• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
baharmf93

مشکل در پاسخ به نظرات کاربران

12 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

تازگی ها به مشکل عجیبی برخوردم، نمیتونم نظرات کاربران در پست ها رو تایید کنم و همینطور پاسخ اونا رو بدم و با خطای زیر رو به رو میشم که براتون پیوست کردم

اخیرن هم تغییراتی در سایت نداشتم، یعنی هیچ افزونه ای رو نصب نکردم، فقط هاستم روی کلودفلیر بوده که جابه جا کردم

اگر نظری دارید ممنون میشم بگید

Capture.PNG

Capture1.PNG

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این مشکل توی جاهای دیگه هم هست

یعنی وقتی میخواد بدون رفرش عملیاتی رو توی وردپرس انجام بده این خطا میده

مشکل از چی میتونه باشه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز سلام 

اگر هاستتون رو تغییر دادید و سایت بدون مشکل لود میشه و در دسترس هست احتمال اینکه این مشکل از سمت هاست باشه خیلی کمه. لطفا تست های زیر رو انجام بدید تا متوجه بشید مشکل دقیقا از کجاست:

۱- اگه وردپرس آپدیت نیست حتما در اولین فرصت اون رو آپدیت کنید!

۲-قالب سایت رو برای چند دقیقه به یکی از قالب های پیش فرض وردپرس تغییر بدید و تست کنید که آیا با تغییر قالب مشکل همچنان پا برجاست! اگر مشکل از قالب بود شما باید قالب سایت رو آپدیت و یا تغییر بدید.

۳- همه افزونه ها رو غیرفعال کنید و سپس مجدد بصورت تکی تکی شروع کنید به فعال کردن اون ها و مشکل رو بررسی کنید که آیا برطرف شده است یا خیر.

توجه: موارد گفته شده رو بصورت جدا جدا انجام بدید بطور کامل و در صورتی که مثلا دیدید مشکل از قالب نیست بعد برید سراغ افزونه ها و تست رو روی افزونه ها انجام بدید.

موفق باشید...

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، m4xs051 گفته است :

دوست عزیز سلام 

اگر هاستتون رو تغییر دادید و سایت بدون مشکل لود میشه و در دسترس هست احتمال اینکه این مشکل از سمت هاست باشه خیلی کمه. لطفا تست های زیر رو انجام بدید تا متوجه بشید مشکل دقیقا از کجاست:

۲-قالب سایت رو برای چند دقیقه به یکی از قالب های پیش فرض وردپرس تغییر بدید و تست کنید که آیا با تغییر قالب مشکل همچنان پا برجاست! اگر مشکل از قالب بود شما باید قالب سایت رو آپدیت و یا تغییر بدید.

۳- همه افزونه ها رو غیرفعال کنید و سپس مجدد بصورت تکی تکی شروع کنید به فعال کردن اون ها و مشکل رو بررسی کنید که آیا برطرف شده است یا خیر.

توجه: موارد گفته شده رو بصورت جدا جدا انجام بدید بطور کامل و در صورتی که مثلا دیدید مشکل از قالب نیست بعد برید سراغ افزونه ها و تست رو روی افزونه ها انجام بدید.

موفق باشید...

سلام ممنون از نظر شما

من شنیدم وردپرس ۴.۸ مشکلات زیاد داره، برای من ۴.۷ هست

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیر دوست عزیز 

نسخه های وردپرس همیشه باعث بهبود شدن و مشکلات قبلی تو اون ها fix میشده.

من خودم با آخرین نسخه وردپرس کار میکنم و از این بابت مشکلی ندارم.

با یه یه سرچ ساده این عبارت تو گوگل (ویژگی های وردپرس 4.8) میتونید از ویژگی های این نسخه کاملا آگاه بشید.

و یه نکته ی دیگه: درصورتی که فکر میکنید ممکن است با آپدیت کردن وردپرس سایت مشکلات جدید و بیشتری برای سایت شما ایجاد شود پیشنهاد میکنم حتما قبل از انجام هر گونه کار یا تستی روی سایت٬ ابتدا از کل سایت یه فول بک آپ بگیرید تا اگر مشکل ایجاد شد سریعا بتونید با ریستور کردن بک آپ سایت را به حالت قبلی بازگردانی کنید.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 35 دقیقه قبل، m4xs051 گفته است :

دوست عزیز سلام 

موفق باشید...

همه موارد رو انجام دادم ولی مشکل حل نشد

خیلی جاها وردپرس بدون رفرش عملیات رو انجام میده، توی این جور شرایط سایت من مشکل داره

الان تنها فرقی که کرده اینکه اون پیغام نمایش داده نمیشه ولی همش در حال لود شدن هست و میچرخه

ممکنه از CDN باشه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اره از CDN بود

ممنون از شما دوست عزیزم که وقتتون رو دادید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 دقیقه قبل، baharmf93 گفته است :

همه موارد رو انجام دادم ولی مشکل حل نشد

خیلی جاها وردپرس بدون رفرش عملیات رو انجام میده، توی این جور شرایط سایت من مشکل داره

الان تنها فرقی که کرده اینکه اون پیغام نمایش داده نمیشه ولی همش در حال لود شدن هست و میچرخه

ممکنه از CDN باشه؟

بعید میدونم از Cloudflare باشه ولی جهت تست میتونید در پنل Cloudflare از منوی افقی بالا گزینه DNS رو انتخاب کنید بعد از بخش DNS Records تمامی ابرهای نارنجی رو خاکستری کنید.

