• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
mnbv172

سایت 2 زبانه

21 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام
نیاز به فروشگاه 2 زبانه دارم 
به نظر شما 2 وردپرس نصب کنم با یک دیتابیس یا افزونه نصب بشه ؟ 
میخوام کامل باشه 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز

استفاده از دو وردپرس روی یک دیتابیس کار مناسبی نیست به نظر من

افزونه wpml  از همه لحاظ کامله و نیازی به فشار به دیتابیس و بهم ریختگی اون نداره

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، بهنام مرادی گفته است :

دوست عزیز

استفاده از دو وردپرس روی یک دیتابیس کار مناسبی نیست به نظر من

افزونه wpml  از همه لحاظ کامله و نیازی به فشار به دیتابیس و بهم ریختگی اون نداره

سلام دوست من 

ظاهرا این افزونه با خیلی قالبها سازگار نیست 

چقدر به دیتابیس فشار میاد ؟ چون برام ارزش داره و هر دو زبان برام بسیار مهمه و مهمتر درست کار کردن سایته

مثلا این سایت چکار کرده ؟

https://uae.souq.com/ae-en/

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بنده این افزونه رو روی چندین سایت پیدا سازی کردم و به هیچ مشکلی برنخوردم، حتی روی چندین قالب که از این افزونه پشتیبانی هم نمیکردند تست شده و کارکرد خوبی داره.

پیشنهاد من استفاده از افزونه است چون نصب دو وردپرس بری روی یک دیتابیس کار ناشیانه ای هستش

حتی اگه نصب کردید افزونه wpml رو و ناسازگاری پیش اومد( که بعیده) ارزش داره بدید یه برنامه نویس قالبتون رو باهاش سازگار کنه

ولی شما تست بفرمایید به احتمالا بسیار بالا درس کار میکنه( جهت اطمینان روی لوکال تست کنید)

ویرایش شده در توسط بهنام مرادی
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، بهنام مرادی گفته است :

بنده این افزونه رو روی چندین سایت پیدا سازی کردم و به هیچ مشکلی برنخوردم، حتی روی چندین قالب که از این افزونه پشتیبانی هم نمیکردند تست شده و کارکرد خوبی داره.

پیشنهاد من استفاده از افزونه است چون نصب دو وردپرس بری روی یک دیتابیس کار ناشیانه ای هستش

حتی اگه نصب کردید افزونه wpml رو و ناسازگاری پیش اومد( که بعیده) ارزش داره بدید یه برنامه نویس قالبتون رو باهاش سازگار کنه

ولی شما تست بفرمایید به احتمالا بسیار بالا درس کار میکنه( جهت اطمینان روی لوکال تست کنید)

رو لوکال تست کردم مشکلی نداشته ولی چون سایت برای شرکته میترسم اذیت بشه 

ولی عجیبه سایتهای بزرگی مثل ebay هم چند وردپرس با دامین دارن رو یک دیتابیس یا حتی همین سایت که بالا خدمتت لینکشو دادم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

رو لوکال تست کردم مشکلی نداشته ولی چون سایت برای شرکته میترسم اذیت بشه 

ولی عجیبه سایتهای بزرگی مثل ebay هم چند وردپرس با دامین دارن رو یک دیتابیس یا حتی همین سایت که بالا خدمتت لینکشو دادم

خوب یک بکاپ بگیرید و افزونه رو نصب و فعال کنید و تنظیماتش رو اجرا بفرماییدو همه قسمت هارو جز به جز تست کنید اگر مشکلی بود بکاپ رو جایگزین کنید.

بنده در جریان این شیوه چند زبانه کردن نیستم و نشنیدم ولی حتما یک تیم قوی دارن که کارای پشتیبانی و نگه داری دیتابیس روانجام میده.

باز اگه دوستانی هستند که از دو وردپرسه کردن دیتابیس برای چند زبانه سازی استفاده کردن بهتر میتونن راهنماییتون کنند.

موفق باشید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 9 ساعت قبل، بهنام مرادی گفته است :

خوب یک بکاپ بگیرید و افزونه رو نصب و فعال کنید و تنظیماتش رو اجرا بفرماییدو همه قسمت هارو جز به جز تست کنید اگر مشکلی بود بکاپ رو جایگزین کنید.

