رفتن به مطلب

ووکامرس یا edd ؟

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان 

من قصد راه اندازی یک فروشگاه فایل را دارم. تقریبا تمامی فایلهای من pdf هستند و تعداد محصولات حدود 40 هزار عدد می باشد. ( حجم تقریبی هر محصول بین 10 تا 80 مگا بایت است )

تحقیقات زیادی درباره ووکامرس و Edd کردم اما هنوز نتونستم بدرستی تصمیم بگیرم.

در بعضی جاها تاکیید بر ووکامرس کردند و در بعضی جاها Edd. 

خودم تابحال قصد استفاده از ووکامرس را دارم. چند تا برایم ابهام هست که دوستان لطفا من را راهنمایی کنند.

1 - در ووکامرس جدول ویژگیها می تونم داشته باشم اما آیا تو edd همچین امکانی هست ؟

2 - امکان تغییر گروهی قیمتها واسه کدوم امکان پذیره ؟ ممکنه بعد از مدتی بخواهیم یکسری محصولات را گران کنیم و یکسری را رایگان!

3 - قالبهای فروشگاهی با ووکامرس کار می کنند . آیا این قالبها با Edd هم ست می شوند ؟ ( منظورم قالبهایی که صرفا جهت فروشگاهی ساخته شده اند مانند kute shop ). بیشتر بدنبال این هستم که مشتری سبد خرید داشته باشد و وقتی می خواهد چند محصول را انتخاب کند الزاما وارد توضیحات محصول نشود و براحتی دکمه اضافه به سبد در دسترسش باشد.

4  - با توجه به این که می خواهم از هاست دانلود استفاده کنم متوجه شده ام که اگر فایلها را در هاست دانلود بار گذاری کنم و لینک آنرا به ووکامرس بدهم باز در هنگام تحویل به مشتری لینک مستقیم نمی دهد که بسیار مفید می باشد. اما در آزمایشی که با edd کردم متوجه شدم که خیر. لینک مستقیم می دهد. حال تا چه حد این قابلیت ووکامرس امنیت دارد و به مشکل بر نمی خورم را نمی دانم ؟

5  - ایا در ووکامرس هم می شود برای محصول دنلودی ترکیب قرار داد یا خیر  ؟ این امکان در edd تحت عنوان " فعال‌کردن قیمت‌گذاری متغیر " مشاهده کردم

6 - در چند تا خواندم که ووکامرس وقتی تعداد محصول بالا میرود خیلی سنگین شده و فشار زیادی به دیتا بیس می آورد . آیا این مورد با توچه به آپدیت های جدید بر طرف شده است یا خیر ؟ اگر چنین است برای فروشگاهی که 40 تا 50 هزار محصول دارد تا چه حد ممکن است باعث مشکل بشود ؟

اگر غیر از مواردی که اشاره کردم اگر هر کدوم از این افزونه ها مزایا و معایب دیگری نسبت به همدیگر دارند که دانستن آن می تواند به انتخاب من کمک کند لطفا دوستان اشاره کنند.

با سپاس از همه شما

لینک به ارسال

با سلام

در کل طبق تجربه من بهتره از ووکامرس استفاده کنید.

برای جلوگیری از افت سرعت و... بهتره وقتی تعداد محصولات و کاربرانتون بالا رفت سایتتون رو به سرور مجازی با رم حداقل ۴ گیگ منتقل کنید.

لینک به ارسال

سلام. ووکامرس با توجه به سازگاری با قالبهای بیشتر و انعطاف پذیری بیشتر  توصیه میشه.

ضمنا فروشگاه من ۱۵۰ هزار محصول داره و کمتر از ۳ ثانیه باز میشه. نگران نباشید

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، hichkas62 گفته است :

با سلام خدمت دوستان 

من قصد راه اندازی یک فروشگاه فایل را دارم. تقریبا تمامی فایلهای من pdf هستند و تعداد محصولات حدود 40 هزار عدد می باشد. ( حجم تقریبی هر محصول بین 10 تا 80 مگا بایت است )

تحقیقات زیادی درباره ووکامرس و Edd کردم اما هنوز نتونستم بدرستی تصمیم بگیرم.

در بعضی جاها تاکیید بر ووکامرس کردند و در بعضی جاها Edd. 

