رفتن به مطلب

شروع یادگیری طراحی

پست های پیشنهاد شده

سلام به همگی

میخوام مهمترین سوالی رو که تقریبا ذهن همه رو مشغول میکنه بپرسم!!!!

من قصد دارم طراحی پوسته رو یاد بگیرم مثلا برای وردپرس, البته بصورت جدی

میخواستم بدونم از کجا باید شروع کنم؟ بهترین کتاب موجود ترجیا چاپی جهت خرید چیه؟ html یا html5 کدوم بهتره؟(برای شروع)

لطفا سایت-آنلاین معرفی نکنید چون دیگه کم میام وب...... کتب ترجیحا چاپی و فارسی رو هم معرفی کنید.....

نظرتون در مورد کتاب زیر چیه؟

http://books.wedesign.ir/html5-css3.html

* قدرت گیرایی دارم

* وقت و قصد دارم

* با فوتوشاپ و تگهای وردپرس آشنایی دارم

* از اونجایی که چند بخش سوالم رو مطمئن بودم کسی نپرسید از بخش جستجو استفاده نکردم

ویرایش شده توسط xiiiah
لینک به ارسال

اگر کتاب میخواید من از این کتاب ها استفاده کردم

- PHP 2012 + MySql ( انتشارات مهرگان قلم ، 600 صفحه ، David stephan powers ، چاپ 91 )

- مرجع jQuery ( انتشارات کیان رایانه ، 590 صفحه ، Bear Bibeault ، چاپ 90 )

- مرجع CSS + HTML ( انتشارات کیان رایانه ، 600 صفحه ، Craig Granncell ، چاپ 90 )

- HTML 5 Release 2012 ( انتشارات مهرگان قلم ، 366 صفحه ، Wempen Faithe ، چاپ 91 )

(همشون خرید آنلاین دارند ، کتاب های خوبی بودند ، کل تابستان طول کشید تا بخونمشون ، خوبیشون این هستش که همه رو با مثال گقتن)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بعد از خوندن این کتاب ها باید فقط تمرین کنید ! اول باید html و سپس html5 رو یادبگیرید.

طرح های دیگران رو نگاه کنید ، به سورس کد ها نگاه کنید ، هیچوقت کد رو کپی نکنید !! همیشه خودتون بنویسید ، از ویرایشگر هایی با حداقل امکانات استفاده کنید (Sublime text 2 عالیه)

ولی بعد از خوندن این کتاب ها دیگه راهی به جز یادگیری از سایت ها نیست ، داکیومنت های وردپرس رو کامل بخونید

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این پروسه حدود یک سالی طول میکشه اما شما تازه با پایه آشنا شدید ، خود php رو اگر بخواید حرفه ای بشید 3-4 سالی طول میکشه و مهمتراز همه صبر داشته باشید و هیچ موقع ناامید نشید :)

با آرزوی موفقیت برای شما ;)

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

ممنون

ولی الان از کدوم کتاب شروع کنم؟

ویرایش شده توسط xiiiah
لینک به ارسال

بیش طراحی علاقه هست.

برای کتاب هم از html-css شروع میشه حالا بعد اون طبق علاقه تون میتونید اسکریپت نویسی و کدنویسی رو شروع کنید.

ترتیب خاصی نداره.

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

توی نظرات کتاب که امتیاز خوبی گفته بود.

میتونید چند بخشش رو توی کتابفروشی گذرا مطالعه کنید بعد انتخاب کنید.

لینک به ارسال

سلام

من یادمه قبلا مرورگرهای من فایل notepad.php رو به صورت ترجمه شده نشون میدادن

اما حالا نمیدونم چه دری به تخته خورده :D که به صورت کد نمایش میدن.

