رفتن به مطلب

مشکل دانلود در ووکامرس

پست های پیشنهاد شده

وقتتون بخیر باشه
من از فایل مجازی ووکامرس استفاده میکنم و وقتی مشتری خریدش رو میکنه و لینک دانلود داده میشه به مشتری ولی فقط ۱۳۶KB دانلود میشه و گاهی فایل ناقص دانلود میشه درحالی که لینک دانلودها توی سرور دانلود هست

در هاست های دیگه هم تست کردم ولی مشکل همچنان بود

به نظر شما دوستان مشکل از کجاست ؟

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، baharmf93 گفته است :

وقتتون بخیر باشه
من از فایل مجازی ووکامرس استفاده میکنم و وقتی مشتری خریدش رو میکنه و لینک دانلود داده میشه به مشتری ولی فقط ۱۳۶KB دانلود میشه و گاهی فایل ناقص دانلود میشه درحالی که لینک دانلودها توی سرور دانلود هست

سلام دوست عزیز. شما در ووکامرس می تونی تنظیم کنی که لینک های دانلود به چه صورتی به مشتریان ارائه داده بشه. می تونی فقط انتقال یا لینک مستقیم رو انتخاب کنی و کاربران بتونن به راحتی با لینک مستقیم محصول رو دانلود کنن.

وقتی لینک دانلود به صورت PHP و امن ارائه می شه، مشتریان نمی تونن مسیر اصلی فایل رو تشخیص بدن، این احتمالا باعث می شه که لینک های دانلود محصول شما در اینترنت پخش نشه و یه جورایی از فایل های شما حفاظت می کنه تا فقط مشتریان تون به اونا دسترسی داشته باشن.

اما به نظر من شما می تونی به راحتی حالت فقط انتقال یا تغییر مسیر یا همون لینک مستقیم رو قرار بدی که بشه مثل EDD و اگر مشتری شما بخواد فایل های شما رو به دیگران بده و کپی رایت رو رئایت نکنه، بعد از اینکه محصول رو دریافت کرد هم می تونه این کار رو انجام بده پس چیزی نیست که خیلی بخوای نگرانش باشی و خیلی هم امکان کاربردی ای نیست، فقط کار رو یکم برای سارقان سخت تر می کنه و حداقل اینه که برای دانلود از پهنای باند و منابع سرور سایت شما استفاده نمی کنن. ولی در کل کسی که بخواد محصولات شما رو به اشتراک بذاره این کارو می کنه!

EDD اینطوری نیست چون EDD احتمالا چنین قابلیتی نداره در حالت پیشفرض، ضمن اینکه این مشکل به خاطر ووکامرس نیست و در کشورهای دیگه سرعت لینک های دانلود تک کانکشنه هم ظاهرا بالاست و تا یه جاهایی هم بر می گرده به زیرساخت های اینترنت ایران!

به هر حال راهکار شما خیلی سادست (از تنظیمات ووکامرس) در عرض چند ثانیه می تونی درست کنی.

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، ahmadwp گفته است :

سلام دوست عزیز. شما در ووکامرس می تونی تنظیم کنی که لینک های دانلود به چه صورتی به مشتریان ارائه داده بشه. می تونی فقط انتقال یا لینک مستقیم رو انتخاب کنی و کاربران بتونن به راحتی با لینک مستقیم محصول رو دانلود کنن.

وقتی لینک دانلود به صورت PHP و امن ارائه می شه، مشتریان نمی تونن مسیر اصلی فایل رو تشخیص بدن، این احتمالا باعث می شه که لینک های دانلود محصول شما در اینترنت پخش نشه و یه جورایی از فایل های شما حفاظت می کنه تا فقط مشتریان تون به اونا دسترسی داشته باشن.

اما به نظر من شما می تونی به راحتی حالت فقط انتقال یا تغییر مسیر یا همون لینک مستقیم رو قرار بدی که بشه مثل EDD و اگر مشتری شما بخواد فایل های شما رو به دیگران بده و کپی رایت رو رئایت نکنه، بعد از اینکه محصول رو دریافت کرد هم می تونه این کار رو انجام بده پس چیزی نیست که خیلی بخوای نگرانش باشی و خیلی هم امکان کاربردی ای نیست، فقط کار رو یکم برای سارقان سخت تر می کنه و حداقل اینه که برای دانلود از پهنای باند و منابع سرور سایت شما استفاده نمی کنن. ولی در کل کسی که بخواد محصولات شما رو به اشتراک بذاره این کارو می کنه!

