رفتن به مطلب

محاسبه هزینه راه اندازی و کانفیگ سایت وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

ببینید یه نکته‌ای که هست معمولا داخل ایران خدمات مرتبط با طراحی وبسایت و اینجور چیزا تا جایی که من میدونم تعرفه‌ی مشخصی نداره و هرکسی هر جوری دلش بخواد (با توجه به انصاف خودش و زحمتی که میکشه) قیمت‌گذاری میکنه.

حالا فرض کنید بخوایم برای یه شخص یه وبسایت رو با یه قالب آماده راه‌اندازی کنیم (این شخص به صورت دیفالت هیچ اطلاعی درباره کار با وردپرس و اینجور چیزا نداره)

خب هزینه‌ی هاست، دامین و قالب که مشخصه، این هیچی.

برای موارد پایین چه هزینه‌ای باید دریافت بشه (هزینه هم منصفانه باشه، یه جوری که نه سیخ بسوزه نه کباب)

• راه‌اندازی وردپرس و نصب پلاگین‌های مورد نیاز
  • انجام تنظیمات اصلی سایت، قالب و پلاگین‌ها (مثلا کانفیگ پلاگین‌های امنیتی، سئو و...)
  • شبیه‌ کردن سایت به حالت دموی قالب
  • آموزش کار با پنل و نحوه‌ی محتواگذاری داخل سایت

میخواستم ببینیم نظرتون چیه در این موارد، من خودم فک می‌کنم برای انجام همه‌اینا شاید یه چیزی حدود 200 هزار تومن باید گرفت :rolleyes: (جدای از هزینه‌ی هاست و دامین و خرید قالب پریمیوم)

ولی در کل هیچ تجربه و پیش زمینه‌ای در این مورد ندارم و ممنون میشم نظراتتون رو ارائه بدید.

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، arabcamini گفته است :

سلام دوست عزیز اگه بخوای به صورت رایگان براتون راه اندازیش می کنم

سلام، ممنون از پاسختون. 

نه مشکل من این نیست خودم آشنا هستم با وردپرس. 

میخوام ببینم قیمت این مواردی که بالاتر گفتم به چه صورتی هست؟

در در 8/17/2017 at 09:04، Farshad گفته است :

• انجام تنظیمات اصلی سایت، قالب و پلاگین‌ها (مثلا کانفیگ پلاگین‌های امنیتی، سئو و...)

اینکه شما میگید رایگان بلند نظری شما رو میرسونه، ولی خوب همش که نمیشه رایگان واس اینو اون کار کرد، شما اگه بودید، برای این 4 مورد چه هزینه ای دریافت میکردید؟ 

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال

سلام

ببینید , شما طبق انصاف تون باید رفتار کنید

یک حرفه ای هیچوقت برای چنین کاری ۲۰۰ تومن نمیگیره !

قالب پرمیوم و ... رو بهتره به دست خود کارفرما بسپرید تا هم اعتماد سازی انجام بشه و هم اینکه متوجه بشه که چیزی برای خودتون برنمیدارید دزدکی

برای نصب وردپرس هم که کار ۳۰ ثانیه هست و نصب چند تا پلاگین اماده که کار های سئو و امنیت و ... رو انجام میدن و نیاز به یک پیکر بندی ۱۰ دقیقه دارند در کل , ۲۰۰ تومن مناسب نیست

البته میگم بسته به زحمتی هست که میکشید و بنده خودم یک سایت وردپرسی رو یک هاست خالی با داشتن قالب پرمیوم و محتوای دمو و ... در عرض ۲۰ دقیقه میتونم بالا بیارم با قیمت حدود ۷-۸۰ تومن

چون کار خاصی نیست که ارزش اش بیشتر از این باشه و باز هم تکرار میکنم بسته به وقتی هست که میزارید و شاید من این کار رو اگه تا ۳ سال پیش میکردم کمتر از ۳۰۰ نمیگرفتم

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

برای تعرفه گذاری مهمترین عواملی که دخیله تجربه هست و درسته! اما بحث در مورد کسیکه بهش متخصص میگیم، زمانی که یک متخصص صرف میکنه با زمانی که یک آماتور صرف میکنه متفاوت و صدالبته نوع کاری که یک متخصص میکنه با یک اماتور متفاوت هست.

تعریف من از متخصص یک شخص هست که تسلط به کارش داره و مشکلات رو خوب میشناسه. حالا هر مبحثی باشه.

و این مقوله هایی که شما میگید از ساده ترین حالت شروع میشه تا بهترین نوع انجام.

برای مثال شما من بهترین حالت رو محاسبه می کنم:

- نصب وردپرس، نصب افزونه های موردنیاز و اولیه: از 10 دقیقه تا یکساعت(بسته به تعدد افزونه ها و نیاز به تنظیمات اونها، سرعت اینترنت و...). برای یک فرد متخصص ساعتی حداقل 80 تا 90 هزار تومان دستمزد بصورت تعرفه نیمه رسمی داریم. نیمه رسمی چون قیمت گذاری اعلام شده از سمت نظام صنفی هست و بعضا بالا و پایین داره. ما این خروجی رو متوسط دست پایین، نیم ساعت درنظر میگیرم.

- انجام تنظیمات سایت، تنظیم افزونه های امنیتی و سئو، بصورت حداقلی بخوایم این تنظیمات رو محاسبه زمانی کنیم، از 1 ساعت تا 2 ساعت نیاز به زمان داره.

- راه اندازی سایت بصورت استخوان بندی پیش نمایش اصلی: که معمولا یک زمان 2 تا 3 ساعتی رو میگیره. البته یکسری از پوسته ها کارشون ساده تر هست ولی معمولا اینکه بعد ایمپورت باید یکسری متون رو فارسی و تغییر بدیم زمانبر میشه.

- آموزش که زمانبرترین چیز در این مقوله هست و بستگی داره طرف مقابل شما چقدر از کار با سایت سردرمیاره. ما این رو 1 ساعت میزاریم.

ب متوسط زمانی از مجموع صحبت های بالا میشه 5 ساعت و 30 دقیقه که با در نظر گرفتن متوسط هر ساعت 85 هزارتومان، میشه کلا 467 هزار و پانصد تومن.

شما براساس این متد محاسبه هزینه، میتونید یک قیمت دهی خوب و عادلانه داشته باشید که هم حق شما نسوزه و هم حق مشتری.
موفق باشید :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...