رفتن به مطلب

چند دامین و چند زبان

faryan

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید

من از افزونه wpml استفاده کردم و سایت رو ترجمه کردم به دو زبان فارسی و انگلیسی

الان سایت رو دامنه .com هستش

1. اول میخوای یه صفحه اولی باشه اگه اشتباه نکنم اینترو که بگه که با کدوم زبان میخوای بالا بیاد ؟

2. وقتی رو زبان فارسی زد دامنه با .ir و انگلیسی دامنه با .com نشون داده بشه

نمیخوام دو تا وردپرس نصب باشه !

ممنون پیشاپیش

ویرایش شده توسط faryan
لینک به ارسال

هر صفحه عملا با یک لینک مشخص میشه . شما نمیتونید در صفحه اصلی دامنه .com هم صفحه اینترو داشته باشید هم سایتتون . افزونه wpml هم میاد بر اساس زبان مثلا عبارت fa - en و . . . رو به انتهای url اضافه میکنه . همچنین نمیشه زبان دوم رو روی یک دامنه دیگه نشون بدید در حالی که اطلاعات قراره از همون دامین خونده بشه . بطور کلی اگر بخوام بگم اساساً چیزی که گفتید امکان پذیر نیست .

راهکاری که شما در این خصوص دارید اینه که یک صفحه اینترو درست کنید . (نمونه این صفحه در اینترنت زیاد هست) و کدها رو در قالب فایل index.html در روت قرار بدید . حالا هرکی دامنه .com شما رو بزنه این صفحه میاد . در این صفحه زبان های دلخواه رو قرار میدید و  با شرایط زیر لینک دهی می کنید .

اگر میخواید دامنه زبان فارسی و انگلیسی از هم جدا باشه باید دو تا وردپرس نصب کنید . هاستتون باید قابلیت ادان دامین داشته باشه . روی دامنه .ir وردپرس فارسی و روی دامنه .com/en وردپرس انگلیسی نصب کنید . و صفحه اینترو رو مطابق این شرایط لینک بدید

اگر میخواید زبان فارسی و انگلیسی روی یک سایت باشه نیاز به دو دامنه و دو وردپرس نیست . وردپرس رو روی یک فولدر مثلا site داخل هاست نصب می کنید . حالا ادرس سایت شما میشه .com/site . حالا باید روی سایت افزونه wpml رو نصب کنید . برای هر زبان یک لینک در اختیار شماست که میتونید در صفحه اینترو قرار بدید .

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، نوین ادمین گفته است :

اگر میخواید زبان فارسی و انگلیسی روی یک سایت باشه نیاز به دو دامنه و دو وردپرس نیست . وردپرس رو روی یک فولدر مثلا site داخل هاست نصب می کنید . حالا ادرس سایت شما میشه .com/site . حالا باید روی سایت افزونه wpml رو نصب کنید . برای هر زبان یک لینک در اختیار شماست که میتونید در صفحه اینترو قرار بدید .

اولا تشکر بابت جوابتون اینهایی که گفتید توو فکرم بود ولی گفتم شاید راه آسون تری هم باشه

مشکل اینجاست وردپرس نصب شده سایت آمادست چجوری الان دوباره همه رو انتقال بدم به پوشه Home به طور مثال ؟

بعد اینکه الان فولدر بزارم یعنی زبان انگلیسی میشه EXAMPLE.COM/HOME/EN/.... درسته ؟

لینک به ارسال

من معمولا صفحه اینترو رو توصیه نمیکنم از نظر سئو خوب نیست . میتونید گزینه های انتخاب زبان رو بصورت یک پاپ آپ زمان دار و با قابلیت تشخیص ip تکراری بزارید که کاربرانی که برای بار اول وارد سایتتون میشن زبان سایت رو انتخاب کنن یا اینکه همون بالای سایت سوئیچر زبان رو بصورت بزرگ قرار بدید . تا همیشه در دید کاربر باشه .

در خصوص انتقال لینک ها هم بله این کار هم به سئوی سایت صدمه میزنه و افت بازدیدها رو برای مدت مشخصی به دنبال داره . اگر میخواید این سناریو تغییرات رو اجرایی کنید یادتون باشه حتما لینک های قبلی رو به لینک های جدید ریدایرکت کنین .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...