• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  

29 پست در این موضوع قرار دارد

دوستان عزیز و مدیران محترم سلام

امیدوارم این تاپیک رو جای اشتباهی درست نکرده باشم، ولی دیدم که پیشنهادات و انتقاداته گفتم پیشنهادمو اینجا مطرح کنم. 

من الان چند روزی میشه که اینجا عضو شدم و یک ماهه که یه فروشگاه دارم. تو این چند روزه کلی اینجا از تجربیات همه استفاده کردم و همینطور تونستم تجربیات کوچیکمو با دیگر دوستان درمیون بزارم و این خیلی عالی بود. خودم باورم نمیشه الان راحت کد ویرایش میکنم. یعنی میخوام بگم خیلی خوبه که تجربیات همدیگه رو داریم استفاده میکنیم و میخوام پیشنهادی بدم اینجا.

بد نیست که دست به دست هم بدیم و یه دایره المعارف یا اطلس ووکامرس و وردپرس درست کنیم اینجا که همه چی رو توش ذکر کنیم مثل یه راهنما. هر کسی که میاد اینجا اونوقت اگه سوالی داشته باشه اولین کاری که میکنه به اونجا مراجعه میکنه و بعد جواب سوالش رو پیدا میکنه. درست مثل بعضی سایت ها که مرجع اسکریپت و کد هستن، ما میتونیم مرجع ووکامرس و وردپرس رو درست کنیم که برای همه هم قابل استفاده هست چون تا اونجا که من دیدم بیشتر بچه ها اینجا فروشگاه دارن و همه هم که ماشالا وردپرسی هستن. 

میخواستم ببینم میشه یه همچین کاری رو اینجا شروع کنیم؟ من سایت wordpress.org فارسی زبان هم هستم ولی اونجا رو اصلا دوست ندارم چون محیط صمیمی و دوست داشتنی اینجا خیلی بهتره به نظرم و واسه همین فکر میکنم این کارو اینجا انجام بدیم. من خودم هر چی رو که یاد گرفتم تو این مدت میتونم تالیف کنم، درضمن میتونم ترجمه هم بکنم از زبانهای مختلف و این خیلی کمک خواهد کرد. اینجا بچه های با استعداد دست به قلمی هم داره پس میشه ما هم بنویسیم و دایره المعارف داشته باشیم. 

درضمن این مسئله و این پروژه اینجا رو هم منحصر به فرد تر میکنه و خیلی ارزش داره. حالا دیگه انتخاب با مدیرانه که اجازه بدن شروع کنیم با چند تا از بچه های خوب اینجا و این مرجع رو درست کنیم. درست مثل یه کاتالوگ هر کسی مثلا که ووکامرس استفاده میکنه و تازه کاره میتونه بخونه این دایره المعارف یا کاتالوگ رو و هر مشکلی داره حل کنه و یا راه بیفته اول کاری.

نظر شما چیه مدیران محترم؟

خوشحال میشم که همه نظرشونو بنویسن

سه پاس و درود

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

به شخصه تجربیات زیادی در بحث همکاریهای گروهی و آنلاین داشتم. شاید موفقترینشون این انجمن بوده.

البته کارهای گروهی زیادی از بچه های دیگه توی سایت های دیگه رو هم دیدم، تجربه ثابت کرده بزرگترین مسئله تو همچین داستان هایی لقمه بزرگ اول هست که باعث شکست میشه.

پیشنهاد خوبی دادین، و همیشه همچین چیزهایی از نیازهای اصلی هست.

ولی من پیشنهاد میکنم از موارد کوچیکتر شروع بشه، مثلا برای وردپرس و موارد مرتبطش بیایم با یک cheatsheet شروع کنیم.

هم ساده تر هست و میشه براحتی از کار گروهی نتیجه هایی که میخوایم رو بگیریم.

در ادامه هم میشه به کارهایی با اندازه بزرگتر بصورت قدم به قدم فکر کرد.

مثل نگارش مقاله، نگارش کتابچه، ویکی، گاهنامه و..

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام. ایده خوبیه، اما اقا مرتضی درست میگه لقمه بزرگیه چون ووکامرس مرتب کدهاش به روز میشه و روش های جدید هی براش میاد از طرفی درسته که خیلیا فروشگاه دارن ولی همه ووکامرس استفاده نمیکنن خیلی ها محصولشون مجازیه پس edd هم لازمه .

بعد به نظرم بهتره یه اسکریپت جدا باشه و هرکسی مثل ویکی بتونه به روزش کنه تا اینکه تو همین انجمن باشه. اما یه ویکی خوب طوری که رنکینگ داشته باشه و اسم کسانی که میان توضیحات یا تکه کد اضافه میکنن رو نشون بده و مثل همین جا سطح بندی داشته باشن کاربرا، طوری که کاربرا تشویق بشن بیان توضیح اضافه کنن. و برای بقیه هم یه مرجع مطمئن و به روز باشه.

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، Morteza گفته است :

سلام

به شخصه تجربیات زیادی در بحث همکاریهای گروهی و آنلاین داشتم. شاید موفقترینشون این انجمن بوده.

البته کارهای گروهی زیادی از بچه های دیگه توی سایت های دیگه رو هم دیدم، تجربه ثابت کرده بزرگترین مسئله تو همچین داستان هایی لقمه بزرگ اول هست که باعث شکست میشه.

پیشنهاد خوبی دادین، و همیشه همچین چیزهایی از نیازهای اصلی هست.

ولی من پیشنهاد میکنم از موارد کوچیکتر شروع بشه، مثلا برای وردپرس و موارد مرتبطش بیایم با یک cheatsheet شروع کنیم.

هم ساده تر هست و میشه براحتی از کار گروهی نتیجه هایی که میخوایم رو بگیریم.

در ادامه هم میشه به کارهایی با اندازه بزرگتر بصورت قدم به قدم فکر کرد.

مثل نگارش مقاله، نگارش کتابچه، ویکی، گاهنامه و..

در 4 ساعت قبل، فرحان گفته است :

سلام. ایده خوبیه، اما اقا مرتضی درست میگه لقمه بزرگیه چون ووکامرس مرتب کدهاش به روز میشه و روش های جدید هی براش میاد از طرفی درسته که خیلیا فروشگاه دارن ولی همه ووکامرس استفاده نمیکنن خیلی ها محصولشون مجازیه پس edd هم لازمه .

بعد به نظرم بهتره یه اسکریپت جدا باشه و هرکسی مثل ویکی بتونه به روزش کنه تا اینکه تو همین انجمن باشه. اما یه ویکی خوب طوری که رنکینگ داشته باشه و اسم کسانی که میان توضیحات یا تکه کد اضافه میکنن رو نشون بده و مثل همین جا سطح بندی داشته باشن کاربرا، طوری که کاربرا تشویق بشن بیان توضیح اضافه کنن. و برای بقیه هم یه مرجع مطمئن و به روز باشه.

ممنونم ازتون :)

درود

منم با شما موافقم، من اگه کلی حرف زدم خواستم استارتش بخوره و بعد دسته جمعی باهم هر کسی یه کاری رو به عهده بگیره و یه قسمتش رو انجام بده و در کل کاری رو انجام بدیم که آب در هاون کوبیدن نباشه. چون همونطور که میگین ووکامرس و وردپرس مدام آپدیت میشن. 

