madidi

شرط در css

7 پست در این موضوع قرار دارد

سلام 

چطور میشه شرط برای یه المان تعریف کرد ؟

مثلا اگر در یک قسمت [500px*500px] با فونت 15px بصورت کامل متن پر شد بجا اینکه ارتفاع اون دیو زیاد بشه یا اسکرول بخوره یا ... سایز متن از 15 به 12 بصورت خودکار تغییر کنه تا اون دیو همون جوری بدون تغییر بمونه ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

باسلام

به نظرم طرف دوم شرط تون رو ناقص گفتید. الان در حالت دوم سایزتون چیزی غیر از 500×500 هست. که اگر کمتر از اون بود فونت با سایز 12 نمایش داده بشه 

درست متوجه شدم یا خیر منظورتون چیز دیگری هست!؟

موفق باشید و سربلند

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 24 دقیقه قبل، madidi گفته است :

سلام 

مثلا اگر در یک قسمت [500px*500px] با فونت 15px بصورت کامل متن پر شد بجا اینکه ارتفاع اون دیو زیاد بشه یا اسکرول بخوره یا ... سایز متن از 15 به 12 بصورت خودکار تغییر کنه تا اون دیو همون جوری بدون تغییر بمونه ؟

سلام نمیشه با css که اگر باکس کامل پر شد فونت تغییر کنه اما می تویند شرط کنید که به ی سایزی رسید فونت تغییر کنه.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با چه چیزی میتونم این شرط درست کنم ؟

در 13 دقیقه قبل، Mirrajabi گفته است :

سلام نمیشه با css که اگر باکس کامل پر شد فونت تغییر کنه اما می تویند شرط کنید که به ی سایزی رسید فونت تغییر کنه.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 1 ساعت قبل، madidi گفته است :

سلام 

برای div اصلی یک font-size مثلا 15px تعریف کنید . برای متون داخل با % سایز فونت رو تعریف کنید مشکلتون حل میشه، اون بخش درصد رو با آزمون و خطا در فایرباگ و در صفحه نمایش های مختلف بدست بیارید

div.divclass{
  font-size:15px;
}
div.divclass p{
  font-size: 80%
}

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 53 دقیقه قبل، nazanin123 گفته است :

برای div اصلی یک font-size مثلا 15px تعریف کنید . برای متون داخل با % سایز فونت رو تعریف کنید مشکلتون حل میشه، اون بخش درصد رو با آزمون و خطا در فایرباگ و در صفحه نمایش های مختلف بدست بیارید

div.divclass{
  font-size:15px;
}
div.divclass p{
  font-size: 80%
}

ممنون اما در این جا نکته ای که گفتین صدق نمیکنه 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 57 دقیقه قبل، madidi گفته است :

ممنون اما در این جا نکته ای که گفتین صدق نمیکنه 

درصورتیکه شرط زیر که در صفحه نمایش زیر 500px اعمال میشه کارتون رو انجام نمیده و نیاز به شرط جزئی تر دارید باید از sass استفاده کنید

.mydiv {
font-size: 15px;
}
@media screen and (max-width: 500px) {
.mydiv {
font-size: 12px;
}
}

ویرایش شده در توسط nazanin123
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط Ali Brm
      سلام خدمت دوستان
      توی قسمت‌های مختلف وردپرس و توی قالب بخشی وجود داره که میشه کلاس CSS یا ID اون رو اضافه کرد. من با کلاس‌ها و ID آشنایی دارم ولی نمی‌دونم چه جوری باید از اون استفاده کرد. اگه امکانش هست یه توضیح با یک مثال بفرمایید.
      ممنون

• توسط Ali Brm
      سلام دوستان
      بعضی افزونه‌ها میتونن به صورت گرافیکی یا دستی بیان و ظاهر سایت رو تغییر بدن. مثلا با افزونه مداد زرد میشه کلی توی کد ظاهری سایت دست برد.
      من خودم به CSS و HTML آشنایی دارم ولی سوالی که برام پیش میاد اینه که افزونه ای مانند مداد زرد کدهای CSSاش رو کجا مینویسه
      یه مثال کوچیک بزنم. مثلا اگه دستی برم توی کدهای قالبم و دستی روی فایلش یه تغییری ایجاد کنم خب تغییر اعمال میشه ولی وقتی میرم تنظیمات قالب توی وردپرس و ذخیره تنظیمات رو میزنم همه کدهایی که دستی وارد کردم همه میپره. دلیلش رو میدونم اینه که خب کدهای برنامه نویسی این کدها را میسازند برای همین وقتی "ذخیره تنظیمات" زده میشه همه کدها از اول نوشته میشن (تا حدودی)
      ولی سوالم اینه که چرا مداد زرد یا Visual Composer این اتفاق براش نمیوفته. ینی کدهاش رو کجا می‌نویسه که باقی می‌مونه؟
    • توسط Ali Brm
      با سلام خدمت دوستان
      سوالی که داشتم درباره شخصی سازی قالب سایتم است.
      در حال طراحی قالب سایتم هستم و از قالب publisher استفاده میکنم. در بعضی قسمت ها مثلا لوگوی سایت، اطراف آن Padding: 25px وجود داره. به فایل CSS قالب رجوع کردم و این عدد رو به 0px تغییر دادم و بعد از سیو مشکلم حل شد و padding اطراف لوگوی سایتم نبود. مشکل اینجاست که مثلا در تنظیمات قالب با استفاده از خوده ورد پرس و خوده ابزارهای قالب کافیه گزینه "ذخیره تنظیمات" رو بزنم تا همه چی دوباره برگرده و Padding مجدد بوجود میاد. این رو هم میدونم که اینها یک سری کد هستند که با زدن "ذخیره تنظیمات" اجرا میشن و اعدادی که دستی تغییر دادم رو مجدد با تنظیمات از پیش تعریف شده قالب رونوشت میکنن. حالا میخوستم بدونم راه حل چیه؟ این یکی از موارد بود. مثلا شاید بخوام هدر سایتم ارتفاع خاصی داشته باشه یا رنگ متنی رو جدا تغییر بدم. چه جوری میتونم این مشکل رو حل کنم؟
      سعی کردم توضیح واضح باشه اگه گویا نیست دوستان بفرمایند تا بیشتر توضیح بدم.
      ممنون و متشکر
    • توسط ashkan91
      با سلام و خسته نباشید
      موضوع: تغییر دادن رنگ قسمتهای مختلف بدنه یک سایت بدون استفاده از بخش css اضافی وردپرس
      من یک سایت دارم که از یک قالب مادر ارث میبرد . وقتی از قسمت ویرایشگر وردپرس قالب سایتم وارد بخش CSS پوسته مادر سایتم میشوم و اقدام به تغییر کد رنگ قسمتهای مختلف سایتم میکنم متاسفانه رنگ آن قسمتهای مذکور تغییر نمی کند و همچنان قسمتهای مذکور برنگ خودشان هستند علت چه هست؟ و آیا تنظیم جای دیگری را نیز باید تغییر داد یا خیر؟
      حاوی اسکرینشات

• توسط soheil1
      سلام دوستان من قالبی دارم که دوتا فایل css داره یکی حالت شب و مشکی یکی روز و سفید. الان به صورت دستی میشه از تنظیمات قالب بین این دوحالت سوئیچ کرد میخوام بدونم راحی هست که کاربر با یک دکمه بین این دوحالت سوئیچ کنه یا مناسب با ساعت شبانه روز حالت شب و روز فعال بشه؟!