رفتن به مطلب

نحوه بروز رسانی یک سایت وردپرس

modlebas

پست های پیشنهاد شده

خسته نباشید. میخواستم بپرسم برای بروز رسانی یک نوشته در وردپرس فقط دکمه بروزرسانی کفایت میکنه ؟

من در یکی دوتا از سایت های رنک خوب دیدم که تاریخ نوشته رو هم بروز می کنن یعنی بعد از ویرایش نوشته و اضافه کردن مطالب جدید تاریخ روز را برای همون نوشته انتخاب می کنن.

ایا این روش که تاریخ رو بروز میکنن ایده خوبیه یا نه فقط یک ترفند بدردنخوره ؟!!

Capturesdfghj.JPG

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال

بستگی داره به چه منظوری هست یه سری مواقع هست که یه غلط املایی هست توی متن اونو تصحیح میکنید و دکمه بروز رسانی رو میزنید

اما وقتی هست که به یه مطلب قدیمی مطلب جدیدی اضافه میکنید مثلا مطلبی دارید که بهترین گوشی ها برای خرید رو توش گزاشتید وقتی گوشی به این لیست اضافه میکنید بهتره که تاریخ و ساعت هم بروز کنید که هم دوباره بازدید کننده ها مطلب رو ببین و هم گوگل دوباره مطلب رو بررسی کنه و بهش امتیاز بده

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، mohammad_reza00 گفته است :

بستگی داره به چه منظوری هست یه سری مواقع هست که یه غلط املایی هست توی متن اونو تصحیح میکنید و دکمه بروز رسانی رو میزنید

اما وقتی هست که به یه مطلب قدیمی مطلب جدیدی اضافه میکنید مثلا مطلبی دارید که بهترین گوشی ها برای خرید رو توش گزاشتید وقتی گوشی به این لیست اضافه میکنید بهتره که تاریخ و ساعت هم بروز کنید که هم دوباره بازدید کننده ها مطلب رو ببین و هم گوگل دوباره مطلب رو بررسی کنه و بهش امتیاز بده

منظور منم مورد دوم و اضافه کردن مطالب وتصاویر جدید به نوشته است . یعنی تاریخ رو بروز کنیم درست تره ؟!

یک سوال دارم موقعی که یک نوشته رو برای اولین بار منتشر میکنیم تاریخ اون نوشته در سایت مپ هم ثبت میشه حالا اگه بیایم و همون نوشته رو ویرایش کنیم و تاریخ جدید بهش بدیم این باعث خطا و اشکال در گوگل و جستجوگرها نمیشه؟؟؟!

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، modlebas گفته است :

منظور منم مورد دوم و اضافه کردن مطالب وتصاویر جدید به نوشته است . یعنی تاریخ رو بروز کنیم درست تره ؟!

یک سوال دارم موقعی که یک نوشته رو برای اولین بار منتشر میکنیم تاریخ اون نوشته در سایت مپ هم ثبت میشه حالا اگه بیایم و همون نوشته رو ویرایش کنیم و تاریخ جدید بهش بدیم این باعث خطا و اشکال در گوگل و جستجوگرها نمیشه؟؟؟!

بله تاریخ و ساعت رو بروز کنید درست تره

نه نمیشه گوگل تاریخ ثبت مطلبت رو توی دیتابیسش ذخیره میکنه وقتی میبینه تاریخ بروز نشده با چشم پوشی از کنارش رد میشه اما وقتی میبینه مطلبت بروز شده دوباره مطلب رو بررسی و ایندکس میکنه

فقط اگه مقاله رو بروز کردید به هیچ وجه لینکش رو عوض نکنید

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، modlebas گفته است :

دوست عزیز، شما مطلب رو به روز رسانی کن، متن هاش رو تغییر بده، تصویر اضافه کن، ویدیو و ... اضافه کن، اصلا نیاز نیست که تاریخ انتشار مطلب رو تغییر بدی!

گوگل خودش به راحتی متوجه می شه که شما مطلب رو به روز رسانی کردی و نیازی به تغییر زمان انتشار مطلب نیست، خیالت از این موضوع راحت باشه.

اگر مثلا شما مطلبی رو در سال ۹۵ منتشر کردی و در سال ۹۶ اون رو به روز رسانی کردی، بهتره کاربر این رو بدونه که این مطلب در سال ۹۵ منتشر شده بود و بعدا در سال ۹۶ به روز رسانی شده، چرا باید تاریخ انتشار مطلب رو هم تغییر بدی!؟

گوگل هم به راحتی متوجه می شه که چه چیزهایی در صفحه شما تغییر پیدا کرده.

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، ahmadwp گفته است :

دوست عزیز، شما مطلب رو به روز رسانی کن، متن هاش رو تغییر بده، تصویر اضافه کن، ویدیو و ... اضافه کن، اصلا نیاز نیست که تاریخ انتشار مطلب رو تغییر بدی!

گوگل خودش به راحتی متوجه می شه که شما مطلب رو به روز رسانی کردی و نیازی به تغییر زمان انتشار مطلب نیست، خیالت از این موضوع راحت باشه.

