سطح رضايت   15 رای

1. 1. شما عزيزان از كار با وردپرس تا چه اندازه راضي هستيد؟

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

7 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام بر دوستان

اين اولين تاپيك بنده هست در انجمن وردپرس يكي دو روزي بيشتر نيست كه روي هاستم كه يه هاست رايگان هست. البته الآن براي يادگيري دارم ازش استفاده ميكنم بعد از اينكه كاركردن با وردپرس و يادگرفتم ان شلءالله يه هاست خريداري ميكنم

فردي هستم كه در كاركردن با وردپرس مبتدي هستم

1- به همين خاطر ميخواستم بدونم براي ايجاد كردن يه سايت خوب با وردپرس به چه مواردي بايد توجه كرد؟

2- وقتي كه ما يه افزونه رو نصب ميكنيم مثلا: آنتي ويروس يا فايروال براي وردپرس - ميخواستم بدونم كه اينا خودشون بصورت اتوماتيك كار هاشون انجام ميدن؟

3-تو دنياي وردپرسي افزونه ها خيلي زيادند ميخواستم بدونم هر سايت وردپرسي بايد كدوم افزونه هارو اول نصب كنه يعني كدوم افزونه ها هستند كه وجودشون براي يه سايت فوق العاده لازمه و نبودنش فاجعست؟

4- وقتي ما يه افزونه اي مثل كپچا يا افزونه هاي ديگر... رو نصب ميكنيم براي اجراي اينا بايد كار هاي ديگري رو هم انجام بديم يا نه خودشون خود به خود توي قالبمون اجرا ميشن؟

5- همين طور چرا تو وردپرس براي اجرا مواردي مثل: اسلايدشو / نمايش فيلم/پخش صوت/ و...

بايدافزونه نصب كرد؟ ولي توي وب لاگ ها فقط با قرار دادن كد اينا اجرا ميشه؟

ممنون ميشم اگه به سوالاتم جواب بدهيد

همين طور خيلي عذر ميخام كه سوال هام خيلي ساده هستند چون واقعا تازه كارم

باتشكر از شمادوستان

ویرایش شده در توسط Morteza
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وردپرس پلاگین پذیره یعنی میتونید از پنل خودتون پلاگین رو نصب کنید .

پلاگین ها که نصب میشن نیاز هست که تابع اون رو در قالب قرار بدید تا نشون بده .

به فرض پلاگین روز شماره تا 1392 رو ما نصب میکنیم و کد زیر رو میزاریم تو قالب :

<?php norooz92;?>

اگر پلاگینی که نوشته میشه برای برگه یا ابزارک هم برنامه نویسی کرده باشه هم برای اونها هم میتونید استفاده کنید . مثلاً همین پلاگین نوروز رو برای برگه نوشتن میشه تگش توی برگه :

[norooz92]

افزونه های کاربردی هستند که سرچ کنید قبلاً گفته شده برای هر بار نصب .

تو وردپرس برای مثال اسلایدر شو نباید حتماً پلاگین نصب کرد میتونید خودتون یک اسلایدشو رو دستی بزارید . اما استاتیک هست و مثل پلاگین داینامیک نیست .

خیلی توضیحاتم زیاد نبود چون برنامه ای دارم واسه این موضوع که ایشالا تو سایت دنیای وردپرس بیاد بالا انتشار میدم .

موفق باشید

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خيلي ممنون يه چيزايي فهميدم اما همون طور كه گفتم تازه كارم اگه ميشد با مثال نشون ميداديد خيلي عالي ميشد

پس تا اينجا : فهميدم كه بعضي از افزونه ها رو كه نصب ميكنم بايد معادلشون يعني كدشون توي قسمت مورد نظر در قالب بزاريم = صحيح

يه سوال ديگه حالا بنده به چه شكل بايد معادلشون و به صورت كد تو قالبم بزارم ؟؟؟

مثلا يه افزونه اي نصب ميكنم براي ثبت نام كاربران خوب چه كدي را بايد بر اساس اين افزونه تو قالبم بنويسم تا فعال بشه؟

يعني بايد ازچه كدي الگو بگيرم تا اينا فعال بشند؟

همين طور منظور از استاتيك ودايناميك چيه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

موقعی که افزونه رو نصب میکنید خودش میگه چه کدی رو بزارید . وقتی میگه بزارید تو قالب میتونید مثلاْ بزارید تو index.php که صفحه اصلی تشخیص میده . میتونید تو single.php بزارید که ادامه مطلب تشکیل میده .

