره راست به چپ رو بزنید بهم ریختگیش حل میشه.

دیگه اینقدر هم ناشی نیستم. همه این کارها رو انجام دادم که توی فروم درباره اش صحبت می کنم و مزاحم وقت شما می شم

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، shisan79 گفته است :

دیگه اینقدر هم ناشی نیستم. همه این کارها رو انجام دادم که توی فروم درباره اش صحبت می کنم و مزاحم وقت شما می شم

از چه فارسی سازی استفاده میکنید؟

فارسی ساز شما میاد توی ادیتور وردپرس کاری میکنه که مشکل بهم ریختگی هم حل میشه؟

لینک به ارسال
در هم اکنون، mehran-b گفته است :

از چه فارسی سازی استفاده میکنید؟

فارسی ساز شما میاد توی ادیتور وردپرس کاری میکنه که مشکل بهم ریختگی هم حل میشه؟

از پارسی دیت استفاده می کنم. توی توضیحات خودشون هم گفتن که راست چین می کنن و ویرایشگر رو تصحیح می کنن. در عمل هم به من جواب میده. فقط نمی دونم چرا هنوز براش آپدیت جدید ارائه ندادن

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، shisan79 گفته است :

از پارسی دیت استفاده می کنم. توی توضیحات خودشون هم گفتن که راست چین می کنن و ویرایشگر رو تصحیح می کنن. در عمل هم به من جواب میده. فقط نمی دونم چرا هنوز براش آپدیت جدید ارائه ندادن

خوب پس شما میخوای که این امکان باشه همچنان ولی اعداد فارسی نشه؟

البته اعداد توی ادیتور که انگلیسیه توی خروجی فارسی میشه.

لینک به ارسال
در هم اکنون، shisan79 گفته است :

دقیقا

خوب اینطور که از کدهای پلاگین پارسی دیت برمیاد توی تنظیمات پلاگین باید گزینه هایی مربوط به فارسی سازی اعداد هر بخش باشه.

البته خودم تا به حال پنل تنظیمات پلاگین رو ندیدم.

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

خوب اینطور که از کدهای پلاگین پارسی دیت برمیاد توی تنظیمات پلاگین باید گزینه هایی مربوط به فارسی سازی اعداد هر بخش باشه.

البته خودم تا به حال پنل تنظیمات پلاگین رو ندیدم.

آره داره مثلا می تونی انتخاب کنی در نوشته ها فارسی سازی نشه که اعداد لاتین میشن ولی خب همون مشکل بهم ریختی بعدش ایجاد میشه

لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، shisan79 گفته است :

آره داره مثلا می تونی انتخاب کنی در نوشته ها فارسی سازی نشه که اعداد لاتین میشن ولی خب همون مشکل بهم ریختی بعدش ایجاد میشه

خوب شما وقتی میزنی در نوشته ها فارسی نشه کاری به تنظیمات ادیتور نداره توی ادیتور همچنان نباید بهم ریختگی باشه چون اون آپشنی که شما خاموش کردی فقط توی خروجی اعداد انگلیسی رو فارسی میکنه نه توی اون بخش نوشتاری.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...