پیشنهاد من اینه که روی یه موضوعات کلی تری توی این سیستمها کار کنیم. مثلا من دیدم الان یکی اومد پست کرد که چرا محصولم وقتی طرف انصراف میده از خرید بر نمیگرده دوباره سر جاش. خب این یه نکته ی خیلی کلیدی و ابتداییه که این دوستمون نمیدونست و به خاطرش تاپیک زد. حتی خیلی از موضوعاتی که خودم شده ایجاد کردم با به قول شما یه اسکریپت یا یه خط جواب به قول خودم حل میشن. پس بیایم یه دایره المعارف یا همون کاتالوگ درست کنیم برای این نکات، در کنارش کسی که به اسکریپت نویسی مسلط هست با یه عده اسکریپت نویس دیگه همکاری کنن یه مجموعه اسکریپت درست کنن که هی هم به قول فرحان آپدیت بشن. 

من قبلا برای www.proboards.com کدنویسی میکردم البته ده سالی از موقعی که اونجا رو رها کردم به خاطر درسام میگذره. اونجا یه پسره بود به نام کریس که یه همچین کاری رو برای پروبردز به ارث گذاشت. صد سال عمر شماها باشه عمرش به دنیا نبود و فوت کرد در سن کم، ولی همه کارش رو ادامه دادن و فورومش رو اداره کردیم. الانم فکر میکنم هنوز آرشیوش با اینکه پروبردز سیستمش عوض شده موجوده. 

خیلی خوب میشه که وردپرس و ووکامرس هم اینطوری باشن و چه بهتر که یه انجمن خوب و دوستانه و حرفه ای مثل اینجا این کارو انجام بده. 

خلاصه من هستم در خدمتتون در حد بضاعتم، تو ووکامرس معلومات بدی ندارم و کد نویسی هم داره یادم میاد دوباره. دوست دارم همه کنار هم این کارو بکنیم. بازم ممنون از اینکه به پیشنهاد من جواب دادین :)

ارادتمند همه شمام

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بسیار خب

ببینیم دوستان دیگه، نظری یا پیشنهادی یا انتقادی دارن یا خیر.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

پیشنهاد دوستمون @ToranjArts خیلی خوبه .  البته من تخصصی در کد نویسی و ووکامرس ندارم ولی خب شاید بعدها در نظر داشته باشید که یک لوگوی جداگانه و اختصاصی برای این بخش بزنید. بنده و تیممون در خدمتتون هستیم که به صورت رایگان و به زعم خویش برای جبران گوشه ای از زحماتتون که در این انجمن میکشید ، کار طراحی رو براتون انجام بدیم.

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام.

لدت بردم از خواندن مطالب بالا.

چندی پیش من میخواستم فروشگاهی را راه اندازی کنم و چون محصولات زیادی داشتم شک داشتم که آیا ووکامرس میتونه این حجم از دبتابیس را هندل کنه یا خیر. و اگر یکی از تیبل های وردپرس به حجمی نزدیک به ۱۰ گیگ برسه آیا پروسه فیلتر یا سرچ و با حتی بارگزاری با چه مصرف منابعی روبرو خواهد بود.

اونچه من طی تحقیقاتم توی نت بهش رسیدم بدلیل کهنگی پاره ای از اون مقالات و بالطبع آپدیت هسته ووکامرس در این بازه کاملا متفاوت از تجربه اجرایی بود. در طی تحقیقاتم متوجه شدم سوالاتی که من همواره بدنبال جوابشون هستم سوالات طیف گسترده ای از جامعه وبمسترین بوده و اینکه منابع فارسی در این زمینه اگر در بحث حرفه ای گری از ۱ تا ۱۰ رتبه بندی کنیم در شرایط مطلوب با ۳ رفوزه بود.

حرکت، حرکتی جالبی است. امیدوارم با استقبال به ثمر برسه. 

نکته پایانی اینکه استقبال از ووکامرس قطعا بیش از خود وردپرس خواهد بود چون وبمسترانی که این گزینه را در حال توسعه دارند کم و بیش درآمدی نیز از سیستم دارند بنابراین مشتاق مطالب نو و افزایش بهره وری هستند.

ویرایش شده در توسط masood1111
4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام خدمت همکاران عزیز

واقعیتش من خودم هر وقت جایی گیر میکنم میام اینجا سرچ میزنم و اکثر اوقات مشکلم حل شده و گاهی هم نشده البته اونم واسه این بوده که بعضی عزیزان حالا به هر دلیلی سعی دارن فعالیتی در انجمن نکنند.

به شخصه از جزیره ای کار کردن همکارا خیلی دلخورم.

بعضا همکارا خصومت های شخصی و اهداف شخصی رو باید بذارن کنار و تنها هدف توسعه وردپرس در ایران باشه.

وقتی چیزی هست ، اشتباهه که بیایم دوباره همونو بزنیم و مثلا بخوایم بزرگترش کنیم.

بنظرم همه باهم ایده و فکرهامونو بذاریم رو هم همین انجمن رو توسعه بدیم ، نه اینکه بیاییم چیز دیگه ای بزنیم.

میشه گفت این انجمن 80% راه رو رفته.

ویرایش شده در توسط hasanataie
3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از اینکه نظر دادید و در این بحث مشارکت کردید. :)

هدف منم اینه که بتونیم یه جایی داشته باشیم توی این فوروم که فضای بسیار دوستانه ای هم داره، که کاربرا بتونن مشکلاتشونو خودشون حل کنن و پولی بابتش نپردازن. یه انجمن ها و سایت هایی هستن که حالا اصلا اسم نمیبرم ولی بابت یه آره یا نه شنیدن از دهنشون باید کلی بسلفیم. ولی اینجا همه بی شائبه همدیگه رو کمک میکنن و این خیلی خوبه. اینه که باعث پیشرفت میشه و نشونه ی تمدنه. 

حالا هم من تا اونجا که میتونم هر چی در چنته دارم اینجا مایه میزارم تا بتونیم این اطلس رو درست کنیم. از شما هم میخوام که در این راه کمک کنید و سهمی تو این قضیه داشته باشید چرا که این یه مسئله ی عام المنفعه هست و همه ازش سود میبرن و مختص به یکی دو نفر نمیشه. 

بازم منتظرم که نظراتتون رو بشنوم و بشنوم که برای کمک و همکاری اعلام آمادگی میکنین. 

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با عرض سلام و وقت بخیر

ووکامرس رو میشه گفت یک دنیای فروشگاهی هست نه افزونه فروشگاهی (:

بنده خودم با ووکامرس خیلی کارا کردم از مبتدی تا حرفه ای و میشه گفت به نحوی با این دنیا آشنایی نسبتا خوبی دارم . ولی باید توجه داشت که واسه انجام این کار ابتدا باید یک تیمی که متشکل از اعضای کاربلد هستند تشکیل شه و به صورت مستقل حالا چ تو تلگرام و چه تو همین انجمن کار کنند و مباحث و مدیریت کنن . ن اینکه هرکسی اومد هر چیزی خواست بنویسه و بره حتی اگه مطلبش مفید باشه . منظور من مدیریت هرچه بهتر این کار هست. پیشنهاد من ایجاد یک گروه منظم و کاری برای آموزش و ارائه راه کار های مدنظر در زمینه ووکامرس می باشد.

موفق و پیروز باشید.

