رفتن به مطلب

تاپیک جامع بررسی سایت های کاربران

پست های پیشنهاد شده

با توجه به اینکه در این انجمن و انجمن های دیگه اکثر کاربران خواستار این بودند که دیگران در مورد سایتشون قضاوت کنن و نظراتشون رو بگن این تاپیک رو زدم تا دوستان بیان سایت هاشون رو معرفی کنن و بقیه نظرشون رو در مورد اون سایت اعلام کنن .

نظرات میتونه پیرامون سرعت لود ، کد نویسی ، سئو ، قالب ، کیفیت سرور هاستینگ (میتونیم برای جلوگیری از تبلیغات این مورد رو حذف کنیم) ، امکانات ، اشکالات سایت و . . . باشه .

نکاتی که بنظرم میرسه ابتدا عنوان میکنم انشالله دوستان رعایت کنند .

• اگر دوستان بتونن میزبان سایتشون رو هم معرفی کنند و سرویس و قیمتی که پرداخت کردن میتونه مفید باشه بشرطی که مبحث تاپیک منحرف نشه .
  • تبلیغات ، سفارش کار بهینه سازی ، معرفی شخص/شرکت جهت بهینه سازی ، هاستینگ و . . . در این تاپیک ممنوع !!!!
  • همکارانتون قراره اینجا نظرشون رو در مورد سایتتون بدن نه اینکه خودشون سایت شما رو بهینه کنن . بنابراین از درخواست های غیر معقول پرهیز کنید .
  • برای جلوگیری از شلوغ شدن تاپیک لطفاً پست اسپم نزنید . صبور باشید تا همه بیان و نظراتشون رو بگن .

این پست در صورت لزوم ویرایش خواهد شد . . .

• امتیاز 30
لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

به نظر من :

1- سرور سایت شما از کشور آلمانه و با این آی پی (62.141.42.196) 120 سایت دیگه هم میزبانی میشن .

2- پینگ سایتتون خیلی خوبه اما سرعت لود سایتتون زیاد مناسب نیست.

3- در سایت شما فایل فلش به کار رفته که زیاد برای سئو مناسب نبست .

4- نسبت نوشته به html در سایت شما در حدود 10 درصد شده . سعی کنید از نوشته های بیشتری در صفحه اصلی استفاده کنید .

5- حجم صفحه اصلی در حدود 1.3 مگابایت بود و تعداد درخواست ها 89 تا که فکر کنم کمی زیاد هست .

6- کدهای قالبتون html 5 هست که این مورد بسیار عالیه .

7- پیشنهاد میکنم بجای استفاده از چند css از یکی استفاده کنید . میتونید همه رو با هم ادغام کنید .

8- اگر اکانت فیسبوک و توییتر هم داشته باشید میتونه در بیزینستون خیلی تاثیر داشته باشه . این ویژگی مهمی از نظر بعضی از سایت های امتیاز دهی هست .

9- مورد مهمی که دیدم اینه که شما از کش استفاده نمیکنید . Leverage browser caching مورد بسیار مهمیه که میتونید با اضافه کردن چند کد ساده به فایل htaccess اونو فعال کنید و سرعت لود سایتتون رو بسیار بالا ببرید .

10- عکس های شما اصلاً سایزبندی نشدن (Specify image dimensions) و امتیاز شما هم مثل آیتم قبلی 0 هست . این مورد هم تاثیر بالایی در سرعت سایت داره . حتماً طول و عرض عکس های سایت رو مشخص کنید .

11- سایت شما ارورهای کمی داره و از لحاظ کد نویسی و ارور های html کاملا مطلوبه .

12- با توجه به تعداد عکس های زیاد صفحه اصلی میتونید با بهینه سازیشون 143.3KiB از حجم صفحتون رو کاهش بدید . با استفاده از سایت http://www.smushit.com میتونید عکس هاتون رو بدون افت کیفیت کاهش حجم بدید .

13 - تعدا زیادی جاوا اسکریپت و جی کوئوری در سایت استفاده که حجمشون در حدود 171.8KiB میشه . شما تمام اینها رو در هدر فراخوانی کردید که میتونه سرعت لود شدن مطالب رو بگیره . بهینه ترین حالت اینه که این فایل ها رو در فوتر سایت فراخوانی کنید تا سرعت لود سایتتون بهتر شه .