با این کار شما فقط از نیم سرورهای Cloudflare استفاده میکنید ولی در اصل CDN خاموش میشه.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، baharmf93 گفته است :

اره از CDN بود

پس حتما یه موردی رو اشتباه تنظیم کردید در CDN که این اتفاق افتاده چون من خودم هم از Cloudflare استفاده میکنم و مشکلی از بابت بخش AJAX وردپرس پیش نیومده واسم.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، baharmf93 گفته است :

اره از CDN بود

CDN ها خودشون فایل‌ها رو فشرده میکنن و هم کش ایجاد میکنن

ممکنه شما هم توی وردپرس فشرده سازی و کش رو هم انجام داده باشید و باعث بشه تداخلی به وجود بیاد

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

بعید میدونم از Cloudflare باشه ولی جهت تست میتونید در پنل Cloudflare از منوی افقی بالا گزینه DNS رو انتخاب کنید بعد از بخش DNS Records تمامی ابرهای نارنجی رو خاکستری کنید.

با این کار شما فقط از نیم سرورهای Cloudflare استفاده میکنید ولی در اصل CDN خاموش میشه.

نه من CDN دیگه استفاده میکنم

اتفاقا از کلودفلیر که برداشتم سرعت سایتم خیلی بهتر شد و جای دیگه بردم اونجا ظاهرا کمی با وردپرس من مشکل داشت که رفع شد

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 دقیقه قبل، mizfa گفته است :

CDN ها خودشون فایل‌ها رو فشرده میکنن و هم کش ایجاد میکنن

ممکنه شما هم توی وردپرس فشرده سازی و کش رو هم انجام داده باشید و باعث بشه تداخلی به وجود بیاد

اره دقیقا

فشرده سازی CDN رو غیرفعال کردم مشکل رفع شد

بله در وردپرس خودمم با افزونه فشرده سازی کردم

میگن زیادی ی کاری رو انجام بدی بدتر میشه اینه، فشرده سازی هم حدی داره :)

ویرایش شده در توسط baharmf93
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط kamranmaleki
      سلام دوستان
      چطور می تونم زیر هر نوشته امکان گذاشتن دیدگاه رو فعال کنم.
      عکس تنظیمات برگه دیدگاه رو پیوست کردم.
      ممون میشم کمکم کنید. 

• توسط aaauah nshs43
      سلام من به یک مشکلی خوردم ممنون میشم راهنماییم کنید
      فرم کامنت به صورت ajax باز نمیشه وقتی دکمه پاسخ به کامنت رو میزنی و برای پاسخ صفحه reload میشه ،  حتی comment-script هم فراخوانی کردم تو صفحه single
      وقتی رو دکمه پاسخ میزنم اروری که میده :
       jquery-migrate.min.js?ver=1.4.1:2 JQMIGRATE: Migrate is installed, version 1.4.1 comment-reply.min.js?ver=4.8.1:1 Uncaught TypeError: Cannot read property 'getElementsByTagName' of null at Object.moveForm (comment-reply.min.js?ver=4.8.1:1) at HTMLAnchorElement.onclick (VM736 ?replytocom=2:182)   moveForm @ comment-reply.min.js?ver=4.8.1:1   onclick @ VM736 ?replytocom=2:182
    • توسط نگار صادقی
      سلام خسته نباشید.
      دوستان من میخوام کامنت های قدیمی سایت رو حذف کنم آیا افزونه ای کدی چیزی هست؟
      مصلا میخوام کامنت های مطالب سال 94 رو حذف کنم چجوری باید اینکارو کنم؟
      و انیکه حذف کامنت ها تاثیری توی سئو نداره؟

پیش پیش تشکر
    • توسط eeee3421
      سلام دوستان این قالب veston رو من نتونستم برای بخش portfolio کامنت و تگ بزارم
      کد هاشو زیاد تغییر دادم نشد !
      لطفا ماهیگیری رو یاد بدین یه منبعی آموزشی چیزی !
      ممنون
      لینک دانلود قالب
      برای این قسمت میخام کامنت و تگ باشه مثل نوشته های اون لینک
    • توسط yas_hfb
      سلام
      دوستان من یه مشکل دارم تو سایتم که خیلی عجیبه و راه حلی هم برای حل این مشکل پیدا نکردم.
      داخل سایت من بازدید کننده ها برای هر پستی که کامنت میدن این کامنت ها به صورت اتومات برای یک صفحه پیوست عکس داخل سایت ارسال میشن!!!! همانطور هم که تو عکس زیر میبینید کامنتی که ارسال شده برای یک پست دیگه هست ولی تو برای این صفحه پیوست ثبت شده کامنت البته تمامی کامنت های ارسال شده دیگه داخل سایت برای هر پستی ، فقط برای این صفحه پیوست عکس ثبت میشن!  ممنون میشم اگه راهکاری برای حل این مشکل دارید بفرمایید