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 10/9/2017 at 14:30، هادی خانزاده گفته است :

با عرض سلام و وقت بخیر

ووکامرس رو میشه گفت یک دنیای فروشگاهی هست نه افزونه فروشگاهی (:

بنده خودم با ووکامرس خیلی کارا کردم از مبتدی تا حرفه ای و میشه گفت به نحوی با این دنیا آشنایی نسبتا خوبی دارم . ولی باید توجه داشت که واسه انجام این کار ابتدا باید یک تیمی که متشکل از اعضای کاربلد هستند تشکیل شه و به صورت مستقل حالا چ تو تلگرام و چه تو همین انجمن کار کنند و مباحث و مدیریت کنن . ن اینکه هرکسی اومد هر چیزی خواست بنویسه و بره حتی اگه مطلبش مفید باشه . منظور من مدیریت هرچه بهتر این کار هست. پیشنهاد من ایجاد یک گروه منظم و کاری برای آموزش و ارائه راه کار های مدنظر در زمینه ووکامرس می باشد.

موفق و پیروز باشید.

ممنون آقا هادی از نظرتون :)

منم راستش همینو دارم میگم. من دوست دارم همکاری مثبت شکل بگیره. همه باهم تیمی کار کنن و یه پروژه ی موفقی مثل همین ووکامرس یا به قول شما دنیای فروشگاهی شکل بگیره. من اون موقع که هنوز وارد نبودم به وردپرس و ووکامرس خیلی این در و اون در میزدم که یکی کمکم کنه یه کاری انجام بدم. تو خیلی از انجمن های معروف که قالب هم میزنن و میفروشن رفتم و اونا واسه یه کلمه که از دهنشون دربیاد کلی پول خواستن. همین شد که تصمیم گرفتم زمانی که یه ذره مسلط شدم به این دنیای فروشگاهی یا دنیای رنگارنگ وردپرس، شروع کنم و تجربیاتم رو با بقیه شریک بشم تا دیگه گیر آدمهای پول پرست نیفتن. اینجا رو هم جای مناسبی دیدم برای اینکه همه اینجا بدون هیچ انتظاری به هم کمک میکنن. این خیلی خوبه! حالا در کنار این مسئله شما بیا یه آرشیو یا یه اطلس هم درست کن دیگه دنیایی میشه برای خودش. 

به امید یزدان هم اگه قرار بشه یه کاری انجام بشه و با این طرح موافقت بشه، گروه تشکیل خواهد شد و همه چی روی نظم و اساس پیش خواهد رفت و باید بگم دوست دارم شما هم در این پروژه شرکت کنی و اطلاعات و معلوماتت رو در اختیار دوستات بزاری.

همین هفته ی پیش یه قالب پوک به من فروخت یکی از این سایتهایی که ادعا هم داره و هیچ ساپورت نکردن و الان اگه چند روزیه که من کم کار شدم اینجا به خاطر این مسئلس. تا فردا به امید خدا همه چی حل میشه و من دوباره فعال میشم مثل قبل. :D

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من عذر میخوام که پشت سر هم پست میزارم، ولی خب یه چیزی تو یه انجمن دیگه، یه انجمن معروف دیدم که خیلی دلمو شکست. ما این مسئله رو خدا رو شکر اینجا نداریم و امیدوارم که نداشته باشیم ولی خب باز این مسئله هم برام انگیزه ی بیشتری هست که این اطلس ها رو ایجاد کنیم. و به نظرم جای اینکه هی راجع بهشون حرف بزنیم باید شروع کنیم به ساختنشون. 

من دیشب توی یه انجمنی از همین انجمن های حامی وردپرس دیدم یه بنده خدایی سوالی پرسیده که منم تا حدودی ازش سر در می آوردم، یه مقدار فنی مهندسی بود و منم در توانم نبود که راهنمایی کنم. نگاه کردم دیدم یه مدیر آنلاینه. بهش پیام دادم که جناب فلانی، این سوال رو میشه جواب بدین؟ میدونین در جواب من چی گفت؟؟؟؟

گفت:

من اصولا با سوالهای آسون و پیش پا افتاده و ابتدایی کاری ندارم و به مسائل حرفه ای تر میرسم!!!!!

آخه اینم شد جواب که این مدیر به من داد؟ بهش گفتم که این سوال من هم هست و مشکل من هم هست اگه بهش کمک کنی به منم کمک کردی ولی خب این جوابش بود. 

خوشحالم که توی این انجمن از این خبرا نیست و از این جوابا نمیشنویم. ولی آخه چرا تاپیکی که به نظر یه مدیر یه ذره ابتدایی هست نباید جواب داده بشه؟؟؟ اون کاربر چه گناهی کرده که چون یه سوال اولیه داره نباید جواب بگیره؟ خب این مشکل رو فقط اطلسه که حل میکنه. اگه این اطلس رو داشته باشیم، بعد به صورت تاپیکهای مهم اونا رو دربیاریم، دیگه همه بهشون مراجعه میکنن و مشکلاتشون رو خودشون حل میکنن و دیگه فقط برای مشکلات حرفه ای تر و خاص تر تاپیک زده میشه. به خدا من امروز دو تا تاپیک رو جواب دادم که هر دو در مورد محصول متغییر در ووکامرس سوال کرده بودن، یکیشون هم بیچاره نوشته بود که من اون تاپیک رو خوندم ولی این سوال رو دارم. البته سوالش هم دوباره همونی بود که توی اون تاپیک خونده بود ولی من بازم تصمیم گرفتم راهنماییش کنم. 

اگه اطلس باشه اینطور نمیشه. 

بعد من یه مسئله دیگه ای که خیلی میبینم در راستای همین بحث ها، تاپیک هایی هست که در مکانهای نامربوط زده میشه. یا تبلیغات میکنن برای محصولات و سایت خودشون در بخشهایی که اصلا مربوط به این کار نیست. من از آقا مرتضی عزیز در مورد قوانین آدرس خواستم ولی خب خودم بعد پیداشون کردم، بهتره که توی یه بخش رنگ اینا تغییر کنه که جلب توجه کنه و اول همه اینا رو بخونن بعد اقدام به پست کردن بکنن. مثلا بخش بحث آزاد فکر میکنم دیگه نباید در مورد وردپرس باشه ولی خب نصف مسائلی که اونجا مطرح میشه همش در مورد وردپرس و ووکامرسه. 

من اصلا قصد دخالت ندارم، فقط دوست دارم اینجا با این همه خوبی و جو دوستانه ای که داره یه مقدار جدی تر باشه. دوست دارم مفید واقع بشم و از تجربیاتم در اختیار شما بزارم. امیدوارم اگه احساس میکنین من دخالت میکنم منو ببخشید. خصوصا آقا مرتضی داداش گلم.

من از همین امشب شروع میکنم و دومین آموزش خودم رو میزارم اینجا. امیدوارم همه دست به دست هم بدیم هر چه زودتر و این اطلس رو درست کنیم. اگه در مورد ساختارش هم میخواین بدونین باهم همینجا صحبت میکنیم و من بیشتر توضیح میدم.