خودم تابحال قصد استفاده از ووکامرس را دارم. چند تا برایم ابهام هست که دوستان لطفا من را راهنمایی کنند.

1 - در ووکامرس جدول ویژگیها می تونم داشته باشم اما آیا تو edd همچین امکانی هست ؟

2 - امکان تغییر گروهی قیمتها واسه کدوم امکان پذیره ؟ ممکنه بعد از مدتی بخواهیم یکسری محصولات را گران کنیم و یکسری را رایگان!

3 - قالبهای فروشگاهی با ووکامرس کار می کنند . آیا این قالبها با Edd هم ست می شوند ؟ ( منظورم قالبهایی که صرفا جهت فروشگاهی ساخته شده اند مانند kute shop ). بیشتر بدنبال این هستم که مشتری سبد خرید داشته باشد و وقتی می خواهد چند محصول را انتخاب کند الزاما وارد توضیحات محصول نشود و براحتی دکمه اضافه به سبد در دسترسش باشد.

4  - با توجه به این که می خواهم از هاست دانلود استفاده کنم متوجه شده ام که اگر فایلها را در هاست دانلود بار گذاری کنم و لینک آنرا به ووکامرس بدهم باز در هنگام تحویل به مشتری لینک مستقیم نمی دهد که بسیار مفید می باشد. اما در آزمایشی که با edd کردم متوجه شدم که خیر. لینک مستقیم می دهد. حال تا چه حد این قابلیت ووکامرس امنیت دارد و به مشکل بر نمی خورم را نمی دانم ؟

5  - ایا در ووکامرس هم می شود برای محصول دنلودی ترکیب قرار داد یا خیر  ؟ این امکان در edd تحت عنوان " فعال‌کردن قیمت‌گذاری متغیر " مشاهده کردم

6 - در چند تا خواندم که ووکامرس وقتی تعداد محصول بالا میرود خیلی سنگین شده و فشار زیادی به دیتا بیس می آورد . آیا این مورد با توچه به آپدیت های جدید بر طرف شده است یا خیر ؟ اگر چنین است برای فروشگاهی که 40 تا 50 هزار محصول دارد تا چه حد ممکن است باعث مشکل بشود ؟

اگر غیر از مواردی که اشاره کردم اگر هر کدوم از این افزونه ها مزایا و معایب دیگری نسبت به همدیگر دارند که دانستن آن می تواند به انتخاب من کمک کند لطفا دوستان اشاره کنند.

با سپاس از همه شما

مورد شماره 4 متاسفانه ووکامرس مشکل داره و وقتی فایل ها روی هاست دانلود باشند لینک مستقیم اون برای کاربر نشون داده میشه

لینک به ارسال

سلام. وقتی فایلی رو روی هاست دانلود میگذارید و لینک اون رو به ووکامرس میدید، ووکامرس برای دانلود فایل لینکی به کاربرها میده که از دامنه سایت شما استفاده میکنه. یعنی درواقع خودش فایل رو دانلود می کنه از هاست دانلود و بعد برای کاربر میفرسته. در نتیجه فشار بر روی هاست شما موقع دانلود فایل دوبرابر میشه. اما مزیتش اینه فضای سایت شا اشغال نمیشه.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، chem گفته است :

مورد شماره 4 متاسفانه ووکامرس مشکل داره و وقتی فایل ها روی هاست دانلود باشند لینک مستقیم اون برای کاربر نشون داده میشه

سلام

مورد 4 را آزمایش کردم. وقتی با دانلود منیجر دانلود می کرد هیچ نام و نشانی از آدرس لینک اصلی  ندیدم

در جایی خواندم که اگر از جدول ویژگیها برای درج مشخصات محصول استفاده کنم  و بعد فیلرتینگ را فعال کنم باعث کندی و فشار به سرور میشود. این مورد تا چه حد صحت دارد ؟

ویرایش شده توسط hichkas62
لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، hichkas62 گفته است :

سلام

مورد 4 را آزمایش کردم. وقتی با دانلود منیجر دانلود می کرد هیچ نام و نشانی از آدرس لینک اصلی  ندیدم