در مورد داینامیک و استاتیک :

شما یک منو رو در نظر بگیر. این منو رو خودتون میاید دستی با html مینویسید و برای ویرایش باید هر دفه برید ویرایشش کنید . اما همون منو یک پلاگین باشه و نیازی نباشه دستی وارد کنید میشه داینامیک

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خيلي ممنون واقعا مفيد بود

مثلا اگه بخام يك چيزي رو توي صفحه ي اصلي ستون سمت راس يا چپ بزارم بايد كجا قرارش بدم؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

مثلا اگه بخام يك چيزي رو توي صفحه ي اصلي ستون سمت راس يا چپ بزارم بايد كجا قرارش بدم؟

بسته به نوع پوسته شما فایل sidebar ساخته شده که معمولا برای منوی راست sidebar-right.php و منوی چپ sidebar-left.php وجود دارند.

این اسم ها مثال هستند و ممکنه از نام های مشابه استفاده بشه.

برای ویرایش کردن هم 2 راه وجود داره:

داینامیک: اضافه کردن widgets ها از داخل پنل وردپرس

استاتیک: ویرایش فایل های sidebar و اضافه کردن box های طراحی شده پوسته.

7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

يك نكته اي رو هم بگم.همه افزونه ها حتما نياز به قرار دادن كد نداره... اكثرا اتوماتيك هستند... فقط اونايي كه نياز دارن تا در جايي مشخص نشده اي قرار بگيرند اينگونه هستند... مثلا فرم ساز ها.يا اسلايدر ها و گالري ها و... چون اينارو بايد مدير سايت بگه كجا نمايش داده بشه... اما كپچا و... خودشون اتوماتيك هستند...

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط Hamedgh
      سلام 
      من میخوام بخش دیگری رو به وبسایت الحاق کنم 
      از بین ساب فولدر و ساب دامین بنابر همگونی سایت اصلی با سایت روی ساب فولدر در رنکینگ ؛ موتورهای جستجو و سئو نسبت به ساب دامین میخوام وردپرس دومم رو روی ساب فولدر نصب کنم 
      الان یک ساب دامین ساختم و در document root  مسیر public_html/fanous براش نوشتم 
      الان وردپرس رو در پوشه fanous در مسیر public_html قرار بدم و نصب کنم؟ برای سایت اصلی مشکلی پیش نمیاد ؟ 
    • توسط shahrzad
      سلام 
      برای من مشکلی پیش آمده که اگر کمکم کنید حلش کنم ممنون میشوم.
       بعد از بروز رسانی قالب وبسایتم، دیگر کامپوننت های جاوااسکریپتی اجرا نمیشوند و حتی در سورس کد نمی آیند. مثلا پلاگین ulike دیگر نمیتوان لایک کرد. 
      آدرس سایت shahinkalantari.com 
      پ.ن: با جستجو در پرسشهای قبلی دیدم که کسی مشکلی مانند مسئله من داشته است. راه حلی که به ایشان ارائه شده بود را امتحان کردم اما جواب نگرفتم. 
    • توسط Pluto65
      سلام
      وردپرس 4.8.1 دارم و افزونه پارسی دیت را نصب کرده ام.این افزونه، ابزارکی به نام "بایگانی تاریخ خورشیدی" دارد که تاریخ را به شمسی تبدیل می کند اما فونت نمایش اعداد در آن با فونت اصلی سایت منطبق و هماهنگ نیست.
      برای سایت از فونت "یکان" استفاده کرده ام و در تمام سایت این فونت اعمال شده اما در این ابزارک اعمال نمی شود.
      لازم به ذکر است با افزونه جلالی هم تست کردم و همین مشکل در آن جا هم وجود داشت.

برای حل مشکل، راهنمایی بفرمایید .

• توسط jistili1
      سلام دوستان.من میخوام افزونه ajax search lite رو که برای جستجوی پیشرفته در سایت هستش ، یکمی از لحاظ ظاهری ویرایش کنم.مثلا فونت متنی که برای جستجو کاربر وارد میکنه رو بزرگتر کنم یا طول کادر وارد کردن متن جستجو رو بزرگ و کوچیک کنم.ممنون میشم راهنمائیم کنید چطوری این کار رو بکنم.
    • توسط younram
      سلام /
      من یک افزونه میخوام که وقتی چند ویرایشگر رو تعریف کردم . هیچ کدام از ویرایگران مطالب هم دیگر رو نبینند .
      و هر کاربری که وارد CMS وردپرس بشه فقط مطالبی رو بتونه ببینه که خودش قرار داده و دیگر مطالب نمایش داده نشه .
      ممنون میشم راهنمایی لازم رو بهم بدید .
      با تشکر