رفتن به مطلب

مشکل با شمسی کردن تاریخ وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام همگی خسته نباشید

افزونه های فارسی ساز وردپرس میان و کل تاریخ وردپرس از تاریخ انتشار پست تا تاریخ فاکتور ووکامرس شمسی می کنند.

مشکل جایی شروع میشه که مثلا میای با schema میخوای ی چیزی رو به گوگل بفهمونی با افزونه schema دیگه ای ، چون تاریخ انتشار پست شمسی شده گوگل میگه من شمسی حالیم نیست باید میلادی بهم بدی تاریخ رو ، و 

canceldatePublished	
1396-9-28 15:49:58 +00:00 (Cannot understand the value 1396-9-28 15:49:58 +00:00 as a date/time. Learn more about date/time formats.)

و ارور بالا رو نشون میده داخل https://search.google.com/structured-data مثلا.

حالا سوالم اینه ایا راهی هست که بشه مثلا تاریخ انتشار پست رو به میلادی داخل دیتا بیس ثبت کرد ولی در قالب برای بازدید کننده شمسی نشون داد تا وقتی گوگل به تاریخ انتشار نگاه میکنه بفهمه تاریخ انتشارش کیه؟

لینک به ارسال

تاریخ به صورت میلادی توی دیتابیس قرار می گیره ولی گوگل که به دیتابیس شما دسترسی نداره که تاریخ میلادی رو دریافت کنه !

از اونجاییکه افزونه وردپرس فارسی که تاریخ هارو بر می گردونه به فارسی به خاطر تغییرات زیادی که روی وردپرس انجام میده سرعت سایت رو خیلی میاره پایین.

من که خیلی وقته دیگه ازش استفاده نمی کنم ولی اگه سعی در نمایش تاریخ میلادی به شمسی در جای خاصی دارید با یه افزونه ساده تر یا یه تیکه کد توی قالبتون می تونید این کار رو انجام  بدید.

لینک به ارسال

حالا اگر بخواییم این افزونه فارسی ساز نصب باشه و جای تاریخ رو به صورت اورجینالش یعنی میلادی نمایش بدیم راهی نیست؟

تاریخ انتشار پست منظور یا تاریخ ویرایش پست

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، fz.andishesabz گفته است :

سلام همگی خسته نباشید

افزونه های فارسی ساز وردپرس میان و کل تاریخ وردپرس از تاریخ انتشار پست تا تاریخ فاکتور ووکامرس شمسی می کنند.

مشکل جایی شروع میشه که مثلا میای با schema میخوای ی چیزی رو به گوگل بفهمونی با افزونه schema دیگه ای ، چون تاریخ انتشار پست شمسی شده گوگل میگه من شمسی حالیم نیست باید میلادی بهم بدی تاریخ رو ، و 

canceldatePublished	
1396-9-28 15:49:58 +00:00 (Cannot understand the value 1396-9-28 15:49:58 +00:00 as a date/time. Learn more about date/time formats.)

و ارور بالا رو نشون میده داخل https://search.google.com/structured-data مثلا.

حالا سوالم اینه ایا راهی هست که بشه مثلا تاریخ انتشار پست رو به میلادی داخل دیتا بیس ثبت کرد ولی در قالب برای بازدید کننده شمسی نشون داد تا وقتی گوگل به تاریخ انتشار نگاه میکنه بفهمه تاریخ انتشارش کیه؟

باسلام

گوگل تاریخ شمسی رو هم به سادگی میخونه ، حرفتون درست نیست!

و اما درباره سوال شما ، شما بسته parsi date رو که بهترین و سبکترین افزونه برای تبدیل تاریخ و اعداد و ... به فارسی هست رو از این لینک دانلود و نصب کنید.

تنظیمات رو با دقت بخونید و انجام بدید.

با توضیحات زیر تاریخ رو به میلادی برگردونید

gregdate($input,$datetime)

توضیحات:

متغییر $input ورودی چیدمان تاریخ است. مانند Y m d

متغییر $datetime برای تعریف زمان است. مانند now / +1 days / 1998-04-05 / timestamp

لینک به ارسال

با توضیحاتی که شما دادید رفتم دنبال تابع که گفتید ، درسته به این روشی که شما گفتید کار نکرد ولی خیلی کم کرد و کد درست رو پیدا کردم

کد صحیح این کار به این صورت

gregdate("c", eng_number(get_the_time('c', $args['id'])));

از این به بعد هر کی به این مشکل خورد با کد بالا تاریخ و ساعت به صورت میلادی درست میتونید نمایش بدید ، تاریخ ساعت انتشار پست منظور

لینک به ارسال

در اخرین اپدیت که بزودی منتشر میشه یک قابلیت به parsidate اضافه شده به اسم disabler

که شما میتونین به راحتی برای توابع افزونه های خاص تاریخ شمسی رو غیرفعال کنید

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، lord_viper گفته است :

در اخرین اپدیت که بزودی منتشر میشه یک قابلیت به parsidate اضافه شده به اسم disabler

که شما میتونین به راحتی برای توابع افزونه های خاص تاریخ شمسی رو غیرفعال کنید

سلام

اگر امکانش هست کاری کنید تابع the_id در تابع per number فارسی بشه ، the id تنها تابعی هست که فارسی نمیشه . 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...