EDD اینطوری نیست چون EDD احتمالا چنین قابلیتی نداره در حالت پیشفرض، ضمن اینکه این مشکل به خاطر ووکامرس نیست و در کشورهای دیگه سرعت لینک های دانلود تک کانکشنه هم ظاهرا بالاست و تا یه جاهایی هم بر می گرده به زیرساخت های اینترنت ایران!

به هر حال راهکار شما خیلی سادست (از تنظیمات ووکامرس) در عرض چند ثانیه می تونی درست کنی.

سلام

تشکر برای پاسخ شما

بحث برای اینکه کاربری بخواد فایل ها رو به اشتراک بذاره نیست، بنده اصلا تمایل ندارم آدرس مستقیم کاربر داشته باشه. بیشتر مخفی بودن لینک‌ها برام مهم هست تا موارد دیگه

به شکل پیش فرض افزونه EDD هم لینک دانلود به شکل PHP میده بدون مشکل سرعت، و لینک دانلود مستقیم نمیده مگر تنظیم بشه.

و فکر نکنم این مشکل ربطی هم به اینترنت داشته باشه.

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، baharmf93 گفته است :

سلام

تشکر برای پاسخ شما

بحث برای اینکه کاربری بخواد فایل ها رو به اشتراک بذاره نیست، بنده اصلا تمایل ندارم آدرس مستقیم کاربر داشته باشه. بیشتر مخفی بودن لینک‌ها برام مهم هست تا موارد دیگه

به شکل پیش فرض افزونه EDD هم لینک دانلود به شکل PHP میده بدون مشکل سرعت، و لینک دانلود مستقیم نمیده مگر تنظیم بشه.

و فکر نکنم این مشکل ربطی هم به اینترنت داشته باشه.

سلام دوست عزیز.

فکر نمی کنم این پاسخ شما ارتباط خاصی به پاسخ بنده داشته باشه! شما مشکل سرعت دانلود رو مطرح کردی و من هم توضیح دادم که چرا سرعت پایین هست و چطور می تونی اونو افزایش بدی! اینکه شما فکر می کنی ربطی به زیرساخت های اینترنت ایران نداره، لطفا تحقیق بیشتری بکن تا متوجه بشی که بی ربط هم نمی تونه باشه.

این بحث، بحث تازه ای نیست و از مدت ها قبل در سایت های ایرانی و برخی خارجی درباره ووکامرس مطرح می شه و مطمئن باش که اگر مشکل یا باگی در ووکامرس بود تاکنون صد در صد باید توسط توسعه دهدگان رفع می شد (مگر اینکه در این همه سال یا افراد به توسعه دهندگان ووکارس گزارش نکرده باشن و اونها خبردار نباشن، یا اینکه خودِ توسعه دهندگان هم به این موضوع پی نبره باشن، یا بلد نباشن که درستش کنن!!!)

البته خیلی خوبه که این موضوع رو اینجا مطرح کردی (که البته قبلا هم در همین انجمن مطرح شده بود) و ببینیم که برنامه نویسیان حرفه ای محبت می کنن و چه نظری می تونن در اینباره داشته باشن.

شما می تونی همین فایل ها رو با همین لینک های دانلود، با یک کامپیوتر که در کشور دیگری هست از طریق ریموت دسکتاپ دانلود کنی و می بینی که بدون هیچ مشکلی و حتی با سرعت بالای ۱۰ مگابایت بر ثانیه می تونی دانلود کنی!

به هر حال کیفیت و سرعت اینترنت و کیفیت و کانفیگ هاست شما هم می تونه تاثیر داشته باشه. من خودم لینک های دانلود رو به همین شکل برای سایت هایی که طراحی کردم تنظیم کردم و حتی تا ۱ مگابایت بر ثانیه هم با اینترنت می رسه.

