رفتن به مطلب

تگ canonical در yoast

HAMRAH

پست های پیشنهاد شده

با سلام و عرض ادب

دوستان خود افزونه yoast میگه پیش فرض از تگ canonical  پشتیبانی میکنه و در مطالب تکراری قرار میده، فرض کنید من میخام یه پست رو در دو دسته قرار بدم، طبیعتا تکراری هست، از کجا بدونم زمانی که دارم از این افزونه استفاده میکنم تگ canonical قرار داده شده توسط افزونه و مشکلی برای دابلکیت کانننت من بوجود نمیاره؟

با سپاس

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، HONARDAD گفته است :

با سلام و عرض ادب

دوستان خود افزونه yoast میگه پیش فرض از تگ canonical  پشتیبانی میکنه و در مطالب تکراری قرار میده، فرض کنید من میخام یه پست رو در دو دسته قرار بدم، طبیعتا تکراری هست، از کجا بدونم زمانی که دارم از این افزونه استفاده میکنم تگ canonical قرار داده شده توسط افزونه و مشکلی برای دابلکیت کانننت من بوجود نمیاره؟

با سپاس

مشخصه canonical برای خود مطلبه یعنی href باید به مطلب مادر اشاره کنه.

برای شرایطی استفاده میشه که چند مطلب مشابه یا با شباهت بسیار بالا توی سایت وجود داره و شما با این تگ نوشته ها رو به هم مربوط میکنید تا موتورهای جستجو نوشته مادر (اونی که آدرسش توی href هست) رو توی نتایج جستجو اولیت قرار بدن.

اگر اینطوری که شما حساب میکنی بخوایم حساب کنیم مثلا یک نوشته امکان داره 10 تا تگ داشته باشه و این نوشته توی اون 10 تگ هست پس دیگه کلا باید سایت از نتایج حذف بشه.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، HONARDAD گفته است :

سلام

سپاس از شما، بله در سورس صفحه دیدم که تگ رو گذاشته

پس با این حساب مشکلی نخاهم داشت، درسته؟

خیر مشکلی نیست.

فقط همیشه مدنظر داشته باشید اگر پست های دو دسته بندی یا دو تگ خیلی مشابه یکدیگر بود یا باید یکی از اون تگ ها یا کتگوری ها رو ریدایرکت کنید رو اون یکی یا باید canonical هاشون رو مشابه بزنید.

ویرایش شده توسط mehran-b
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...