karimgh64

راهنمای برای پیدا کردن اسم سایت

3 پست در این موضوع قرار دارد

سلام لطفا برای اسم یه سایت موزیک من رو راه نمای کنید با سپاس

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

انتخاب صحیح نام دامنه

نام دامنه ای انتخاب کنید که قابلیت برند شدن داشته باشند:
به دامنه های google، yahoo دقت کنید؛ علاوه بر رعایت نکاتی که در پایین آمده است؛ برند شده اند. بخاطر اینکه از کلمات جدید استفاده کرده اند. ممکن است شما بخواهید برای کسب و کارتان، سایت طراحی کنید؛ در این مورد نام دامنه بایستی با کسب و کار شما مرتبط باشد.

نام دامنه ای انتخاب کنید که قابلیت برند شدن داشته باشند

برای اینکه نام دامنه ای انتخاب کنید که قابلیت برند شدن داشته باشند؛ می توانید از پیشنهادهای زیر استفاده کنید:

1. استفاده از کلمات جدید: شما می توانید از کلمات جذاب و جدید استفاده کنید. کاری که گوگل و یاهو انجام دادند.
  2. استفاده از کلمات موجود: شما می توانید از یک فرهنگ لغت برای پیدا کردن کلمات جالبی که مرتبط با کسب و کار شماست برای نام دامنه استفاده کنید.
  • استفاده از ابزارهای تولیدکننده نام دامنه: در قسمت ابزارهای انتخاب نام دامنه چند ابزار انتخاب نام دامنه معرفی شده است. البته باز هم بایستی نکات زیر را در انتخاب نام دامنه رعایت کنید.

 در دامنه خود از اعداد استفاده نکنید

در دامنه خود از اعداد استفاده نکنید: زمانی که فردی نام دامنۀ شما را از شخص دیگری می شنود، نمی داند که در زمان تایپ دامنه باید از عدد استفاده کند یا آن را به شکل حروف بنویسد. برای مثال وب سایتcom می تواند به شکل NumberOne.com نیز نوشته شود.

تلفط و املای اسان دامنهاز اشتباهات املایی پرهیز کنید: شاید در نگاه اول انتخاب دامنه (یا حتی نام تجاری) همراه با اشتباه املایی خلاقانه به نظر برسد. اما باید بدانید که در بیشتر مواقع این خلاقیت مخاطبانتان را گمراه می کند. بسیاری از مردم به خصوص ایرانی ها با املای زبان انگلیسی مشکل دارند. استفاده از یک غلط املایی به صورت عمدی تنها یادآوری دامنه تان را برای مخاطبان دشوارتر می کند.

در انتخاب دامنه از خط فاصله استفاده نکنیددر انتخاب دامنه از خط فاصله (-) استفاده نکنید: معمولاً کاربران به راحتی محل قرارگیری خط فاصله در دامنه را فراموش می کنند. استفاده از آن در نام دامنه ایدۀ جالبی نیست.

نام دامنه کوتاه انتخاب کنیددامنه کوتاه انتخاب کنید: یک دامنه در بدترین حالت باید ۱۵ کاراکتر داشته باشد.

بررسی شبکه های اجتماعی و نام های تجاری

بررسی شبکه های اجتماعی و نام های تجاری: شبکه های اجتماعی را بررسی کنید تا مطمئن شوید صفحه شخصی، کانال، گروه و شناسه ای هم نام با با نام دامنه شما وجود نداشته باشد. بخاطر اینکه بهتراست در شبکه های اجتماعی هم شناسه ای هم نام با نام دامنه انتخاب کنید.

درضمن باید ببینید نام تجاری هم نام با نام دامنه یا نام کسب و کار شما از قبل ثبت نشده باشد. مطمئن باشید اگر این نکته را درنظرنگیرید در آینده برای شما، کسب و کار، و سایت شما مشکل بوجود خواهدآمد.

پیشنهادپیشنهاد: بهتراست نام دامنه انتخابی خود را روی یک برگه بنویسید و آن را به 10 نفر نشان دهید. اگر افراد کمی نام دامنه انتخابی را از نظر املا و تلفظ آسان و قابل بخاطرسپاری خواندند؛ باید نکات بالا را دوباره مدنظر قرارداده و دوباره نام دامنه جدیدی انتخاب کنید.

پیشنهاد می شود بخوانید:
ابزارهای انتخاب نام دامنه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 10 ساعت قبل، andishepooyanpadena گفته است :

انتخاب صحیح نام دامنه

نام دامنه ای انتخاب کنید که قابلیت برند شدن داشته باشند:
به دامنه های google، yahoo دقت کنید؛ علاوه بر رعایت نکاتی که در پایین آمده است؛ برند شده اند. بخاطر اینکه از کلمات جدید استفاده کرده اند. ممکن است شما بخواهید برای کسب و کارتان، سایت طراحی کنید؛ در این مورد نام دامنه بایستی با کسب و کار شما مرتبط باشد.