می شه لینک های دانلود رو به صورت مستقیم با همین ووکامرس به راحتی ارائه کرد و در اون صورت مشتریان می تونن بدون هیچ مشکلی دانلود هاشون رو انجام بدن. خوشحال می شیم که نظرات باقی دوستان رو هم در اینباره بدونیم.

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، ahmadwp گفته است :

سلام دوست عزیز.

فکر نمی کنم این پاسخ شما ارتباط خاصی به پاسخ بنده داشته باشه! شما مشکل سرعت دانلود رو مطرح کردی و من هم توضیح دادم که چرا سرعت پایین هست و چطور می تونی اونو افزایش بدی! اینکه شما فکر می کنی ربطی به زیرساخت های اینترنت ایران نداره، لطفا تحقیق بیشتری بکن تا متوجه بشی که بی ربط هم نمی تونه باشه.

این بحث، بحث تازه ای نیست و از مدت ها قبل در سایت های ایرانی و برخی خارجی درباره ووکامرس مطرح می شه و مطمئن باش که اگر مشکل یا باگی در ووکامرس بود تاکنون صد در صد باید توسط توسعه دهدگان رفع می شد (مگر اینکه در این همه سال یا افراد به توسعه دهندگان ووکارس گزارش نکرده باشن و اونها خبردار نباشن، یا اینکه خودِ توسعه دهندگان هم به این موضوع پی نبره باشن، یا بلد نباشن که درستش کنن!!!)

البته خیلی خوبه که این موضوع رو اینجا مطرح کردی (که البته قبلا هم در همین انجمن مطرح شده بود) و ببینیم که برنامه نویسیان حرفه ای محبت می کنن و چه نظری می تونن در اینباره داشته باشن.

شما می تونی همین فایل ها رو با همین لینک های دانلود، با یک کامپیوتر که در کشور دیگری هست از طریق ریموت دسکتاپ دانلود کنی و می بینی که بدون هیچ مشکلی و حتی با سرعت بالای ۱۰ مگابایت بر ثانیه می تونی دانلود کنی!

به هر حال کیفیت و سرعت اینترنت و کیفیت و کانفیگ هاست شما هم می تونه تاثیر داشته باشه. من خودم لینک های دانلود رو به همین شکل برای سایت هایی که طراحی کردم تنظیم کردم و حتی تا ۱ مگابایت بر ثانیه هم با اینترنت می رسه.

می شه لینک های دانلود رو به صورت مستقیم با همین ووکامرس به راحتی ارائه کرد و در اون صورت مشتریان می تونن بدون هیچ مشکلی دانلود هاشون رو انجام بدن. خوشحال می شیم که نظرات باقی دوستان رو هم در اینباره بدونیم.

فکر کنم برعکس گفتید، من درباره سرعت دانلود ووکامرس اولش صحبت کردم و شما قسمتی از حرفتون رو درباره کپی رایت و اشتراک گذاری این موارد پرداخت کردید که ربطی به مشکل من نداشت.

و راه حلی که برای سرعت دانلود ارائه دادید اصلا حرفه ای نیست، در هیچ سایت معتبر ایرانی که خرید داشتم من ندیدم لینک دانلود فایل رو مستقیم بدن، به نظرم این موضوع یعنی خودکشی اون کسب و کار.

جدا از این موارد چطور EDD با ادرس های PHP مشکلی با سرعت ایران نداره ولی ووکامرس داره؟ یا چطور این همه سایت فروش فایل در ایران مشکلی با سرعت دانلود سایت به شکل لینک مستقیم ندارن؟

درضمن بنده فایل‌های زیادی از سایت های فروشگاه خارجی دانلود کردم که از سیستم ووکامرس استفاده میکنن و درحالی که اینترنت داخل دارم مشکلی با دانلودشون نداشتم، نمونه خوده سایت woocommerce که همین الانم تست کردم با سرعت ۲مگابایت فایل دانلودی که لینکش مخفی بود رو دانلود کردم. سرور سایت ما هم در خارج هست.

به هر حال دوستان دیگه اگر فکر میکنن راه حل مناسبی هست ممنون میشم ارائه بدن.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، baharmf93 گفته است :

فکر کنم برعکس گفتید، من درباره سرعت دانلود ووکامرس اولش صحبت کردم و شما قسمتی از حرفتون رو درباره کپی رایت و اشتراک گذاری این موارد پرداخت کردید که ربطی به مشکل من نداشت.

