5 پست در این موضوع قرار دارد

سلام اول یکم چیزای بی اهمیت بگم!

وردپرس شبکه خیلی خیلی داخل ایران ضعیف ارائه و پشتیبانی میشه

یه سورس خوب برای آموزش کامل پیدا نکردم، یه جا نبود افزونه های مربوط رو درست حسابی گذاشته باشه، افزونه های پرمیوم که دیگه هیچی!

داخل وردپرس پارسی که دیگه اکثر سوالات کاربران برای این سیستم بی نتیجه مونده بود(ظاهرا وردپرس پارسی داره میره به سمتی که نباید بره!)

خب برم سراغ سوال

استفاده از وردپرس شبکه برای اینکه یوزر وقتی یه بار داخل یکی از سایت ها عضو میشه بتونه با یه بار عضو شدن از امکانات مخصوص اعضا برای سایت های مختلفی که شبکه شدن استفاده کنه، کاربرد داره؟
مثلا داخل یکی از سایت ها عضو بشه و اکانت وی آی پی بگیره، و بتونه با این اکانت از امکانات ویژه سایت های دیگه هم استفاده کنه
بعد اینکه میخوام از افزونه یوزر پرو استفاده کنم برای سایت. میشه که برای استفاده از دو تا سایت که شبکه شدن، یوزر یه بار لاگین کنه و تمامی اطلاعات براش نمایش داده بشه درون دوتا سایت؟
سایت اصلی قسمت فروش آموزش داره و سایت فرعی فروش محصول فیزیکی هست، یوزر پرو بعنوان پروفایل هست که میخوام تمامی خرید های کاربر چه دانلودی و چه فیزیکی داخل دوتا سایت داخل پروفایلش نمایش داده بشه
دوستان لطف بفرمایید راهنمایی کنید که با شبکه کردن امکان این کار وجود داره یا اگه نداره باید چیکار کنم؟!
ممنونم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

چون به نسبت بقیه قابلیت های وردپرس، حالت چندسایته خیلی کم کاربرد هست. مثلا بی بی پرس و بادی پرس هم این شکلی هستن.

در مورد وردپرس پارسی هم، کلا همه انجمن ها تو کل دنیا بخاطر تکنولوژی ها و دسترسی های جدید به اینترنت، کمی خلوت تر شدن، بهرحال جلوی پیشرفت رو نمیشه گرفت :)

- بله قابل استفاده هست. علاوه بر استفاده از قابلیت های پیش فرض وردپرس، نیاز به کدنویسی هم داره.

- بله میشه، کلا چون دیتابیس سایت ها مجتمع هستن، میشه این حالت رو پیاده سازی کرد.

در کل، چون چندسایته در نهایت به عنوان یک شبکه جامع میشه، شما دسترسی به سایت ها و قابلیت های داخلی اونها دارید.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 32 دقیقه قبل، Morteza گفته است :

سلام

چون به نسبت بقیه قابلیت های وردپرس، حالت چندسایته خیلی کم کاربرد هست. مثلا بی بی پرس و بادی پرس هم این شکلی هستن.

در مورد وردپرس پارسی هم، کلا همه انجمن ها تو کل دنیا بخاطر تکنولوژی ها و دسترسی های جدید به اینترنت، کمی خلوت تر شدن، بهرحال جلوی پیشرفت رو نمیشه گرفت :)

- بله قابل استفاده هست. علاوه بر استفاده از قابلیت های پیش فرض وردپرس، نیاز به کدنویسی هم داره.

- بله میشه، کلا چون دیتابیس سایت ها مجتمع هستن، میشه این حالت رو پیاده سازی کرد.

در کل، چون چندسایته در نهایت به عنوان یک شبکه جامع میشه، شما دسترسی به سایت ها و قابلیت های داخلی اونها دارید.

از یکی از دوستان حرفه ای در این زمینه مشورت گرفتم در این مورد، گفت که از شبکه استفاده نکنم چون برای یه سیستم کوچیک کاربرد خوبی نمیتونم ازش بگیرم و نیازه که مای اسکیو ال و پی اچ پی رو قوی بلد باشم برای ساپورت این سیستم در آینده

نظر شما چیه آقا مرتضی؟

میشه که بدون استفاده از شبکه، دو تا سایت رو برای قسمت کاربران بهم دیگه لینک کرد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 35 دقیقه قبل، محمد بهنام نیا گفته است :

از یکی از دوستان حرفه ای در این زمینه مشورت گرفتم در این مورد، گفت که از شبکه استفاده نکنم چون برای یه سیستم کوچیک کاربرد خوبی نمیتونم ازش بگیرم و نیازه که مای اسکیو ال و پی اچ پی رو قوی بلد باشم برای ساپورت این سیستم در آینده

اینکه گفتن برای یک سیستم کوچیک کاربرد زیادی نداره رو قبول دارم ولی دلیلشون اشتباه هست. شما وقتی با چندسایته کار می کنید نیاز زیادی به دانش php-mysql جدا ندارید. اگر بحث کوئری های وردپرس رو بدونید کفایت می کنه.

اگر بخواید دو سایت وردپرسی رو بدون چندسایته بهم متصل کنید هم بله میشه، کلیتش اینه که باید روی یک دیتابیس رو بصورت جداول اشتراکی نصب بشن. آموزشش در سایت فکر میکنم وجود داره.

