رفتن به مطلب

بحث/همه پرسی: رعایت حق کپی رایت بصورت کامل؟

اجرایی شدن همه جانبه کپی رایت  

60 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. با اجرایی شدن همه جانبه کپی رایت در انجمن موافقید؟

• بله
      37
    • خیر
      23

پست های پیشنهاد شده

حرفای اقا کسری کاملا صحیح هست ما به اندازه کافی محدود هستیم اگه این قانون هم انجام بشه دیگه امثال من وردپرس رو باید بزارن کنار رو برن توی فیسبوک پیج درست کنن (البته اگه فیسبوک هم ایرانی ها رو تحریم نکنه)

ویرایش شده توسط نگار صادقی
  • امتیاز 7
لینک به ارسال

میخواستم نظر ندم ولی دیدم یه چند نفر از دوستان اومدن یکم امیدوارم کردن :D

آقا خدا وکیلی خودمون هزار نوع بدبختی داریم دیگه شما هم بیان این کار رو بکنید که نمیشه :rolleyes: خیلی با حرف های دوستان موافقم در مورد تحریم ها سرور های هرتزنر آلمان و...حتی یه سرور آپلود سنتر خارجی که سرعت فوق العاده برای دانلود فیلم میداد چند وقته مینویسه این سایت برای شما تحریمه :blink:

منم با این کاری که شما میخواین انجام بدین موافقم ولی برای خودمون و از قالب های ایرانی و افزونه های ایرانی استفاده نشه

وگرنه خداییش بخواهیم حساب کنیم توی هارد همه ماها چند صد گیگ فایلی وجود داره که باید پول براش پرداخت کنیم از اون فیلمی که رایگان دانلود میکنید با کیفیت بالا تا فتوشاپ تا ... :rolleyes:

خلاصه خوش باشید ;)

• امتیاز 6
لینک به ارسال

به نظر من اين طرح حتي اگه اجرا بشه صرفا جنبه نمادين داره نه عملي ! مخصوصا لغت "كامل" كه ديگه غير ممكنه ...

به نظرم اگر قراره به نوعي فرهنگ سازي بشه اول اينكه يك فروم تنهايي نمي تونه اينكار رو بكنه دوم اينكه بايد يواش يواش عملي بشه . به نظر من اگر فعلا فقط روي كار ايراني ها اين قانون باشه خيلي بهتره ...

• امتیاز 6
لینک به ارسال

منهم برای ایرانیها موافقم ولی برای خارجی ها نه(چون اونها حق مارا رعایت نمی کنند)

حق مسلم ما ایرانیها رازیر پا گذاشتن وهیچگونه ارزشی برای ما قائل نیستند

اگر این طرح اجرایی هم بشه دوام نخواهد داشت باعث کم رنگ شدن مدیریت محتوای وردپرس خواهد شد

آقا مرتضی ما ایرانیها به اندازه کافی حقمون ضایع شده ولطف بفرمایید از سر این قضیه بگذرید چون دردی به دردهایمان اضاف خواهد شد

همه مشکلاتی که من وشما داریم ریشه اش از طرف انهاست

وقتی زحمات چندین ساله یک کاربر ایرانی را زیر پا می گذارند واطلاعاتش را به باد میدن دیگه جایی برای رعایت کردن داره؟

• امتیاز 7
لینک به ارسال

با شما موافقم البته فکر می کنم کنارش هم نیازمندیم یک آموزش کامل در مورد کپی رایت بگذاریم

خیلی وقتها ما در مقابل چیز هایی حق کپی رایت طلب می کنیم که مال دیگریست ولی اغلب حق کپی رایت دیگران را را ندیده می گیریم

البته این محدو.د به ایرانیان نیست ، تمام جهان هنوز با تفهیم درست کپی رایت مشکل داره

به هر حال موافقم

• امتیاز 6
لینک به ارسال

پ.ن:

البته قبلا شنیده شده که شرکت بزرگی مثل مایکروسافت بخاطر اینکه براش نمیصرفه بخواد پیگیر موضوع کپی رایت توی کشورهایی مثل ایران بشه بیخیال این موضوع شده! (بیشتر شبیه شایعه هست!)

