• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

پوشش زنده وردکمپ ۲۰۱۸ اروپا توسط وردپرس پارسی   23/03/97

اگر کاربر وردپرس هستید حتما تا به حال اسم وردکمپ رو شنیدید، کمپ و دورهمی بزرگ توسعه‌دهنده‌ها و کاربران وردپرس که سالانه در کشورهای مختلف برگزار میشه تحت عنوان وردکمپ هستش که از سمت مراجع اصلی وردپرس حمایت و برگزار می‌شه.   این‌ بار در سال 2018 وردکمپ اروپا در شهر بلگراد کشور صربستان در حال برگزاری هستش، این رویداد طی سه روز 24 تا 26 تیر ماه (June 14-16) برگزار میشه، در این رویداد مصطفی صوفی از وردپرس پارسی و به نمایندگی تمامی کاربران وردپرس فارسی حضور داره. وردپرس پارسی رویداد وردکمپ 2018 اروپا رو به صورت زنده توسط مصطفی پوشش می‌ده و در صورت علاقه‌مندی به این مراسم می‌تونید از طریق وردپرس پارسی دنبالش کنید.در حال حاضر یک روز از این مراسم گذشته که گزارش اون در قسمت پوشش زنده قرار گرفته. برای دنبال کردن مراسم وردکمپ اروپا به صورت لحظه‌ای به صفحه پوشش زنده در قسمت زیر مراجعه کنید. همینطور در آینده منتظر خبر برگزاری اولین وردکمپ در ایران توسط وردپرس‌پارسی باشید. https://wp-parsi.com/wceu-2018

لینک خبر در وردپرس پارسی : https://wp-parsi.com/wceu-2018-live  
miraziz

اسکرول افقی وب سایت

14 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان. من برای صفحه اول سایتم یک منوای اضافه کردم، ولی نمی دونم که دقیقا چی شده که صفحه اول سایت در نمایشگر عریض( مثلا 14اینچ) یک اسکرول افقی طولانی ایجاد میشه.
ممنون می شوم راهنمایی کنید که این مشکل از چیست؟

آدرس سایت: http://echolalia.ir/

ویرایش شده در توسط miraziz
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام، برای اینکه متوجه بشید اسکرول از کدوم المان ایجاد شده، باید ببینید که آیا تو همه صفحات اسکرول افتاده یا نه ،  اگر همه صفحات هست پس مشکل از یک المان داخل هدر یا در فوتر ایجاد شده،  ولی اگر فقط در یک صفحه خاص ایجاد شده ، باید باکس باکس  المان همان صفحه رو حذف کرد تا ببینید دقیقا مشکل از کدوم باکس که اسکرول ایجاد کرد.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در ۱ ساعت قبل، Mirrajabi گفته است :

سلام، برای اینکه متوجه بشید اسکرول از کدوم المان ایجاد شده، باید ببینید که آیا تو همه صفحات اسکرول افتاده یا نه ،  اگر همه صفحات هست پس مشکل از یک المان داخل هدر یا در فوتر ایجاد شده،  ولی اگر فقط در یک صفحه خاص ایجاد شده ، باید باکس باکس  المان همان صفحه رو حذف کرد تا ببینید دقیقا مشکل از کدوم باکس که اسکرول ایجاد کرد.

ممنون از پاسختان. من در سایتم از دوتا فایل هدر استفاده می کنم. و اخیرا هم تو هدر تغییراتی انجام دادم (همون منوی نارنجی رنگی که تو هدر افزوده ام). قاعدتا باید مربوط به آن باشد ولی متاسفانه نمی تونم بفهم دقیقا از چیست. و این اتفاق زمانی که عرض صفحه از 1100px بزرگتر است رخ می دهد.!

ویرایش شده در توسط miraziz
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در 11 ساعت قبل، miraziz گفته است :

ممنون از پاسختان. من در سایتم از دوتا فایل هدر استفاده می کنم. و اخیرا هم تو هدر تغییراتی انجام دادم (همون منوی نارنجی رنگی که تو هدر افزوده ام). قاعدتا باید مربوط به آن باشد ولی متاسفانه نمی تونم بفهم دقیقا از چیست. و این اتفاق زمانی که عرض صفحه از 1100px بزرگتر است رخ می دهد.!

من سایتتونو چک کردم, مشکل از منوی ایجاد شده هست وبه این علت اسکرول می افته .