این وسطا یه بار برنامه easy php رو ریختم پاک کردم. فکر کنم بعد از اونه

لینک به ارسال

برای یادگیری طراحی بهتره ابتدا طراحی استاتیک انجام بدید که شامل HTML+CSS میشه و اصلا سراغ برنامه نویسی و دیتابیس نرید ، بحث برنامه نویسی وب با طراحی وب خیلی متفاوت هستش ، طراحی اصلا نیازی به PHP و Sql و امثالش نداره ، باید ابتدا با Html و css رو شروع کنید تا صفحه آرایی رو یاد بگیرید ، فتوشاپ و ایده پردازی نقش مهمی داره ، باید بتونید توی فتوشاپ طرح دلخواهتون رو بکشید و همون رو به صفحه‌ی وب تبدیلش کنید ، مثلا از یک سایتی عکس بگیرید و همون رو از ابتدا شروع کنید به ساختن ، دقیقا مثل همون ، (البته بعد از یادگیری اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس ) ، یادگیریش زیاد زمانبر نیست و مهم هم نیست ، مهم اینه که بتونید کاربردی انجامش بدید همون صفحه‌آرایی که گفتم که جز با تمرین و تمرین نمیشه بهش رسید ، واسه خودتون طرح بزنید روی کامپیوتر خودتون ..

بعد این میتونید جاوا یا جی‌کوئری رو هم بهش اضافه کنید برای پویا کردن و امکانات بیشتر ..

موفق باشید ../.

لینک به ارسال

ممنون

توضيحتون خيلي خوب بود

اگه ميشه يه كم هم درباره HTML5 بگيد. و اينكه كجاي اين پروسه قرار ميگيره؟

ممنون

لینک به ارسال

HTML5 رو بعد html معمول یاد بگیرید. از نظر تگ خیلی سخت نیست اما برای کارهای پویا باید جاوااسکریپت هم بدونید.

لینک به ارسال

سلام

من یادمه قبلا مرورگرهای من فایل notepad.php رو به صورت ترجمه شده نشون میدادن

اما حالا نمیدونم چه دری به تخته خورده :D که به صورت کد نمایش میدن.

این وسطا یه بار برنامه easy php رو ریختم پاک کردم. فکر کنم بعد از اونه

ببخشید

اینو کسی نمیدونه؟

لینک به ارسال

ببخشید

اینو کسی نمیدونه؟

دوست عزیز به این دلیل پاسخ داده نشده که به موضوع تاپیک ربطی نداشته .. سوالات دیگه با موضوع متفاوت رو بهتره واسش تاپیک جدا باز کنید ..

ممنون ..

لینک به ارسال

فتوشاپ و ایده پردازی نقش مهمی داره ، باید بتونید توی فتوشاپ طرح دلخواهتون رو بکشید و همون رو به صفحه‌ی وب تبدیلش کنید ، مثلا از یک سایتی عکس بگیرید و همون رو از ابتدا شروع کنید

میشه بیشتر توضیح بدی یعنی عکس و تبدیل به کد میکنه ؟ نگرفتم منظورتو یه مثال بزن

لینک به ارسال

شما طرح رو در فتوشاپ میزنید و بعد طرح رو تبدیل به کدهای html می کنید.

لینک به ارسال

اقا یه کمکی بهت میکنم و اون اینه

من هم از اینجا یاد گرفتم و وظیفه خودم میدونم به شما هم بگم

حدود 15 قسمت 5 الی 10 دقیقه ای فایل تصویری هستش به زبان فارسی و به دور از تخصصی گفتن

هم اموزش با قتوشاپا داره و هم تبدیل اون به قالب و هم نصب وردپرس را روی کامپیوتر و امتحان قالب را میگه

به زبان خیلی خیلی ساده اما فارسی

برو قسمت به قسمت دانلود کن لذت ببر

راستی اینا بگم که مرحله به مرحله اگه باهاش جلو بری میتونی بهترین قالب ها را خودت طراحی کنی

من که دیگه بهتر از این تو این زمینه سراغ ندارم در زمینه اموزش تصویری

به یه روز الی دو روز خودت واسه خودت طراح میشه که لاقل یه قالب ساده ولی زیبا را طراحی کنی