14- بعضی از عکس هاتون از سایز نمایشیشون بزرگتر هستن . مثلاً یک عکس با اندازه 50*50 رو در یک کادر 40*40 گذاشتید . میتونید خود عکس اصلی رو کاهش سایز بدید و 40*40 کنید . با این کار میشه 91.9KiB از حجم صفحتون رو کاهش داد .

برای اطلاعات بیشتر و بهینه سازی کاملتر اینجا رو چک کنید

gtmetrix.com/reports/www.dbstheme.com/93t2Lyan

ویرایش شده توسط shahab2005
  • امتیاز 24
لینک به ارسال

شهاب جان آماری که دادی ترجمه خوبی از gtmetrix و پیشنهاد های اون بود. بهتره نظرات در مورد طراحی و سلیقه به خرج رفته در آن و همچنین امکانات و ماژول هایی که روی سایت هست داده بشه.

برای مثال نظر من در مورد سایت این دوستمون:

بکگراند "هدر و فوتر" سایت و قسمت مطالب سایت خیلی ناهماهنگ هستند و فقط سعی شده همرنگ باشند. یکی گل و بوته و یکی مثلث های ترکیب شده در نگاه اول دل من را زد. مخصوصا این ترکیب در یک سایت طراحی و فروش قالب اصلا خوب نیست.

وقتی ماوس روی تصاویر قالب ها می رود tooltip ظاهر می شود که به نظرم بیشتر اذیت می کرد تا کمک.

اخبار سایت اگر بالای تصاویر قرار می گرفت باز از نظر من جذاب تر می شد.

سعی کنید از text-align=justify هم استفاده کنید.

لوگوی سایت شما کاملا نا مفهوم است و حتی با اینکه نام سایت را می دانم نمی توانم بخوانم! این لوگو قابلیت برند شدن را ندارد.

نام سایت فکر کنم اشتباها به "وردپرس" محدود شده، تجدید نظر کنید.

منوی دسترسی سریع رسما هیچ ارتباطی با زیرمجموعه های آن ندارد. زیر مجموعه های آن باید صفحات پر طرفدار سایت باشند.

صفحه پرداخت آنلاین را هم با قالب سایت خود هماهنگ کنید.

سایت از نظر رنگ بندی کلی و فونت ها و تصاویر بکار رفته بنظرم خیلی خوب است.

• امتیاز 12
لینک به ارسال

شهاب جان آماری که دادی ترجمه خوبی از gtmetrix و پیشنهاد های اون بود. بهتره نظرات در مورد طراحی و سلیقه به خرج رفته در آن و همچنین امکانات و ماژول هایی که روی سایت هست داده بشه.

برای مثال نظر من در مورد سایت این دوستمون:

بکگراند "هدر و فوتر" سایت و قسمت مطالب سایت خیلی ناهماهنگ هستند و فقط سعی شده همرنگ باشند. یکی گل و بوته و یکی مثلث های ترکیب شده در نگاه اول دل من را زد. مخصوصا این ترکیب در یک سایت طراحی و فروش قالب اصلا خوب نیست.

وقتی ماوس روی تصاویر قالب ها می رود tooltip ظاهر می شود که به نظرم بیشتر اذیت می کرد تا کمک.

اخبار سایت اگر بالای تصاویر قرار می گرفت باز از نظر من جذاب تر می شد.

سعی کنید از text-align=justify هم استفاده کنید.

لوگوی سایت شما کاملا نا مفهوم است و حتی با اینکه نام سایت را می دانم نمی توانم بخوانم! این لوگو قابلیت برند شدن را ندارد.

نام سایت فکر کنم اشتباها به "وردپرس" محدود شده، تجدید نظر کنید.

منوی دسترسی سریع رسما هیچ ارتباطی با زیرمجموعه های آن ندارد. زیر مجموعه های آن باید صفحات پر طرفدار سایت باشند.

صفحه پرداخت آنلاین را هم با قالب سایت خود هماهنگ کنید.

سایت از نظر رنگ بندی کلی و فونت ها و تصاویر بکار رفته بنظرم خیلی خوب است.

اینا برا سایته منه ؟ یا وندا هاست ؟ اخه هیچکدوم تو وب من نبودنن ! :دی

لینک به ارسال

اقا شهاب خیلی مشتی توضیح میدی !!

