رفتن به مطلب

افزودن منو آبشاری به پوسته

پست های پیشنهاد شده

درود بر اساتید محترم 

بنده به صباحی هست وارد سی ام اس وردپرس شدم و ازش استفاده میکنم قبلا از سی ام اس دیتالایف استفاده میکردم ...

من پوسته ی استاتیکی طراحی کردم با html5 و css3 و قصد تبدیلش برای وردپرس داشتم قابلیت فهرست رو با کدهای php مربوطه به پوستم اضافه کردم که کاربر از داشبورد بتونه فهرست ها رو اضافه کنه نیازی به کدنویسی نباشه اما بعد از این که زیر منو میسازم..زیر منو هام به صورت آبشاری نمایش داده نمیشه ...این کد html دراپ داون من هست زمانی که استاتیک بود قالب ..

<div class="navbar">
    <div class="wrapper">
    <ul>
    <li class="dropdown hide"><a href="">دریافت فایل</a>
        <div class="drpcontent">
        <a href="">دیتالایف انجین</a>        
        <a href="">ماژول</a>
        <a href="">هک</a>
        <a href="">قالب</a>
        </div>
        </li>
    </ul>
  </div>
   </div>

الان جاش کد پی اچ پی زیر رو قرار دادم 

<?php 
	wp_nav_menu(array(
		'theme_location' => 'header_navigation', // menu slug from step 1
		'container' => false, // 'div' container will not be added
		'menu_class' => 'nav', // <ul class="nav"> 
		'fallback_cb' => 'default_header_nav', // name of default function from step 2
	));
?>

بعد از این که فهرست رو از داشبورد میچینم نمایش داده میشه در سایت اما زیر منو ها آبشاری نمیشن.

اینم کد functions.php

function register_my_menus() {
  register_nav_menus(
    array(  
    	'header_navigation' => __( 'فهرست هدر' ), 
    )
  );
} 
add_action( 'init', 'register_my_menus' );

ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط manchemidonam
لینک به ارسال

به تعبیر دیگه میتونم اینطوری بیان کنم که احتمالا وردپرس در ساخت منو فقط 

ul و li ها تو در تو رو میشناسه و من باید تو فایل استایلم به  ul li های تو در توم کلاس میدادم

ولی زمان ساخت قالب html5 به همچین قضیه ای فکر نکرده بودم و دراپ داون رو با Ul li های تو در تو نساخته بودم به جاش توی تگ li از div با کلاس خاص استفاده کرده بودم 

مثالی که ورد پرس میشناسه ::

<ul>
  <li></li>
  <li>
    <ul>
      <li></li>
    </ul>
  </li>
</ul>  

و شیوه ی نگارش من که وردرپرس نمیشناسه 

<ul>
  <li></li>
  <li>
    <div></div> //display: none با کلاس دادن به این دیو بنده منوی آبشاری ساخته بودم با استایل پیشفرض 
  </li>
</ul>  

حالا آیا راهی هست برای اینگونه منو ها ؟؟

به نظرم یه تابع میشه نوشت که اگر زیر منویی وجود داشت المان های اچ تی ام ال ما رو قرار بده و بینشون زیر منو ها رو چاپ کنه و اینو بندازه تو یه حلقه 

ممنون میشم اساتید راهنمایی بفرمایید

لینک به ارسال

سلام . بله خیلی راه وجود داره . هم می تونید از جی کوئری استفاده کنید . هم برای دادن اسم کلاس خاص و چینش خاص از walker wp nav menu استفاده کنید . و هم می تونید به جای اینکه از div استفاده کنید از ul li تو در تو استفاده کنید و برای استایل دهی هم نیاز نیست اسم کلاس جدید تعریف کنید به عنوان مثال می تونید اینطوری استایل بدید .

ul li ul {
background:red;
}

لینک به ارسال

درود بر شما 

متشکرم از پاسخ گوییتون. بله درست میفرمایید اما نیت بنده این هست که به صورت ul و li تو درتو استایل ندم

و با استفاده از div زیر منو ها رو ساختم و بهشون کلاس دادم 

لینک به ارسال

میشه دلیلشو بفرمایید که چرا از ul li تو در تو استفاده نمی کنید ؟

آگه اصرار به استفاده از div دارید می تونید از walker منو استفاده کنید. 

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Mirrajabi گفته است :

میشه دلیلشو بفرمایید که چرا از ul li تو در تو استفاده نمی کنید ؟

آگه اصرار به استفاده از div دارید می تونید از walker منو استفاده کنید. 

یک سری استایل و انیمیشن های خاص(jQuery) دارم که با توجه به اونا استفاده از UL LI تو در تو خیلی قدرت عمل و مانور رو پایین میاره و استفاده از div کلا توصیه میشه :))

استفاده از ul li تو در تو در کانسپت بنده باعث کاسته شدن خوانایی و بهینه بودن کد میشه 

ترجیح میدم div با کلاس خاص بنویس تا این که بیام با combinator ها برای استایل دادن به ul li های تو در تو و پیچیده بدم (که توصیه نمیشه واقعا)

البته اصرار بنده بیشتر جهت یادگیری این قسمت هست وگرنه الان قسمت منو ها رو با همون متدی که شما می فرمایین (ul li تو در تو) طراحی کردم مشکلی هم نداره 

مطالبی هم در مورد walker خوندم کاملا صحیح میفرمایید مشکل بنده با walker حل میشه ولی یه کم تو کد های انبوه php سردرگم شدم چون متاسفانه به php آشنایی خاصی ندارم:( و نتونستم ازش استفاده ای که میخوام رو بکنم

کلید معما در walker هست و ممنون از پاسخ گویی شما 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...