آموزش طراحی قالب وردپرس به صورت تصویری

www.cgtv.ir

ویرایش شده توسط hassannak
لینک به ارسال

اقا یه کمکی بهت میکنم و اون اینه

من هم از اینجا یاد گرفتم و وظیفه خودم میدونم به شما هم بگم

حدود 15 قسمت 5 الی 10 دقیقه ای فایل تصویری هستش به زبان فارسی و به دور از تخصصی گفتن

هم اموزش با قتوشاپا داره و هم تبدیل اون به قالب و هم نصب وردپرس را روی کامپیوتر و امتحان قالب را میگه

به زبان خیلی خیلی ساده اما فارسی

برو قسمت به قسمت دانلود کن لذت ببر

راستی اینا بگم که مرحله به مرحله اگه باهاش جلو بری میتونی بهترین قالب ها را خودت طراحی کنی

من که دیگه بهتر از این تو این زمینه سراغ ندارم در زمینه اموزش تصویری

به یه روز الی دو روز خودت واسه خودت طراح میشه که لاقل یه قالب ساده ولی زیبا را طراحی کنی

آموزش طراحی قالب وردپرس به صورت تصویری

www.cgtv.ir

فایلاش پاک شده داری آموزش ها رو یه جایی آپلود کنی ؟

لینک به ارسال

فایلاش پاک شده داری آموزش ها رو یه جایی آپلود کنی ؟

والا چرا دروغ بگم من همه فایل های اموزشی این سایت را دانلود کردم ولی هاردمون خراب شد و الان دارم از یه هارد دیگه استفاده میکنم

من همین الان چک کردم فکر کنم فقط قسمت 14 دارای مشکل دانلود باشه

بغیه قابل دانلود هستن

از قسمت 1 تا 5 شامل طراحی با فتوشاپ و نصب وردپرس روی کامپیوتر و نرم افزار های مورد نیاز هستش

اگه این قسمت ها را بلدی بهت توصیه میکنم بغیه قسمت ها را دانلود کنی که شامل

تبدیل فایل فتوشاپ به html و چند بخش کردن فایل به قسمت های مختلف و تگ های اساسی وردپرس هستش

اگه نشد به مدیر سایت خبر بده حتما درستشون میکنه

این سایت هم هستش که اموزشهای خوبی داره

http://netpixel.ir/

لینک به ارسال

[color=#696969][b][size=3]هم اموزش با قتوشاپا داره و هم تبدیل اون به قالب و هم نصب وردپرس را روی کامپیوتر و امتحان قالب را میگه [/size][/b][/color]
[color=#696969][b][size=3]به زبان خیلی خیلی ساده اما فارسی [/size][/b][/color]

تبدیل اون به قالب و ?????

دقیقا چه قالبی ؟ HTML ? به وردپرس ؟

لینک به ارسال

اول طراحی در فتوشاپ سپس تبدیل اون به html و بعد تبدیل html به وردپرس اگه یه قالب خوب html سراق داری که ازش خوشت میاد و میخوای اونا به تم وردپرس تبدیل کنی خیلی راحتری

ولی اگه از اصول یاد بگیری بهتری

من خودم نمیگم واردم ولی وقتی این اموزشا را دیدم تونستم با موفقیت تمام قالب سایت اسان دانلود را به طور کامل خودم ریپ کنم (( یعنی بدوزدم )) درست کار بدی ولی برای شروع یادگیری برای ما که هیچ چیزی از طراحی نمیدونیم خیلی هم خوبه