ارداتمند همه شما 

خواهر بزرگ شما 

الهام

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بسیار پیشنهاد خوبی هست، ممنونم از شما

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، کیمیا وردپرس گفته است :

بسیار پیشنهاد خوبی هست، ممنونم از شما

شما خودت پیشنهادی نداری دوست من؟ فکر میکنی چه چیزهایی نیازه ؟ خودت الان دنبال روش اضافه کردن ویژگیهای محصول میگشتی، آموزشش رو من دیروز گذاشتم، راضی بودی؟ کیفیتش چطور بود؟

دوست داری چطور آموزشها و تاپیکهایی رو در انجمن ببینی؟ چه مشکلاتی هست که یه کاربر مثل شما دنبال راه حلش میگرده؟

این نکته ها رو مطرح کنی ما هم میدونیم که اطلسمونو از کجا شروع کنیم. 

امروز آموزش نصب فونت میزارم ، هم نصب فونت های معمولی و هم فونت های لایسنس داری مثل ایران سنس :)

دوستان منتظر پیشنهادات شما هستیم. اینجا تاپیک شماست، صحبت کنید! منم یه کاربر هستم مثل شما و حرفم رو میزنم. شما چطور؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به همه

خیلی خوشحال شدم این بحث مطرح شده. من خودم هم قبلا تو فکر همچین چیزی بودم. فکر کنم یکی دو بار هم به @Morteza گفته بودم ولی چون فرصت نشد و همه درگیر بودیم استارت نخورد. 

تو حوزه ووکامرس خیلی خلا آموزش و منبع فارسی وجود داره. حرکت بسیار عالی خواهد شد اگه یه منبع منظم حداقل برای ووکامرس داشته باشیم.

من پیشنهادم اینه که ووکامرس شروع کنیم. هر چقدر هم ناقص باشه به نظرم استارتش اگه بخوره کم کم تکمیلش می کنیم. فکر می کنم خیلی از بچه های این انجمن اهل مشارکت باشن.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 2 ساعت قبل، SM-Mahdavi گفته است :

سلام به همه

خیلی خوشحال شدم این بحث مطرح شده. من خودم هم قبلا تو فکر همچین چیزی بودم. فکر کنم یکی دو بار هم به @Morteza گفته بودم ولی چون فرصت نشد و همه درگیر بودیم استارت نخورد. 

تو حوزه ووکامرس خیلی خلا آموزش و منبع فارسی وجود داره. حرکت بسیار عالی خواهد شد اگه یه منبع منظم حداقل برای ووکامرس داشته باشیم.

من پیشنهادم اینه که ووکامرس شروع کنیم. هر چقدر هم ناقص باشه به نظرم استارتش اگه بخوره کم کم تکمیلش می کنیم. فکر می کنم خیلی از بچه های این انجمن اهل مشارکت باشن.

به به جناب آقای مهدوی کهنه کار، 

از آشناییتون خوشوقتم. :) 

کاملا درست میفرمایید، به نظرم باید شروع کنیم و از مشارکت بچه ها استفاده کنیم چرا که مشارکت یعنی فرهنگ پست مدرن، چیزی که متاسفانه تو مملکت ما خیلی کمرنگه. من کاره ای نیستم که چیزی رو اعلام کنم و فقط مطرح کننده این مسئله هستم. اگه اجازه بدن آقا مرتضی، من و یکی از بچه های حرفه ای مدیریت این پروژه رو بدست بگیریم و شروع کنیم برای اطلس ووکامرس و از بچه های داوطلب هم کمک بگیریم. 

هر زمان آقا مرتضی اراده کنن من پایه هستم که شروع کنیم. اصلا قصد دخالت هم ندارم فقط میخوام یه کمکی کرده باشم و مفید واقع شده باشم. اگر آقا مرتضی اجازه بدن من میگم چیکار کنیم. 

آقا مرتضی شروع کنیم؟

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من ایده خوبی هست و می شه اون رو اجرا کرد، اما مشکلی وجود داره. مثلا ووکامرس وقتی به نسخه ۳ ارتقا داده شد.

تقریبا هیچ سایتی نتونست از نسخه جدید استفاده کنه مگر بعد از اینکه قالب سایت رو آپدیت کردن. به خاطر اینکه ساختار ووکامرس ۳ از بسیاری از جهات تغییر داده شد. البته نمی شه گفت مشکل چون طبیعیه که قالب هم باید آپدیت و سازگار بشه.

مورد دیگر اینه که بسیاری از هک های ووکامرس که در فانکشن پوسته قرار می گرفتن، بعد از آمدن نسخه ۳ کاملا از کار افتادن و بعضا باگ های امنیتی به وجود آوردن که خودم چند مورد رو تجربه کردم.

بنابراین اگر قرار باشه چنین فضایی رو راه اندازی کنین، به نظر من باید ساختاری مانند ویکی پدیا داشته باشه و دائم به روز رسانی بشه، وگرنه بسیاری از مطالب در اون کهنه و ناکارآمد می شن.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 5 ساعت قبل، ahmadwp گفته است :

به نظر من ایده خوبی هست و می شه اون رو اجرا کرد، اما مشکلی وجود داره. مثلا ووکامرس وقتی به نسخه ۳ ارتقا داده شد.

تقریبا هیچ سایتی نتونست از نسخه جدید استفاده کنه مگر بعد از اینکه قالب سایت رو آپدیت کردن. به خاطر اینکه ساختار ووکامرس ۳ از بسیاری از جهات تغییر داده شد. البته نمی شه گفت مشکل چون طبیعیه که قالب هم باید آپدیت و سازگار بشه.

مورد دیگر اینه که بسیاری از هک های ووکامرس که در فانکشن پوسته قرار می گرفتن، بعد از آمدن نسخه ۳ کاملا از کار افتادن و بعضا باگ های امنیتی به وجود آوردن که خودم چند مورد رو تجربه کردم.

بنابراین اگر قرار باشه چنین فضایی رو راه اندازی کنین، به نظر من باید ساختاری مانند ویکی پدیا داشته باشه و دائم به روز رسانی بشه، وگرنه بسیاری از مطالب در اون کهنه و ناکارآمد می شن.

ممنون از نظرتون، ولی خب مسلما منظور من برنامه ی ممتدی باشه که مدام نوسازی و آپدیت میشه. ما یه گروه کارامد میخوایم درست کنیم از همین کاربرایی که یه تجربه هایی داشتن و میخوایم این تجربه هاشونو در اختیار همه بزارن، و مسلما این تجربه ها مدام نوتر میشن. الان شما ببین مثلا یه نفر یه سوالی رو تو انجمن مطرح میکنه، چند نفر میان و هر کسی یه نظری میده و هر نظری برای خودش درسته، یکی از روشهای قدیمی داره استفاده میکنه، اون یکی روشش جدیده، خلاصه تمامی روشها مطرح میشن. 

درضمن اگه ما تلاش کنیم خودمونو با مطالب روز وردپرس و ووکامرس هماهنگ نگه داریم ، به این صورت که گروه ترجمه داشته باشیم و مدام مطالب نو رو وارد آرشیو وردپرس پارسی کنیم خب مسلما همه چی همیشه به روزه. ما الان دیگه احتیاج به حرف نداریم، باید شروع کنیم. من خودم الان چند روز نبودم ولی دلیل موجه دارم، هم بیمار شدم و هم سایتم متاسفانه با مشکل مواجه شده از طرف هاستینگ و یکی از کارمندای پشتیبانی خود هاستینگ خرابش کرده به دلیل روت کردن بی دلیل. خلاصه حسابی درگیر کرده منو، ولی من تلاشمو میکنم که مطالب کوچولو بزارم ، حتی یه سری آموزشها گذاشتم که میخوام کاملترشون کنم، امیدوارم استارتی باشه برای بقیه که تجربیاتشونو با ما به اشتراک بزارن. و از مدیر محترم اینجا میخوام که برای نظم دادن به مطالبی مثل آموزشها یه فکری بکنن که قاطی پستهای معمولی نباشن و کاربرها بعضا نیان و هر پستی دلشون میخواد پاشون بزنن. 