سلام

چند سال پیش مصاحبه ای را خواندم که مفهومی نزدیک به این را داشت همزمان با انتشار ویندو.ز ویزتا مدیر ماکروسافت در پاسخ سئوال یک خبرنگار گفت در یک دوره کوتاه سعی به ملزم کردن مشتریان ایرانی پاکستانی و هندی به استفاده از نسخه های اورجینال کردیم ولی این تجربه نتیجه معکوس داد و فروش افت کرد در نتیجه چند کشور هستند که فعلا قصد به روز رسانی نسخه های غیر مجازشان را داریم (و سر من این اومد که ویندوزی که در ایران به روز می شد در اولین اتصال در خارج از ایران ارور داد و بعد از ده روز قطع شد )

• امتیاز 5
لینک به ارسال

سلام

در قوانین انجمن اومده که بحث پوسته های ریپ ممنوع هست. از اونجاییکه ریپ به طراحان و برنامه نویسیان ایرانی خیلی صدمه زده این موضوع رو با تمام قدرت در انجمن اجرا می کنیم.

اما بحث پوسته های غیررایگان یک بحث جداست.

الان خیلی از سایتها پوسته های غیررایگان رو بصورت عمومی برای دانلود قرار میدن و طراحان هم بدون مشکل استفاده میکنن. از اونجاییکه در ایران حقوق کپی رایت رعایت نمیشه مشکلی هم وجود نداره اما خیلی از کاربران چون این پوسته ها رو بصورت رایگان دریافت می کنن فکر میکنن این پوسته ها کاملا رایگان هستن.

اما بحث اصلی، مدتی هست که ما در انجمن بحث پوسته های غیر رایگان رو بصورت غیر رسمی محدود کردیم. آیا دوستان برای اجرای حق کپی رایت بصورت 100% در انجمن موافق هستن؟ این قانون شامل پوسته ها ، افزونه ها و یکسری موارد دیگه خواهد شد.

میخوایم نظرات مثبت و منفی دوستان رو با ذکر علت بدونیم.

با تشکر

گروه وردپرس پارسی

سلام

مخالفم

به نظر من ما از کپی کردن و ترجمه مطالب ضرر میکنیم نه از پوسته های ریپ شده خارجی.

*همه چیز که پوسته نیست

الان واقعا چند نفر مطالبشون رو خودشون مینویسند و یا میخرند و سپس ترجمه میکنند( من میخرم و تبادل مطلب میکنم)

الان این انجمن با نسخه ریپ شده ساخته شده یا نه؟!!

• امتیاز 6
لینک به ارسال

حالا که نظرات دوستان رو خوندم کمی نظرم فرق کرد آقا مرتضی به نظر من هم اگر می خواهیم فرهنگ سازی کنیم اول با حمایت از ساخته های ایرانییان شروع کنیم ;) تا این فرهنگ خوب به درستی جا بیوفته بعدا به فکر خارجی ها باشیم :D

• امتیاز 7
لینک به ارسال

آره 100% باشه عالیه. این که یه نفر (یا گروه) بیاد یه عالمه زحمت بکشه و یه پوسته کامل و زیبا رو برای فروش قرار بده، بعد هم یه نفر دیگه بیاد حالا یا بخره یا به هر نحوی اون رو بگیره و رایگان در خدمت عموم قرار بده درسته؟ این کار=برشکست شدن طراح

• امتیاز 5
لینک به ارسال

خیلی بحث ها داغ شده

چند وقت پیش یه پلاگین رایگان از شرکتی که مدعی بود خودش اونو نوشته تهیه و نصب شد؛ بعد از نصب، در فهرست افزونه ها نوشته بود نویسنده حسن آقا (مثلاً). همون لحظه هم به روزرسانی وردپرس اعلام کرد که آپدیت جدیدی براش موجوده. پیش خودم گفتم ما ایرانیا یعنی اینقدر محیرالعقول شدیم و من نمیدونستم. آپدیت کردم. بعد از آپدیت نام نویسنده شد: چینگ چونگ (مثلاً)

جالبتر اینکه در ویجت نسخه ی چینگ چونگ هیچ نامی از این بنده ی خدا نبود، اما در ویجت نسخه ی حسن آقا نوشته بود : نویسنده حسن آقا

