رفتن به مطلب

توضیح کد require_once برای اتصال فایل در php

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من تازه شروع به یادگیری php کردم و در همین ابتدای راه یه پرسش برام پیش اومده!؟

من میدونم که برای فراخوانی فایل های php برای یکبار باید از دستور requir_once استفاده کنم. اما مثالی رو دیدم که همین دستور رو به صورت زیر نوشته بود. چرا باید از  $_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] استفاده کنیم و این حالت چه چیزی رو اضافه میکنه. یه توضیح کوتاه و مفید لطفا.

<?php require_once $_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] . '/inc/head.php'; ?>

لینک به ارسال
در در 2/27/2018 at 12:14، mehran-b گفته است :

سلام و درود

این مورد همیشه مسیر روت رو برمیگردونه.

توی هاست ها همون مسیر public_html میشه.

موفق باشید

سلام

ممنون. اما میخوام بدونم چرا باید همچین کاری کنیم؟ چون بدون این هم میشه فایل رو فراخوانی کرد.

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، masoudch گفته است :

ممنون. اما میخوام بدونم چرا باید همچین کاری کنیم؟ چون بدون این هم میشه فایل رو فراخوانی کرد.

دو نوع آدرسی دهی وجود داره یکی آدرس دهی نسبی که معنیش اینه که نسبت به فایلی که توش هستی آدرسی میدی و دیگری آدرس دهی مطلق یعنی نسبت به روت آدرس فایلی رو که میخوای اضافه بشه میدی از DOCUMENT_ROOT برای آدرس دهی مطلق استفاده میشه.

لینک به ارسال
در در 3/1/2018 at 09:34، masoudch گفته است :

سلام

بسته به تنظیم بعضی سرورها گاهی اوقات میبینین سرور آدرس دهی نسبی رو قبول نمیکنه و خطا file not found میده برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی کلا بهتره آدرس دهی مطلق کنین

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...