این قالبیه که سایت های خبری زیادی از آن استفاده می کنند. قابلیت های خوبی داره و انتخاب آن برای همچین سایتی درست است. اما چرا از قابلیت تصاویر thumbnail آن برای صفحه اول استفاده نکرده اید که عکس مربوط به هر خبر را کنار آن نمایش دهد؟ نمونه این کار را یکی از مشتریان ما در سایت خودش انجام داده: http://www.lengehnews.com

سفید بودن رنگ متن منوی اصلی سایت " خانه ، زندگی ، جامعه و ... " در زمینه تصویری که الان هست اصلا گیرا و جالب نیست.

گزینه های "ادامه مطلب" و "نظرات" در صفحه اول در قسمت ویژه بهتر است سمت چپ باشند.

قسمت پایین سایت ظاهرا هنوز راه اندازی نشده و زوده نظر بدیم...

اینا برا سایته منه ؟ یا وندا هاست ؟ اخه هیچکدوم تو وب من نبودنن ! :دی

برای

www.dbstheme.com و در تکمیل نظر دوستمون شهاب بود....

• امتیاز 5
لینک به ارسال

در مورد سایت zabbin

به نظر من :

1- سایت شما در دیتاسنتر ناشناخته ای میزبانی میشه (حداقل من نمیشناسمش :ph34r: ) با این اسم Iceland Reykjavik Opin Kerfi Ehf و آی پی 94.142.155.63 که 128 سایت رو در کنار سایت شما میزبانی میکنه

2- سایت شما با سرعت خوبی برای من باز شد . پینگ سایت هم مناسب بود اما من در چند مرحله که چک کردم با ارور مواجه شدم و گاهی Response time بالا بود . شما هم مرتب چک کنید و اگر دیدید اوضا همیشه به همین منواله سعی کنید میزبان بهتری رو انتخاب کنید .

http://host-tracker.com/check_res_ajx/11937199-0/
http://host-tracker.com/check_res_ajx/11937211-0/

3- از phpthumb برای عکس هاتون توی قالب استفاده میشه . من زیاد با این افزونه (اسکریپت) موافق نیستم . مثلاً باعث شده شما چند تا 404 در قسمت پایین سایتتون داشته باشید که حاصل لود نشدن عکسه .

4- قسمت تماس با ما و نقشه سایت به صفحات مناسبی نمیره . سعی کنید این صفحات رو کامل کنید .

5- تعداد 8 خطای 404 در قالبتون هست که باعث شده سرعت لود سایتتون بره بالا . اما در عین حال با حجم قالب 280 کیلوبایت و 40 درخواست سایتتون جزو سایت های سبک محسوب میشه

6- در حدود 10 عکس دارید سایزبندی نشدن . سعی کنید عکس قالبتون رو سایز بندی کنید

7- شما از افزونه pagenavi استفاده می کنید که css مخصوص به خودش داره . سعی کنید کدهای این فایل رو در css اصلیتون بزارید و از لود این فایل جلوگیری کنید .

8- 18.6kB از 25.6kB شیوه نامه سایتتون رو در صفحه اصلی استفاده نکردید . میتونید css این صفحه رو جداگانه قرار بدید و یا کدهای اضافی که در این قالب استفاده نمیشه رو از css سایتتون حذف کنید .

9- از خاصیت کش و minify بخوبی استفاده کردید .

10- 9 فایل جاوا اسکریپت دارید که بهتره اونا رو در فوتر لود کنید .

11- در کدهای html شما 17 ارور وجود داره

12- روی قالبتون یکم کار کنید و ابزارک ها رو در موقعیت مناسبی فراخوانی کنید تا ظاهر سایت شکیل تر به نظر برسه . در حال حاضر فکر میکنم سایدبارهای سمت راست و چپ خالی هستند و فوتر سایت تقریباً با اطلاعات تکراری شلوغ شده .

اطلاعات بیشتر

http://gtmetrix.com/reports/www.zabbin.ir/Smon7HU7

• امتیاز 8
لینک به ارسال

من سعی میکنم زیاد در مورد ظاهر نظر ندم . چون این مورد سلیقه ای هست و ممکنه وبمستر این طور بپسنده .

سعی میکنم از طریق ابزارهای انلاین ، پارامترهای مهمی که در سئوی سایت ها دخیل هستند و کاربران آگاهی کمتری دارند رو بازگو کنم .

بهرحال هرکس نظری برای خودش داره و اگر دوستان همکاری کنند در این تاپیک میتونیم خیلی از پارمترهای مهم سایت های همدیگه رو عنوان کنیم . این کار میتونه کمک زیادی بکنه به وب مسترها .

• امتیاز 7
لینک به ارسال

progpars.com البته خالی از مشکل نیست که سر فرصت تمام باگاشو رفع میکنم .