یک دنیا ممنون

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نام خدای مهربان خودمون :)

سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان عزیز و دانای من ;)

من ابتدا خودمو معرفی میکنم : محمد بزرگ زاده هستم علاقه مند به وردپرس جان:wub:

تقریبا دو ساله که تو وردرپرس پارسی عضوم . و واقعا باید بگم دانا ترین دوست من بوده. :D

حالا از این تعریف تمجیدا بگذریم ( آخه من هنوز از خودم تعریف نکردم :o ).

• آقا من تا الان تو اون یکی اکانتم نمیتونستم پاسخ یا تاپیکی ارسال کنم.  دلیلش رو نمیدونم ولی دسترسی محدود بود بخاطر همین اکانت رو بستم و یه اکانت دیگه ساختم در سایت و الان در خدمت شمام. آخه این موضوع اطلس وردپرس واقعا برام مهم شد -_-

خب برم سر اصل مطلب و دیدگاهم درمورد این تاپیک و این موضوع بگم :mellow:

پیشنهاد که توسط @ToranjArts عزیز خوندم استارت ایده و بقیه دوستان هم واقعا نظرات جالبی دادن.

به نظرم دیگه بحث و انتقاد و گلایه و تجربه اینا رو بذاریم کنار بحث تکرار شده رو دوباره تجدید نکنم بهتره

بارها شده در همین انجمن مشکلی که داشتم رو حل کردن ( ولی باید بگم که اما داره )

منظورم اینه که داخل تاپیک مشکل رفع میشه . دوستان مثلا کد های مختلفی میذارن.

اما این که از بین 10 تا کد که میذارن یکیش کار میکنه یعنی درواقع یکیش کامل تر از بقیه هست.

همینطور معرفی افزونه - قالب و انواع و اقسام چیز ها (یکی تاپیک زده افزونه ی کپچا میخوام - عزیزان 10 تا افزونه معرفی میکنن - دستشون درد نکنه ولی خب اگه من 10 تا انتخاب میخواستم که تو گوگل سرچ میکردم 10 صفحه برام نتیجه میاورد :angry: )

و با این همه پر حرفی برسیم به پیشنهاد اصلی :

* اطلس وردپرس و اقسام آن :

1 - بخش آماتور

• تقسیم شده به دسته بندی آموزش ها آماده بشه : یعنی این که طرف میخواد فروشگاه بزنه یا فلان سایتو بزنه. خب یه سری مباحث برای تمام مرحال طراحی وب از طریق وردپررس لازمه پس اونها شامل همه میشه. اما کسی که میخواد مجله خبری بزنه فکر نکنم آموزش های ووکامرس به دردش بخوره. پس پیشهاد اول من اینه : آموزش نه به صورت جامع و 0 تا 100 ( به صورت پروژه ای ) هرکس هر کاری خواست بکنه باید بره تو همون بخش خاص. و هروقت لازم شد دوباره به مرجع سر بزنه و مبحث دیگه ای رو مطالعه کنه.  مثال : (آره من میخوام یه سایت خبری بزنم - خب میرم تو بخش نصب وردپرس - عه چه جالب آموزش نصب قالب رو هم داره - خب از این روشی که اینجا نوشته هم میشه پست فرستاد- چند ماهی با سایت خبریم فعالیت میکنم و هیچ مشکلی ندارم - * اما حالا میخوام یه فروشگاه در سایت خبری خودم تاسیس کنم * - به مرجع مراجعه میکنم و آموزش های بخش فروشگاهی رو مطالعه میکنم.)
  • ویکی آموزش : ظاهر یک ویکی رو داشته باشه اما مختص آموزش. یعنی با ظاهر یک داریرۀ المعارف و باطن یک مرجع آموزشی.

2 - بخش پرفشنال

(مراحل بخش پرفشنال پشت سر هم هستند. به ترتیب مطالعه کنید)

• درخواست ها : درواقع یه بخشی باشه که کاربر آماتور بتونه درخواست بده و یا مشکلش رو بیان کنه. مثال : (آقا سایت من مگا منو نداره. بلد نیستم کد نویسی. یا بهم کد نویسی یاد بدین. یا افزونه ای معرفی کنید) البته اینی که گفتم شبیه تاپیک یک فروم بود. اما در مراحل بعدی تفاوت این مورد رو متوجه میشین.
  • اتاق فکر : بعد از دریافت درخواست کاربر آماتور، کاربران پرفشنال که با به دست آوردن امتیاز به این درجه رسیدن. در اتاق فکر شروع به مشورت و تهیه آموزش کد نویسی مثلا : (ساخت یک مگا منو) کرده و عده ای دیگه در اتاق فکر به تست و آزمایش افزونه های آماده بپردازند تا هم ( ایجاد مگا منو ) از طریق کد نویسی هم از طریق افزونه در ویکی وردپرس ارسال بشه.
  • توسعه دهندگان : توسعه دهندگان هم همونایی هستند که فقط در اتاق فکر مشغول نیستند. میشه یه جوری گفت مثل ویکی پدیا ارسال مطلب رو برای کاربران پرفشنالی که امتیاز بالا گرفتن آزاد بذاریم. درواقع اونها میشن دِوِلوپر و اجازه ارسال مطالبی که در اتاق فکر ارائه میشه رو دارن. { بخوام کامل تر بگم باید بگم هر اتاق فکر یک تا دو نفر به عنوان دِوِلوپر داره که بعد از به نتیجه رسیدن کاربران پرفشنال آموزش و یا مقاله آماده شده رو در ویکی قرار میده. }

3 - بخش لِرنینگ

• آغاز کار : اینجا ما به ساخت پکیج های آموزشی و یا برگذاری دوره های آنلاین مباحث مختلف وردپرس میپردازیم.
  • تکمیل فرایند : بعد از آموزش ما با قرارداد مستقیم با QAL انگلستان گواهینامه های پایان دوره اعطا میکنیم. ( اینو گفتم چون میتونم مسئولیتش رو بپذریم :) )
  • درآمد زایی : ما میتونیم جذب مدرس آزاد داشته باشیم یا نه فقط میتونیم پکیج های آموزشی رو فقط از طریق خود سایت ارائه کنیم. (درآمد زایی زیاد مساله پر رنگی نیست حالا B) )
  • مجوز : آقا برا این یکی یه پیشنهادی بده ! فک کنم باید مجوز هایی فرا تر از ساماندهی بگیریم.:(

4 بخش فریلنسرینگ

زیاد نمیخوام توضیح بدم چون دیگه خیلی دارم پر حرفی میکنم دیگه خودمم خسته شدم :( ( درواقع سایت هایی مثل دورکار - پونیشا -  کارک و ... )

• فریلنسرینگ : کارفرما میخواد یه سایتی تاسیس کنه و میاد مناقصه ای برگذار میکنه برای انتخاب کسی که سفارشش رو قبول کنه. (خب هر فریلنسری تو مناقصه برنده بشه کار مال اونه)
  • فریلنسر همون پیمان کار خودمونه (البته میدونم میدونید)
  • کار فرما : کسی که سفارشی چیزی داره (اینم میدونم میدونید)
  • مناقصه :  هرکس پیشنهاد با قیمت پایین تری بده برنده میشه :D:D ( اینم میدونستید ؟ )

5 - پیشنهاد شما ((( اینجا مکان پیشنهاد شماست )))

در آخر از همتون عذر خواهی میکنم بخاطر پر حرفی هام.