در جایی خواندم که اگر از جدول ویژگیها برای درج مشخصات محصول استفاده کنم  و بعد فیلرتینگ را فعال کنم باعث کندی و فشار به سرور میشود. این مورد تا چه حد صحت دارد ؟

مطمئنی؟ از هاست دانلود لینک دانلود میزارید توی ووکامرس؟ باور نمی کنم

من که یه عمر دنبالش هستم و هنوز نتونستم این کار رو انجام بدم

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، chem گفته است :

مطمئنی؟ از هاست دانلود لینک دانلود میزارید توی ووکامرس؟ باور نمی کنم

من که یه عمر دنبالش هستم و هنوز نتونستم این کار رو انجام بدم

سلام

بله . مطمئن هستم

بطور مثال در محصول ازمایشی زیر لینک یک کتاب را از سایت پی سی دانلود گذاشتم.

http://mag.nipaz.com/product/تست-ووکامرس/

bb40_pic0.jpg

وقتی دانلود کردم هیچ رد پایی از هاست دانلود به من نشون نداد. ( البته به غیر از عبارت پی سی دانلود در آخر نام فایل :) )

q5ws_pic1.jpg

محصول را به صورت رایگان قرار دادم تا شما هم تست کنید.

لینک به ارسال
در در 11/12/2017 at 15:07، hichkas62 گفته است :

سلام

بله . مطمئن هستم

بطور مثال در محصول ازمایشی زیر لینک یک کتاب را از سایت پی سی دانلود گذاشتم.

http://mag.nipaz.com/product/تست-ووکامرس/

bb40_pic0.jpg

وقتی دانلود کردم هیچ رد پایی از هاست دانلود به من نشون نداد. ( البته به غیر از عبارت پی سی دانلود در آخر نام فایل :) )

q5ws_pic1.jpg

محصول را به صورت رایگان قرار دادم تا شما هم تست کنید.

ممنون از شما

هاست شما از چه نوعی هست؟ اشتراکی یا اختصاصی؟

تنظیمات ووکامرس در قسمت فایل های دانلودی به چه صورت هست؟

اگه میشه یه لینک از فایل های دانلودی هاست دانلود سافت 98 بزارید و بعد لینک تست رو بزارید

من خیلی وقته که تلاش می کنم تا بتونم فایل هام روی هاست دانلود بزارم و از اون ها در ووکامرس استفاده کنم اما هر کاری می کنم لینک دانلود کاملا مشخص هست!!

لینک به ارسال

سلام

هاستم اشتراکیه

واسه تنظیمات کار خاصی انجام نمی دم. تنظیمات ووکامرس همون پیشفرضه. تیک محصول مجازی و دانلود را می زنم . تو بخش افزودن فایل ادرس لینک را قرار میدم.

محصول نمونه زیر را با استفاده از هاست سافت 98 ساختم :
http://mag.nipaz.com/product/تست-سافت-98/

--------------

در ضمن

چک کنید ببینید تو مسیر ووکامرس > پیکربندی > محصولات > محصولات دانلودی > روش دانلود فایل بر روی کدام گزینه قرار گرفته است ؟

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، hichkas62 گفته است :

سلام

هاستم اشتراکیه

واسه تنظیمات کار خاصی انجام نمی دم. تنظیمات ووکامرس همون پیشفرضه. تیک محصول مجازی و دانلود را می زنم . تو بخش افزودن فایل ادرس لینک را قرار میدم.

محصول نمونه زیر را با استفاده از هاست سافت 98 ساختم :
http://mag.nipaz.com/product/تست-سافت-98/

--------------

در ضمن

چک کنید ببینید تو مسیر ووکامرس > پیکربندی > محصولات > محصولات دانلودی > روش دانلود فایل بر روی کدام گزینه قرار گرفته است ؟

ممنونم از شما

بر روی اجبار به دانلود قرار دارد. و بقیه کارهایی هم که فرمودید عینا رعایت می شه باز هم لینک نشون میده!!!

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، chem گفته است :

ممنونم از شما

بر روی اجبار به دانلود قرار دارد. و بقیه کارهایی هم که فرمودید عینا رعایت می شه باز هم لینک نشون میده!!!

سلام
لطفا آدرس فروشگاه خود را ارسال کنید تا خودم هم تست کنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...