رفتن به مطلب

افزونه دونیشن و نوار پیشرفت پرداخت

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان به دنبال یک افزونه یا راه حلی برای ایجاد نوار پیشرفت پرداخت در یک سایت وردپرسی هستم

به این صورت که سایت ما یک پلتفرم تأمین مالی جمعی مثل سایت 2nate.com است که در آن پروژه های مختلفی تعریف شده و مردم می توانند به مقدار دلخواه در هر پروژه پرداخت آنلاین داشته باشند و کمک کنند. سؤال این است که چطور یک نوار پیشرفتی درست کنم تا با هر پرداخت آنلاین، به صورت خودکار، به درصد پیشرفت اضافه شود.

به این لینک توجه فرمایید: https://2nate.com/g-sahebzaman/wc4khz

لینک به ارسال

ساده تر از این دیگه مگه وجود داره؟!

با فرمول زیر میتونی درصد پرداخت شده از بودجه در نظر گرفته شده رو محاسبه کنی.

(100 x F) / H 

F: مقداری که تا بحال پرداخت شده.

H: مقدار بودجه‌ای که برای پروژه در نظر گرفته شده.

پاسخ بر اساس درصد بدست میاد.

مثلا من برای رفتن به مریخ میخام کمک جمع کنم و به ۲۰۰ اوشلوخ نیاز دارم :D حالا مردم اومدن ۱۰۰ اوشلوخ به من کمک کردند (میشه حدس زد که ۵۰ درصد هزینه‌هام پرداخت شده) حالا طبق فرمول بالا عمل میکنیم.

(100x100) / 200 = 50%

لینک به ارسال

برای نمایش درصد پیشرفت هم میتونی از کدهای آماده استفاده کنی یا خودت بسازی فقط کافیه درصدی که از فرمول بالا بدست اومد رو بهش بدی تا همون قدر رنگی بشه!

لینک به ارسال

سلام و تشکر

ممنون بابت توضیحات روان. با این روش، درصدی که از فرمول به دست می آید را باید دستی به نوار پیشرفت بدهم؟

به عبارتی مواردی که شما فرمودید را برای هر پرداختی که انجام می شود، باید دستی وارد کنم، یا یکی دو فیلد این کار را انجام می دهد؟

(عذرخواهم، تازه کارم)

لینک به ارسال

هیچ جایی لازم نیست دستی کاری انجام بدید مقادیر بودجه پروژه و مقدار پرداخت شده رو از دیتابیس میگیرید و با فرمول درصدش رو بدست میارید و می ریزید داخل یک متغییر.

حالا اون متغییر رو می‌تونید به عنوان ورودی به نوار پیشرفت بدهید.

با فرض اینکه اسم متغییری که درصد رو داخلش قرار دادید d$ هستید نمونه کد نمایش درصد بصورت زیر خواهد بود.

<progress value="<?= $d; ?>" max="100"></progress>

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
در در 12/18/2017 at 12:34، farhad.in گفته است :

هیچ جایی لازم نیست دستی کاری انجام بدید مقادیر بودجه پروژه و مقدار پرداخت شده رو از دیتابیس میگیرید و با فرمول درصدش رو بدست میارید و می ریزید داخل یک متغییر.

حالا اون متغییر رو می‌تونید به عنوان ورودی به نوار پیشرفت بدهید.

با فرض اینکه اسم متغییری که درصد رو داخلش قرار دادید d$ هستید نمونه کد نمایش درصد بصورت زیر خواهد بود.

سلام. برادر موارد بسیار زیادی را مطالعه کرده و امتحان کردم اما نشد که نشد. ممکن است یک نمونه کامل بنویسید؟

ویرایش شده توسط rashidabadi
لینک به ارسال

سلام. برادر موارد بسیار زیادی را مطالعه کرده و امتحان کردم اما نشد که نشد. ممکن است یک نمونه کامل بنویسید؟ سؤالم را دقیق تر مطرح می کنم:

با فرمول زیر میتونی درصد پرداخت شده از بودجه در نظر گرفته شده رو محاسبه کنی.

(100 x F) / H 
F: مقداری که تا بحال پرداخت شده. «این مقدار F را چطور دریافت کنم؟ این متغیر با هر پرداخت افزایش می یابد»

H: مقدار بودجه‌ای که برای پروژه در نظر گرفته شده. «این مورد را متوجه شدم: به این صورت وارد می کنم:

<?php
$paymant = "مقدار هدف"
  ?>

پاسخ بر اساس درصد بدست میاد.

مثلا من برای رفتن به مریخ میخام کمک جمع کنم و به ۲۰۰ اوشلوخ نیاز دارم :D حالا مردم اومدن ۱۰۰ اوشلوخ به من کمک کردند (میشه حدس زد که ۵۰ درصد هزینه‌هام پرداخت شده) حالا طبق فرمول بالا عمل میکنیم.

(100x100) / 200 = 50%

این پاسخ را چطور به عنوان متغیر درصد نهایی پرداخت تعریف کنم؟

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، rashidabadi گفته است :

H: مقدار بودجه‌ای که برای پروژه در نظر گرفته شده. «این مورد را متوجه شدم: به این صورت وارد می کنم:

ببینید وقتی کسی پروژه‌ای برای دونیشن تعریف میکنه یه مقدار بودجه براش درنظر میگیره. در مثال مریخ واضح توضیح دادم.

در 15 ساعت قبل، rashidabadi گفته است :

این پاسخ را چطور به عنوان متغیر درصد نهایی پرداخت تعریف کنم؟

بفرما اینم نمونه کد عملی:

<?php

// مقدار بودجه‌ای که برای پروژه در نظر گرفته شده
$H = 200;

// مقداری که تا بحال پرداخت شده
$F = 100;

// فرمول بدست آوردن درصد
$d = (100 * $F) / $H;

?>

<!DOCTYPE html>
 <html>
 <head>
 	<title></title>
 </head>
 <body>
 </body>
 </html> 

با تغییر متغییر F$ درصد هم فرق خواهد کرد... میتونی تغییر بدی و نتیجه رو ببینی ...

خیلی خیلی واضحه ... امیدوارم دیگه متوجه شده باشی ...

موفق باشی.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...