بعد برای رفع این انگ کثیف به شرکت محترم تماس گرفتیم و فرمودند فلان قدر بدید

و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

• امتیاز 8
لینک به ارسال

حرف بعضی از دوستان واقعا خنده دار هستش، طراح طراح هستش ، بیچاره 5000 خط کد نوشته ، حالا ایرانی و خارجی چه فرقی داره ؟ کسی که خارجی هستش نباید حقش رعایت بشه ؟ زحمت نکشیده ؟ آدم نیست ؟ طرح های خارجی که حرفه ای تر و استاندارد تر هستند و براشون بیشتر زحمت کشیده شده ( این بحث اینکه ما مسلمونیم و ... مسخره تر هستش :| )

در مورد تحریم ها هم فقط یک جمله میشه گفت ! از ماست که برماست :) وقتی توی نمایشگاه رسانه های دیجیتال لوگوی گوگل و یاهو و ... رو میزارید رو زمین تا مردم از روشون رد بشن ، انتظار دارید اونها چیکار کنن ؟ ازتون تشکر کنند ؟ این تحریم ها باید باشه تا شاید بعضی ها از این خواب در بیان ، مملکتٍ گل و بلبل ٍ دیگه

خرید هم از سایت های خارجی خیلی ساده تر ازاین حرفهاست ، توی یک روز ( و کمتر ) میشه یک ویزاکارت مجازی تهیه کرد و در 5 دقیقه خرید رو انجام داد ، خودم 2 تا پوسته خریدم و پشتیبانیشون عالی بوده تا حالا

همین باعث شده که قالب های تجاری ایرانی انگشت شمار باشه ، بعد از 5-6 تا خرید توی سایت ها میتونید پیدا کنید طرحتون رو

• امتیاز 4
لینک به ارسال
خرید هم از سایت های خارجی خیلی ساده تر ازاین حرفهاست ، توی یک روز ( و کمتر ) میشه یک ویزاکارت مجازی تهیه کرد و در 5 دقیقه خرید رو انجام داد ، خودم 2 تا پوسته خریدم و پشتیبانیشون عالی بوده

عزیز من مغز خر نخوردم یه قالب رو 80 هزار تومن بخرم که هیچ امکاناتی جز یه اسلایدر خوشگل نداره بعد ماهی فلان قدر برای پشتیبانیش بدم و تازه فقط روی یه دامنه ام نصب بشه !

همون پول رو میدم یه اختصاصی طراحی میکنم و نمیذارم ارز از کشورم خارج بشه .

بهتره این جور روشن فکر بازی هارو بذاریم کنار . دشمن داره دشمنیش رو میکنیم ما هم وظیفه امون ایجاب میکنه از کشورمون دفاع کنیم . به قولی یه عمر اونها مال این ملت رو خوردند حالا یه کم ما بخوریم ( گرچه هیچی نیست در مقابل کارهای اونها )

حالا از بحث سیاسی بیایم بیرون و امیدوارم دوستان هم ادامه ندن .

اقا مرتضی یه جورائی اکثریت قائل به این هستند که مثل قبل برای محصولات ایرانی رعایت بشه .

بهتره که نتیجه گیری بکنید

ویرایش شده توسط Morteza
  • امتیاز 2
لینک به ارسال

دوستان عزیز

توجه کنید که بحث رو به کشور و دین و کذهب و سیاست نکشونید. تا الان توی این انجمن سعی کردیم فقط از روی دلیل و مدرک کار انجام بدیم و به اصطلاح فقط علمی کار کنیم.

مباحث حاشیه ایی روی این ها تاثیر داره اما بیشتر نفس عمل منظور ماست. درسته که عمل ما و اونها از هر دو طرف ازخوردهایی داره اما بهتره ما کار خودمون رو بکنیم.

اگر مشکلی با نوشته ها دارید که بنظرتون باید مطرح بشه لطفا در پ.خ با کاربر موردنظر ارتباط برقرار کنید. همه چیز رو نباید علنی اعلام کرد.

اگر تاپیک بخواد به بحث و جدل بین دوستان بکشه همین الان تاپیک رو ببندیم و مثل اکثر سایتهای دیگه خودمون تصمیم بگیریم؟

تا الان سعی ما بر اجرای دموکراسی و کاربر محوری بوده. لطفا با این اصل همکاری کنید.