و راه حلی که برای سرعت دانلود ارائه دادید اصلا حرفه ای نیست، در هیچ سایت معتبر ایرانی که خرید داشتم من ندیدم لینک دانلود فایل رو مستقیم بدن، به نظرم این موضوع یعنی خودکشی اون کسب و کار.

جدا از این موارد چطور EDD با ادرس های PHP مشکلی با سرعت ایران نداره ولی ووکامرس داره؟ یا چطور این همه سایت فروش فایل در ایران مشکلی با سرعت دانلود سایت به شکل لینک مستقیم ندارن؟

درضمن بنده فایل‌های زیادی از سایت های فروشگاه خارجی دانلود کردم که از سیستم ووکامرس استفاده میکنن و درحالی که اینترنت داخل دارم مشکلی با دانلودشون نداشتم، نمونه خوده سایت woocommerce که همین الانم تست کردم با سرعت ۲مگابایت فایل دانلودی که لینکش مخفی بود رو دانلود کردم. سرور سایت ما هم در خارج هست.

به هر حال دوستان دیگه اگر فکر میکنن راه حل مناسبی هست ممنون میشم ارائه بدن.

خواهش می کنم، قصدم فقط اینه که کمکی کرده باشم دوست عزیز.

همونطوری که قبلا هم عرض کردم موارد زیادی تاثیرگذار هست و فقط یک عامل دخیل نیست.

خودکشی کسب و کار!؟ مگه، اگر شخصی بخواد بعد از خرید، محصولات شما رو در اینترنت رایگان منتشر کنه نمی تونه این کار رو انجام بده؟ به راحتی می تونه این کار رو انجام بده (به راحتی، مثل یک لیوان آب خوردن) کافیه در یک فضای ابری آپلود کنه و لینک ها رو شیر کنه. کَسی که بخواد محصولات شما رو که خرید کرده منتشر کنه و کپی رایت رو رئایت نکنه، به راحتی می تونه این کار رو انجام بده چه شما لینک رو کم سرعت کنی یا پرسرعت، چه PHP باشه، چه مستقیم و ...

وقتی شخصی محصولی از شما خرید می کنه، به هر حال اونو دانلود می کنه چه سخت چه آسون، چه با لینک مستقیم چه غیرمستقیم، به هر حال بعدش فایل ها در اختیارش هست و اگر بخواد منتشر کنه می تونه انجام بده

اون سایت هایی که ازشون خرید می کنی و مشکلی ندارن، احتمالا از وی پی اس یا سرور اختصاصی استفاده می کنن که دیگه این موارد بر روی اونها تاثیر کمتری می ذاره.

به هر حال منم مثل شما خوشحال می شم اگر یک راهکار نهایی و قطعی برای این موضوع پیدا بشه.

اینکه در EDD شما الان سرعت بالاتری رو تجربه می کنی یک احتمالی وجود داره. من بارها تجربه کردم که حالت دانلود رو در EDD بر روی (به زور!) یا همون PHP قرار دادم اما به دلیل نصب نبودن یکسری ماژول های مورد نیاز بر روی اکثر هاست ها و برخی دلایل دیگه، در واقع لینک های دانلود محافظت و رمزگذاری نمی شن (برای edd) یعنی از uRL به نظر می رسه که لینک رمز شده هست اما کافیه شما همون لینک رو در یک مرورگر دیگه وارد کنی و ببینی که به راحتی مانند لینک مستقیم با قابلیت Resume داره عمل می کنه! (البته نمی گم که در همه موارد اینطوریه ولی در ۹۰ درصد اینطوری بوده و به نظر می رسه که روش رمز گذاری EDD چندان حرفه ای و کارساز نیست و بر روی اکثر هاست ها پیش نیازهاش فراهم نیست)

بنابراین ابتدا باید مطمئن شد که آیا واقعا حالت PHP در لینک های دانلود EDD داره عمل می کنه یا نه!؟ با توجه به مشاهدات من تاکنون چنین چیزی مشاهده نکردم و هر چی که مشاهده کردم، معمولا هرگز برای EDD عمل نکرد! ولی برای ووکامرس تقریبا همیشه به درستی.

