رفتن به مطلب

ویرایش قالب تم و جلوگیری از به روز رسانی

پست های پیشنهاد شده

در کار با وردپرس مبتدی هستم. یک قالب را دانلود و نصب و ویرایش کردم و با اضافه کردن کدهای css، قالب رو به شکلی که مدنظرم بود در آوردم، در قسمت کاستمایز بعضی از قسمت ها قفل هستند و نمیتونم کاری انجام بدم. حالا چند سوال دارم.

1. این قالب فقط با اضافه کردن چند کد css تغییر داده شده، ایا میتونم این قالب رو به عنوان یک قالب جدید برای خودم و به نام خودم منتشر کنم؟ یعنی چطور میتونم بخش توضیحاتی که در مورد قالب هست رو تغییر بدم و توضیحات خودم رو بنویسم؟ و قسمت هایی که قفل دارند رو حذف کنم یا خودم بخش های جدیدی بسازم و جایگزین اون قسمت های غیرقابل استفاده کنم؟

2. کدام قسمت از کدها باید حذف بشن تا قالب به روز رسانی نشه و فقط خودم بتونم هراز گاهی بهش کدهایی که میخوام رو اضافه کنم و ایا عدم به روز رسانی از لحاظ امنیتی مشکل ساز میشه؟

3. چطور میتونم از این قالبی که ساختم و به صورت لوکال هست، بک آپ بگیرم که بعد از عوض کردن ویندوز یا انتقال این قالب به یک سیستم جدید، قالب بهم نریزه و همه کدهای css که وارد کردم اجرا بشه؟

چند فایل هم ضمیمه کردم برای اینکه منظورم رو بهتر متوجه بشید.

سپاس گزار میشم راهنمایی بفرمایید.

Capture1.PNG

Capture2.PNG

لینک به ارسال

سلام.بله آپدیت به خاطر مسایل امنیتی و افزایش کارایی قالبه.برای جلوگیری از آپدیت میتونید از پلاگین زیر که آدرس لینکش داده شده،استفاده کنید:

https://wordpress.org/plugins/disable-wordpress-theme-updates/#installation

البته راحت تر اینه که child-theme (قالب فرزند) بسازید.برای این کار در پوشه ی پلاگین ،پوشه ی جدیدی بسازید مثلاchild-theme-fa

بعد تو این پوشه فایلی با پسوند style.css ایجاد کنید و کد های زیر را قرار دهید:

/*
Theme Name: Your Theme Name
Author: Name
Author URI: Your URL
Description: This theme is...
Version: 1.0
*/

و البته یه سری کدهای دیگه باید اضافه کنید که تو آموزش های مربوط به ایجاد قالب فرزند میتونید،ببینید.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Rezanejad گفته است :

سلام.بله آپدیت به خاطر مسایل امنیتی و افزایش کارایی قالبه.برای جلوگیری از آپدیت میتونید از پلاگین زیر که آدرس لینکش داده شده،استفاده کنید:

https://wordpress.org/plugins/disable-wordpress-theme-updates/#installation

البته راحت تر اینه که child-theme (قالب فرزند) بسازید.برای این کار در پوشه ی پلاگین ،پوشه ی جدیدی بسازید مثلاchild-theme-fa

بعد تو این پوشه فایلی با پسوند style.css ایجاد کنید و کد های زیر را قرار دهید:

/*
Theme Name: Your Theme Name
Author: Name
Author URI: Your URL
Description: This theme is...
Version: 1.0
*/

و البته یه سری کدهای دیگه باید اضافه کنید که تو آموزش های مربوط به ایجاد قالب فرزند میتونید،ببینید.

ممنون از راهنماییتون، ولی من سایتم لوکال هستش و URI ندارم، این قسمت رو با چه لینکی باید پر کرد و اینکه من میخوام ویندوزمو عوض کنم، چطور از سایت هایی که به صورت لوکال ساختم بک آپ بگیرم؟ که بعد از عوض کردن ویندوز دوباره بالا بیان.

