• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

حمایت وردپرس پارسی از همایش آینده وب و موبایل   19/04/74

چهارم و پنجم اسفند ماه 1395، همایش آیندهٔ وب و موبایل ایران با حمایت سازمان فناوری اطلاعات در مرکز همایش‌های شهید قندی برگزار خواهد شد. این همایش یک رویداد ۲ روزه است که در آن پیشتازان صنعت وب و موبایل از تکنولوژی‌های روز دنیا در این حوزه‌ها سخن می‌گویند به طوری که این همایش پنجره‌ای به چشم‌انداز آینده‌ٔ وب و موبایل در جهان، و همچنین راهنمایی برای تصمیم‌گیران، تصمیم‌سازان و متخصصان ایرانی است.   فرصت‌هایی که FOWM#  برای شما خلق خواهد کرد: آشنایی با تکنولوژی‌های آینده‌ساز وب و موبایل شرکت در مباحث چالشی درباره وب و موبایل ارتباط و شبکه‌سازی با “قله‌های وب و موبایل” موقعیت‌های کاری، هم‌تیمی‌های جدید دریافت گواهی شرکت در همایش دو روز به‌یادماندنی سرشار از شگفتی   شرکت‌کنندگان در این همایش ضمن آشنایی با فناوری‌های آینده‌ساز وب و موبایل، شرکت در مباحث چالشی و ارتباط با بزرگان وب و موبایل ایران، می‌توانند موقعیت‌های کاری و هم‌تیمی‌های جدید برای کسب‌وکار خود بیابند. این همایش برای طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت و موبایل، مدیران ارشد سازمان‌ها، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، دانشجویان و علاقه‌مندان دارای نکات آموزشی و جذاب خواهد بود.   مجید علوی‌زاده، دبیر همایش آیندهٔ وب و موبایل که سابقه اجرای چند همایش و سمینار مرتبط را دارد، اعلام کرد: جمعی از بهترین‌ها و پیشروان این دو حوزه در ایران با ارائه‌های تخصصی خود، چشم‌انداز آینده این صنعت‌ها را به شرکت‌کنندگان عرضه خواهند کرد.   در هر یک از روزهای برگزاری همایش، یک پنل تخصصی در مورد یکی از موضوع‌های مهم این حوزه نیز برگزار خواهد شد و دست‌اندرکاران به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت و در پایان، به شرکت‌کنندگان گواهی حضور در همایش اعطا خواهد شد.   ثبت نام در مهمترین رویداد صنعت وب و موبایل ایران تا پایان بهمن ماه ۹۵ امکان پذیر خواهد بود، برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد و آشنایی با موضوعات و سخنرانان به آدرس http://conf.wsschool.org/fowm مراجعه نمایید.   کاربران وردپرس پارسی می‌توانند با استفاده از کد wp-parsi از مبلغ ۴۰ هزار تومان تخفیف در ثبت نام برخوردار شوند.

3 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

آقا این هاست من یک گیگ بود...خب؟!

بعدش بدون این‌که مقدار چیزهایی که آپلود کردم،اون مقدار باشه،از پونصد مگابایت توی یک ماه شد یک گیگ.

حالا نکته اینه که من تو این مدت اصلا بیش تر از ۵۰ مگابایت آپلود نکردم.اونم خونه‌ی پرش.

حالا...!

بعدش هاست رو دو گیگ کردم.

اما الان که نزدیک دو ماه بیش‌تر،از دو گیگ کردنش می‌گذره،باز هاست تا خرخره پره!

یه خورده این طرف اون طرف چرخیدم.

اون فایل های error_log رو که پر حجم بودن پاک کردم.(چون دو تا سایت روی هاست هست،دو تا داشتم)

حجم شد ۱۸۰۰ .

یک جای دیگه‌م خوندم که افزونه‌های آمارگیر،برای هر آی‌پی یا بازدیدکننده،دیتابیس یا هم‌چین چیزی درست می‌کنن و این باعث می‌شه که حجم هاست گرفته بشه.

---

سوالات من اینه که:

۱-من تنها از افزونه‌ی استات که مال جت‌پک هستش استفاده می‌کنم.و بازدید‌هام رو از سایت‌ها چک می‌کنم اغلب.

آیا این حرفی که در مورد دیتابیس هر بازدیدکننده خودنم درسته؟

باید چه کنم؟

کجا رو باید پاک کنم.

۲-آیا افزونه‌ی کش حجمی که می‌گیره،در این حد و اندازه هست؟

معمولا افزونه‌ی کش باید چه مقدار حجم رو بگیره؟

۳-به جز فایل‌های error_log،آیا موارد مشابه یا نکات مشابهی هستند که لازم باشه حذف بشن یا بلا استفاده باشن؟

مرسی

مرسی

---------

پی نوشت:

این دو تا سوال رو هم اضافه کنید لطفا!

