• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    

15 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

سوالم اینه که چطور میشه توی ووکامرس مقدار ویژگی محصولات رو در چند خط نوشت؟ (مثل پرستاشاپ)

مثال:

یک ویژگی تعریف می کنم و نوعش رو متن انتخاب می کنم. حالا توی صفحه ویرایش محصول اون ویژگی رو لود می کنم و می خوام مقدار زیر رو که در 2 خط هست برای این ویژگی بنویسم.

Octa-core (4x2.3 GHz & 4x1.7 GHz) - EMEA
Octa-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) - USA & China

اما وقتی خط اول رو می نویسم و برای رفتن به خط بعد اینتر رو میزنم بجای رفتن به خط بعد صفحه ذخیره میشه!

باتشکر

ویرایش شده در توسط M@hdi71
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی در این مورد می تونه به من کمک کنه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 9/24/2017 at 23:04، M@hdi71 گفته است :

سلام

سوالم اینه که چطور میشه توی ووکامرس مقدار ویژگی محصولات رو در چند خط نوشت؟ (مثل پرستاشاپ)

مثال:

یک ویژگی تعریف می کنم و نوعش رو متن انتخاب می کنم. حالا توی صفحه ویرایش محصول اون ویژگی رو لود می کنم و می خوام مقدار زیر رو که در 2 خط هست برای این ویژگی بنویسم.

Octa-core (4x2.3 GHz & 4x1.7 GHz) - EMEA
Octa-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) - USA & China

اما وقتی خط اول رو می نویسم و برای رفتن به خط بعد اینتر رو میزنم بجای رفتن به خط بعد صفحه ذخیره میشه!

باتشکر

دوست عزیز

شما اول ویژگی ها رو تعیین میکنین بعد باید برین برای این ویژگیها مقدار تعریف کنین. وقتی که میخواین برای اونا مقدار تعریف کنین یه توضیحات داره که اونجا باید جملات دور و درازتون رو بنویسین. حتی میتونین عکس و موزیک و فیلم و هر چی که لازمه ی معرفی محصول هست رو ذخیره کنین. 

در ضمن نوع محصولتون رو انتخاب (عمومی) انتخاب کنین.

ویرایش شده در توسط ToranjArts
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از پاسختون. اما این قسمتی که شما می فرمایید مربوط به توضیحات ویژگی های از پیش تعریف شده است در واقع من می خوام وقتی دارم مقدار یک ویژگی که از پیش تعریف شده نیست رو توی صفحه ویرایش محصول مینویسم با زدن دکمه اینتر به خط بعد برم.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کدش رو که نگاه کردم دیدم توی ووکامرس این قسمت توی تگ <input> هست و در پرستاشاپ در تگ <textarea> به خاطر همین توی ووکامرس نمیشه مقدارها رو در این قسمت در چند خط نوشت.

حالا سوال اینجاست میشه این رو تغییر داد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نمیدونم کارم درست بوده یا نه (کد نویسی بلد نیستم) اما کد این قسمت رو که در فایل html-product-attribute.php بود از

<input type="text" name="attribute_values[<?php echo $i; ?>]" value="<?php

// Text attributes should list terms pipe separated
									echo esc_attr( wc_implode_text_attributes( wp_list_pluck( $attribute->get_terms(), 'name' ) ) );

?>" placeholder="<?php

/* translators: %s: WC_DELIMITER */
									printf( esc_attr__( '"%s" separate terms', 'woocommerce' ), WC_DELIMITER );

?>" />

تغییر دادم به

<textarea name="attribute_values[<?php echo $i; ?>]" cols="5" rows="5" placeholder="<?php /* translators: %s: WC_DELIMITER */ printf( esc_attr__( '"%s" separate terms', 'woocommerce' ), WC_DELIMITER );	?>"><?php echo esc_attr( wc_implode_text_attributes( wp_list_pluck( $attribute->get_terms(), 'name' ) ) ); ?></textarea>

الان در قسمت مدیریت وقتی اینتر میزنی میره خط بعدی ولی در قسمت کاربری این فاصله به صورتی که انگار یه اسپیس بین مطالب زدی نمایش داده میشه.

نکته: این مشکل فقط در ویژگی های از قبل تعریف شده وجود داره ولی ویژگی هایی که به صورت اختصاصی در صفحه ویرایش محصول تعریف میشن این مشکل رو ندارن.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

اگر این فایله جزو فایل های اصلی ووکامرس هست اگر آپدیت بشه ووکامرس دوباره باید تغییر رو اعمال کنید.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنونم از پاسختون

بله درست میفرمایید آخه هیچ راه چاره ای براش پیدا نکردم، این موضوع رو اینجا مطرح کردم ببینم اساتید میتونن کمکم کنند لااقل این کد رو درستش کنم.

نمیدونم دوستانی که با ووکامرس کار میکنن چطوری این مشکل رو رفع میکنن و برای وژگی هایی که مقدارشون رو باید در چند خط نوشت چه راه حلی دارن؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببین، اساتید نیستم ولی کمکت میکنم تا اونجایی که بدونم.