راستی، وردپرس شبکه خیلی وقته اسمش به چندسایته تغییر پیدا کرده ;)

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 25 دقیقه قبل، Morteza گفته است :

اینکه گفتن برای یک سیستم کوچیک کاربرد زیادی نداره رو قبول دارم ولی دلیلشون اشتباه هست. شما وقتی با چندسایته کار می کنید نیاز زیادی به دانش php-mysql جدا ندارید. اگر بحث کوئری های وردپرس رو بدونید کفایت می کنه.

اگر بخواید دو سایت وردپرسی رو بدون چندسایته بهم متصل کنید هم بله میشه، کلیتش اینه که باید روی یک دیتابیس رو بصورت جداول اشتراکی نصب بشن. آموزشش در سایت فکر میکنم وجود داره.

راستی، وردپرس شبکه خیلی وقته اسمش به چندسایته تغییر پیدا کرده ;)

بله بله چند سایته :unsure:

خیلی لطف کردید، یه دنیا ممنون از راهنماییتون:rolleyes:

امیدوارم وردپرس پارسی با وجود اساتیدی مثل شما همیشه روو به رشد باشه:)

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط farahani
      سلام به دوستان عزیز
      من نیاز به افزونه های زیر دارم میتونید کمکم کنید ممنونم
      1_ نمایش 10نویسنده برترین در مجموع سایت ها
      2_ نمایش 10 سایتی که بیشترین بازدید را داشته اند
      3_ نمایش 10 مقاله اخر در مجموع سایت ها
      4_ امکان امتیازدهی به مطالب و نمایش 10 مطلبی که بیشترین امتیاز را گرفته اند

من میخوام تمام حالت های نمایش بالا در صفحه اصلی سایتم درج بشه همچین افزونه هایی وجود دارد؟
      نکته مهم اینجاست که میخوام همگان سازی بشن و هر بار که سایت جدید ساخته می شود نیازی به تنظیم مجدد نباشد
    • توسط sepehrsiasat
      سلام
      سایتی که دارم چن بخش داره که برای اینکه قالب های متفاوت و اینا نیاز داره مجبور شدم با ساخت ساب دامین این بخش ها رو جدا کنم ( بخش آموزش/دانلود/آزمون/...)
      حالا میخوام همه اینا بهم وصل باشه و کسی که یک بار لوگین میکنه توی یدونه از اینا دیگه نخواد توی بقیه هم لوگین کنه:
      دو تا راه بهم گفتن:
      1- برای هر ساب دامین یه وردپرس جدا بزنم و بعد همه رو به یه دیتابیس وصل کنم و اسم جداول رو باید یه کم عوض کنم که خیلی بلد نیستم
      2- استفاده از وردپرس شبکه ( که فقز در حالت ساب دامین به من اجازه میداد)
      حالا من وردپرس شبکه روی سایت اصلی ام (doctorabad.com) ایجاد کردم و از قبل توی cpanel ساب دامین ها رو هم تعریف کردم پیشخوان سایت اصلی هم مشکلی نداره ولی وقتی میخوام وارد بخش پیشخوان ساب دامین هام مینویسه:
      Not Found
      The requested URL /wp-admin/ was not found on this server.
      Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

خب راست هم میگه وقتی میرم توی cpanel و پوشه مربوط به هر ساب دامین رو می بینم فقط یه فولدر cgi-bin توش هست که توی این فولدر هم خالیه و فولدر wp-admin اصلا نداره 
      یه جاهایی خوندم که انگار به ازای هر ساب دامین توی وردپرس شبکه باید خودش یه فایل .htaccess هم بسازه ولی خب برای من نساخته

یه فیلم هم در زیر ضمیمه کردم ببینید
      واقعا ممنون میشم کمکم کنید
      2017-07-25_23-08-17.mp4
    • توسط jevad
      سلام به همه دوستان.
      در وردپرس شبکه هنگام عضویت یک کاربر ، چکار کنم ک کاربر جدید در حین ثبت نام یکی از قالبهایی ک قبلا در شبکه فعال شدن و برای خودش انتخاب کنه( قبل از ورود ب پیشخوان) ک وقتی ک ثبت نامش تموم شد و وارد پیشخوان شد همون قالبیو ک انتخاب کرده براش فعال شده باشه.
      خلاصه بگم مثل سایت see5.ir
    • توسط AbbasZandPour
      سلام.
      من وردپرس شبکه رو نصب کردم و مراحل رو به درستی انجام دادم ولی یه مشکلی دارم 
      داخل ویلد کارت وردپرس رو نصب کردم و وقتی که بلاگ جدیدی ساخته میشه تمامی ادرس های قالب به abbas.nightblog.in میره
      حتی لاگین خود وردپرس

• توسط runy
      سلام
      می خوام وردذپرسم را چند سایته یا همون شبکه کنم ولی به مشکل بر خوردم
      من سایتم روی سرور مجازیه و براش دایرکت ادمین خریدم . ولی نمی تونم Wildcard  فعال کنم نمیدئونم شایدم فعال کردم ولی هرچی هست وردپرس نمیتونه زیر دامکنه بسازه .
      چ کنم ؟؟