باز بررسی کنید شما هم مرسی

• امتیاز 1
لینک به ارسال

progpars.com البته خالی از مشکل نیست که سر فرصت تمام باگاشو رفع میکنم .

باز بررسی کنید شما هم مرسی

موارد زیر فقط سلیقه من هست:

اولین چیزی که ذهنم رو درگیر کرد دکمه "برو" در قسمت سرچ سایت بود. بهتره با یک تصویر ذره بین تعویض بشه.....

کادر سفید دور دو بنر تبلیغاتی هم بی روحه! حذف بشه با تغییر پیدا کنه زیباتر میشه.....

رنگ نارنجی روزشمار بالای سایت خیلی قشنگه... اما منوی با ارزش زیر خودش را نابود کرده... کاش اون منو نارنجی بود....

پیوند ها در پایین سایت خیلی تند حرکت می کنند.... باید نرم تر و خواناتر حرکت کنند....

فوتر سایت از قسمت نویسندگان تا قسمت همکاران ما به نظر خیلی پت و پهن شده و بهتره کلا جمع و جور تر بشه....

این سایت از نظر محتوا و رنگ بندی قالب خیلی خوبه و خوشمان آمد....

• امتیاز 5
لینک به ارسال

مجله شبیخون

این رو هم یه بررسی جامعی انجام بدید لطفااااااااااااااااااااااااااااا ;)

خیلی زیادی به نظرم سفید آمد و بی روح آمد.... زنده ترش کنید.... ظراحی یک هدر رنگی و ایجاد رنگ بکگراند برای ستون کناری و تیترهای آن می تونه موثر باشه....

http://1.bia2v.com

ممنون ......

از نظر ظاهر انتخاب طرح قالب سایت بسیار ساده و شیک و هماهنگ است.

• امتیاز 5
لینک به ارسال

خیلی زیادی به نظرم سفید آمد و بی روح آمد.... زنده ترش کنید.... ظراحی یک هدر رنگی و ایجاد رنگ بکگراند برای ستون کناری و تیترهای آن می تونه موثر باشه....

شاید راست بگید

خیلی سادش کردم و بعضی از امکانات که به زیبا شده قالبش کمک میکرد رو غیر فعال کردم که سرعت سایت بهتر بشه

دنبال یه قالب مناسبم که یا فارسیش کنم یا از یکی طراحی کنیم

خلاصه ممنون از نظرتون -امیدوارم بقیه هم بیان نظراتشون راجب به بقیه قسمت های سایت بگن

ممنون ^_^

• امتیاز 1
لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

در مورد سایت progpars.com

به نظر بنده :

1- سرور سایت شما از دیتاسنتر Netherlands Rotterdam هست که با آی پی 94.23.150.73 تعداد 115 سایت رو تحت وی سرور آپاچی 2 میزبانی میکنه

2- یکی از معایب بزرگ سایت شما اینه که از تگ h1 و h2 اصلاً استفاده نکردید. عنوان سایت همیشه با یک تگ h1 باید نمایش داده بشه و عناوین مطالب با تگ h2 و یا h3

3- سایتتون از لحاظ قالب و طراحی بسیار زیباست . حجم قالب در حدود 1 مگابایته و تعداد درخواست ها 92 . سعی کنید کمترش کنید .

4- شما هم دقیقا مثل دوستان قبلی از کش استفاده نمیکنید . با اضافه کردن چند کد ساده می تونید قابلیت Leverage browser caching رو در سایتتون فعال کنید

5- در حدود 35-40 عکس در صفحه اصلی شما فاقد اندازه هستند و طول و عرض عکس ها مشخص نیستند .

6- شما از افزونه (اسکریپت) timthumb استفاده میکنید . سعی کنید عکس ها رو از طریق زمینه های دلخواه لود کنید تا براحتی بتونید براشون طول و عرض قرار بدید

7- با استفاده از تکنیک Minify کردن جاوا اسکریپت ها میتونید 40 کیلوبایت از حجم فایل های جاواتون رو کم کنید .

8- با یهینه کردن عکس هم میتونید 80 کیلوبایت در حجم کل سایت صرفه جویی کنید . براحتی میتونید از طریق سایت smush.it یا فتوشاپ save for web عکس هاتون رو بهینه کنید

9- چند تا از جاوااسکریپت در انتها لود شده و این خیلی خوبه اما تعداد زیادی (11 تا) فایل استایل و جی کوئری در هدر لود شده . بطور کل تعداد بالایی استایل و جاوا و جی کوئری دارید

10- بطور کلی 17 جاوا و 10 استایل در سایت لود میشه که تعداد خیلی بالایی محسوب میشه . میتونید اینا رو با هم ادعام کنید .