لینک به ارسال
در 36 دقیقه قبل، narges541371 گفته است :

ممنون از راهنماییتون، ولی من سایتم لوکال هستش و URI ندارم، این قسمت رو با چه لینکی باید پر کرد و اینکه من میخوام ویندوزمو عوض کنم، چطور از سایت هایی که به صورت لوکال ساختم بک آپ بگیرم؟ که بعد از عوض کردن ویندوز دوباره بالا بیان.

سلام

شما اگه آدرس ندارید ، قسمت URI رو خالی بزارید ، الزامی نیست که!

برای حفظ اطلاعات سایت های لوکال شما فقط به یه دیتابیس برای بازگردانی نیاز دارید ، از دیتابیس هر کدوم از سایت های لوکال که نیاز دارید ، بک آپ بگیرید .

ضمنا ، شما میتونید همزمان هم ویندوز رو تغییر بدید هم اطلاعاتتون رو حفظ کنید (لازم نیست اطلاعاتتون حذف شه) اگر هم هارد نیاز به اف دیسک داشته باشه ، میتونید قبل از تغییر ویندوز از پوشه ی www داخل درایو c کلا یک بک آپ بگیرید و روی یه حافظه خارجی نگه دارید (البته از دیتابیس ها باید جداگانه بک آپ بگیرید) و بعد ایمپورت کنید.

در مورد قفل بخش هایی از تنظیمات قالب : قالب صددرصد لایسنس داره و شما خریداری نکردید که به این بخش ها دسترسی ندارید!

همچنین ، تغییراتی که در قالب ایجاد میکنید و بعد ذخیره میکنید ! دیگه از بین نمیره ، فقط یه بک آپ از کل پوشه ی قالب داشته باشیدکه هر وقت و هرکجا خواستید استفاده کنید (دیتابیس ارتباطی به تنظیمات قالب و تغییرات css نداره) 

بعد اینکه ، شما خودتون فکر کنید  که یک قالب طراحی میکنید و یک نفر میاد چند تا فایل css رو تغییر میده از این قالب ، حالا شما بهش حق میدید که بره و قالب رو به اسم خودش ثبت کنه؟

ویرایش شده توسط logomaster
لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، logomaster گفته است :

سلام

شما اگه آدرس ندارید ، قسمت URI رو خالی بزارید ، الزامی نیست که!

برای حفظ اطلاعات سایت های لوکال شما فقط به یه دیتابیس برای بازگردانی نیاز دارید ، از دیتابیس هر کدوم از سایت های لوکال که نیاز دارید ، بک آپ بگیرید .

ضمنا ، شما میتونید همزمان هم ویندوز رو تغییر بدید هم اطلاعاتتون رو حفظ کنید (لازم نیست اطلاعاتتون حذف شه) اگر هم هارد نیاز به اف دیسک داشته باشه ، میتونید قبل از تغییر ویندوز از پوشه ی www داخل درایو c کلا یک بک آپ بگیرید و روی یه حافظه خارجی نگه دارید (البته از دیتابیس ها باید جداگانه بک آپ بگیرید) و بعد ایمپورت کنید.

در مورد قفل بخش هایی از تنظیمات قالب : قالب صددرصد لایسنس داره و شما خریداری نکردید که به این بخش ها دسترسی ندارید!

همچنین ، تغییراتی که در قالب ایجاد میکنید و بعد ذخیره میکنید ! دیگه از بین نمیره ، فقط یه بک آپ از کل پوشه ی قالب داشته باشیدکه هر وقت و هرکجا خواستید استفاده کنید (دیتابیس ارتباطی به تنظیمات قالب و تغییرات css نداره) 

بعد اینکه ، شما خودتون فکر کنید  که یک قالب طراحی میکنید و یک نفر میاد چند تا فایل css رو تغییر میده از این قالب ، حالا شما بهش حق میدید که بره و قالب رو به اسم خودش ثبت کنه؟

سپاس از راهنماییتون logomaster عزیز. 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...