من دو تا افزونه ی متفاوت ویژگی ها نصب کردم روی سایتم، هر دو باهم ادغام شدن و همون کاری رو که بهت گفتم کردم. یعنی اومدم توضیحات اضافی برای یه ویژگی نوشتم. درضمن کنترل رو بگیر بعد انتر بزن.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 18 دقیقه قبل، ToranjArts گفته است :

ببین، اساتید نیستم ولی کمکت میکنم تا اونجایی که بدونم.

من دو تا افزونه ی متفاوت ویژگی ها نصب کردم روی سایتم، هر دو باهم ادغام شدن و همون کاری رو که بهت گفتم کردم. یعنی اومدم توضیحات اضافی برای یه ویژگی نوشتم. درضمن کنترل رو بگیر بعد انتر بزن.

ممنون از توجهتون

اما فکر کنم منظورم رو درست نتونستم برسونم

این قسمتی که شما می فرمایید مربوط به مقدار ویژگی های از پیش تعریف شده است اما سوال من در مورد ویژگی هایی است که مقدارشون رو به صورت متنی باید توی صفحه ویرایش محصول وارد کرد.

مثلا در قسمت ویژگی های ووکامرس یه ویژگی می سازیم به نام اندازه و از نوع متن-بعد توی صفحه ویرایش محصول اون رو انتخاب می کنیم و مقدارش رو به صورت دستی باید وارد کنیم.

42

44

48

مشکل اینه که مقدار ویژگی ها توی تگ <input> قرار داره و خاصیت این تگ اینه که متن در یک خط قرار میگیره و نمیشه به خط بعدی رفت. حالا باید این رو یه جوری تغییر داد یا کدش رو دستکاری کرد یا افزونه ای برای این کار پیدا کرد که من تا حالا موفق نشدم.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب منم همینو دارم میگم.

باید اول بری یه ویژگی بسازی به نام سایز:

البته مثلا، بعد براش مقدار تعریف کنی و دستی مقدار بدی. 

در نهایت هم محصولت رو باید متغیر بسازی که این مقدار ها برای مشتری قابل انتخاب باشن. حالا اگه میخوای کامل برات اینجا توضیح مینویسم که بری و انجام بدی و حالشو ببری

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 15 دقیقه قبل، ToranjArts گفته است :

خب منم همینو دارم میگم.

باید اول بری یه ویژگی بسازی به نام سایز:

البته مثلا، بعد براش مقدار تعریف کنی و دستی مقدار بدی. 

در نهایت هم محصولت رو باید متغیر بسازی که این مقدار ها برای مشتری قابل انتخاب باشن. حالا اگه میخوای کامل برات اینجا توضیح مینویسم که بری و انجام بدی و حالشو ببری

این چیزی که شما می فرمایید محصول متغییر اما سوال من کلا یه چیز دیگست.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، M@hdi71 گفته است :

این چیزی که شما می فرمایید محصول متغییر اما سوال من کلا یه چیز دیگست.

خب منم کاری به محصول متغیر ندارم. میخوام بگم که میتونی با همین ویژگی ها یا بهتره بگم Attributes Group مشکلت رو حل کنی. یه سری به سایت من بزن نه جهت خرید، یه چکی بکن محصولات منو، من یه طرح تعریف کردم که بعضیاش یه خط هم اندازشه. راحت میتونی همچین ویژگی هایی رو ایجاد کنی اگه میخوای.

مطمئن باش دقیقا میدونم چی میخوای و راهنماییت میکنم :)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 6 دقیقه قبل، ToranjArts گفته است :

خب منم کاری به محصول متغیر ندارم. میخوام بگم که میتونی با همین ویژگی ها یا بهتره بگم Attributes Group مشکلت رو حل کنی. یه سری به سایت من بزن نه جهت خرید، یه چکی بکن محصولات منو، من یه طرح تعریف کردم که بعضیاش یه خط هم اندازشه. راحت میتونی همچین ویژگی هایی رو ایجاد کنی اگه میخوای.

مطمئن باش دقیقا میدونم چی میخوای و راهنماییت میکنم :)

سایتتون رو دیدم (زیبا و جالب) انشاالله موفق باشید

1- محصولات شما متغییر هست

2- ویژگی که شما برای این کار استفاده کردید مقدارش از پیش تعریف شده است اما ویژگی که مدنظر من هست مقدارش رو باید در صفحه ویرایش محصول خودم وارد کنم نه اینکه مشتری بخواد گزینه ای رو انتخاب کنه

مثال:

مثل نمونه زیر یک ویژگی تعریف کنید به نام مشخصات نرم افزاری و نوعش رو متن انتخاب کنید بعد در صفحه ویرایش محصول انتخابش کنید و بهش مقدار های زیر رو بدید به صورتی که هر کدوم از مقادیر در یک خط باشند.

