رفتن به مطلب

افزودن فونت های فارسی به قالب

پست های پیشنهاد شده

سلام؛ در قالب هایی مثل صحیفه یا آوادا یا بی تم و ... که دارای پنل مدیریتی هستن و در تنظیمات پنل قسمتی برای فونت های گوگل در نظر گرفته شده است؛ چگونه در همین قسمت فونت های فارسی از جمله بی یکان و بی نازنین اضافه کنیم؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، qurmiz گفته است :

از اساتید انجمن راهنمایی کنند ممنون

فرستاده شده از HUAWEI TIT-AL00ِ من با Tapatalk

سلام

بحث در مورد قالب های تجاری خلاف قوانین انجمنه. we are so sorry

لینک به ارسال

سلام ممنون برا پاسگویی؛ بحث سر هیچ قالب تجاری و ... نیس؛ صرفا یک مثال بود؛ منظور هر قالبی که دارای پنل هس و در تنظیماتش قسمتی برا تغییر فونت عنوان مطالب؛ محتوای اصلی و ... هس؛ چگونه فونت های فارسی رو به این قسمت از پنل تنظیمات اضافه کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک به ارسال
در 48 دقیقه قبل، qurmiz گفته است :

سلام ممنون برا پاسگویی؛ بحث سر هیچ قالب تجاری و ... نیس؛ صرفا یک مثال بود؛ منظور هر قالبی که دارای پنل هس و در تنظیماتش قسمتی برا تغییر فونت عنوان مطالب؛ محتوای اصلی و ... هس؛ چگونه فونت های فارسی رو به این قسمت از پنل تنظیمات اضافه کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

خب من شما رو راهنمایی میکنم

1- برای فراخوانی فونت از کد زیر در فایل rtl.css یا استایل استفاده میکنید (برای هر فونت دیگه "نام" رو در کد زیر تغییر بدید)

@font-face {
  font-family: 'Yekan';
  src: url('fonts/Yekan.eot?#') format('eot'), 
       url('fonts/Yekan.woff') format('woff'), 
       url('fonts/Yekan.ttf') format('truetype'),
       url('fonts/Yekan.svg') format('svg');
}

2- فرمت های woff , eot , ttf , svg  مربوط به هر فونت رو به پوشه ی fonts اضافه کنید.

3- با استفاده از یک نرم افزار جستجوگر متن در فایل ها (مثلا fileseek) داخل پوشه ی قالب به دنبال نام این فونت بگردید (Roboto) این نام فونتیه که اصولا داخل قالب های وردپرس قرار داره یا فونت arvo . برای این کار یه راه ساده تر  هم هست که 90 درصد جواب میده ، کافیه داخل پوشه ی قالب (در ویندوز) عبارت font یا google-font رو جستجو کنید ، از بین فایلهایی که با این عنوان پیدا میشه ! باید داخل هر کدوم جداگانه جستجو کنید (با notpad++ و ...) و نام فونت هایی که گفتم رو پیدا کنید.بعد از پیدا کردن نام این فونت ها و البته دیگر فونت هایی که نامشون رو در تنظیمات قالب دیدید ، باید دقیقا مانند نمونه که خودش عمل کرده ، به انتهای همون فونت ها ، فونت های خودتون رو اضافه کنید. فراموش نکنید که این فایل ها php هستش و با یه سمی کالن اضافی ممکنه عملکردش با مشکل روبرو بشه پس هنگام اضافه کردن فونت ها دقت کنید.

نکته : ( ممکنه داخل دو یا چند فایل دیگه نام این فونت ها که گفتم وجود داشته باشه ، اما اگه خوب دقت کنید ، خودتون متوجه میشید که کدومش مربوط به تنظیمات قالب هست . اگه متوجه نشدید ، نتیجه ی جستجو رو بگید ، من راهنمایی میکنم که کدوم فایل مربوط به تنظیمات قالبه )

یادتون نره که نام فونت هایی که به انتهای این فونت ها اضافه میکنید ، باید دقیقا مشابه همون نامی باشه که در استایل و @font-face استفاده کردید.

این آموزش فقط برای قالب هایی هست که امکان تغییر فونت رو از تنظیمات داره

ویرایش شده توسط logomaster
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...