رفتن به مطلب

ایجاد تمپلت های متنوع برای نوشته

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان 

وقت بخیر 

میشه همونطور که برای برگه ها در وردپرس میایم Page Template درست میکنیم٬ همین کار رو برای نوشته ها انجام بدیم؟

یعنی قالب نوشته ها مون متنوع باشه.

و یا فکر کنید که چند دسته بندی وجود داره تو سایت از قبیل: فوتبال - علمی - آموزشی و غیره

حالا میشه تعیین کرد هر نوشته ای که مثلا تو دسته بندی فوتبال قرار داره نحوه نمایشش با مقاله ای که تو دسته علمی هست متفاوت باشه.

مرسی

لینک به ارسال

سلام و درود

بله امکانش هست. باید توی فایل single.php قالبتون یه if بذارید برحسب دسته بندی های سایتتون مثلا به شکل زیر:

<?php

if(in_category('football')) get_template_part('inc/single', 'football'); // این یعنی اگر نوشته توی دسته فوتبال بود فایل single.php میشه فایل single-football.php که توی پوشه inc قالب هست
else if(in_category('science')) get_template_part('inc/single', 'science'); // این یعنی اگر نوشته توی دسته علمی بود فایل single.php میشه فایل single-science.php که توی پوشه inc قالب هست
else get_template_part('inc/single', 'default'); // این یعنی اگر نوشته توی هیچکدوم از دسته های تعریف شده در بالا نبود فایل single-default.php که توی پوشه inc قالب هست رو به جای single.php نشون بده

?>

امیدوارم متوجه شده باشید.

موفق باشید

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، naghmesara گفته است :

سلام و درود

بله امکانش هست. باید توی فایل single.php قالبتون یه if بذارید برحسب دسته بندی های سایتتون مثلا به شکل زیر:

<?php

if(in_category('football')) get_template_part('inc/single', 'football'); // این یعنی اگر نوشته توی دسته فوتبال بود فایل single.php میشه فایل single-football.php که توی پوشه inc قالب هست
else if(in_category('science')) get_template_part('inc/single', 'science'); // این یعنی اگر نوشته توی دسته علمی بود فایل single.php میشه فایل single-science.php که توی پوشه inc قالب هست
else get_template_part('inc/single', 'default'); // این یعنی اگر نوشته توی هیچکدوم از دسته های تعریف شده در بالا نبود فایل single-default.php که توی پوشه inc قالب هست رو به جای single.php نشون بده

?>

امیدوارم متوجه شده باشید.

موفق باشید

ممنون دوست من 

این روش هم خوبه و حرفه ای تره. البته من قبل اینکه پاسخ شما رو ببینم تونستم به همون روشی که  page template درست میکنن تو قالب این مورد رو هم درست کنم و قالب های مختلفی رو برای نوشته ها تعیین کنم.

لینک به ارسال

درود مجدد

در 32 دقیقه قبل، m4xs051 گفته است :

ممنون دوست من 

این روش هم خوبه و حرفه ای تره. البته من قبل اینکه پاسخ شما رو ببینم تونستم به همون روشی که  page template درست میکنن تو قالب این مورد رو هم درست کنم و قالب های مختلفی رو برای نوشته ها تعیین کنم.

اگر وقتشو دارید روشی رو که استفاده کردید قرار بدید که هم بنده و هم دوستان یاد بگیریم و هم تاپیک کامل بشه.

موفق باشید

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، naghmesara گفته است :

درود مجدد

اگر وقتشو دارید روشی رو که استفاده کردید قرار بدید که هم بنده و هم دوستان یاد بگیریم و هم تاپیک کامل بشه.

موفق باشید

بله حتما امروز قرار میدم.

لینک به ارسال

@naghmesara

آموزش معرفی پست تمپلت های متنوع برای نوشته های سایت:

قبلا تو اینترنت دیده بودم که میشه برای برگه ها page template درست کرد و خیلی جا ها ازش استفاده کردم ولی دیشب که به یه مشکلی برخوردم و دیدم که نیاز دارم پست تمپلت درست کنم به دنبال ره حل رفتم از مطرح کردن تو این انجمن تا سرچ تو گوگل و ...

خب بریم سراغ مراحل کار خیلی کوتاه و مختصر:

گام اول: تو یه نرم افزار ادیتور متن کد زیر رو قرار بدین و سپس اون رو با پسوند php ذخیره کنید:

<?php
/*
* Template Name: قالب برای نوشته ها و اخبار
* Template Post Type: post, page, product
*/

?>

توضیح: تو خط اول که مشخص اسم تمپلت رو بهش دادیم که چه باشه. تو خط دوم هم گفتیم چه پست تایپ هایی رو ساپورت کنه اگه فقط میخواین این پست تمپلت واسه نوشته ها باشه تمپلت پست رو اینطوری تنظیم کنید:

<?php
/*
* Template Name: قالب برای نوشته ها و اخبار
* Template Post Type: post
*/

?>

فایل رو ذخیره کنید.

گام دوم: فایل که تو مرحله قبل ایجاد کردید رو تو پوشه قالب سایت آپلود کنید.

گام سوم: به بخش افزودن نوشته برید یا یکی از نوشته هایی که قبلا منتشر شده توسایت رو ویرایش بزنید بعد متوجه میشید که یه کادر با عنوان ویژگی های نوشته به صفحه اضافه شده که میتونید تمپلت نوشته رو تغییر بدید.

توجه: این مراحل صرفا برای معرفی یک پست تمپلت به نوشته های سایت هست و اگه بخواین نوشته هاتون با شکل متفاوتی نشون داده بشه باید اون فایل رو با توجه به قالبی که دارید استفاده می کنید بطور اختصاصی کد نویسی کنید.

ویرایش شده توسط m4xs051
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...