اگر مثلا شما مطلبی رو در سال ۹۵ منتشر کردی و در سال ۹۶ اون رو به روز رسانی کردی، بهتره کاربر این رو بدونه که این مطلب در سال ۹۵ منتشر شده بود و بعدا در سال ۹۶ به روز رسانی شده، چرا باید تاریخ انتشار مطلب رو هم تغییر بدی!؟

گوگل هم به راحتی متوجه می شه که چه چیزهایی در صفحه شما تغییر پیدا کرده.

سلام

مواردی که جناب @ahmadwp فرمودند صحیحه.

پست ارسال شده دارای دو تاریخ می باشد یکی published_date و دیگری modified_date که published_date تاریخ انتشار پست هست و ثابت هست و modified_date که آخرین تاریخ بروزرسانی پست است و هنگام زدن دکمه بروزرسانی آپدیت می شود.

گوگل برای بررسی بروزرسانی پست از modified_date استفاده میکنه. اگر توجه کنید متوجه میشید در نقشه سایت هم modified_date اومده نه published_date.

لینک به ارسال

بیشتر از این بابت میپرسم که پست ویرایش شده خیلی دیر در گوگل ایندکس میشه.

مثلا اگه پست جدید ارسلل کنیم زیر 10 دقیقه ایندکس میشن اما وقتی یک پست را بروزرسانی میکنیم تقریبا 24 ساعت طول میکشه تا مطالب جدبد به اون نوشته در گوگل اضافه بشه.

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، modlebas گفته است :

بیشتر از این بابت میپرسم که پست ویرایش شده خیلی دیر در گوگل ایندکس میشه.

مثلا اگه پست جدید ارسلل کنیم زیر 10 دقیقه ایندکس میشن اما وقتی یک پست را بروزرسانی میکنیم تقریبا 24 ساعت طول میکشه تا مطالب جدبد به اون نوشته در گوگل اضافه بشه.

دوست عزیز، کاملا طبیعیه، حتی ممکنه خیلی بیشتر هم طول بکشه.

لینک به ارسال
در 25 دقیقه قبل، ahmadwp گفته است :

دوست عزیز، کاملا طبیعیه، حتی ممکنه خیلی بیشتر هم طول بکشه.

پس مشکل از من نیست ؟

ببخشید راهی وجود داره که این مدت رو کاهش داد؟

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، modlebas گفته است :

پس مشکل از من نیست ؟

ببخشید راهی وجود داره که این مدت رو کاهش داد؟

دوست عزیز، هیچ مشکلی وجود نداره، شما هر وقت که دوست داری مطالبت رو به روز کن و این به روز رسانی به نفع سئو سایتت هم هست، البته نه اینکه کلا همه متن رو عوض کنی و تغییر بدی!

کاربر mehran-b هم پاسخ خیلی دقیق و خوبی برای شما نوشتن و گفته های من رو تکمیل کردن.

راه حل هست! توی تنظیمات سرچ کنسول گوگل، می تونی سرعت بررسی سایتت رو به صورت دستی تغییر بدی و از حالت recommend خارج کنی و افزایش بدی، اما لطفا دقت کن که این ممکن هست مشکلاتی هم برای سئو سایتت به وجود بیاره، پس پیشنهاد نمی کنم.

یک کار دیگری که می تونی انجام بدی اینه که خودت به صورت دستی، درخواست بررسی بدی، در لینک زیر یک مقاله به این منظور نوشته شده، شاید این بتونه کمکت کنه:

ایندکس سریع مطالب سایت در جستجوگر گوگل + آموزش تصویری

موفق باشی.

ویرایش شده توسط ahmadwp
تصحیح اشتباه تایپی
لینک به ارسال

سپاس بابت راهنمایی و توضیحات تک تک شما عزیزان. 

استفاده زیاد از Fetch as Google خوبه یا بد؟

چون من سایت دانلود فیلم دارم و یک نوشته رو در طول سال بالای 10 بار بروز میکنم و خب اگه تعداد مطالب سایت رو در نظر بگیریم این بروزسانی در روز بالا میره ؟

باعث بی اعتمادی گوگل به ما نمیشه اگه زیاد فنج بزنیم ؟

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، modlebas گفته است :

سپاس بابت راهنمایی و توضیحات تک تک شما عزیزان. 

استفاده زیاد از Fetch as Google خوبه یا بد؟

چون من سایت دانلود فیلم دارم و یک نوشته رو در طول سال بالای 10 بار بروز میکنم و خب اگه تعداد مطالب سایت رو در نظر بگیریم این بروزسانی در روز بالا میره ؟

باعث بی اعتمادی گوگل به ما نمیشه اگه زیاد فنج بزنیم ؟

خواهش می کنم، خیر دوست عزیز، در همون لینکی که برات ارسال کرده بودم هم توضیح داده شده بود، تا ۵۰۰ بار می تونی در هر ماه fetch کنی و هیچ ضرری هم نداره. موفق باشی.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...