بحث رو فقط از جنبه های علمی و عملی و قابل توجیه ادامه بدید.

ممنون از دوستان

• امتیاز 10
لینک به ارسال

عجیبه چون با همه موافقم !!

هرکسی از ظن خود شد یار من

اینکه مولد باشیم خیلی بهتر از اینکه خریدار باشیم ولی اینکه در موقع خرید فکر کنیم پول ما نباید در جیب خارجی جماعت بره نه انسانها همه یکسانند و قابل احترام و ما باید بپذیریم که تکنولوژی خیلی کند و بی ابداعی داریم برای اضافه شدن هر ترکیب تازه ای باید منتظر دیگران باشیبم مثلا همین اسلاید شو تا قبل از عمومی شدن کتابخانه jquery که بسیار محدود بود وقتی هم که اومد (نزدیک 4 ساله) تقریبا 2.5 سال طول کشید تا ما هضمش کنیم و هنوز هم من ندیدم که یک طراح ایرانی به خودش زحمت بده و با یک حرکت یک تغییری توی این پدیده دوست داشتنی بده حتی اسلایدها که بر اساس لفت تو رایته کماکان مسیر خود را طی می کنه در صورتی که در مدت مشابه بیش از هزار طرح مختلف در نمونه های غیر ایرانی مشاهده شده

در انتها هم من فکر می کنم اینکه کاربر از چه جور قالب و امکاناتی استفاده کنه و اینکه آیا ملزم به استفاده قانونی از امکاناته نت هست یا نه در محدوده ی کار این سایت نیست ولی اینکه بدونه قالبی که مال دیگریست قابل پشتیبانی نیست دقیقا جزو مسئولیت های این سایت

با عرض پوزش از مدیران

همچنین فکر می کنم در رابطه با جنگ و دشمن ضمن اینکه طراح - گرافیست یا صاحب امتیاز یک قالب یا افزونه قطعا دشمن مورد نظر ما نیست ولی این سایت بسیار موثر تر از یک سایت (مثلا) مذهبی یا سیاسی عمل می کنه به دو دلیل یکی خدمات گسترده ای که باعث پوشش ساینتهای مذهبی و سیاسی هم میشه و دوم اینکه قابلیت جذب همه افکار را داره و دقیقا هدف اصلی هم اینه که افکار مختلف و مخالف را بشه از جذابیت های مخالف دور کرد در صورتی که معمولا یک سایت مذهبی یا سیاسی تنها قادر به جذب موافقین خودشه نه اقشار مختلف

برای پیروزی حتما لازم نیست به کسی لطمه ای بخوره می شه هم رعایت حقوق دیگران را کرد (حتی دشمنان) و هم در مسیر موفقیت گام برداشت

• امتیاز 8
لینک به ارسال

موافقم راي هم دادم ، عقيده دارم شايد خيلي چيزا رو بشه كپي كرد، مثلا يه بازي رو يه نرم افزار بزرگ رو (البته نه همه رو) مثلا همين فتوشاپ :D هزاران نفر خريدنش و استفادش كردن الان سالهاست تو مرحله سود رسانيه ، اين دليل نميشه من برم كپيشو بخرما ولي اگر من نوعي بيام و يه كپي ازش داشته باشم اين پروژه ادوب ، فتوشاپ نه اينكه صدمه چنداني نميبينه بلكه حتي خوب هم هست براش!! از بعضي لحاظ ،، ولي مثلا يه قالب كه طرف مياد طراحيش ميكنه با هزار زحمت ، بعدش يكي مياد در عرض 24 ساعت ريپش ميكنه و به تعداد ميفروشه ، مساله اينجاست كه نه طراح اول سود درست و حسابي ديده و نه اوني كه براش قالب طراحي شده ، و اين وسط سود مال اون ريپ كار نامرده! اين كار يه كار كوچيكه و سود انچناني نداره پس كپي رايتش بايد شديدا رعايت بشه

• امتیاز 5
لینک به ارسال

دوستان اگه ما هم بخواییم این هم وطنان نمی زارن

http://www.webhostin...k.ir/f87/68838/

واقعا کار اون طرف مسخره است . خود شیوا هاست اینجا یوزر داره بهتر میتونه اظهار نظر بکنه !