11- تعداد 85 عکس لود میشه در سایت که alt ندارن و این از ظر سئو خیلی بده .

12- نسبت Text/HTML کمتر از 10 درصده و این اصلاً مناسب نیست . از نوشته های بیشتری باید در صفحه اصلی استفاده بشه .

13- 201 لینک داخل صفحه اصلی هست . با توجه به اینکه گوگل 100 لینک اول رو پیگیری میکنه بهتره تعداد لینک های خروجی رو کاهش بدید .

14- تعداد 123 ارور و 45 در ساختار کدهای html سایتتون وجود داره . سعی کنید اونها رو برطرف کنید .

15- یک 404 مربوط به dateandtime.php دارید . فکر میکنم مربوط به روز شمار بالای سایتتون باشه . چک بفرمایید .

ویرایش شده توسط shahab2005
  • امتیاز 5
لینک به ارسال

shivahost مرسی حتما .

شهاب جان تاپیکی خوبی زدی ممنون , خوب آنالیز کردی.

در مورد مواردی که گفتی بله مواردی مثل تگهای h1 و حجم ... که من هی امروز فردا میکردم .

اما چیزی رو که من میخواستم بدونم شاید مرتبط نباشه اما نظردوستان رو میخواستم بدونم . بحثم روی محتواست . محتوای این سایت روی یک مبحث نیست به طور کلی روی گرافیک و نرم افزار و وب و ....

به نظرتون فعالیت به این شکل ادامه کنه یا فقط روی مبحث طراحی وب ؟

• امتیاز 2
لینک به ارسال
به نظرتون فعالیت به این شکل ادامه کنه یا فقط روی مبحث طراحی وب ؟

ببنید در این مورد از دو منظر میشه نگاه کرد . مورد اول از منظر بیزینس . اینکه شما اگر بصورت تخصصی روی یک مبحث وقت بگذارید و بتونید از این طریق یک کسب و کار اینترنتی راه بندازید خیلی بهتر از اینه که چند مبحث رو پیش ببرید و در نهایت به منظورتون هم نرسید . اگر تخصصی کار کنید بازدیدکننده های هدف دار هم جذب میکنید و میتونید روی هر کدوم به عنوان مشتری حساب کنید .

اما نگاه دوم میگه تعداد مشتری های این کار ممکنه کم باشه و با وجود سایت های دیگه باید حسابی تلاش کنید تا بازدیدکننده جذب کنید . با این وجود بازدید کمی رو خواهید داشت . پس بهتره از مطالب دیگه هم استفاده بشه تا در کنار استفاده از تعداد بازدیدکنندگان بالا و تبلیغات سودی هم نصیبتون بشه .

من پیشنهاد میکنم برای جذب بازدید کننده فعلاً این روش رو ادامه بدید تا بازدیدتون به حد قابل قبولی برسه و سفارشات کار طراحی زیاد شه اونوقت رویه رو به یک سمت هدایت کنید .

• امتیاز 6
لینک به ارسال

سایت در امضا.

البته در حال کار بر روی نسخه ی جدید هستیم که امیدوارم سرعت لودش بره بالاتر :)

ساده و شیک و زیبا.... فقط احساس کردم کنده.

اما مشکلی که دیدم وقتی روی منویی مثل وردپرس ==> رایگان کلیک می کنیم و وارد اون صفحه می شویم در منوی اصلی بکگراند منوی وردپرس قرمز میشه اما متن آن قابل خواندن نیست....

• امتیاز 4
لینک به ارسال

دوستان سایت من یک سایت علمی هست و جایی خوندم که رنگ بنفش برای سایت های علمی خوب هست حالا شما خودتون قضاوت کنید و نظرتون رو در مورد طراحی (ظاهر) سایت بدید. ممنون

دنوج : www.dnoj.ir

میزبان : میهن وب هاست

هاست 1 گیگ ssd

• امتیاز 1
لینک به ارسال

ocity.ir

شاتل هاست

البته رو ساب دامین ها کار شده نه روی دامین اصلی

مثل:

plc.ocity.ir

lib.ocity.ir

arshad.ocity.ir

و ...

لطفا نظرتون رو بگین

ویرایش شده توسط control
  • امتیاز 1
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...