رفتن به مطلب

عدم پخش فرمت MP4 در وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام

وقتی از وردپرس ویدئویی با فرمت MP4 رو آپلود می کنم، گاهی پخش می کنه، گاهی کلا پخش نمی کنه یا گاهی فقط صوت ویدئو شنیده می شه (تو کروم و فایرفاکس) و تصویر سیاهه ولی جالبه که تو مرورگر موبایل هیچ موردی نداره! سوالم اینه که آیا وردپرس با MP4 مشکل داره یا مثلا فایل اگه حجیم باشه (در حد 30 مگ) پخش نمی کنه؟ یا افزونه بهتری رو سراغ دارید برای حل این مشکل؟

از راهنمایی شما ممنونم

لینک به ارسال

سلام،

پخش ویدئو مربوط به پلیری هست که مرورگر پشتیبانی میکنه.

ویديوهای کم حجم تر دیگه رو بررسی کنید. شاید واقعا مشکل از ویدئو باشه.

افزونه های پلیر هم بیشتر یک skin برای پلیر هستند. چون بیشترشون از تگ video استفاده میکنند و وردپرس هم از همین پلیر استفاده میکنه. اگر میخواهید از یک پلیر مطمئن استفاده کنید که پیشنهادم JW Player هست. ولی خب خیلی گرونه.

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Rangarang گفته است :

سلام

وقتی از وردپرس ویدئویی با فرمت MP4 رو آپلود می کنم، گاهی پخش می کنه، گاهی کلا پخش نمی کنه یا گاهی فقط صوت ویدئو شنیده می شه (تو کروم و فایرفاکس) و تصویر سیاهه ولی جالبه که تو مرورگر موبایل هیچ موردی نداره! سوالم اینه که آیا وردپرس با MP4 مشکل داره یا مثلا فایل اگه حجیم باشه (در حد 30 مگ) پخش نمی کنه؟ یا افزونه بهتری رو سراغ دارید برای حل این مشکل؟

از راهنمایی شما ممنونم

سلام دوست عزیز، وردپرس هیچ مشکلی با فرمت MP4 نداره و به راحتی از این فرمت پشتیبانی می کنه. اگر هاست شما از کیفیت کافی برخوردار نباشه، قطعا کاربران در هنگام مشاهده ویدیوها به مشکل بر می خورن، بنابراین کیفیت هاست بسیار مهم هست.

محدودیتی وجود نداره، شما می تونی ویدیوهایی با کیفیت 1080 و حجم چند گیگابایت رو هم در پست های وردپرس قرار بدی و بدون هیچ مشکلی پخش می کنه، مهمترین مورد همون کیفیت هاست هست.

البته به غیر از هاست کیفیت اینترنت کاربرانی که ویدیوها رو مشاهده می کنن هم مهم هست و باید اینترنت شون از سرعت کافی برای پخش آنلاین ویدیو برخوردار باشه. موفق باشی.

لینک به ارسال

سلام

عین همین مشکل رو من چند هفته پیش داشتم ، افزونه ای که من استفاده میکنم videojs-html5-video-player-for-wordpress هست .

احتمال زیاد فرمت های ویدئویی آپارات رو پخش میکنه.

یک بار با نرم افزار Xilisoft Video Converter Ultimate فرمت فایل رو به mp4 تبدیل و مجدد آپلود و بررسی کنید. مشکل من با این روش حل شد.

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، Mostafa گفته است :

افزونه های پلیر هم بیشتر یک skin برای پلیر هستند. چون بیشترشون از تگ video استفاده میکنند و وردپرس هم از همین پلیر استفاده میکنه. اگر میخواهید از یک پلیر مطمئن استفاده کنید که پیشنهادم JW Player هست. ولی خب خیلی گرونه.

ممنونم از نظری که دادید و افزونه ای که معرفی کردید، در موردش تحقیق می کنم.

در 4 ساعت قبل، ahmadwp گفته است :

محدودیتی وجود نداره، شما می تونی ویدیوهایی با کیفیت 1080 و حجم چند گیگابایت رو هم در پست های وردپرس قرار بدی و بدون هیچ مشکلی پخش می کنه، مهمترین مورد همون کیفیت هاست هست.