ولی درباره همین تاپیک مگه ما ایرانی ها چقدر از افزونه ها و پوسته های خارجی استفاده میکنیم که حالا بخوایم قانون هم براش بذاریم !

افزونه که همش تو مخزن رایگان هستش !

پوسته هم که کلا خارجی هاش به درد نمیخوره !

• امتیاز 3
لینک به ارسال

اینو راس می گی

اصلا ساختار قالب خارجی ها با ساختار ایرانی ها زمین تا آسمان فرق می کنه

• امتیاز 2
لینک به ارسال

ولی درباره همین تاپیک مگه ما ایرانی ها چقدر از افزونه ها و پوسته های خارجی استفاده میکنیم که حالا بخوایم قانون هم براش بذاریم !

افزونه که همش تو مخزن رایگان هستش !

حرق شما رو قبول ندارم. چون اصلا خود وردپرس فارسی از وردپرس انگلیسی سرچشمه گرفته، پس پوسته فارسی هم همینطور. و اصلا اگه دقت کنی می بینی که بیشتر پوسته های رایگان فارسی هم ترجمه شده انگلیسی هستن. برای پیشرفت باید پیشرفته ها رو الگو قرار بدیم.

• امتیاز 3
لینک به ارسال
بیشتر پوسته های رایگان فارسی هم ترجمه شده انگلیسی هستن

اتفاقا این قضیه کاملا برعکس هستش !

شما یه نگاه بنداز همه دنیا از وردپرس برای بلاگ های شخصی یا اطلاع رسانی استفاده میکنند برای سادگی اما ما تو ایران قشنگ یه پورتال و گنده ترین سایت ها رو باهاش میایم بالا میاریم لذا کاربری ما با اونها زمین تا اسمون فرق میکنه درنتیجه قالب های ساده و جمع جور وردپرس به کار 90 ما نمیاد به جز همون دسته وبلاگ های شخصی یا فروشگاه های کوچیک !

• امتیاز 4
لینک به ارسال

دوستان نظرسنجی + نظرات و پیشنهادات ارائه شده = جمع بندی کلی و تصمیم نهایی

فعلا از هر دو سمت پیشنهاداتی شده و بحث اجرایی شدن بیشتره اما با قوانین مشخص

اما فعلا تاپیک باز میمونه تا چند روز اینده و دوستان میتونن در مورد این موضوع صحبت کنن و نتیجه نهایی تا اون روز میتونه عوض بشه.

• امتیاز 6
لینک به ارسال

اتفاقا این قضیه کاملا برعکس هستش !

شما یه نگاه بنداز همه دنیا از وردپرس برای بلاگ های شخصی یا اطلاع رسانی استفاده میکنند برای سادگی اما ما تو ایران قشنگ یه پورتال و گنده ترین سایت ها رو باهاش میایم بالا میاریم لذا کاربری ما با اونها زمین تا اسمون فرق میکنه درنتیجه قالب های ساده و جمع جور وردپرس به کار 90 ما نمیاد به جز همون دسته وبلاگ های شخصی یا فروشگاه های کوچیک !

البته اصلا این شکل تفکیک رو نمی شه اصولی دونست قالب خارج و قالب ایرانی مسما تولیدات هر کشوری وقتی در مقاببلش تولیدات ما بقی جهان قرار بگیره قیاس درستی انجام نمی شه (بجز چین) خارج اگر از یک طرف هم شروع کنیم از ترکیه می ره تا غرب وحشی :دی

بهتره این مرز ها را برای سیاستمداران و پادشاهانشون بگذاریم و در دهکده ی اینترنت فرا ملی نگاه کنیم همه می دونیم که از ماکروسافت تا گوگل و وردپرس گرفته تا ناسا ایرانیان زیادی مشغولند

در کل اینکه هر کسی مالک داشته هاش باشه یعنی امنیت و اینکه ما در ایجاد و حفظ این امنیت مساعدت کنیم یعنی یک کار بشر دوستانه و اگر نقضش کنیم می شیم ناقض امنیت

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...