.blog-menu2 ul {
    left: -9999px;
}

و اینکه  در صفحه اصلی ctrl+u بزنید سورس کدتونو ببنید ی سری جاها قرمز که نباید اینطور باشه . یکیکش به این دلیل قرمز که به جای اینکه از تک <span/> استفده کنید از <spann/> استفاده کردید. این موضوع ربطی به اسکرول نداره ولی نباید اینطور باشه.

ویرایش شده در توسط Mirrajabi
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، Mirrajabi گفته است :

من سایتتونو چک کردم, مشکل از منوی ایجاد شده هست وبه این علت اسکرول می افته .

.blog-menu2 ul {
    left: -9999px;
}

و اینکه  در صفحه اصلی ctrl+u بزنید سورس کدتونو ببنید ی سری جاها قرمز که نباید اینطور باشه . یکیکش به این دلیل قرمز که به جای اینکه از تک <span/> استفده کنید از <spann/> استفاده کردید. این موضوع ربطی به اسکرول نداره ولی نباید اینطور باشه.

خیلی ممنون. بله دقیقا مشکل از اون مورد بوده است.
در مورد spann هم میتونم بگم که تقریبا خانه خراب شدم :) یعنی یک اشتباه تایپی است که حالا باید بشینم تو همه ی پست ها ویرایشش کنم
خیلی ممنون. لطفتون را کردین 3> 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، miraziz گفته است :

خیلی ممنون. بله دقیقا مشکل از اون مورد بوده است.
در مورد spann هم میتونم بگم که تقریبا خانه خراب شدم :) یعنی یک اشتباه تایپی است که حالا باید بشینم تو همه ی پست ها ویرایشش کنم
خیلی ممنون. لطفتون را کردین 3> 

خواهش می کنم

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 23 ساعت قبل، Mirrajabi گفته است :

خواهش می کنم

بخشید دوباره یک مشکلی با این مسئله پس اومد. با برداشتن کدی که شما در بالا دادید مشکل اسکرول افقی حل میشه ولی یک مشکل دیگه ای را پیش آورد اینکه مثلا شما برید به سایت من و در منوی بالایی نارنجی رنگ، موس را تقریبا 3سانتی متر پایین تر از منوی«شاعران اروپا» نگه داری. می بینید که زیرمنو های آن باز می شود بدون اینکه موس را دقیقا بر روی خود منو ببرید. برای رفع این مشکل باید چیکار کنم؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام و درود

نقل قول

بخشید دوباره یک مشکلی با این مسئله پس اومد. با برداشتن کدی که شما در بالا دادید مشکل اسکرول افقی حل میشه ولی یک مشکل دیگه ای را پیش آورد اینکه مثلا شما برید به سایت من و در منوی بالایی نارنجی رنگ، موس را تقریبا 3سانتی متر پایین تر از منوی«شاعران اروپا» نگه داری. می بینید که زیرمنو های آن باز می شود بدون اینکه موس را دقیقا بر روی خود منو ببرید. برای رفع این مشکل باید چیکار کنم؟

در مورد مشکل شما باید بگم که منویی که دارید استفاده میکنید برای زبان های چپ به راست نظیر زبان انگلیسی هست و باید منو رو راست به چپ میکردید برای استفاده در سایتتون. خوب چپ چین این منو یه مچنین چیزی میشه:

این کد HTML اش:

<ul class="blog-menu2">

<li class="has-children"><a href="#">شاعران خاورمیانه</a>
        <ul>
            <li><a href="#">شاعران ایرانی</a></li>
            <li><a href="#">شاعران ترکیه</a></li>
            <li><a href="#">شاعران عرب</a></li>
        </ul>
    </li>
    <li class="has-children"><a href="#">شاعران آمریکا لاتین</a>
        <ul>
            <li><a href="#">شاعران آرژانتین</a></li>
            <li><a href="#">شاعران شیلی</a></li>
        </ul>
    </li>
    <li class="has-children"><a href="#">شاعران آمریکا شمالی</a>
        <ul>
            <li><a href="#">شاعران آمریکا</a></li>
        </ul>
    </li>
    <li><a href="#">شاعران آفریقا</a></li>
    <li class="has-children"><a href="#">شاعران آسیا</a>
        <ul>
            <li><a href="#">شاعران ژاپنی</a></li>
        </ul>
    </li>
    <li class="has-children"><a href="#">شاعران اروپا</a>
        <ul>
            <li><a href="#">شاعران آلمان</a></li>
            <li><a href="#">شاعران ارمنی</a></li>
            <li><a href="#">شاعران اسپانیا</a></li>
            <li><a href="#">شاعران روسیه</a></li>
            <li><a href="#">شاعران سوئد</a></li>
            <li><a href="#">شاعران فرانسه</a></li>
            <li><a href="#">شاعران لهستان</a></li>
            <li><a href="#">شاعران یونان</a></li>
        </ul>
    </li>