۴-آقا من سه تا فایل دیگه هم پیدا کردم که حجم های زیاد دارند (جمعا نزدیک ۷۰ ۸۰ مگابایت)

با توجه به این‌که توی هاست دیگه‌م این طور فایل‌هایی ندیدم،سوالم اینه که این‌ها چی هستند و وجودشون لازمه؟

پاک کنم؟نکنم؟!

73643698745913687848.jpg

۵-پوشه‌ی tmp همون تمپ هستش؟

توی ویندوز من هر چند وقت یک بار پاک می‌کنم!

این‌جا هم پاک کنم؟

شما پاک می‌کنید؟

اگه پاک کنم طوری نمی‌شه؟

مرسی

مرسی

ویرایش شده در توسط medil0ne

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برا منم همین مشکل هست ... هی داره حجمم زیاد میشه !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

2- افزونه های کش تمام صفحات و آبجمتهای آن را کش میکنند و محدودیتی ندارند

حجم جدولهای دیتابیس را هم بررسی کنید و بهینه سازی

پوشه tmp هم فایلهای موقت مربوط به هاست هست و میتوانید خالی شود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط legendsms
      باسلام دوستان عزیز امروز قصد معرفی سایتی رو دارم که هاست رایگان میتوانید ازش دریافت بکنید چه سی پنل چه دایرکت ادمین این هاست هیچ تفاوتی با هاست پولی نداشته حتی شامل پشتیبانی 24 ساعته هم می شود و از اطلاعات شما نیز بک آپ برداری می شود خب بریم سراغ آموزش لطفا قبل هرکاری اگه خوشتون اومد تورو خدا امتیاز یادتون نره
      اول وارد سایت
      http://client.legendsms.ir
      شوید بعدا به شکل زیر اقدام کنید گزینه سفارش را انتخاب نمایید

بعد انتخاب گزینه سفارش از قسمت دسته بندی ها هاست رایگان را انتخاب نمایید

بعد انتخاب تیک یکی از محصولات رو زده بعد گزینه ادامه را می زنیم به انتخاب کاربر دایرکت ادمین یا سی پنل

خب بعد ادامه شما باید انتخاب بکنید که دامنه دارین یا میخواین دامنه هم براتون ثبت بشه

چون من خودم دامنه دارم نوشتم نام سرور یا همون DNS هارو تنظیم میکنم بعد ادامه رو باید بزنیم اگر ندارین میتوانید ثبت بکنید یا دامنه تون رو به اینجا انتقال بدین مهم نیست از هرجایی دامنه رو ثبت کردین یا از هرکی دامنه گرفتین میتوانید با تغییر دی ان اس از گزینه سوم استفاده بکنید مهم اینه که دامنه به اسم خودتون خریده باشید

باقسمت بالا کاری نداریم فقط روی ایران پیش فرض میزاریم می مونه

بعد با باقی گزینه ها کاری ندارید فقط کافیه گزینه chechout رو بزنید

حالا تنها کاری که میکنید فرم بالا رو پر میکنید

حالا با اطلاعاتی که خط زدم کاری ندارین فقط میزارین خالی باشه رمز عبور و پرسش امنیتی کامل بکنید

بازم با قسمتی که خط زدم کاری ندارین فقط تکمیل سفارش می زنید تا اینجا 60 درصد کارمون انجام شده حالا بعد اینکه اطلاعات درست بود وارد بخشی مثل زیر میشین

بعد روی سرویس های من کلیک میکنید

جایی که خط کشیدم روش کلیک میکنید

می بینید که حساب معلق هست باید 24 ساعت کاری صبر بکنید تاتایید بشه whmcs متاسفانه مشکلی که داره رایگان بود نیاز به تایید دستی داره که ایمیلش خدمت تون ارسال میشه جهت یا میتوانید با نام کاربری و رمز عبوری که هست وارد حساب کاربری تون بشین ولی میبینید که مسدود هست جهت اینکه سریع تر کارتون راه بی افته شماره پشتیبانی داخل سایت هست من اینجا هم می نویسم 09120534404 میتوانید با شماره پشتیبانی تماس بگیرین تا کارتون سریع تر اوکی بشه ولی بیشتر از 24 ساعت طول نمیکشه

بعد 24 ساعت که فعال شد و گزینه فعال دیدین با کلیک روی گزینه ورود به سی پنل میتوانید وارد سی پنل بشین اگر میبینید من رمز رو نپوشوندم و قابل مشاهده هستش دلیلش اینه که رمزم رو عوض کردم فقط خواستم توی آموزش اشنا باشین که رمزتون به چه شکلی نمایان میشه