الان بسیاری از سایت ها و مارکت های بزرگ ایرانی لینک رو به صورت لینک مستقیم قرار دادن و فایل ها در یک هاست دانلود. اصلا بر روی حالت محافظت شده نیست، چون همونطوری که گفتم این مورد معنای خاصی نداره و اگر کسی بخواد محصولات شما رو منتشر کنه، این کار رو انجام می ده چه لینک ها PHP باشه یا غیر PHP و مستقیم (ضمن اینکه اگر لینک ها PHP باشن، پروسه های زیادی در حافظه باقی می مونه و به سرور فشار بسیار زیادی میاد که باعث کُندی شدید و حتی Down شدن سایت شما می شه اگر هاست و سرور قوی ای نداشته باشی، بنابراین گاهی صرف نظر کردن از این امکان خیلی بهتر و به صرفه تر از اینه که ازش استفاده کنی) هرچند که همونطور که گفتم خوبه که روشی هم برای حل این این مسئله پیدا بشه و به هر حال به یک پاسخ و راهکار قطعی برسیم (من با بسیاری از برنامه نویس های حرفه ای وردپرس و PHP صحبت کردم) که قادر به حل این مسئله نبودن. (البته که هیچ کاری غیرممکن نیست و شاید همین موضوع راهکار ساده ای داشته باشه که به زودی پیدا بشه) یک نمونه در انجمن پرشین اسکریپت بوده که افرادی اونجا این نظرات رو دادن که همینجا هم حضور دارن و جزو مدیران و کاربران ارشد هستن و بسیار حرفه ای هستن در برنامه نویسی و ... ولی فعلا راهکار خوبی ارائه نکردن و بهتره بگم که برای حل این مسئله هیچ راهکاری نتونستن ارائه کنن! حداقل تا جایی که من تحقیق و بررسی کردم (برای اینکه بتونی به حرفم پی ببری می تونی درباره همین موضوع در اینترنت و انجمنی که معرفی کردم تحقیق و جستجو کنی، همچنین در همین انجمن هم قبلا درباره این موضوع بحث شده)

شما هم اگر می تونی دلیل منطقی ای برای ردِ این فرمایش بنده بیار، نه اینکه فقط از موضع خودت دافع کنی! منظورم اینه که لینک های دانلود رو که کسی قبل از خرید نمی تونه به هیچ وجه مشاهده کنه، اگر مشاهده می کنه هم بعد از خرید مشاهده می کنه. حالا اگر کَسی بخواد محصول شما رو منتشر کنه چه لینک رو منتشر کنه، چه خودش فایل هایی که دانلود کرده رو ابتدا آپلود و بعد لینکش رو منتشر کنه، فرقش فقط یکم زمان برای آپلود کردنه و اینکه از پهنای باند سرور شما کمتر استفاده بشه! دیگه هیچ فرقی نداره، هیچ خودکشی ای هم درکار نیست!

ویرایش شده توسط ahmadwp
لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، baharmf93 گفته است :

وقتتون بخیر باشه

دوستان دیگه اگر در این باره نظری داشتند ممنون میشم بدن

لینک به ارسال

این مشکل هم حل شد و صرفا هاست دانلود مشکل داشت، هر چند ۲ بار هاست دانلود عوض کردم و فکر میکردم دیگه ربطی به هاست دانلود نداره ولی انگار از هاست دانلود بوده و ربطی به مسائل دیگه نداشت.

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...
  • 7 ماه بعد...

من هم با همین مشکل مواجه هستم

در ووکامرس لینک هاست دانلود میزارم فایل ناقص دانلود میشه

بعد از بررسی فراوان متوجه شدم مشکل از طرف هاست دانلود هست

روی هاست دیگه فایل اپلود کردم و لینک گذاشتم و تست کردم فایل کامل دانلود شد

دوستان به نظر شما در هاست دانلود چه محدودیتی اعمال شده که این اتفاق می افته؟

نکته مهمی که متوجه شدم این مشکل فقط بر روی فایل هایی هست که در هاست های ایران آپلود می شوند!!

ویرایش شده توسط chem
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...