Monica

سوال | pdo یا mysqli در php7.1

8 پست در این موضوع قرار دارد

ضمن عرض سلام و وقت بخیر

یک توضیحی درباره pdo و mysqli بدین

من یک سایت تازه تاسیس دارم ، php رو گذاشتم روی 7.1

البته 7.0 هم موجوده ، در ماژول ها mysqli تیک نخورده بصورت پیش فرض!

آیا پلاگین های بروز مخزن هم از pdo برای ارتباط با دیتابیس استفاده میکنن؟

بهتره تیک mysqli رو بزنم یا نه؟ تصویر ضمیمه شد

02590136352218928791.jpg

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام و درود

نقل قول

یک توضیحی درباره pdo و mysqli بدین

MySQLi و PDO دو روش موجود برای اتصال به دیتابیس MySQL هستن.

نکته ای که وجود داره اینه که در وردپرس تمامی اتصال ها به دیتابیس به وسیله MySQLi پیاده شده و بدون فعال سازی ماژول MySQLi اصلا وردپرس کار نمیکنه.

موفق باشید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 47 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

سلام و درود

MySQLi و PDO دو روش موجود برای اتصال به دیتابیس MySQL هستن.

نکته ای که وجود داره اینه که در وردپرس تمامی اتصال ها به دیتابیس به وسیله MySQLi پیاده شده و بدون فعال سازی ماژول MySQLi اصلا وردپرس کار نمیکنه.

موفق باشید

سلام ، ممنونم

خیر ، اینطور نیست ، در سورس وردپرس شرطی وجود داره که اگر php 5.3 به پایین بود mysqli و درغیر اینصورت pdo . فکر کنم دو سال هست

مستندات در مخزن اینطور نوشته:

MySQLnd will most likely be the database driver for both the PDO MYSQL extension and mysqli extension in PHP 5.3. It is still under development, but there are currently releases for the mysqli extension. Link

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، nazanin123 گفته است :

سلام ، ممنونم

خیر ، اینطور نیست ، در سورس وردپرس شرطی وجود داره که اگر php 5.3 به پایین بود mysqli و درغیر اینصورت pdo . فکر کنم دو سال هست

MySQLnd will most likely be the database driver for both the PDO MYSQL extension and mysqli extension in PHP 5.3. It is still under development, but there are currently releases for the mysqli extension. Link

درود بر شما

منظور این پاراگرافی که اشاره کردید این چیزی که گفتید نیست.

البته چون من خودم هم مسلط به انگلیسی نیستم دقیق منظورش رو متوجه نشدم.

بنده تمامی سورس وردپرس رو حداقل 3 4 بار مشاهده کردم و اثری از کلاس PDO در سورس وجود ندارد در نتیجه غیر ممکنه که وردپرس از PDO استفاده کنه.

راه تستش هم سادست میتونید وردپرس بریزید و ماژول MySQLi رو خاموش کنید و مشاهده میکنید که وردپرس ارور میده.

موفق باشید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

PDO : سرعت و امنیت بالاتری نسبت به کانکشن‌های دیگه داره؛ کما اینکه میشه بدون تغییر کوئری‌ها(حداقل با کمترین تغییر) نوع دیتابیس رو عوض کرد.

MySqli : سرعت و امنیت بالاتری نسبت به کانکشن mysql داره و ویزگی متمایز آن با کانکشن Mysql پشتیبانی از رویه برنامه نویسی شی گرا و فانکشنال هست و فقط هم در پایگاه داده MySQL میشه ازش استفاده کرد.

با توجه به اینکه وردپرس فقط از پایگاه داده Mysql پشتیبانی میکنه استفاده از PDO ضرورتی نداره! و می‌بایست حتما اکستنشن Mysqli فعال باشه در غیر این صورت در ارتباط با دیتابیس به مشکل بر خواهید خورد.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 11/19/2017 at 00:37، mehran-b گفته است :

درود بر شما

منظور این پاراگرافی که اشاره کردید این چیزی که گفتید نیست.

البته چون من خودم هم مسلط به انگلیسی نیستم دقیق منظورش رو متوجه نشدم.

بنده تمامی سورس وردپرس رو حداقل 3 4 بار مشاهده کردم و اثری از کلاس PDO در سورس وجود ندارد در نتیجه غیر ممکنه که وردپرس از PDO استفاده کنه.