ممنون از وردپرس پارسی جان.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تشکر از دوست عزیزمون آقا محمد، 

من استارت زدم و الان میبینم ایده های خوبی دارن میان و باید از این ایده ها حمایت بشه، ولی خب مسئله اینجاست که ما باید از یه نقطه ی صفر شروع کنیم و از یه جایی و از این شاخه به اون شاخه هم فعلا نپریم تا بتونیم برنامه ها رو همه رو درست پیش ببریم. من با تمام بخشهای حرفهای شما آقا محمد موافقم غیر از بخش آخر، یعنی راستش بخش آخر به من مربوط نمیشه و میزاریم به عهده ی خود ریاست اینجا، هر چند هیچی به من مربوط نمیشه و من فقط دوست دارم پیشنهاد بدم و فعال باشم و قصد و هدف دیگه ای ندارم. دوست دارم اینجا پیشرفت کنه ، برای اینکه دیدم اون سمت بچه ها چطور باهم همکاری میکنن و به چه دستاورد هایی میرسن، در حالیکه هیچی بیشتر از ما ایرانیا که ندارن هیچی به نظر شخص من کمتر هم دارن، تنها چیزی که بیشتر دارن روحیه ی همکاری و انسان دوستی هست و دوست دارن کمک کنن. این سالهای اخیره که پدیده ای به نام freelancer مد شده و به صورت پیمانی و قراردادی و به قول شما مناقصه ای هم گاهی یه کاری رو انجام میدن و پای پول هم وسط میاد. 

ولی من از اولی که شروع کردم بحثم پول نبوده، چون اونطوری که من گذشته کار میکردم با پول نبود. ماها که البته من جزء خیلی کوچیکی بودم از یه سیستم پیچیده ، برای همه بدون هیچ انتظاری کار انجام میدادیم و کد مینوشتیم و حتی قالب درست میکردیم!!! من برای جی کی رولینگ اولین قالب سایت Leaky Cauldron رو زدم بدون اینکه یه پنس پول بگیرم. حالا بگذریم اصلا دوست ندارم از خودم بگم چون به نظرم هنوز کاری نکردم، مسئله ی من اینه که اطلاعات نفروشیم!!!! من دوست دارم پیشنهاد بدم که یه آرشیو کامل یا یه اطلس کامل از وردپرس ، ووکامرس و و و اینجا درست کنیم که برای همه به صورت رایگان در دسترس باشه. همه بتونن استفاده کنن و حالشو ببرن. در کنارش اگه مدیر محترم وردپرس پارسی دوست داشتن میتونن قضیه Freelancer رو هم داشته باشن که اون اصلا از صحبت ما خارجه!

ما از کار مجانی و بدون چشم داشت صحبت میکنیم اینجا!

من الان دارم خلاصه خلاصه و خیلی کوچیک در حد بضاعتم یه سری Tutorial درست میکنم و اینجا میزارم، حالا Tutorial  هم نه ما ایرانی هستیم، منم که خیر سرم زبان باستانی پارسی رو میخونم، " راهنما" یا به قول معروف آموزش پست میکنم، دلم میخواد اینا یه چیزایی همه گیر بشه و همه دوست داشته باشن تجربیاتشونو باهم تقسیم کنن. این راز پیشرفت و موفقیته نه پول. اگه از اول اینطوری باشه پول هم بعدا خودش میاد. متاسفانه من در پستهای قبل تر هم گفتم تو سایت های ایرانی بسیار مادی گرایی مطرح میشه که این اصلا خوب نیست، کوچکترین اشکالی داری بهت میفروشن کلماتشونو و این حال منو بهم میزنه.

شعار من اینه که Free کار کنیم. آخه خیر سرمون وقت بزاریم یه دو تا آموزش بنویسیم یا دو تا Tutorial از زبانهای دیگه ترجمه کنیم چی میشه؟ چی ازمون کم میشه؟ به نظرم تازه سودش هم به خودمون میرسه اول بعد به دیگران. ما حتی میتونیم یه سیستمی رو هم اینجا برای کاربرای تازه کار که چیزی از وردپرس و ووکامرس نمیدونن داشته باشیم که اسمش میشه : Mentor Guide یا فکر میکنم به فارسی میشه "مشاور راهنما" . این مشاورا میتونن کاربرای کمی سطح بالاتر باشن و لزوما لازم نیست مدیر باشن، اینا میان منتور یا راهنما میشن و مثلا برای هر نفر، یا هر دو نفر و راهنماییشون میکنن و ابتدایی ترین اشکالاتشون رو برطرف میکنن و مسائل اولیه رو یادشون میدن. و همینطور توضیح میدن که از این سایت چطور میشه استفاده ی بهینه کرد که هی تاپیک الکی هم زده نشه و اشتباهات هم کمتر بشه. 

حالا بیشتر در مورد این مسئله هم توضیح میدم، دوست دارم شما هم همینطور که آقا محمد پیشنهادشونو مطرح کردن به این شکل شکیل و زیبا شما هم همین کارو بکنین. توجه داشته باشین که من دارم از یه کار عام المنفعه صحبت میکنم، باهم همکاری کنیم در این راه. نظراتتون رو بنویسین تا به یه جمع بندی برسیم.

ممنون از همگی

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

با تشکر از دوست عزیزمون آقا محمد، 

با تشکر از شما دوست گرامی من.

همونطور که مستحظر هستی چند مورد پیشنهاد با در نظر گرفتن تمام جوانب عرض کردم.

و همونطورر که در بخش سوم عرض کردم درآمد زایی زیاد مساله پررنگی نیست. متنش رو هم کمرنگ کردم که واقعا پررنگ به نظر نرسه .

آخه متاسفانه دوستان تازه وارد مقداری با پول درآوردن و پول کندن و این مسائل مخالفت دارن.

یا حداقل اول دنبال رایگان هرچیزی میرن بعد میرن سراغ ,,هزینه کردن,,

چون اونا نیاز به یاد گیری دارن. خب از قدیم هم گفتن مفت باشه کوفت باشه :D

از شوخی گذشته قطعا دوستان علاقه به یادگیری رایگان دارن برای شروع کار.

و تا بخش دوم توضیحات بنده هم تمام چیز ها از نطر من باید رایگان انجام بشه (تا انتهای بخش ویکی)

در بخش لرنینگ هم منظور بنده ترجمه مقاله و معرفی یه چیز خاص و یا حتی آموزش کامل یه مبحث هم نیست. (عرض کردم تهیه پکیج آموزشی . به این معنا که ما صفر تا 100 یک چیز رو آماده سازی میکنیم و به صورت یک پکیج آموزشی در سایت {نمیفروشیم} به صورت دوره آنلاین برگذار میکنیم.)

و باز هم عرض میکنم 4 پیشنهاد مختلف دادم. در حد پیشنهاد. نه این که همه در کنار هم به قول شما ,,از این شاخه به اون شاخه,, !

در نهایت بنده خودم میتونم اعلام کنم مورد 1 و 2 به نظرم ایده خوبی میاد. (و حتی مورد سوم اگر درست اجرا بشه.)

تشکرآلاتِ فراوان :D 

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 18 دقیقه قبل، MrMohammad گفته است :

با تشکر از شما دوست گرامی من.

همونطور که مستحظر هستی چند مورد پیشنهاد با در نظر گرفتن تمام جوانب عرض کردم.

و همونطورر که در بخش سوم عرض کردم درآمد زایی زیاد مساله پررنگی نیست. متنش رو هم کمرنگ کردم که واقعا پررنگ به نظر نرسه .

آخه متاسفانه دوستان تازه وارد مقداری با پول درآوردن و پول کندن و این مسائل مخالفت دارن.

یا حداقل اول دنبال رایگان هرچیزی میرن بعد میرن سراغ ,,هزینه کردن,,

چون اونا نیاز به یاد گیری دارن. خب از قدیم هم گفتن مفت باشه کوفت باشه :D

از شوخی گذشته قطعا دوستان علاقه به یادگیری رایگان دارن برای شروع کار.

و تا بخش دوم توضیحات بنده هم تمام چیز ها از نطر من باید رایگان انجام بشه (تا انتهای بخش ویکی)

در بخش لرنینگ هم منظور بنده ترجمه مقاله و معرفی یه چیز خاص و یا حتی آموزش کامل یه مبحث هم نیست. (عرض کردم تهیه پکیج آموزشی . به این معنا که ما صفر تا 100 یک چیز رو آماده سازی میکنیم و به صورت یک پکیج آموزشی در سایت {نمیفروشیم} به صورت دوره آنلاین برگذار میکنیم.)

و باز هم عرض میکنم 4 پیشنهاد مختلف دادم. در حد پیشنهاد. نه این که همه در کنار هم به قول شما ,,از این شاخه به اون شاخه,, !

در نهایت بنده خودم میتونم اعلام کنم مورد 1 و 2 به نظرم ایده خوبی میاد. (و حتی مورد سوم اگر درست اجرا بشه.)

تشکرآلاتِ فراوان :D 

بازم ممنون 

راستش من زیاد تازه وارد هم نیستم، ولی خب دنبال رایگان هر چیزی هم نرفتم و یادمه که برای اولین قالب فروشگاهم 65 دلار هزینه کردم. این مسئله اصلا اشکالی نداره، ولی نه اینکه بری مثلا تو یه انجمن بعد پست کنی که مثلا میخوام فلان قسمت قالبم رو ویرایش کنم، بعد یکی از مدیرا بیاد تو همون تاپیک بنویسه که لطفا مثلا 15000 تومن واریز کنین تا جواب سوال شما داده بشه. یا هزینش اینقدر هست با بنده از طریق پیام خصوصی در تماس باشید!!! 

من نمیگم قالب بزارن مفت واسه دانلود مثلا، ولی نمیخوام بابت کوچکترین راهنمایی یا برنامه کسی مجبور بشه پولی پرداخت کنه. متاسفانه ایرانی ها بلانسبت همیشه میخوان از آب کره بگیرن و از هیچی هم پول دربیارن که این خوب نیست. گاهی باید مسائل معنوی و سودی رو که در آینده عاید میشه رو درنظر گرفت و به مایه جات توجهی نکرد. گاهی خرج کردن معلومات بهتر از خرج کردن پوله. این مسئله منو یاد معلم مدرسه هایی می اندازه که خوب درس نمیدن که شاگرد بره همون درس رو باهاشون خصوصی برداره! 

در مورد بخش لرنینگ یا آموزشی بهتره بگیم، بهتره که حتما رایگان باشه، دلیلی نداره چون فلان سایت که همه میشناسنش از سایت های ایرانی ، میتینگ های آموزشی به قول خودشون برگذار میکنه ما هم اینطوری باشیم. پس جای خلاقیت کجا رفته؟ این منتور یا راهنما یکی از بهترین راهکارهاس. یکی میاد تو انجمن که تازه کاره، پشتش گرمه که یکی هست راهنماییش کنه و راهنماش باشه. خب این مسئله هم باعث میشه کاربرای بیشتری اینجا بیان، هم باعث میشه کاربرای بیشتری تربیت بشن برای استفاده ی درست از وردپرس و ووکامرس و باقی قضایا.گاهی باید سرمایه گذاری کرد که بعدا سودشو دید و به سودهای الانی توجهی نکرد. وقتی هم از پکیج صحبت میشه خواه ناخواه پول پاش وسط کشیده میشه، چه بخوای چه نخوای اینطوری میشه. من این مسئله رو توی پروژه های کاری حسابی تجربه کردم. 

شما پیشنهاداتتون خیلی خوبه، ولی یه مقدار تند دارین میرین جلو و من همش فکر میکنم ممکنه بلندپروازی به این شکل نتیجه نده. 

قصد من هم از گفتن از این شاخه به اون شاخه پریدن اصلا توهین به شما نبود برادر گرامی، فقط خواستم بگم که از یه مورد شروع کنیم و بعد به موارد گسترده تر برسیم و کلی تر نگاه کنیم. چون سنگ بزرگ همیشه علامت نزدن است. در هر حال جناب اگه از من ناراحت شدید ببخشید و پوزش اینجانب را پذیرا باشید. 

پ ن: عالیه که داریم بحث میکنیم. خوبه نظراتمونو بزاریم روی هم به یه نتیجه ی منطقی برسیم. ممنونم از آقا محمد که داغش کردن. :)

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

برای اولین قالب فروشگاهم 65 دلار هزینه کردم.

نه ابدا منظور من خرج نکردن به اون معنا نبود! من گفتم کسی که شروع میکنه مثلا برای سایت ساختن قدمی برداره اول با آموزش های پایه . رایگان . ارزان و بعد که حد اقل آشنایی پیدا کرد ممکنه مقداری خرج کنه (من خودم در 14 سالگی با بلاگفا شروع کردم یک و نیم سال طول کشید تا html و استایل هاشو یاد گرفتم. همشم خودم یاد گرفتم و همش هم دنبال چیز های رایگان بودم. بعد با اتصال دامین به وبلاگ آشنا شدم و بعد از اون اصن استارت انتقال از وبلاگ نویسی به وبسایت نویسی خورده شد. که تازه اون موقع هم رفتم سراغ دامنه های .tk .ml .cf .و .. که رایگان بود، با وردپرس . جوملا . دروپال . خیلی چیزا کار کردم و تا وقتی که وردپرس جان رو به عنوان شاخه اصلی فعالیت انتخاب کردم و باز هم تا یه جاهایی کلا دنبال چیز های رایگان بودم تا این که در وبسایت ساختن های الکی و تفریحیم به محدودیت خوردم. بعد محدودیت ها باعث شد که کم کم خرج کنم و با وردپرس حرفه ای آشنا تر بشم و اینجوری شد که شروع شد به سفارش انجام دادن برای مردم. و الان میتونم با افتخار بگم که حتی افزونه های خارجی رو هم بدون لایسنز استفاده نمیکنم. ) ببخشید سرتونو درد آوردم :D

متاسفانه ایرانی ها بلانسبت همیشه میخوان از آب کره بگیرن و از هیچی هم پول دربیارن که این خوب نیست

من بازم شما رو به مورد اول و دوم راهنمایی میکنم که در اولین پاسخم به این تاپیک عرض کردم.