.   .  
مشخصات نرم افزاری - Samsung DeX (desktop experience support)
- Fast battery charging (Quick Charge 2.0)
- Qi/PMA wireless charging (market dependent)
- ANT+ support
- Bixby natural language commands and dictation
- MP4/DivX/XviD/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document editor
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 دقیقه قبل، M@hdi71 گفته است :

سایتتون رو دیدم (زیبا و جالب) انشاالله موفق باشید

1- محصولات شما متغییر هست

2- ویژگی که شما برای این کار استفاده کردید مقدارش از پیش تعریف شده است اما ویژگی که مدنظر من هست مقدارش رو باید در صفحه ویرایش محصول خودم وارد کنم نه اینکه مشتری بخواد گزینه ای رو انتخاب کنه

مثال:

مثل نمونه زیر یک ویژگی تعریف کنید به نام مشخصات نرم افزاری و نوعش رو متن انتخاب کنید بعد در صفحه ویرایش محصول انتخابش کنید و بهش مقدار های زیر رو بدید به صورتی که هر کدوم از مقادیر در یک خط باشند.

.   .  
مشخصات نرم افزاری - Samsung DeX (desktop experience support)
- Fast battery charging (Quick Charge 2.0)
- Qi/PMA wireless charging (market dependent)
- ANT+ support
- Bixby natural language commands and dictation
- MP4/DivX/XviD/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document editor

ولی با اون افزونه ای که من کار کردم این کاری رو که شما هم میخوای میشه انجام داد. گفتم که وقتی ویژگی تعریف میکنی یه باکس توضیحات داره که اینا رو باید اونجا بنویسی. 

در ضمن ویژگی های من از پیش تعیین شده نبودن هیچکدوم. مثلا طرح حوض نقاشی یا طرح قجر (پرنیان) اینا رو ووکامرس میدونسته گذاشته تو سایتم؟ ;)

شما هم باید به همین روشی که من کار کردم کار کنی و فقط همونطور که گفتم توضیحات ویژگی رو با این توضیحاتی که مثال زدی پر کنی. 

ازت هم ممنونم بابت محبتت، سایت خودتونه قابلی نداره :)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط mosfattahi
      سلام خدمت کاربران انجمن... من یه مشکلی داشتم که خیلی وقتمو گرفته و نمی‌تونم حلش کنم!
      مشکل: توی عکسی که قرار دادم می‌بینید که فیلدهای مشخص شده نشون داده نمیشن... افزونه checkout manager و... رو هم امتحان کردم ولی کار ساز نبود! می‌خواستم ببینم راهی هست که این فیلد هارو نشون بدیم؟
      احتمال می‌دم تو کد های قالب این قابلیت رو پنهان کرده باشن چون روی قالبای دیگه خوب کار می‌کنه... اسم قالب هم woohoo است.
      البته تمام تنظیمات ووکامرس رو هم درست انجام دادم.

ممنون میشم کمک کنید

• توسط alihaji89
      کد سفارش مجزا برای هر محصول در سبد خرید ووکامرس
      سلام
      من سایت فروش بلیط دارم  که با ووکامرس ساختم و میخواهم وقتی کسی 5  بلیط خرید 5  کد مختلف بعنوان کد بلیط دریافت کند ولی الان ووکامرس به ازای هر چند عدد محصولی که در یک خرید باشد فقط یک کد خرید میدهد
      چکار باید کنم
      ممنون از بزرگواریتون بخاطر راهنمایی
    • توسط hosseinspell
      درقسمت ویژگی های ووکامرس  سایز یا رنگ یا ... که افزوده میشه ولی توی سایت هیچ اتفاقی نمیوفته 
      مشکل از قالبه یا ووکامرس؟ اگه راه حلی میدونین کمک کنین تشکر
    • توسط saeidmadadi
      سلام به همه دوستان و کمک کنندگان به اینجانب
      برای یک سایت چندفروشنده که با افزونه دکان ایجاد شده، تعدادی دسته و زیر دسته برای محصولات اضافه کردم.
      مشکلی که دارم اینه که الان توی قسمتی که فروشنده میخواد محصول اضافه کنه همه دسته ها رو با هم نشون میده یعنی مثل حالت زیر
      دسته اصلی دسته فرعی 1 دسته فرعی 2 دسته فرعی 3 دسته فرعی 4 دسته اصلی 2 در حالی که میخوام به این صورت نمایش بده که ابتدا همه دسته های اصلی رو نشون بده و کنار هر کدوم یک + باشه که با کلیک روی اون فقط زیر دسته های همون دسته رو در اضافه کردن محصول نشون بده و باز این زیر دسته ها هم اون حالت جمع و بازشو یا آکاردپونی رو داشته باشن.

خوشحال میشم اگه کسی کد یا افزونه ای میشناسه معرفی کنه.
      با تشکر از دوستان
    • توسط omidch
      سلام. کسی *** افزونه ای شبیه به این رو داره خیلی ضرووووووووووووریه لازم دارم.
      https://store.webkul.com/WordPress-WooCommerce-Marketplace-Seller-Price-Comparison.html

یه افزونه که بتونه تو صفحه هر محصول لیست همه فروشندگان اون محصول بیاره.
      (افزونه ای مثل دکان مد نظر ما نیست. تو افزونه دکان هر نماینده یه محصول جدید وارد سایت میکنه ولی ما میخوایم نماینده ها محصول جدید وارد سایت نکنن و از محصولات موجود در سایت اعلام موجودی کنن. مثل افزونه بالا.