با کلیک روی گزینه ورود به سی پنل وارد سی پنل شده و هاست خود را طراحی میکنید فقط همین نیست 99 درصد کار ما انجام شد باید حالا نوبت اینه تیکت بزنیم و درخواست دی ان اس بکنیم

از گزینه پشتیبانی روی ارسال درخواست کلیک بکنید بعد هاست رایگان رو انتخاب بکنید موضوع رو دی ان اس هاست رایگان انتخاب بکنید

بعدا روی گزینه ارسال کلیک کنید منتظر جواب بمانید

اینم دی ان اس ها فکر کنم ست کردن دامنه هم همه بلدن اگر مشکلی بود در این تایپک بپرسین لطفا تشکر یادتون نره
    • توسط ahmad25532
      سلام. میخواستم بپرسم بک آپ گیری از سی پنل بهتر و مطمئن تره یا افزونه ها؟ من updraftplus رو نصب دارم. چند روز پیش، قبل از یه سری دست کاری تو سایت، یه بک آپ باهاش گرفتم.(که به گوگل درایو هم میفرسته). برای اطمینان با سی پنل هم گرفتم. بعد از کارم بک آپ updraft رو که بازنشانی کردم ارور میداد. تنها شانسی که آوردم این بود که با سی پنل هم بک آپ گرفته بودم.اگرنه بیچاره بودم!!! البته updraft این سری اینطوری شد اگرنه قبلش به مشکلی نخورده بودم. حالا یه سوال داشتم از اساتید. از اونجایی که من بک آپ هام رو دستی میگیرم و زمان بندی ای نداره، توصیه میکنید با افزونه ها این کار رو کنم یا سی پنل؟؟؟ نصب کردن این جور افزونه ها سرعت سایت رو پایین میاره یا نه؟ دلیل اینکه این موضوع رو مطرح کردم اینه که اگه با سی پنل بشه خوب بکاپ گرفت و این افزونه ها هم سرعت لود سایت رو کم کرده، پاکش کنم بره!!
    • توسط alirezamt1374
      سلام و خسته نباشید و وقت بخیر دوستان .. ببخشید یه مشکلی تو وردپرس و سایت من هستش گفتم از شما که اطلاعاتتون زیاده بپرسم شاید بدونید.. اینکه ما تقریبا 1400 تا مطلب تو سایتمون داریم و 9 ماه هم هستش سایت رو راه اندازی کردیم .. و تغییر سرور هم دادیم جدیدا .. مشکل اینجاس حجم فضای هاستمون تقریبا 9.5 گیگ بود و در عرض 10 روز شد 11.5 گیگ تقریبا 2 گیگ به این فضا اضافه شده... ما هم حداکثرش رو در نظر گرفته باشیم در سایت شاید 50 مگ هم اپلود نکرده باشیم و فقط متن و عکس بوده .. هر چند روز یک بار هم اضافه میشه به این فضای هاستمون به صورت غیر معمولی .اینم بگم با سرور قبلی هم که داشتیم این فضا الکی اضافه میشد ... به پشتیبان هم گفتم گف با وردپرس کار در میان بگذارید .. اونا میدونن احتمالا.. حالا به نظرتون این اضافه شدن غیرمعمولی به فضای هاست از کجا هستش باید چه کار کنیم .هر روز هم اضافه میشه به این فضا... ممنون میشم راهنمایی کنید
    • توسط ilbeygi.m
      با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
      بنده یک دامین دارم به طور مثال site1.ir که روی سرور 1 هستش و یک دامین دیگر دارم به عنوان site2.ir روی یک سرور دیگر مثلا سرور 2
      حالا میخوام یک ساب دامین از دامین اولی، مثلا sub.site1.ir رو روی دامین دومی که روی یک سرور دیگر هم است پارک کنم. به طوری که تو سرور دو برای این ساب دامین یک پوشه درست بشه تا بتونم روش اسکریپت نصب کنم و با ادرس sub.site1.ir و با منابع سرور 2 بتونم از این ساب استفاده کنم.
      امیدوارم منظورمو رسونده باشم.
      ممنون میشم کمک کنید.
      با سپاس فراوان
    • توسط sahand1991
      هاست وبسایت بنده به طور غیر معمولی پر شده است. حجم کلیه اطلاعات وبسایت من حدود 300MB است اما اکنون 1GIG فضای هاست پر شده است!! به تازگی افزونه جدیدی نیز نصب نکرده ام.
      در قسمت disck usage space بررسی کردم و 883MB پوشه wp content اشغال کرده بود اما مجموع حجم زیر مجموعه های آن 200MB هم نمیشوند!!!(پیوست شده)
      اکنون نمیدونم چه باید انجام باید داد!!
      مشکل از کجاست؟ دوستان خواهشمندم راهنمایی فرمائید.