راه تستش هم سادست میتونید وردپرس بریزید و ماژول MySQLi رو خاموش کنید و مشاهده میکنید که وردپرس ارور میده.

موفق باشید

در در 11/19/2017 at 12:44، farhad.in گفته است :

PDO : سرعت و امنیت بالاتری نسبت به کانکشن‌های دیگه داره؛ کما اینکه میشه بدون تغییر کوئری‌ها(حداقل با کمترین تغییر) نوع دیتابیس رو عوض کرد.

MySqli : سرعت و امنیت بالاتری نسبت به کانکشن mysql داره و ویزگی متمایز آن با کانکشن Mysql پشتیبانی از رویه برنامه نویسی شی گرا و فانکشنال هست و فقط هم در پایگاه داده MySQL میشه ازش استفاده کرد.

با توجه به اینکه وردپرس فقط از پایگاه داده Mysql پشتیبانی میکنه استفاده از PDO ضرورتی نداره! و می‌بایست حتما اکستنشن Mysqli فعال باشه در غیر این صورت در ارتباط با دیتابیس به مشکل بر خواهید خورد.

ممنونم 

سایت الآن بدون ماژول mysqli راه اندازی شد،

یعنی در php7 وقتی تیک mysqli رو بزنید خودبخود تیک mysql_nd , pdo حذف میشه!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود مجدد

یعنی بدون ماژول MySQLi توی ورژن 7 پی اچ پی سایت داره بالا میاد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 11/18/2017 at 23:13، nazanin123 گفته است :

سلام ، ممنونم

نقل قول

but there are currently releases for the mysqli extension.

عملا توضیح داده که بیس بر چه پایه و اساسی هست Mysqli باید استفاده بشه . pdo الزامی در استفاده در آن نیست !

https://github.com/WordPress/WordPress/blob/master/wp-includes/wp-db.php

توابع Mysqli هستند!

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط M a H D i
      باسلام و احترام

من دنبال یک سایتی مثل سایت godui بودم که ایکن هایی به همراه انیمیشن درونش داشته باشه تا ازش الگو بگیرم
      اگر کسی میشناسته لطفا معرفی کنه
      به عنوان نمونه مثلا سایت تامین اجتماعی (البته برای تامین اجتماعی انیمیشن نداره!)
      https://www.tamin.ir
      باتشکر از شما

• توسط cloudgamer
      سلام خدمت تمام اعضای انجمن وردپرس فارسی و تشکر از پیگیری های شما.
      میخواستم بدونم کد برای فراخوانی جستجو در سایت چیه؟
      کد میخوام جستجو رو داخل سایت بیاره و سالم باشه
      ممنون میشم کمک کنید.
    • توسط behnazi1995
      با سلام 
      من تا جای ممکن سعی میکنم سوالم رو واضح بنویسم ولی اگر نیازی به توضیح بیشتر بود در خدمتم:
      من با php یک فرم چندمرحله ای نوشتم و ابن کد رو به قالبم وصل کردم و از طریق یکی از گزینه های منو میتونم اجراش کنم.
      حالا میخوام برای بخش ورود به سایتم از یک پلاگین استفاده کنم (که هر کاربر پنل کاربری داشته باشه) 
      سوالم اینه که چطور کدهای php خودم رو به پلاگین وصل کنم؟
      یعنی کاربر از طریق فرم های من ثبت نام کنه بعد از آخرین مرحله اش وارد حساب کاربریش بشه که همین پلاگین آماده اس.
    • توسط kingmateoofficial
      سلام به دوستان عزیز اقا من یه سایت ساختم با ورد پرس اولین باره چنین مشکلی رو میبینم .
      سایت همه چیزش اوکی اوکی هست ولی مطالب سایت رو تو صفحه اصلی نشون نمیده بجاش مینویسه Threads Index نمیدونم چرا
      ولی تو لیت نوشته های تازه و دسته بندی و ... نوشته ها هست 
      اینم ادرس وبسایتم 

• توسط M a H D i
      بادرود

اگر بخوایم در سایت وردپرسی خودمون یک کوتاه کننده لینک داشته باشیم که هم خودمون استفاده کنیم و هم دیگران آیا راهای داره با افزونه یا روشی که هزینه بر نباشه؟
      مثلا سایت دیجیاتو برای اینکار از افزونه استفاده میکنه؟ آیا باید دامنه دیگری هم بخریم؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه این قسمت دارن راهنمایی کنند.

باتشکر