رفتن به مطلب

کار کردن با فرم ها

پست های پیشنهاد شده

سلام

در این تاپیک من چند مطلب در مورد فرم ها می خواهم بدونم

1- چجوری یک متن را می توان در یک فرم قرار داد "مانند فرم جستجوی همین انجمن" تا زمانی که متنی را در فرم نوشته نشده است کلمه جستجو پیدا باشد و بعد از پاک کردن متن نیز دوباره کلمه پیدا شود.

2- چگونه دکمه جلوی فرم را به داخل فرم بیاوریم؟

3- برای فرم هایی که قبلا متن هایی را در آن وارد کرده ایم چگونه استایل مشخصی قرار دهیم؟

لینک به ارسال

1- بکمک جاوااسکریپت میشه. در html5 هم این خاصیت پیش فرض وجود داره.

<input type="text" name="s" id="search-input" value="جستجو کنید..." onclick="this.value = ''" onblur="this.value = 'جستجو کنید...'"/>

2- با استایل و margin منفی دادن اینکار انجام میشه.

3- متوجه نشدم! بیشتر توضیح بدید

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

1- بکمک جاوااسکریپت میشه. در html5 هم این خاصیت پیش فرض وجود داره.

<input type="text" name="s" id="search-input" value="جستجو کنید..." onclick="this.value = ''" onblur="this.value = 'جستجو کنید...'"/>

من از این کد در بخش نظرات پستها استفاده کردم ولی مشکلی که وجود داره این هست که زمانی که در فرم ها متنی رو می نویسم بعد از خروج از فرم متن دوباره به متن پیش فرض تغییر پیدا می کند.

نمونه : http://dnoj.ir/post/%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%DB%8C%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D8%AF.html

3- متوجه نشدم! بیشتر توضیح بدید

مانند این تصویر post-412-0-93845700-1357037915_thumb.png

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال
بنظر از مرورگر هست من مشکلی ندیدم!

من با ie هم چک کردم مشکل داره منظور من بخش نظرات هست نه جستجو !

لینک به ارسال

به اینصورت تست کنید:

<input type="text" name="s" id="search-input" value="جستجو کنید..." onclick="this.value = ''"/>

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

درست شد. فقط در بخش متن نظرات هم من از همین کد استفاده کردم ولی برای اون تا زمانی که کلیک در فرم نکنم نوشته پیشفرض نشون داده نمیشه و البته بعصی از مواقع هم نوشته ای که می نویسم پاک میشه!

این هم کدش

<textarea name="comment" value="نظر شما چیست" onclick="this.value = ''" class="textarea" rows="10" cols="50" tabindex="4"></textarea>

بروز شده :

placeholder="your text"

آقا مرتضی این کد رو همین الان از سایت css-tricks.com پیدا کردم. با این کد دیگه لازم به استفاده از کد های بالا نیست.

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

این کد پیش فرض برای html5 هست و در مرورگرهایی که html5 ساپورت نیستن کلا کار نمیکنه.

لینک به ارسال

این کد پیش فرض برای html5 هست و در مرورگرهایی که html5 ساپورت نیستن کلا کار نمیکنه.

کدوم ورژن مرورگر ها از html5 پشتیبانی می کند؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...