</ul>

<div class="clear"></div>

اینم کد CSS اش:

a {
	    text-decoration: none
	}

ul {
	    list-style-type: none;
	    padding: 0
	}

.blog-menu2 {
	    float: right;
	    position: relative;
	}

.blog-menu2 li {
	    position: relative;
	}

.blog-menu2 > li {
	    background-color: rgba(175, 123, 7, 0.81);
	}

.blog-menu2 > li a {
	    display: block;
	    padding: 15px;
	}

.blog-menu2 > .has-children a {
	    padding-left: 35px;
	}

.blog-menu2 > .has-children::after {
	    content: "";
	    border: 5px solid transparent;
	    border-top-color: #FFF;
	    position: absolute;
	    z-index: 1001;
	    left: 13px;
	    top: 50%;
	    margin-top: -1px;
	}

.blog-menu2 a {
	    color: #FFF;
	}

.blog-menu2 > li a:hover {
	    color: #FFF;
	}

.blog-menu2 li:hover a {
	    background-color: #363F4A;
	    cursor: pointer;
	}

.blog-menu2 ul {
	    right: -9999px;
	    opacity: 0;
	    z-index: 999;
	    -webkit-transition: opacity 0.1s ease-in-out;
	    -moz-transition: opacity 0.1s ease-in-out;
	    -ms-transition: opacity 0.1s ease-in-out;
	    -o-transition: opacity 0.1s ease-in-out;
	    transition: opacity 0.1s ease-in-out;
	}

.blog-menu2 ul li {
	}

.blog-menu2 ul > .has-children::after {
	    content: "";
	    border: 6px solid transparent;
	    border-left-color: #FFF;
	    z-index: 1001;
	    right: 10px;
	    top: 50%;
	    margin-top: -5px;
	}

.blog-menu2 ul a {
	    width: 225px;
	    line-height: 130%;
	    -moz-box-sizing: border-box;
	    -webkit-box-sizing: border-box;
	    box-sizing: border-box;
	}

.blog-menu2 ul a:hover {
	    background-color: #49515B;
	}

.blog-menu2 li:hover > ul {
	    opacity: 1;
	    right: 0;
	}

.blog-menu2 ul li:hover > ul {
	    top: 0;
	    right: 225px;
	    margin-right: 0;
	}

@media (max-width: 770px) {
	    .blog-menu2 {
	        display: none;
	    }
	}

.clear {
	    clear: both;
	}

موفق باشید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، naghmesara گفته است :

سلام و درود

در مورد مشکل شما باید بگم که منویی که دارید استفاده میکنید برای زبان های چپ به راست نظیر زبان انگلیسی هست و باید منو رو راست به چپ میکردید برای استفاده در سایتتون. خوب چپ چین این منو یه مچنین چیزی میشه:

ممنون از راهنمایی تون. من تغییراتی را که دادین را اعمال کردم. ولی متاسفانه، حالا دیگر زیر منوها را باز نمیکه!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود مجدد

نقل قول

ممنون از راهنمایی تون. من تغییراتی را که دادین را اعمال کردم. ولی متاسفانه، حالا دیگر زیر منوها را باز نمیکه!

این مورد رو توجه کنید بهش

right: 0;
}

در فایل CSS شما هنور به شکل زیر هست

left: 0;
}

غیر از این بازم موارد دیگه ای هست لطفا تمامی استایل هایی رو که براتون فرستام با استایل های فعلی جایگزین کنید.

موفق باشید

ویرایش شده در توسط naghmesara
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله مشکل از اون قسمت بود. خیلی ممنون. باط در حقم لطف کردین. مشکلم حل شد 3>
همیشه موفق باشین

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود مجدد

نقل قول

بله مشکل از اون قسمت بود. خیلی ممنون. باط در حقم لطف کردین. مشکلم حل شد 3>
همیشه موفق باشین

خواهش میکنم.

