رفتن به مطلب

تغییر دامنه دوم به دامنه اصلی

پست های پیشنهاد شده

با سلام

حدود یک سال هست که دامنه اصلی سایت من allderby.ir است و حدود  7 هزار پست خبری بر روی همین دامنه توسط گوگل اسکن شده است

و دامنه دوم من که دو ماه است فعال کردم allderby.com است ولی الان می خواهم که دامنه .com را به عنوان دامنه اصلی سایت ست و تنظیم کنم.

ایا تغییر دامنه به سئو و ادرس پست های قدیمی اسیب می زند و خطاری 404 را به وجود می اورد.

چطوری گوگل را مطلع کنم که ادرس اصلی سایت به دات کام تغییر کرده است.

یعنی من می خواهم com را به جای ir دامنه اصلی کنم و بعدا ir را که دامنه دوم شد را به دامنه اصلی (com) ریدایرکت 301 کنم.

لینک به ارسال

با سلام

لطفا اسپم نکنید و بعد از مطرح کردن سوال منتظر پاسخ بمانید.

بله امکانش هست، از کنسول گوگل می‌تونید تغییر آدرس رو به اطلاع گوگل برسانید تا ایندکس‌های دامنه قبلی رو به دامنه جدید تغییر بده.

موفق باشید.

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، nasri گفته است :

با سلام

حدود یک سال هست که دامنه اصلی سایت من allderby.ir است و حدود  7 هزار پست خبری بر روی همین دامنه توسط گوگل اسکن شده است

و دامنه دوم من که دو ماه است فعال کردم allderby.com است ولی الان می خواهم که دامنه .com را به عنوان دامنه اصلی سایت ست و تنظیم کنم.

ایا تغییر دامنه به سئو و ادرس پست های قدیمی اسیب می زند و خطاری 404 را به وجود می اورد.

یعنی من می خواهم com را به جای ir دامنه اصلی کنم و بعدا ir را که دامنه دوم شد را به دامنه اصلی (com) ریدایرکت 301 کنم.

من میرم تو کنسول و اونجا از قسمت crawl میشه رفت و fetch as google  رو بزنید لینک رو اونجا تایید کنید گوگل زود ایندکس میکنه

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، nasri گفته است :

با سلام

سلام

دامنه .com رو بصورت addon domain به سایت اضافه کن دقت کن که حتما و حتما، بخش document root به این صورت باشه : /public_html

بعد دامنه .com رو توی وبمستر تولز هم ثبت کن. اینجا دیگه نیاز نیست که کد تاییدیه یا Verficationرو دوباره توی قالب سایت بذاری یا اپلود کنی، چون به دامنه قبلی وصله و دامنه قبلی، قبلا تایید شده، تایید میشه.

بعد این کد رو توی فایل .htaccess قرار بده (اگه این فایل رو ندیدی، احتمالا مخفی هست، از توی تنظیمات سی پنل، میتونی فایل های مخفی رو نشون بدی)

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [L,R=301]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [L,R=301]

تو کد بالا، بجای olddomain دامنه قبلی خودت (همون ir) و بجای newdomain هم دامنه جدیدی که .com هست رو بنویس.

بعد توی وبمستر تولز ، دامنه قبلی ات رو انتخاب کن، بعد تنظیمات رو بزن (اون چرخ دنده بالا سمت راست) و گزینه change of address  رو انتخاب کن. اینجا دامنه جدیدی که ثبت کردی رو انتخاب میکنی.

خودکار، بک لینک و رنکی که دامنه قبلی گرفته بود به دامنه جدیدت منتقل میشه.

موفق باشی 

توی وردپرس بخش تنظیمات عمومی، ادرس جدیدت رو حتما وارد کن! 

لینک به ارسال

با تشکر

ریدارکت دامنه جدید به قدیم را هم در سی پنل هاست انجام دادم و به راحتی ریدارکت انجام شده است و کار می کند

یعنی ایا باز هم لازم است کدهای خاصی در فایل htaccess یا فایل های هاست را عوض کنم؟

یعنی ایا ربات های گوگل متوجه می شوند که با سی پنل ریدارکت انجام شده است یا اینکه باید کد های htaccess را عوض کنم؟

لینک به ارسال
  • اضافه کردن...