بنده در جریان این شیوه چند زبانه کردن نیستم و نشنیدم ولی حتما یک تیم قوی دارن که کارای پشتیبانی و نگه داری دیتابیس روانجام میده.

باز اگه دوستانی هستند که از دو وردپرسه کردن دیتابیس برای چند زبانه سازی استفاده کردن بهتر میتونن راهنماییتون کنند.

موفق باشید

شما به چه صورت افزونه رو نصب کردید ؟ نسخه رو خریداری کردید ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

شما به چه صورت افزونه رو نصب کردید ؟ نسخه رو خریداری کردید ؟

لازم به خرید از سایت اصلی نیست

از سایت های ایرانی هم میتونید تهیه کنید

اگر خواستید من با قیمت پایین هم در اختیارتون قرار میدم

اگر لازم به خرید و نصب و تنظیم افزونه داشتید از طریق ایدی تلگرام @website_designer من در خدمتم

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 59 دقیقه قبل، بهنام مرادی گفته است :

لازم به خرید از سایت اصلی نیست

از سایت های ایرانی هم میتونید تهیه کنید

اگر خواستید من با قیمت پایین هم در اختیارتون قرار میدم

اگر لازم به خرید و نصب و تنظیم افزونه داشتید از طریق ایدی تلگرام @website_designer من در خدمتم

ممنون داداش 

افزونه رو دارم ولی رجیستر نشده و مثل اینکه تا رجیستر نکنی همه چیزاش کار نمیکنه 

اینطوریه ؟ 

با افزونه polylang  کار نکردید؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

با افزونه polylang  کار نکردید؟

بله کار کردم ولی در حد wpml کامل نیست. یکم اذیتتون خواهد کرد تو قسمت های مختلف، از جمله منو ها و دسته بندی ها و چند مورد ریز دیگه که به مرور متوجه میشید

در 2 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

افزونه رو دارم ولی رجیستر نشده و مثل اینکه تا رجیستر نکنی همه چیزاش کار نمیکنه 

اینطوریه ؟

خیر:mellow: نسخه ای که بنده دارم به صورت کامل کار میکنه

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 8/23/2017 at 23:03، mnbv172 گفته است :

با سلام
نیاز به فروشگاه 2 زبانه دارم 
به نظر شما 2 وردپرس نصب کنم با یک دیتابیس یا افزونه نصب بشه ؟ 
میخوام کامل باشه 

از افزونه wpml ایستفاده کنید کامل تر و بهتر هست

هم وقت کمتری صرف میکنید ، هم کاراتون بهینه تر هست ، هم حجم کمتری از اطلاعات رو میخواید رد و بدل کنید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، محمد پارسا گفته است :

از افزونه wpml ایستفاده کنید کامل تر و بهتر هست

هم وقت کمتری صرف میکنید ، هم کاراتون بهینه تر هست ، هم حجم کمتری از اطلاعات رو میخواید رد و بدل کنید

حتما باید این افزونه خریداری بشه یا اینی که خودم دانلود کردم از چند سایت مشکلی ندارن ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، mnbv172 گفته است :

حتما باید این افزونه خریداری بشه یا اینی که خودم دانلود کردم از چند سایت مشکلی ندارن ؟

خوب باید ببینید که افزونه بروز باشه ، حاوی کد های خراب نباشن

اگر موردی نداشت و دسترسی به آپدیت افزونه براتون محیا هست نیاز به خرید هم نیست

ولی اگر بتونید از سایت مورد اطلمینانی دریافت کنید بهتره

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 59 دقیقه قبل، محمد پارسا گفته است :