فقط شما کدهای CSS ای که فرستادم رو چک کنید هر کدومش که تغییر داده شده باید جایگزین بشه تا منو کامل راست به چپ باشه مثلا

5xh_a.jpg

این فلش های رو به پایین برای دسته هایی که فرزند دارن باید سمت چپ اسم دسته قرار بگیره توی زبان فارسی و چون هنوز شما استایلی رو که دادم کامل جایگزین نکردید هنوز سمت راست اسم دسته هست.

پاینده باشید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله درست می فرمایید. الان تمامی کدها را به جز کلاس clear جایگزین کردم و درست شد. چون وقتی این کلاس را قرار می دادم تمام قالب به هم می ریخت

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نقل قول

بله درست می فرمایید. الان تمامی کدها را به جز کلاس clear جایگزین کردم و درست شد. چون وقتی این کلاس را قرار می دادم تمام قالب به هم می ریخت

چون کلاس clear وجود داشته تو استایل شما دیگه احتیاجی نبود که مجدد قرار بدید.

موفق باشید

ویرایش شده در توسط naghmesara
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط kamran.azarniya@yahoo.com
      سلام و درود
      بنده در این سایتم کمی مشکل منو داشتم نمیدونم چه تنظیماتی کردم که منو از جایگاه اصلی خودش اومده پایینتر ، حالا به نظرتون باید چیکار کنم یا چه کدیو اصلاح کنم
    • توسط Ahmad64
      سلام وقت بخیر
      ما یه وب سایت جدید وردپرس را انداختیم فقط نحوه ساخت منو و کتگوری رو متوجه نشدیم ممنون میشم راهنمایی کنید.
      منوی اصلی (کنار لوگو ) = صفحه اصلی - بررسی تخصصی موبایل - بررسی تخصصی تبلت - بررسی تخصصی گجت های پوشیدنی (به ترتیب اولویت - بدون زیرشاخه)
      راحتتون کنم میخوام طوری بشه که وقتی میخوایم ویدیو آپلود کنیم بتونیم ویدیورو ببریم توی یکی از اون شاخه ها.
      ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

• توسط hamedskort
      با سلام خدمت اساتید محترم
      بنده فروشگاه اینترنتی مرکز فرش ایرانیان را ایجاد کردم و محصولاتم را به دلیل تغییر قیمت در سایز های مختلف برایش ویژگی تعریف کرده و به صورت محصول متغییر ثبت کردم
      زمانی که وارد شاخه خرید فرش 1000 شانه یا خرید فرش 1200 شانه میشویم و میخاهیم محصولات را بر اساس فیلتر قیمت و سایز محصولات مورد نظر را فیلتر کنیم باز هم همه محصولات نمایش داده میشود
      (*مثلا فرش 12 متری فیلتر میکنم و در  این سایز دو قیمت 1.780.000 و 1.890.000 در متغیر ها برای فرش 12 متری موجود است و زمانیکه بازه قیمت را بین 500.000 تا 1.800.000 تومان قرار میدم ,باز هم هنگام نمایش تمام متغیر ها نمایش داده میشود و فیلتر به درستی انجام نمیشود.)
      وارد سایت بشین و فیلتر بر اساس سایز و قیمت انجام بدین خودتون متوجه منظورم میشین 
      https://markazefarsh.com/shop این ادرس فروشگاه اینترنتی مرکز فرش ایرانیان هست که محصولات رو نمایش میده و فیلتر سمت راست سایت انجام میشود
      ممنون میشم کمکم کنید.

• توسط Vahid.T
      باسلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز
      چند روزی است که استایل وردپرس به شکل زیر تغییر کرده ف فاویکن پیشخوان تغییر کرده اما در نمایش سایت درست است. لطفا راهنمائی بفرمائید ببینیم چه اتفاقی افتاده است. امکان داره به دلیل قالب باشه ؟
      باتشکر

• توسط Vahid.T
      با سلام و وقت بخیر
      قالبی که از ووکامرس پشتیبانی نمیکنه امکان داره ووکامرس رو روش نصب کنیم ؟
      مثلا الان از قالب news portal میخوام استفاده کنم اما متاسفانه ننوشته که از ووکامرس پشتیبانی میکنه  ... اگر بعد از نصب قالب به صورت دستی ووکامرس رو نصب کنم جواب میده ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ یا باید کار خاصی انجام بدم ؟ اصلا امکانش هست یا نه ؟
      قالب وردپرسی که از ووکامرس هم پشتیبانی کنه مشابه سایت زیر چی پیشنهاد می کنید ؟
      http://fajo.ir/index.php
      باتشکر