ممنون از راهنمایی تون.

در 2 ساعت قبل، Mohammad_E گفته است :

سلام

عین همین مشکل رو من چند هفته پیش داشتم ، افزونه ای که من استفاده میکنم videojs-html5-video-player-for-wordpress هست .

احتمال زیاد فرمت های ویدئویی آپارات رو پخش میکنه.

یک بار با نرم افزار Xilisoft Video Converter Ultimate فرمت فایل رو به mp4 تبدیل و مجدد آپلود و بررسی کنید. مشکل من با این روش حل شد.

اتفاقا مشکل من همین چیزی هست که شما داشتید! هر فایلی رو که از آپارات دانلود می کنم و تو وردپرس خودم آپلود می کنم بدون کوچیک ترین نقصی و از هر دستگاه و مرورگری قابل پخش هست و جالب اینه که فرمت اون MP4 و فرمت من هم MP4 هست! ولی واسه اون پخش می شه و واسه من نمی شه. ممنونم از شما، حتما تست می کنم.

لینک به ارسال
در در 9/12/2017 at 23:37، Rangarang گفته است :

ممنونم از نظری که دادید و افزونه ای که معرفی کردید، در موردش تحقیق می کنم.

ممنون از راهنمایی تون.

اتفاقا مشکل من همین چیزی هست که شما داشتید! هر فایلی رو که از آپارات دانلود می کنم و تو وردپرس خودم آپلود می کنم بدون کوچیک ترین نقصی و از هر دستگاه و مرورگری قابل پخش هست و جالب اینه که فرمت اون MP4 و فرمت من هم MP4 هست! ولی واسه اون پخش می شه و واسه من نمی شه. ممنونم از شما، حتما تست می کنم.

سلام

شما به غیر از فرمت باید به مورد مهم دیگری هم توجه کنین و اون کدک هست، مثلا یک ویدیوی با فرمت mp4 می تونه با کدک MPEG-4 باشه، H264 باشه، H265 باشه، x264 باشه و ... آپارات ویدیوها رو کانورت می کنه و کیفیت اونها رو کاهش می ده و کمپرس می کنه، اگر با ویدیوهای آپارات مشکل ندارین، ابتدا یکی از ویدیوها رو از آپارات دانلود کنین و با نرم افزارهایی مانند pot player اطلاعات اون رو بررسی کنین، همچنین موارد دیگری هم به غیر از فرمت مانند فریم، بیت ریت و ... وجود دارن.

هرچند که من تاکنون هر ویدیوی mp4 به هر نوعی که بود و با هر حجمی در وردپرس آپلود کردم و هیچ مشکلی با پخش اون نداشتم! به هر جهت بررسی این موارد می تونن به شما در حل مشکل کمک کنن.

آخرین راهکار اینه که از پلیر متفاوتی به جای پلیر دیفالت استفاده کنین، ضمن اینکه موارد دیگری هم که در پاسخ های قبلی بیان کردم بسیار مهم هستن، امیدوارم مشکل شما حل بشه، موفق و سلامت باشین.

لینک به ارسال
  • 9 ماه بعد...
در در 9/12/2017 at 14:19، Rangarang گفته است :

سلام

از راهنمایی شما ممنونم

وقت بخیر

با html5 آشنایی دارین؟

اگه آشنایی دارین با تگ video فایل ویدیوییتونو  قرار بدین و تمامی مرورگر هارو بهش تعریف کنین تا به خوبی نشون بده

مثلا webkit moz o و ....

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...
در در 10/22/2018 at 09:22، Mirrajabi گفته است :

باید فرمت ویدئو رو عوض کنید من فرمت ویدئو رو تغییر دادم با مثلا برنامه Camtasia دوباره از همون فایل mp4 یه بار خروجی mp4 گرفتم درست شد

هر فایلی که دارید یک بار دیگه ازش با یه برنامه ای خروجی بگیرید درست میشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...