خوب باید ببینید که افزونه بروز باشه ، حاوی کد های خراب نباشن

اگر موردی نداشت و دسترسی به آپدیت افزونه براتون محیا هست نیاز به خرید هم نیست

ولی اگر بتونید از سایت مورد اطلمینانی دریافت کنید بهتره

افزونه بروزه ولی قابلیت بروزرسانی فقط تو نسخه خریداری شده هست 

من میتونم بخرمش ولی باتوجه به قیمتش نمیدونم بعد از 2-3 سال اذیتم میکنه یا نه چون سایت فروشگاهی برای یک شرکتی هست که خیلی هم حساس هستن 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه بروزه ولی قابلیت بروزرسانی فقط تو نسخه خریداری شده هست 

من میتونم بخرمش ولی باتوجه به قیمتش نمیدونم بعد از 2-3 سال اذیتم میکنه یا نه چون سایت فروشگاهی برای یک شرکتی هست که خیلی هم حساس هستن 

اگر برای سایت های حساس و آینده دار میخواید استفاده کنید پیشنهاد میکنم حتما خریداری کنید تا در آینده مشکلات آپدیت و... رو نداشته باشید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 59 دقیقه قبل، محمد پارسا گفته است :

اگر برای سایت های حساس و آینده دار میخواید استفاده کنید پیشنهاد میکنم حتما خریداری کنید تا در آینده مشکلات آپدیت و... رو نداشته باشید

بله تقریبا همین آینده شغلی من هست و میتونم درخواست مبلغش رو از شرکت بدم اما اول گفتن باید 100 درصد مطمن بشم که بین افزونه و دیتابیس کدامیک ارجح تره . مثلا سایت ebay الان از دیتابیس استفاده میکنه یا سایت https://uae.souq.com/ae-en/ نمیدونم چکار کرده 

ممنون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

بله تقریبا همین آینده شغلی من هست و میتونم درخواست مبلغش رو از شرکت بدم اما اول گفتن باید 100 درصد مطمن بشم که بین افزونه و دیتابیس کدامیک ارجح تره . مثلا سایت ebay الان از دیتابیس استفاده میکنه یا سایت https://uae.souq.com/ae-en/ نمیدونم چکار کرده 

ممنون

این افزونه یک قابلیت رو اضافه میکنه که میتونید برای هر مطلب ، برگه ، یا موارد دیگری هم به زبان انگلیسی اضافه کنید و هم به زبان فارسی

این مورد بستگی به شرایط کاری و روحی خودتون داره که آیا میتونید 2 سایت رو همزمان مدیریت کنید یا خیر

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، محمد پارسا گفته است :

این افزونه یک قابلیت رو اضافه میکنه که میتونید برای هر مطلب ، برگه ، یا موارد دیگری هم به زبان انگلیسی اضافه کنید و هم به زبان فارسی

این مورد بستگی به شرایط کاری و روحی خودتون داره که آیا میتونید 2 سایت رو همزمان مدیریت کنید یا خیر

مدیریت محتوا تنها یکنفر نیستیم و شرایط خوبی داریم 

با سازنده قالب هم صحبت کردم گفت کاملا قالب ساپورت میشه و موردی نداره 

پس میخرم ممنون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مدیریت محتوا تنها یکنفر نیستیم و شرایط خوبی داریم 

با سازنده قالب هم صحبت کردم گفت کاملا قالب ساپورت میشه و موردی نداره 

پس میخرم ممنون

امیدوارم موفق و پیروز باشید دوست عزیزم

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دوستان

من میخام سایت رو دو زبانه کنم از کجا باید بفهمم که این افزونه wpml با قالب سایتم سازگاری داره یا خیر؟ 

و اینکه از سایت های فارسی که رایگان این افزونه رو گذاشتند دانلود کنم مشکلی پیش میاد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 8/30/2017 at 21:09، 3ngineer گفته است :

سلام دوستان

من میخام سایت رو دو زبانه کنم از کجا باید بفهمم که این افزونه wpml با قالب سایتم سازگاری داره یا خیر؟ 

و اینکه از سایت های فارسی که رایگان این افزونه رو گذاشتند دانلود کنم مشکلی پیش میاد؟

خب این افزونه را نصب می کنی اگه سازگازی نداشت حذف کن 

اگه خیلی خراب شد نشد درست کنی به سایتی که هاست را از ان جا خریدی تیکت بزن اخرین بک اپی را که دارن را دوباره باالا بیارن

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری