رفتن به مطلب

انواع ssl و قیمت

پست های پیشنهاد شده

با سلام

ببخشید شنیدم اگه سایت با ssl بالا بیاد اعتبار بیشتری برای گوگل داره، می خواستم ببینم این برای همه انواع https صادق هست و اینکه ارزونترین نوعی که این هدف رو محقق کنه تقریبا چقدر قیمت داره؟ تشکر

لینک به ارسال

گواهی ssl با قیمت ارزون 50 تومن سالانه هست تقریبا.

قیمتش مناسبه، یه جا خونده بودم که گوگل به سایتهایی که بدون حالت امن بیان بالا کمتر بها میده، اگه واقعیت داره این قضیه که تهیه کنم، تشکر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، vakilp1 گفته است :

زیاد تاثیر نداره. شاید 1% ... البته از نظر من ...

بر چه اساسی میگید؟ آخه من جایی خوندم که کلا گوگل به این سمت داره پیش میره و سیاست هایی رو تعیین می کنه که وب سایتها به سمت پروتکل های امن برن

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، ahadto گفته است :

بر چه اساسی میگید؟

تجربه ... شما خودتون به سایت های صفحه اول در کلمات مختلف نگاهی بندازین متوجه میشین ...

یه مدت میگفتن باید url نوشته ها انگلیسی باشه و همه اومدن نوشته هاشونو تغییر دادن. بعد متوجه شدن نه فارسی بهتره !!!!

من خودم دارم از ssl استفاده میکنم . نه بخاطر سعو چون قبول ندارم اینو. ولی برای اعتبار سایت این کار رو کردم.

شما میخوایین استفاده کنید خوبه حتما انجام بدین ولی مطمعن باشین تاثیری روی سعو نداره.

تازه من از آی پی اختصاصی هم دارم استفاده میکنم و به شما میگم آی پی اختصاصی هم تاثیر چندانی نداره شاید 2%

اگه از پس هزینه هاش بر میایین انجام بدین خوبه ...

یه زمانی همه میگفتن رتبه آلکسا مهم ترین تاثیر رو روی رتبه گوگل داره بعد متوجه شدن اصلاً هیچ تاثیری نداره.

یه زمانی میگفتن ورودی گوگل ملاک رتبه بندی هست. از نرم افزار های مختلف برای ورود استفاده میکردن مثل traffic sprite اما متوجه شدن هیچ، هیچ فایده ای نداره.

تو سعو فقط دو چیز . سعو داخلی و سعو خارجی . همین و بس

لینک به ارسال

توی هر سایت سئو که می خونم توصیه می کنن و میگن گوگل توی وبلاگش این رو اعلام کرده و یه کارمند گوگل هم توی تویترش این مسأله رو گفته

اینکه گوگل برای اینکه سایت ها به سمت درگاه امن برن این اولیت سازی رو ایجاد کرده

لینک به ارسال

سلام

دوستان بحث از ssl شده..ببخشید این ssl رو باید مثل دامنه خرید کرد ؟؟؟ همراه دامنه زده میشه یا چطوری هست؟؟؟مثلا اگه با سیستم مدیریت محتوای ووردپرس سایت رو بسازی ssl رو با کد وارد میکنن در وورد پرس؟؟؟ سپاس و درود فراوان

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

سلام. ssl رایگان میتونید از این آدرس بگیرید:

https://letsencrypt.org/

البته 3 ماهه میده ولی افزونه برای cpanel و سیستم های دیگه داره که مرتب اون رو خودکار به روز میکنه. و نیازی به صرف هزینه های بی مورد نیست.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، فرحان گفته است :

سلام. ssl رایگان میتونید از این آدرس بگیرید:

https://letsencrypt.org/

البته 3 ماهه میده ولی افزونه برای cpanel و سیستم های دیگه داره که مرتب اون رو خودکار به روز میکنه. و نیازی به صرف هزینه های بی مورد نیست.

یعنی این همون ssl پولی هست و تفاوتی نداره؟! میشه یه مقدار توضیح بدید چطوری کار می کنه و باید اضافه کرد، ممنون

لینک به ارسال
در در 10/9/2017 at 13:27، ahadto گفته است :

با سلام

ببخشید شنیدم اگه سایت با ssl بالا بیاد اعتبار بیشتری برای گوگل داره، می خواستم ببینم این برای همه انواع https صادق هست و اینکه ارزونترین نوعی که این هدف رو محقق کنه تقریبا چقدر قیمت داره؟ تشکر

در این که ssl نشانه ی امنیت سایت شماست شکی نیست.

در این هم که ssl برای گوگل تافته ی جدا بافته هست هم شکی نیست.

اما شک دارم دلتون بخواد برای SSL هزینه های سنگین بیوفته رو دستتون.

قیمت SSL از این شرکت تا اون شرکت بغلی زمینه تا آسمون فرق داره. یه جا قیمت ملیونی میدن یه جا در حد چند ده هزار تومن.

من چی بگم خب ! بگم اون ارزونه بدرد نمیخوره هرچی گرون تر باشه بهتر ؟ نه این اشتباهه. صحیحش اینه که از هرکس که معتبر تر و متخصص تر هست بخریم.

خب معتبر ها هم اکثرا گرون گرون کار میکنن خدا خیرشون بده :) مثل این که قراره خرج زیادی روی دستتون بیوفته.

نگران نباشید :D همین الان بهتون میگم چطور بدون هزینه و کاملا امن (secure سبز رنگ) رو برای سایتتون فعال کنید.

(نــکـتــــه :  ssl رایـگـان پـشـتـیــبـانـــی نـــداره هـــآ ) 

• دریافت ssl رایگان:
  1. به سایت SSL For Free مراجعه کنید.
  2. آدرس سایتتون (+ تمام ساب دامین هایی که به سایتتون وابسته است) رو در فیلد بزرگ صفحه وارد کنید و دکمه ی Create Free SSL Certificate رو بزنید.
  3. اینجا 3 تا راه برای شما میاره تا بخواین نصب ssl رو انجام بدین (دو روش نصب دستی و یک روش نصب اتوماتیک ) اما ما نصب اتوماتیک رو انتخاب میکنیم پس روی دکمه ی سمت چپ که Automatic FTP Verification هست کلیک میکنیم.
  4. اطلاعات FTP هاست خودمون رو درش وارد میکنیم و دکمه ی Download Free SSL Certificate رو میزنیم
  5. کد های دریافتی رو ذخیره میکنیم و پنجره رو همینطور باز نگه میداریم تا کد ها گم نشه.
  6. بهتره از قبل با ایمیل و رمز خودمون ورود/ثبتنام کرده باشیم. (که کدها برامون در پنل ذخیره شده باشه)
  • نصب ssl در هاست  :
  1. در Cpanel به بخش Install and Manage SSL for your site < SSL/TLS رفته و روی لینک Manage SSL sites کلیک میکنیم.
  2. دامین خودمون رو انتخاب میکنیم. سپس محتویات و کد ها رو از 3 تکست باکس سایت (ssl for free) کدها رو به 3 تکست باکس داخل cpanel کپی میکنیم. (دقت کنید به اسم های فیلد ها - حداقل ترتیب رو رعایت کنید)
  • تنظیم ssl در سایت :
  1. افزونه Really Simple SSL رو از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید.
  2. افزونه پیغامی را بالای صفحه مدیریت شما به همراه دکمه راه اندازی ارسال میکند. متن دکمه : ( Go ahead, activate SSL! )
  3. در صورت ندیدن پیغام در بالای صفحه به تنظیمات > SSL رفته و تب Configuration دکمه ی (Go ahead, activate SSL!) را بزنید
  4. در همان صفحه به تب Settings رفته و 4 گزینه اول را تیک بزنید (اگه انگلیسیتون خوب باشه متوجه میشین که این 4 گزینه برای ریدایرکت و بهینه سازی محتوای سایت برای SSL است )

موفق باشید B)

ویرایش شده توسط MrMohammad
لینک sslforfree.com روی اسم سایتی که معرفی کردم هایپر نشده بود
لینک به ارسال

SSL رو از کجا بگیرید زیاد فرقی نداره. برای کاربری که می خواد اطلاعات حساسش رو توی سایت شما وارد کنه مهمه که تایید کننده رمزنگاری سایت کی هست. مثلا کمودو مسلما بهتر از یه انتی ویروس ناشناخته هست. اما اونی که معرفی کردم، lets encrypt کمپانی ها و برندهای مختلفی حمایت و تاییدش می کنند.

لینک به ارسال
در در 10/26/2017 at 17:10، فرحان گفته است :

SSL رو از کجا بگیرید زیاد فرقی نداره. برای کاربری که می خواد اطلاعات حساسش رو توی سایت شما وارد کنه مهمه که تایید کننده رمزنگاری سایت کی هست. مثلا کمودو مسلما بهتر از یه انتی ویروس ناشناخته هست. اما اونی که معرفی کردم، lets encrypt کمپانی ها و برندهای مختلفی حمایت و تاییدش می کنند.

ما اطلاعات خاصی نداریم توی سایت که بحث امنیت و ... باشه، سایت اصلا کاربر محور نیست، فقط تنها چیزی که برامون مهم هست سئوی سایته، این دغدغه بود که آیا به خاطر سئو دنبال اس.اس.ال بریم یا نه؟

لینک به ارسال
در در 10/26/2017 at 15:57، MrMohammad گفته است :

در این که ssl نشانه ی امنیت سایت شماست شکی نیست.

در این هم که ssl برای گوگل تافته ی جدا بافته هست هم شکی نیست.

اما شک دارم دلتون بخواد برای SSL هزینه های سنگین بیوفته رو دستتون.

قیمت SSL از این شرکت تا اون شرکت بغلی زمینه تا آسمون فرق داره. یه جا قیمت ملیونی میدن یه جا در حد چند ده هزار تومن.

من چی بگم خب ! بگم اون ارزونه بدرد نمیخوره هرچی گرون تر باشه بهتر ؟ نه این اشتباهه. صحیحش اینه که از هرکس که معتبر تر و متخصص تر هست بخریم.

خب معتبر ها هم اکثرا گرون گرون کار میکنن خدا خیرشون بده :) مثل این که قراره خرج زیادی روی دستتون بیوفته.

نگران نباشید :D همین الان بهتون میگم چطور بدون هزینه و کاملا امن (secure سبز رنگ) رو برای سایتتون فعال کنید.

(نــکـتــــه :  ssl رایـگـان پـشـتـیــبـانـــی نـــداره هـــآ ) 

• دریافت ssl رایگان:
  1. به سایت SSL For Free مراجعه کنید.
  2. آدرس سایتتون (+ تمام ساب دامین هایی که به سایتتون وابسته است) رو در فیلد بزرگ صفحه وارد کنید و دکمه ی Create Free SSL Certificate رو بزنید.
  3. اینجا 3 تا راه برای شما میاره تا بخواین نصب ssl رو انجام بدین (دو روش نصب دستی و یک روش نصب اتوماتیک ) اما ما نصب اتوماتیک رو انتخاب میکنیم پس روی دکمه ی سمت چپ که Automatic FTP Verification هست کلیک میکنیم.
  4. اطلاعات FTP هاست خودمون رو درش وارد میکنیم و دکمه ی Download Free SSL Certificate رو میزنیم
  5. کد های دریافتی رو ذخیره میکنیم و پنجره رو همینطور باز نگه میداریم تا کد ها گم نشه.
  6. بهتره از قبل با ایمیل و رمز خودمون ورود/ثبتنام کرده باشیم. (که کدها برامون در پنل ذخیره شده باشه)
  • نصب ssl در هاست  :
  1. در Cpanel به بخش Install and Manage SSL for your site < SSL/TLS رفته و روی لینک Manage SSL sites کلیک میکنیم.
  2. دامین خودمون رو انتخاب میکنیم. سپس محتویات و کد ها رو از 3 تکست باکس سایت (ssl for free) کدها رو به 3 تکست باکس داخل cpanel کپی میکنیم. (دقت کنید به اسم های فیلد ها - حداقل ترتیب رو رعایت کنید)
  • تنظیم ssl در سایت :
  1. افزونه Really Simple SSL رو از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید.
  2. افزونه پیغامی را بالای صفحه مدیریت شما به همراه دکمه راه اندازی ارسال میکند. متن دکمه : ( Go ahead, activate SSL! )
  3. در صورت ندیدن پیغام در بالای صفحه به تنظیمات > SSL رفته و تب Configuration دکمه ی (Go ahead, activate SSL!) را بزنید
  4. در همان صفحه به تب Settings رفته و 4 گزینه اول را تیک بزنید (اگه انگلیسیتون خوب باشه متوجه میشین که این 4 گزینه برای ریدایرکت و بهینه سازی محتوای سایت برای SSL است )

موفق باشید B)

یعنی این حالت با حالت پولی تفاوتی نداره؟! از حیث سئو و ... واقعا تفاوتی نمی کنن؟!

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، ahadto گفته است :

یعنی این حالت با حالت پولی تفاوتی نداره؟! از حیث سئو و ... واقعا تفاوتی نمی کنن؟!

عرض کردم تنها تفاوتش پشتیبانیشه.(اتفاقا خیلی هم خوبه. من استفاده نکردم ولی بارها تست کردم. هیچ فرقی نداره با نمونه های مشابهش)

البته ssl داریم تا ssl (سرچ کن انواع ssl)

یعنی این که میگم پشتیبانی نداره اینطور هم میشه برداشت کرد : (اگه یهو خدایی نکرده دیدی سایتت ssl نداره هیچکس پاسخگو نیست. باید بری از اول کد های ssl رو از سایته بگیری)

تشکرمند:lol:

لینک به ارسال

سلام دوستان.

در اینکه موتورهای جست و جو به سایت‌هایی که از گواهی ssl استفاده می‌کنند بها میدهند شکی نیست!

گواهی‌های ssl بر اساس نوع رمزگذاری قیمت گذاری میشن؛ یعنی گواهی که الگوریتم رمزگذاری اون قوی تر و پیچیده تر باشه به مراتب قیمت بالاتری داره!

علاوه بر نوع رمزگذاری مورد بعدی که بر قیمت تاثیر داره اینکه از یک گواهی ssl بتونید برای ساب دامنه‌هاتون هم استفاده بکنید که بالاترین نرخ قیمت رو این نوع گواهی‌ها دارند.

مورد بعدی که کمی بر روی قیمت تاثیر داره نمایش اسم شرکت در آدرس بار مرورگر هستش که به رنگ سبز نمایش داده میشه (بخاطر کلاسش یخورده قیمتش بالاست :D )

و اما در نهایت یکی دیگر از عوامل مهم بیمه هست! بله بیمه؛ سایت‌هایی که گواهی ssl تهیه میکنند بیمه میشوند و در صورت هک شدن اگر هکرها بوسیله ضعف پروتکل یا چیزای مرتبط با اون سایتو هک کرده باشند شرکتی که ازش گواهی گرفتید بهتون خسارت میده (البته تا به الان گزارش مبنی بر هک شدن سایتی که از گواهی ssl معتبر استفاده کرده گزارش نشده)

جمع بندی: گواهی‌های ssl رایگان تاثیر چندانی در امنیت و سئو ندارند و از الگوریتم رمزگذاری ساده‌تری استفاده میکنند. (هیچ ارزونی بی دلیل نیست!)

استفاده از گواهی ssl برای همه سایت‌ها توصیه میشه چراکه امنیت پروتوکل http بدشت پایینه! (در آینده خبرهای بیشتر از نبود امنیت در این پروتوکل منتشر خواهد شد).

اگر سایتی دارید که باهاش کسب درآمد میکنید مطمئنا اختصاص بخشی از درآمد برای حفظ امنیت کاربران و سایت باعث جلب اعتماد کاربرانتون میشه!

نکته: بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده گواهی SSL برای دامنه‌های ملی گواهی صادر نمی‌کنند (بدلایل تحریم) حواستون باشه!

لینک به ارسال

قیمت هاش زیاد هم بالا نیست.

برای .ir تقریبا سالی 120

برای .com تقریبا سالی 75

مناسبه ، ولی پیشنهاد میشه اگر .com هستید و از سی پنل هستید از letsencrypt استفاده کنید برای شروع، گزینه مناسبیه.

لینک به ارسال

تازه متوجه شدم که هاستینگ ما خدمات رایگان ssl از طریق همون letsencrypt داره، خودش هم به صورت اتوماتیک تمدید میشه، به راحتی با چند تا کلیک نصبش کردم، پیشنهاد می کنم به دوستان به پشتیبانی هاستینگشون پیام بدن تا براشون به راحتی فعال کنن

تشکر از همه

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...