رفتن به مطلب

تغییر در عملکرد سئو سایت

yasweb

پست های پیشنهاد شده

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز

فعالیت سایت بنده چیزی حدود 5 سال است و تا 2 سال پیش قواعد صحیحی در خصوص انتشار مطالبم رعایت نمیکردم، بجز اینکه مطالبم کپی نبودند و همین عاملی بوده که سایتم آمار خوبی داشته باشه . در 2 سال گذشته اطلاعاتم در این زمینه خیلی بهبود پیدا کرده ، که البته در این سایت از اون به بعد هیچ مطلبی انتشار ندادم ، البته بجز محصولاتم در فروشگاه سایت .

اما ، الان میخوام مطالبم رو آپدیت کنم و از برخی پلاگینهای جایگزین کمک بگیرم تا فعالیتم رو بهبود بدم ، اما چندین سئوال برام پیش اومده که مبادا آمار و ورودیهام رو از دست بدم !!

1 - بنده تا قبل از این از all in seo pack استفاده میکردم ، سئوال بنده اینجاست که آیا تغییر این پلاگین ( حذف کلی all in seo pack ) بجای yoast تداخل و مشکلاتی برام بوجود میاره یا خیر ؟

2 - تا الان از پلاگین XML-Sitemap استفاده میکردم و به گوگل هم این آدرس نقشه گوگل رو دادم و همونطور که میدونید yoast هم یک نقشه گوگل بصورت خودکار میسازه ، آیا باید آدرس سایت مپ رو تغییر بدم و یا اینکه نیازی نیست و همچنان با XML-Sitemap ادامه بدم ؟ و اگر نقشه سایت رو تغییر دادم به نقشه YOAST باید در robots.txt ، نقشه سایت رو فراخوانی کنم ؟

مثلا اینطوری :

sitemap: http://www.sitename.com/sitemap_index.xml

3- تغییر نام پیوندهای یکتا که قبلا به زبان فارسی بودند به انگلیسی رو پیشنهاد میدید و یا اینکه ورودیهام رو از دست میدم ؟

4 - آپدیت مطالب گذشته هم کاری هست که گوگل می پسنده ، اما سئوال بنده اینه که ویرایش و حذف بخشی از هر مطلب چه نتیجه ای به همراه خواهد داشت ؟

شاید در ادمه سئوالات دیگه ای هم مطرح بشه ، که در صورتی که باهاش مواجه شدم حتما باهاتون در میون میزارم .

پیشاپیش از پاسخهاتون کمال تشکر رو دارم .

ویرایش شده توسط yasweb
لینک به ارسال

در 11 ساعت قبل، yasweb گفته است :

1 - بنده تا قبل از این از all in seo pack استفاده میکردم ، سئوال بنده اینجاست که آیا تغییر این پلاگین ( حذف کلی all in seo pack ) بجای yoast تداخل و مشکلاتی برام بوجود میاره یا خیر ؟

برای مهاجرت به yoast :

https://yoast.com/all-in-one-seo-pack-migration/

2 - تا الان از پلاگین XML-Sitemap استفاده میکردم و به گوگل هم این آدرس نقشه گوگل رو دادم و همونطور که میدونید yoast هم یک نقشه گوگل بصورت خودکار میسازه ، آیا باید آدرس سایت مپ رو تغییر بدم و یا اینکه نیازی نیست و همچنان با XML-Sitemap ادامه بدم ؟ و اگر نقشه سایت رو تغییر دادم به نقشه YOAST باید در robots.txt ، نقشه سایت رو فراخوانی کنم ؟

XML-Sitemap انعطاف پذیری بیشتری نسبت به نقشه yoast داره البته yoast برای عکس ها هم نقشه میسازه.(در صورت تمایل به تغییر مشکلی پیش نمیاد-فقط ادرس نقشه رو تو robots.txt , کنسول گوگل یادتون نره تغییر بدین)

3- تغییر نام پیوندهای یکتا که قبلا به زبان فارسی بودند به انگلیسی رو پیشنهاد میدید و یا اینکه ورودیهام رو از دست میدم ؟

مقاله  تاثیر لینک فارسی و انگلیسی بر سئو رو مطالعه کنید

4 - آپدیت مطالب گذشته هم کاری هست که گوگل می پسنده ، اما سئوال بنده اینه که ویرایش و حذف بخشی از هر مطلب چه نتیجه ای به همراه خواهد داشت ؟

مورادی که فک می کنید تاریخ گذشته هستن رو حذف کنید و سعی کنید محتوای جدید اضافه کنید

- این کار حتی شامل عنوان مطلب - لینک (البته اگر واقعا ضروری هست - ریدایرکت لینک قدیمی به جدید با 301 یادتون نره) هم میشه

موفق باشید

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

ممنون دوست عزیز .

چند سئوال دیگه هم برام بوجود اومده :

1 - توی این چند سال وضعیت پیوندهای یکتای وبسایتم روی ماه و نام بود . آیا تغییر به نام نوشته مشکلی برام ایجاد میکنه ؟ اصلا اینکار ارزشش رو داره ؟

2 - نشانی وردپرس و نشانی سایتم همراه با www هست . اگر تغییر بدم و بدون www ثبت کنم چطور میشه ؟ ( البته در گوگل وبمستر تنظیماتش رو انجام بدم )

لینک به ارسال
در در 11/9/2017 at 15:13، yasweb گفته است :

ممنون دوست عزیز .

چند سئوال دیگه هم برام بوجود اومده :

1 - توی این چند سال وضعیت پیوندهای یکتای وبسایتم روی ماه و نام بود . آیا تغییر به نام نوشته مشکلی برام ایجاد میکنه ؟ اصلا اینکار ارزشش رو داره ؟

2 - نشانی وردپرس و نشانی سایتم همراه با www هست . اگر تغییر بدم و بدون www ثبت کنم چطور میشه ؟ ( البته در گوگل وبمستر تنظیماتش رو انجام بدم )

1- اگه ریدایرکت صحیح از لینک قدیمی به جدید انجام بگیره مشکلی پیش نمیاد - از نظر سئو لینک های کوتاه خوبه ولی بنظرم بهتره بمونه (البته اگه بدون مشکل لینکارو بتونین ریدایرکت کنید خوبه)

2- با www و بدون www  هیچ فرقی  نداره  ولی باز همون قضیه کوتاه شدن لینک از نظر سئو هستش که بازم تاثیر انچنانی نخواهد داشت برا شما(مهم اینه که سایت با هر دو باز نشه یکی به روی دیگری ریدایرکت بشه)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...