رفتن به مطلب

تعداد بسیار بالای صفحات not indexable

A . S

پست های پیشنهاد شده

سلام ،همانطور که تو تصویر مشاهده میکنین ، من تعداد بسیار زیادی صفحه غیرقابل ایندکس شدن دارم !  و این برام خیلی عجیبه ، تعداد کل محصولاتم تازه به 71 عدد رسیده ، مطالب وبلاگ هم فکر نکنم به 10 پست رسیده باشه و این تعداد لینک تولید شده ، و غیر قابل ایندکس برام خیلی عجیبه

ryte1.png.2d6cd96ad05d65eec2f81dc12b9598a8.png

فقط به تعدادش توجه کنین متوجه غیرعادی بودنش میشین

ryte2.thumb.png.133eede563a208e8a4be8fa1b0420e3c.png

این آمار از سایت ryte.com استخراج شده ، آمار گوگل هم تقریبا مشابه هست 

gwt.thumb.png.34631c1a44b335f5b78558302706a00a.png

gwt2.png.2401620c500b0d9018e7298977536e6a.png

server error ها بیشتر مربوط به تغییر مسیری هستن که مجبور شدم انجام بدم ، به نظر گوگل با لینکهایی که از کلمات فارسی توشون استفاده میشد رو 404 میداد ! مجبور شدم کلیه لینک ها رو ادیت کنم و تعدادشون هم در حال کاهش هست(2 3 هفته اس تغییری نکرده) ، چیزی که خیلی اذیت میکنه تعداد لینک های Exclude شده هست ، و همونطور که توی آمار ryte مشاهده کردین از این هم بیشتر میشه احتمالا !

رنک سایت 1,200,000  بود که در حال بهتر شدن بود ، که با پیدا شدن این مشکلات که هرچی میگردم دلیلش رو پیدا نمیکنم (شاید تعویض قالب) رتبه سایت به تقریبا 3 میلیون رسیده یعنی عملا دیگه رشدی نداریم که هیچ برعکس هم شده 

توضیح راجع به این که Exclude ها چی هستن زیاد مهم نیست ، دلیل ایجاد شدن این همه لینک بی فایده و گاها دوپلیکیت رو متوجه نمیشم !

لینک به ارسال

گوگل وب مستر رو هم چک کردید ؟ خطاهای ایندکس رو مشخص میکنه . بهتره اون رو هم بررسی کنید و نتیجش رو اعلام کنید .

همچنین از طریق این آمار موجود چند تا از پیج هایی که مشکل دارن رو باید پیدا کنید و معرفی کنید تا بررسی کنیم .

لینک به ارسال

2 تا عکس پایین از گوگل سرچ کنسول هست (google Search Consol)

تعدادی از لینکهارو اینجا قرار میدم ،  (Alternate page with proper canonical tag) لینک1 ، لینک 2  ، لینک 3 ، لینک 4 
اگه خواستین بهتون دسترسی میدم خودتون هم تو گوگل سرچ کنسول بررسی کنین ، 

Crawl  Anomaly : لینک 1  ، لینک 2 ، تقریبا 90% لینکهای موجود در این بخش وجود ندارن ! یعنی وقتی میری توش 404 میده

یه سری از لینکها که هنوز توی گوگل هست ، مربوط میشه به تقریبا 3 ماه پیش ، یعنی بعد از اینکه ما قالب رو با محتویات پیشفرض آوردیم بالا ، مطالبی توش بود که هنوز همونا هست و ما 3 ماه پیش اونا رو پاک کردیم 

خطای ایندکس نداره ، برای  سایت مپ از یاوست استفاده کردیم ، اما همچنان نیمی از صفحات و بیشتر از 60 درصد عکسها ایندکس نشدن اصلا

با توجه به عکس زیر تعدادی بالایی از صفحات هم بنا به این آمار بلاک شدن بوسلیه robots.txt ولی من بررسی کردم و دیدم فایل robots.txt هیچ مشکلی نداره 

total-index.thumb.PNG.4a246b1ec7c7ef11ecc98b8331c266d3.PNG

لینک به ارسال
در در 4/26/2018 at 07:59، A . S گفته است :

تعدادی از لینکهارو اینجا قرار میدم ،  (Alternate page with proper canonical tag) لینک1 ، لینک 2  ، لینک 3 ، لینک 4 

غیر از لینک چهارم سه لینک اول همگی توی ادرس ؟ (علامت سوال) دارن . لینک هایی که به این صورت هستن قابل ایندکس نیست . مثلا لینک شماره 3 مربوط به مرتب سازی محصولات هست . در این لینک صفحه ثابته و فقط چینش محصولات عوض میشه . نباید هم ایندکس بشه . سایر لینک ها رو باید بررسی کنید چطوری ایجاد شده . ایا در سایت مپ هست یا نه . شاید سایتتون هک شده و این لینک ها توسط کدهای مخرب داره تولید میشه .

در در 4/26/2018 at 07:59، A . S گفته است :

Crawl  Anomaly : لینک 1  ، لینک 2 ، تقریبا 90% لینکهای موجود در این بخش وجود ندارن ! یعنی وقتی میری توش 404 میده

لینک شماره 1 هم به همین صورت ؟ داره . و ایندکس نمیشه . این لینک مربوط به فایل های اتچ شده در محصولات هست . بهتره اصلا اینها ایندکس نشه . در خصوص لینک دوم هم اتفاق اینچنینی افتاده که شما مثلا در دسته بندی x تعداد 50 محصول قرار دادی این صفحه بندی شده . هر صفحه 10 تا بعد 5 تا صفحه درست شده . حالا شما این محصولات رو از این دسته خارج کردی و تغییر دادی . اینطوری این صفحات از بین میرن و خطای 404 پیش میاد . ایندکس صفحات پیج هم به نظر بهتره انجام نشه و جزو noindex ها باید باشه

فایل روبوت شما هم نیاز به تغییراتی داره . در این خصوص در انجمن تاپیک های زیادی هست . مثل این :

http://forum.wp-parsi.com/topic/44376-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-robotstxt-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

لینک به ارسال
در در 4/29/2018 at 02:57، نوین ادمین گفته است :

غیر از لینک چهارم سه لینک اول همگی توی ادرس ؟ (علامت سوال) دارن . لینک هایی که به این صورت هستن قابل ایندکس نیست . مثلا لینک شماره 3 مربوط به مرتب سازی محصولات هست . در این لینک صفحه ثابته و فقط چینش محصولات عوض میشه . نباید هم ایندکس بشه . سایر لینک ها رو باید بررسی کنید چطوری ایجاد شده . ایا در سایت مپ هست یا نه . شاید سایتتون هک شده و این لینک ها توسط کدهای مخرب داره تولید میشه .

لینک شماره 1 هم به همین صورت ؟ داره . و ایندکس نمیشه . این لینک مربوط به فایل های اتچ شده در محصولات هست . بهتره اصلا اینها ایندکس نشه . در خصوص لینک دوم هم اتفاق اینچنینی افتاده که شما مثلا در دسته بندی x تعداد 50 محصول قرار دادی این صفحه بندی شده . هر صفحه 10 تا بعد 5 تا صفحه درست شده . حالا شما این محصولات رو از این دسته خارج کردی و تغییر دادی . اینطوری این صفحات از بین میرن و خطای 404 پیش میاد . ایندکس صفحات پیج هم به نظر بهتره انجام نشه و جزو noindex ها باید باشه

فایل روبوت شما هم نیاز به تغییراتی داره . در این خصوص در انجمن تاپیک های زیادی هست . مثل این :

http://forum.wp-parsi.com/topic/44376-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-robotstxt-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

3 تا لینکهای اول اصلا نباید وجود داشته باشن !! از کجا اومده ؟ لینک چهارم رو هم کاربر به هیچ وجه به این صورت نمیبینه ! کافیه با ناوبری به اون صفحه برید و تفاوتش رو متوجه میشین ، مشکل هم همینه بعضی صفحات اصلا نباید وجود داشته باشن ! الان تو گوگل سرچ کنسول 14 هزارتا لینک اکسکلود هست ، ما سایتی داریم با تعداد مطالب و محصولات خیلی بیشتر ، این تعداد لینک نداره اصلا!

در مورد روبوت من تحقیق کردم و لینکهارو هم بررسی کردم چندان تاثیری توی این موردن نداره ، در واقع اصلا تاثیر نداره ! چون گوگل الان خودش تشخیص میده

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

همونطور که حدس میزدم مشکل از یاوست و نسخه ای بود که استفاده میکردم 

بعد از حذف یاوست و استفاده از افزونه سئوی دیگه تعداد لینک های بدرد نخور از 14 هزار به 3000 تا کاهش پیدا کرده ، که امیدوارم باز هم تا نصف این کاهش پیدا کنه تعداد از محصولاتم توی اکسکلود هست . 

و امروز هم این پست رو توی یاوست دیدم  فکر میکنم مشکل منم همین بوده ، چون دقیقا از همین نسخه استفاده میکردم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...