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

برای یادگیری طراحی بهتره ابتدا طراحی استاتیک انجام بدید که شامل HTML+CSS میشه و اصلا سراغ برنامه نویسی و دیتابیس نرید ، بحث برنامه نویسی وب با طراحی وب خیلی متفاوت هستش ، طراحی اصلا نیازی به PHP و Sql و امثالش نداره ، باید ابتدا با Html و css رو شروع کنید تا صفحه آرایی رو یاد بگیرید ، فتوشاپ و ایده پردازی نقش مهمی داره ، باید بتونید توی فتوشاپ طرح دلخواهتون رو بکشید و همون رو به صفحه‌ی وب تبدیلش کنید ، مثلا از یک سایتی عکس بگیرید و همون رو از ابتدا شروع کنید به ساختن ، دقیقا مثل همون ، (البته بعد از یادگیری اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس ) ، یادگیریش زیاد زمانبر نیست و مهم هم نیست ، مهم اینه که بتونید کاربردی انجامش بدید همون صفحه‌آرایی که گفتم که جز با تمرین و تمرین نمیشه بهش رسید ، واسه خودتون طرح بزنید روی کامپیوتر خودتون ..

بعد این میتونید جاوا یا جی‌کوئری رو هم بهش اضافه کنید برای پویا کردن و امکانات بیشتر ..

موفق باشید ../.

با سلام ودرود خدمت همه ی دوستان و تشکر ویژه از آقای

Saeed Fard

که این تاپیک رو به من برای یادگیری معرفی کردن.خیلی خیلی مفید بود.

شما گفتین html و css زبان برنامه نویسی وب نیستن و زبان طراحی هستن، منظورتون رو متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟

پس زبان برنامه نویسی وب چیه؟ یعنی با html نمیشه یه برنامه ی وبسایت یا وبلاگ نوشت؟؟؟!!! یعنی با یادگیری html تنها نمیشه یک قالب بلاگفا ساخت؟

لینک به ارسال

می بخشید در حظور اساتید نظر می دم ولی خوب گفتم شاید این مقاله به دردتون بخوره

راهنمای کامل شروع و یادگیری طراحی وب برای علاقه مندان

این مقاله بسیار مقاله خوبی هست گفته که از کجا و چجوری باید شروع کنید خوده این سایت سری آموزش های بسیار خوبی داره و سایت های خوبی رو هم در این مقاله معرفی کرده می تونه بهتون کمک کنه اگر خوب بود بگید تا در بخش آموزش بزارم

می بخشید دوست عزیز تو تاپیک شما سئوالم رو می پرسم ولی نمی خواستم برای یک موضوع مشابه دوباره تاپیک بزنم

دوستان به نظرتون این سایت آموزش هاش خوبه برای شروع

http://www.w3schools.com

ویرایش شده توسط ariaieboy
لینک به ارسال

با سلام ودرود خدمت همه ی دوستان و تشکر ویژه از آقای

Saeed Fard

که این تاپیک رو به من برای یادگیری معرفی کردن.خیلی خیلی مفید بود.

شما گفتین html و css زبان برنامه نویسی وب نیستن و زبان طراحی هستن، منظورتون رو متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟

پس زبان برنامه نویسی وب چیه؟ یعنی با html نمیشه یه برنامه ی وبسایت یا وبلاگ نوشت؟؟؟!!! یعنی با یادگیری html تنها نمیشه یک قالب بلاگفا ساخت؟

html بیشتر به نشانه گذاری معروفه تا برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی php , python . c , ... ّ هست

ُ

خیر با html نمیشه برنامه سایت نوشت همون بلاگفا هم قبلا با asp برنامه نویسی شده و شما با html + css براش قالب طراحی میکنید

لینک به ارسال

سلام

یه جایی خوندم که "با دونستن زبان html5 و css3 میشه یک سایت دینامیک طراحی و کدنویسی کرد" :huh::o:rolleyes: ، آیا این حرف درسته؟؟ یعنی فقط با استفاده از html5 و css3 میتونیم یه پوسته برای وردپرس طراحی کنیم؟؟؟

لینک به ارسال

واسه وردپرس خیر این قالب ها قابلیت تغییر ندارند و ثابت هستند مثله قالب های شرکتی و نیاز به هیچ سیستمی ندارند ولی مکانش هست که با طراحی یک قالب اچ تی ام ال اون رو به قالب وردپرس تبدیل کرد ولی خوب باید کار کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...