• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
mehran-b

wpdb
چک کردن وجود یک رکورد در یک تیبل با استفاده از کلاس wpdb

7 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام بر دوستان و اساتید

در حال کدنویسی یک پلاگین هستم که پلاگین بنده یک تیبل جدید در دیتابیس وردپرس ایجاد میکنه تیبل ایجاد شده شامل سه ستون هست که عبارت است از id و link و source_name حالا اگر بخوام با کلاس wpdb چک کنم یه مقدار خاصی توی ستون link هست باید از کدوم متد این کلاس و چگونه استفاده کنم؟

ویرایش شده در توسط mehran-b
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از متد get_row یا get_var استفاده کنید

$ret = $wpdb->get_var("select id from table where link='xXx'");
if(empty($ret))
echo 'not found';
else
echo 'found';

جای table اسم جدول و جای xXx مقدار مورد نظر رو قرار بدید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، lord_viper گفته است :

از متد get_row یا get_var استفاده کنید

$ret = $wpdb->get_var("select id from table where link='xXx'");
if(empty($ret))
echo 'not found';
else
echo 'found';

جای table اسم جدول و جای xXx مقدار مورد نظر رو قرار بدید

جناب @lord_viper موردی که شما فرمودید صد در صد درسته ولی نمیدونم چرا درست عمل نمیکنه.

من تابعی که برای این کار نوشتم رو قرار میدم اگر نظری داشتید بگید.

<?
function nap_add_post_to_db($post_links = array(), $source_name) {
	global $wpdb;

if(!empty($post_links)) :

$table_name = NAPTABLE;

foreach($post_links as $link) :

if(is_null($wpdb->get_var("SELECT id FROM $table_name WHERE link='$link'")))
			$wpdb->query($wpdb->prepare("INSERT INTO $table_name (link, source_name) VALUES (%s, %s)", $link, $source_name));

endforeach;

endif;

}
?>

ویرایش شده در توسط mehran-b
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام وقت بخیر سوالم کمی بی ربطه و چون فقط من از این روش برای یک افزونه که دارم مینویسم استفاده کردم میپرسم . من میخوام یک سری داده رو فقط به خود کاربر الصاق کنم یعنی اینکه من یه جدول مشخصات خرید دارم ( فروشگاه انلاین نیست و باید دستی وارد بشه ) ولی باید هر کاربر بینه

از این روش اتصال من پایگاه داده رو متصل شدم و مشکلی ندارم و الان فقط میخوام بدونم چه طوری میشه که بتونم بگم کاربر رو انتخاب کنه و بعد داده ها رو بهش وصل کنه یعنی من توی ورودی بزنم کاربر شماره 1 فلان مقدار بعد همون کاربر هم بتونه ببینه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جناب @lord_viper مشکل حل شد.

علت ایجاد مشکل طولانی بودن لینک ها بود که برای حل این مشکل از هر لینک یک هش با الگوریتم SHA256 ساختم و ستونی که هش توش ذخیره میشد رو Primary کردم در نتیجه دیگه اصلا احتیاج نیست که وجود لینک در تیبل رو بررسی کنم.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 16 ساعت قبل، mbm159 گفته است :

سلام وقت بخیر سوالم کمی بی ربطه و چون فقط من از این روش برای یک افزونه که دارم مینویسم استفاده کردم میپرسم . من میخوام یک سری داده رو فقط به خود کاربر الصاق کنم یعنی اینکه من یه جدول مشخصات خرید دارم ( فروشگاه انلاین نیست و باید دستی وارد بشه ) ولی باید هر کاربر بینه

از این روش اتصال من پایگاه داده رو متصل شدم و مشکلی ندارم و الان فقط میخوام بدونم چه طوری میشه که بتونم بگم کاربر رو انتخاب کنه و بعد داده ها رو بهش وصل کنه یعنی من توی ورودی بزنم کاربر شماره 1 فلان مقدار بعد همون کاربر هم بتونه ببینه

سوال شما به این تاپیک مربوط نیست

جواب:

شما باید برای در جدول خود برای داده ها یک فیلد user_id در نظر بگیرید که id کاربر مورد نظر رو درونش قرار بدید با این کار به راحتی میتونین با یک سلکت اطلاعات هر کاربر رو بیرون بکشین

مثلا

select * from table where user_id=1

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در در ۱۳۹۶/۵/۱۶ ه‍.ش. at 14:56، lord_viper گفته است :

سوال شما به این تاپیک مربوط نیست

جواب:

شما باید برای در جدول خود برای داده ها یک فیلد user_id در نظر بگیرید که id کاربر مورد نظر رو درونش قرار بدید با این کار به راحتی میتونین با یک سلکت اطلاعات هر کاربر رو بیرون بکشین

مثلا

select * from table where user_id=1

بسیار سپاسگذارم . ممنون از نظرتون بله میدونم مربوط نیست ولی خب من درمانده بودم چ کنم مچکرم ک جواب دادین امتحان میکنم اطلاع میدم .

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط Ali SH
      سلام
      این اخطار تو فوتر قالب من هست
      میشه کمک کنید تا درستش کنم؟
      متن:

Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home1/ali/public_html/blog/wp/wp-content/themes/inove/footer.php on line 22 and defined in /home1/ali110/public_html/blog/wp/wp-includes/wp-db.php on line 1152

اینم کد توی فوتر:

</div>
      <!-- main END -->
      <?php
      $options = get_option('inove_options');
      global $inove_nosidebar;
      if(!$options['nosidebar'] && !$inove_nosidebar) {
      get_sidebar();
      }
      ?>
      <div class="fixed"></div>
      </div>
      <!-- content END -->
      <!-- footer START -->
      <div id="footer">
      <a id="gotop" href="#" onclick="MGJS.goTop();return false;"><?php _e('Top', 'inove'); ?></a>
      <a id="powered" href="http://wordpress.org/">WordPress</a>
      <div id="copyright">
      <?php
      global $wpdb;
      $post_datetimes = $wpdb->get_row($wpdb->prepare("SELECT YEAR(min(post_date_gmt)) AS firstyear, YEAR(max(post_date_gmt)) AS lastyear FROM $wpdb->posts WHERE post_date_gmt > 1970"));
      if ($post_datetimes) {
      $firstpost_year = $post_datetimes->firstyear;
      $lastpost_year = $post_datetimes->lastyear;
      $copyright = __('Copyright © ', 'inove') . $firstpost_year;
      if($firstpost_year != $lastpost_year) {
      $copyright .= '-'. $lastpost_year;
      }
      $copyright .= ' ';
      echo $copyright;
      bloginfo('name');
      }
      ?>