باور بفرمایید قرار نیست بخاطر کوچک ترین راهنمایی یا برنامه کسی پولی پرداخت کنه.

بنده عرض کردم در کنار آموزش های طبقه بندی شده ای که در ویکی یا دایرۀالمعارف به رایگان با برنامه ریزی و جامع و کامل قرار میگیره پکیج های آموزشی آماده بشه.

مثلا فکر کنید ویکی پدیای حال حاظر بیاد کتاب های مختلفی رو به فروش بذاره. مثلا تاریخ ایران. درسته تاریخ ایران در خود ویکی به صورت کامل و رایگان هست. مثلا اشکانیان . ساسانیان . حکومت پهلوی . ولی خب همه ی اینها اومده یک کتاب شده و به صورت کامل و جامع فروخته میشه. هرکسی بخواد میتونه به   رایگان   درسایت بخونه ها.

بازم مثال میزنم. مثلا از من پرسیدند که اولین شاه اشکانی اسمش چیه. اون لحظه نمیدونم و برای راه افتادن کارم به ویکی میرم و   رایگان   همه چیز رو متوجه میشم (دقیقا وقتی من یه سایتی دارم و میخوام براش یه مگا منو ایجاد کنم . میام در ویکی و همون لحظه کارمو راه میندازم :)

اما زمانی که بخوام از صفر تا 100 تمام تاریخ ایران رو بدونم و درواقع جامع بخوام یاد بگیرم میرم دنبال یه مرجع مفصل شده. یه چیزی که مرحله به مرحله درس به درس بهم آموزش بده. نه یک دانشنامه که دسته بندی شده و موضوعی هست. (دقیقا وقتی که میخوام 0 تا 100 سئو رو یاد بگیرم مرحله به مرحله و فصل به فصل . نه فقط مثلا گوگل وبمستر یا فلان افزونه )

الان متوجه شدین منظورم از پکیج چی بود ؟ :lol:

و حتی اصراری هم ندارم روی هیچ کدام از مواردی که پیشنهاد دادم . چون همونطور که عرض کردم فقط یک پیشنهاد بودند. :)

شما پیشنهاداتتون خیلی خوبه، ولی یه مقدار تند دارین میرین جلو و من همش فکر میکنم ممکنه بلندپروازی به این شکل نتیجه نده. 

والا بلند پروازی واسه تازه کاراست از ما دیگه بلند پروازی و خیال بافی گذشته. ;)

اما یک مساله هست. این که وقتی کسی به خودش اجازه ی پیشنهاد دادن میده. باید تمام گزینه های روی میزش رو ارائه کنه.

باید تمام جوانب رو در نظر بگیره. تمام استراتژی هارو بیان کنه. سیاست های کاری رو روی میز بذاره. و در نهایت میتونه جسارت کنه و پیشنهاد بشه.

بلا نسبت دوستان عزیز. من خیلی از پیشنهاداتشون استفاده کردم. ولی خب اگه مثلا در آموزشگاه کار آموزی در این مورد پیشنهاد نسنجیده ای بده میتونم آبجکش های زیادی بزنم. که خودش از پیشنهادش پشیمون بشه. 

بخاطر همینه که بنده خیلی توضیح دادم . پیشنهادات و سیاست های کاری مختلفی رو روی میز گذاشتم.

و باز هم تاکید میکنم که صرفا پیشنهاد بود. نه طرح بیزینسی.

در 4 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

قصد من هم از گفتن از این شاخه به اون شاخه پریدن اصلا توهین به شما نبود برادر گرامی

نه به هیچ عنوان من توهین تلقی نکردم این مثال شما رو. چون خودم از این شاخه به اون شاخه پریدن رو ضعف در کار میدونم.

در 10 ساعت قبل، MrMohammad گفته است :

5 - پیشنهاد شما ((( اینجا مکان پیشنهاد شماست )))

همونطور که در این گزینه عرض شد پیشنهادات مختلفی میتونه در ادامه بیاد.

ولی ما باید سعی کنیم درواقع هوشمندانه ترین راه رو برای شروع فعالیت انتخاب کنیم.

بنده فکر میکنم لحن حرف زدنم طوری بوده که سوع تفاهم شده.

وگرنه دلخوری وجود نداره و نیازی به عذر خواهی نیست.

همین که دوستانی مثل شما داریم باعث افتخاره.

ممنونیان از همگان

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام مجدد به همگی

من تاپیک رو دنبال میکردم و الان وقت کردم که بتونم جواب بدم.

برای شروع هر کدوم از دوستان که مایل هستن میتونن شروع کنن.

ما قبلا بخشی هب نام اموزش در انجمن داشتیم که بخاطر مشکلات و تبلیغات بی رویه ای که بعضی از کاربرها داخلش انجام  میدادن اون رو بستیم.

ایده های مطرح شده خوب هستن، ولی توجه به اینکه که کارهای انجام شده چه در انجمن و چه از طرف انجمن همگی بصورت عام المنفعه و برای جامعه وردپرس هست رو حتما در نظر داشته باشید.

من تا امشب از صحبت های دوستان جمعبندی انجام میدم، توی همین تاپیک قرار میدم تا با تفکر جمعی کار شروع بشه.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام مجدد به همه دوستان

قرار بود هفته گذشته اعلام جمعبندی کنیم که بنا به دلایلی(که یکیش برسی مجدد و مطالعه مجدد پیشنهادات بود) این اعلام رو به امروز موکول کردیم.

همه پیشنهادات جالب و قابل تامل بود ولی تجربه نشون داده همیشه اولین قدم باید کوچیک ولی محکم برداشته بشه.

در مجموع مشخصا دوستان ایجاد یک ویکی رو بیشتر پسندیدن، همه به دلیل اینکه راحتتر قابل ویرایش هست و هم اینکه راحتتر قابل دسته بندی هست.

هم اینکه ووکامرس در ارجحیت ولی وردپرس در مکان بعدی باشه.

ما از 3-4 سال پیش برنامه های زیادی داشتیم که اجرای اونها به نفع کل جامعه وردپرسی های ایران بود و اساس و بنیان وردپرس رو محکم تر و باعث میشد توسعه دهنده های داخلی ما از بسیاری جهات بیشتر توی چشم بیان که بنا به دلایل زیادی از جمله ایجاد فروشگاه های زرد وردپرسی، نبود یک فرهنگ درست در جامعه، نبود درک درست از کپی رایت، نبود همکاری مستمر، خودخواهی یکسری افراد و... این موارد اجرایی نشدن.

از اینکه دوباره بعد چند سال این تفکر دوباره ایجاد شده جای خوشحالی داره، ولی اینبار سعی می کنیم با مدیریت بیشتری این مسیر رو بریم.

برای همین فقط دوستانی که توانایی، حوصله و زمان کافی برای همکاری دارن، اعلام کنن که بدونیم قرار هست با چه گروهی کار کنیم.

همینجا هم اعلام کنم هیچ مزیت و دسترسی خاصی قرار نیست به دوستان داده بشه و این یک کار عام المنفعه هست.

موفق باشید.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری