Rangarang

عدم پخش فرمت MP4 در وردپرس

6 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

وقتی از وردپرس ویدئویی با فرمت MP4 رو آپلود می کنم، گاهی پخش می کنه، گاهی کلا پخش نمی کنه یا گاهی فقط صوت ویدئو شنیده می شه (تو کروم و فایرفاکس) و تصویر سیاهه ولی جالبه که تو مرورگر موبایل هیچ موردی نداره! سوالم اینه که آیا وردپرس با MP4 مشکل داره یا مثلا فایل اگه حجیم باشه (در حد 30 مگ) پخش نمی کنه؟ یا افزونه بهتری رو سراغ دارید برای حل این مشکل؟

از راهنمایی شما ممنونم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام،

پخش ویدئو مربوط به پلیری هست که مرورگر پشتیبانی میکنه.

ویديوهای کم حجم تر دیگه رو بررسی کنید. شاید واقعا مشکل از ویدئو باشه.

افزونه های پلیر هم بیشتر یک skin برای پلیر هستند. چون بیشترشون از تگ video استفاده میکنند و وردپرس هم از همین پلیر استفاده میکنه. اگر میخواهید از یک پلیر مطمئن استفاده کنید که پیشنهادم JW Player هست. ولی خب خیلی گرونه.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 4 ساعت قبل، Rangarang گفته است :

سلام

وقتی از وردپرس ویدئویی با فرمت MP4 رو آپلود می کنم، گاهی پخش می کنه، گاهی کلا پخش نمی کنه یا گاهی فقط صوت ویدئو شنیده می شه (تو کروم و فایرفاکس) و تصویر سیاهه ولی جالبه که تو مرورگر موبایل هیچ موردی نداره! سوالم اینه که آیا وردپرس با MP4 مشکل داره یا مثلا فایل اگه حجیم باشه (در حد 30 مگ) پخش نمی کنه؟ یا افزونه بهتری رو سراغ دارید برای حل این مشکل؟

از راهنمایی شما ممنونم

سلام دوست عزیز، وردپرس هیچ مشکلی با فرمت MP4 نداره و به راحتی از این فرمت پشتیبانی می کنه. اگر هاست شما از کیفیت کافی برخوردار نباشه، قطعا کاربران در هنگام مشاهده ویدیوها به مشکل بر می خورن، بنابراین کیفیت هاست بسیار مهم هست.

محدودیتی وجود نداره، شما می تونی ویدیوهایی با کیفیت 1080 و حجم چند گیگابایت رو هم در پست های وردپرس قرار بدی و بدون هیچ مشکلی پخش می کنه، مهمترین مورد همون کیفیت هاست هست.

البته به غیر از هاست کیفیت اینترنت کاربرانی که ویدیوها رو مشاهده می کنن هم مهم هست و باید اینترنت شون از سرعت کافی برای پخش آنلاین ویدیو برخوردار باشه. موفق باشی.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

عین همین مشکل رو من چند هفته پیش داشتم ، افزونه ای که من استفاده میکنم videojs-html5-video-player-for-wordpress هست .

احتمال زیاد فرمت های ویدئویی آپارات رو پخش میکنه.

یک بار با نرم افزار Xilisoft Video Converter Ultimate فرمت فایل رو به mp4 تبدیل و مجدد آپلود و بررسی کنید. مشکل من با این روش حل شد.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 8 ساعت قبل، Mostafa گفته است :

افزونه های پلیر هم بیشتر یک skin برای پلیر هستند. چون بیشترشون از تگ video استفاده میکنند و وردپرس هم از همین پلیر استفاده میکنه. اگر میخواهید از یک پلیر مطمئن استفاده کنید که پیشنهادم JW Player هست. ولی خب خیلی گرونه.

ممنونم از نظری که دادید و افزونه ای که معرفی کردید، در موردش تحقیق می کنم.

در 4 ساعت قبل، ahmadwp گفته است :

محدودیتی وجود نداره، شما می تونی ویدیوهایی با کیفیت 1080 و حجم چند گیگابایت رو هم در پست های وردپرس قرار بدی و بدون هیچ مشکلی پخش می کنه، مهمترین مورد همون کیفیت هاست هست.

ممنون از راهنمایی تون.

در 2 ساعت قبل، Mohammad_E گفته است :

سلام

عین همین مشکل رو من چند هفته پیش داشتم ، افزونه ای که من استفاده میکنم videojs-html5-video-player-for-wordpress هست .

احتمال زیاد فرمت های ویدئویی آپارات رو پخش میکنه.

یک بار با نرم افزار Xilisoft Video Converter Ultimate فرمت فایل رو به mp4 تبدیل و مجدد آپلود و بررسی کنید. مشکل من با این روش حل شد.

اتفاقا مشکل من همین چیزی هست که شما داشتید! هر فایلی رو که از آپارات دانلود می کنم و تو وردپرس خودم آپلود می کنم بدون کوچیک ترین نقصی و از هر دستگاه و مرورگری قابل پخش هست و جالب اینه که فرمت اون MP4 و فرمت من هم MP4 هست! ولی واسه اون پخش می شه و واسه من نمی شه. ممنونم از شما، حتما تست می کنم.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 9/12/2017 at 23:37، Rangarang گفته است :

ممنونم از نظری که دادید و افزونه ای که معرفی کردید، در موردش تحقیق می کنم.

ممنون از راهنمایی تون.

اتفاقا مشکل من همین چیزی هست که شما داشتید! هر فایلی رو که از آپارات دانلود می کنم و تو وردپرس خودم آپلود می کنم بدون کوچیک ترین نقصی و از هر دستگاه و مرورگری قابل پخش هست و جالب اینه که فرمت اون MP4 و فرمت من هم MP4 هست! ولی واسه اون پخش می شه و واسه من نمی شه. ممنونم از شما، حتما تست می کنم.

سلام

شما به غیر از فرمت باید به مورد مهم دیگری هم توجه کنین و اون کدک هست، مثلا یک ویدیوی با فرمت mp4 می تونه با کدک MPEG-4 باشه، H264 باشه، H265 باشه، x264 باشه و ... آپارات ویدیوها رو کانورت می کنه و کیفیت اونها رو کاهش می ده و کمپرس می کنه، اگر با ویدیوهای آپارات مشکل ندارین، ابتدا یکی از ویدیوها رو از آپارات دانلود کنین و با نرم افزارهایی مانند pot player اطلاعات اون رو بررسی کنین، همچنین موارد دیگری هم به غیر از فرمت مانند فریم، بیت ریت و ... وجود دارن.

هرچند که من تاکنون هر ویدیوی mp4 به هر نوعی که بود و با هر حجمی در وردپرس آپلود کردم و هیچ مشکلی با پخش اون نداشتم! به هر جهت بررسی این موارد می تونن به شما در حل مشکل کمک کنن.

آخرین راهکار اینه که از پلیر متفاوتی به جای پلیر دیفالت استفاده کنین، ضمن اینکه موارد دیگری هم که در پاسخ های قبلی بیان کردم بسیار مهم هستن، امیدوارم مشکل شما حل بشه، موفق و سلامت باشین.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط amiridm
      با سلام.ببخشید من میخوام تعداد ستون محصولاتم رو 4 ستون کنم ولی نمیشه.لطفا راهنمایی کنید

• توسط ahmadib
      سلام خسته نباشید 
      من یه مشکلی دارم توی اتصال درگاه پرداخت بانک ملت
      وقتی رکویست می فرستم سمت درگاه بانک یه خطایی میده که خوده به پرداخت هم جواب منو نداد 
      خطا :

Error fault:1
      میشه راهنمایی کنید 
    • توسط shayan201680
      با سلام
      بنده یک سایت اصلی وردپرسی دارم و قرار شده که در ساب دامینشم از وردپرس استفاده کنم.
      الان میخوام کاری کنم که کاربران اگر در سایت اصلی ثبت نام کردند بتونند با همون مشخصات در ساب دامین نیز لاگین کنند و برعکس!
      ولی نمیدونم باید چکار کنم! 
      ممنون میشم اگر کسی بلده راهنمایی کنه، با تشکر... 
    • توسط ahmadib
      سلام خشته نباشید من می خوام یه شرط بزارم که اگر جدول هیچ رکوردی نداشت اجرا بشه چکار باید بکنم
    • توسط Rangarang
      سلام
      با جستجوی این کلید واژه ها خصوصا تو وب فارسی، تقریبا همه راهنمایی ها به نصب همزمان سه افزونه Email Before Download و WordPress Download Monitor و Contact form 7 ختم می شه. من این شیوه رو تا انتها اجرا کردم اما جدا از اینکه نصب سه افزونه برای چنین کاری یه مقدار زیاده کاری به حساب میاد، موضوع اصلی اینه که افزونه Email Before Download  همه ایمیل های وارد شده تو باکس ایمیل رو در بانک اطلاعاتی ثبت می کنه اما برای همه فایل دانلودی رو ارسال نمی کنه، مثلا برای جیمیل می کنه و برای آوتلوک یا ایمیل های شخصی مثل info خیر. از طرف دیگه این افزونه از مخزن وردپرس حذف شده و خیلی وقته برای آپدیتی هم نیومده.
      می خواستم بپرسم آیا شما افزونه یا افزونه های دیگه ای در این زمینه که بتونه نام و ایمیل کاربر رو بگیره و در ازای اون بهش لینک دانلود بده رو می شناسید؟ اگه بله ممنون می شم معرفی کنید.
      با سپاس