نام دامنه ای انتخاب کنید که قابلیت برند شدن داشته باشند

برای اینکه نام دامنه ای انتخاب کنید که قابلیت برند شدن داشته باشند؛ می توانید از پیشنهادهای زیر استفاده کنید:

1. استفاده از کلمات جدید: شما می توانید از کلمات جذاب و جدید استفاده کنید. کاری که گوگل و یاهو انجام دادند.
  2. استفاده از کلمات موجود: شما می توانید از یک فرهنگ لغت برای پیدا کردن کلمات جالبی که مرتبط با کسب و کار شماست برای نام دامنه استفاده کنید.
  • استفاده از ابزارهای تولیدکننده نام دامنه: در قسمت ابزارهای انتخاب نام دامنه چند ابزار انتخاب نام دامنه معرفی شده است. البته باز هم بایستی نکات زیر را در انتخاب نام دامنه رعایت کنید.

 در دامنه خود از اعداد استفاده نکنید

در دامنه خود از اعداد استفاده نکنید: زمانی که فردی نام دامنۀ شما را از شخص دیگری می شنود، نمی داند که در زمان تایپ دامنه باید از عدد استفاده کند یا آن را به شکل حروف بنویسد. برای مثال وب سایتcom می تواند به شکل NumberOne.com نیز نوشته شود.

تلفط و املای اسان دامنهاز اشتباهات املایی پرهیز کنید: شاید در نگاه اول انتخاب دامنه (یا حتی نام تجاری) همراه با اشتباه املایی خلاقانه به نظر برسد. اما باید بدانید که در بیشتر مواقع این خلاقیت مخاطبانتان را گمراه می کند. بسیاری از مردم به خصوص ایرانی ها با املای زبان انگلیسی مشکل دارند. استفاده از یک غلط املایی به صورت عمدی تنها یادآوری دامنه تان را برای مخاطبان دشوارتر می کند.

در انتخاب دامنه از خط فاصله استفاده نکنیددر انتخاب دامنه از خط فاصله (-) استفاده نکنید: معمولاً کاربران به راحتی محل قرارگیری خط فاصله در دامنه را فراموش می کنند. استفاده از آن در نام دامنه ایدۀ جالبی نیست.

نام دامنه کوتاه انتخاب کنیددامنه کوتاه انتخاب کنید: یک دامنه در بدترین حالت باید ۱۵ کاراکتر داشته باشد.

بررسی شبکه های اجتماعی و نام های تجاری

بررسی شبکه های اجتماعی و نام های تجاری: شبکه های اجتماعی را بررسی کنید تا مطمئن شوید صفحه شخصی، کانال، گروه و شناسه ای هم نام با با نام دامنه شما وجود نداشته باشد. بخاطر اینکه بهتراست در شبکه های اجتماعی هم شناسه ای هم نام با نام دامنه انتخاب کنید.

درضمن باید ببینید نام تجاری هم نام با نام دامنه یا نام کسب و کار شما از قبل ثبت نشده باشد. مطمئن باشید اگر این نکته را درنظرنگیرید در آینده برای شما، کسب و کار، و سایت شما مشکل بوجود خواهدآمد.

پیشنهادپیشنهاد: بهتراست نام دامنه انتخابی خود را روی یک برگه بنویسید و آن را به 10 نفر نشان دهید. اگر افراد کمی نام دامنه انتخابی را از نظر املا و تلفظ آسان و قابل بخاطرسپاری خواندند؛ باید نکات بالا را دوباره مدنظر قرارداده و دوباره نام دامنه جدیدی انتخاب کنید.

پیشنهاد می شود بخوانید:
ابزارهای انتخاب نام دامنه

خودم نمیدونم چه نام انتخاب کنم کسی پیش نهادی نداره 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط karimgh64
      سلام من اطلاعات خیلی کمی در باره سایت دارم میخوام یه سایت موزیک راه اندازی کنم چیکار کنم با دوستم یه سایت داریم سایت موزیک هست میخوام خودم از صفر شروع کنم یاد بگیرم وقتی که هاست بگیرم  با دامنه قالب رو بخرم خودشون نصب میکنند یا خودم باید نصب کنم 
    • توسط mihan123
      سلام به همه. من برنامه نویسی سایت بلدم اما خیلی با وردپرس کار نکردم و اونقدر آشنایی ندارم اما بعضا ازم می پرسن که فلان سایت رو ببین چیه وردپرسه یا نه؟! منم دقیق نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم. تو اینترنت چند تا روش بود که مثلا فایل لایسنس وردپرس و یا صفحه لاگینش که اینها رو ممکنه تغیر بدن.
      به نظر شما چطور میشه به طور قطعی بفهمیم که یه سایت وردپرس است یا نه؟ ممنون میشم اگر کمکم کنید.
    • توسط jahanclip_ir
      سلام
      من یک سایت دارم به نام جهان کلیپ  (jahanclip.ir) بعد از نصب گواهینامه ssl در گوشه سمت راست نوار آدرس سایت یک شکل ظاهر میشه که اگر روش کلیک کنی مینویسه اسکریپتهای ناامن.کسی میدونه این مشکل از کجاست؟

ممنون میشم کمکم کنید.
    • توسط sultansulay
      به نام خدا
      خسته نباشید دوستان عزیز
      دوستان گرامی بنده یه مشکلی دارم اونم این هستش که
      وقتی با دامنه دوم سایت وارد میشم مطلب های سایتم نمایش داده نمیشه
      مشکلش چیه ؟
      دامنه اول یا اصلی
      www.sultan-music.com
      دامنه دوم
      www.sultan-music.ir
      ممنون میشم راهنماییم کنید