رفتن به مطلب

سوال راجب margin و padding

پست های پیشنهاد شده

سلام و وقت بخیر

لوگو و سبدخرید تو نسخه موبایل میره تو هم حالا من تشخیص دادم باید margin بهش داد درسته؟

بعد مثلا من 10px بهش دادم خوب شد ولی فرمول یا قانونی ندارد که محاسبه کنیم چند پیکسل کافیه؟

تشکر پیشاپیش از پاسخ دهنده محترم

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mohammad_mh گفته است :

سلام و وقت بخیر

لوگو و سبدخرید تو نسخه موبایل میره تو هم حالا من تشخیص دادم باید margin بهش داد درسته؟

بعد مثلا من 10px بهش دادم خوب شد ولی فرمول یا قانونی ندارد که محاسبه کنیم چند پیکسل کافیه؟

تشکر پیشاپیش از پاسخ دهنده محترم

سلام 

شما همیشه باید طوری کار کنید که عرض محتوایی که در سایت دارید بیشتر از main یا container سایت نشه که همین میتونه مشکلاتی در ریسپانسیو سایت ایجاد کنه. 

یکی از مشکلات رایجی که میتونه پیش بیاد این هست که سایت در دیوایس های small با اسکرول افقی نمایش داده میشه.

لینک به ارسال
در 44 دقیقه قبل، mohammad_mh گفته است :

ببخشید main و container دقیقا چیه؟

و الان من 10px margin دادم و مشکل حل شده ولی خب میخوام بدونم اندازه استاندارد را از کجا پیدا کنم مثلا 20px بهتر بود یا 30px

main یا container همون تگی هست که معمولا بعد از تگ body باز میشه و سایر تگ های سایت داخلش قرار میگیرند. معمولا برای اینکه کنترل بیشتری روی محتوایی که داره تو سایت نمایش داده میشه از یه تگ والد بعد از body استفاده میشه. اگه آدرس سایتتون رو پیوست کنید این تگ رو میتونم براتون مشخص کنم.

و در پاسخ به بخش دوم سوالتون باید بگم که برای اینجور موارد قوانین خاصی وجود نداره. بیشتر این یه کاره سلیقه ای هست که هر کسی با توجه به سلیقه و طراحی که داره میتونه از این پارامتر ها با مقدار دلخواه استفاده کنه.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در 5/7/2018 at 15:37، m4xs051 گفته است :

main یا container همون تگی هست که معمولا بعد از تگ body باز میشه و سایر تگ های سایت داخلش قرار میگیرند. معمولا برای اینکه کنترل بیشتری روی محتوایی که داره تو سایت نمایش داده میشه از یه تگ والد بعد از body استفاده میشه. اگه آدرس سایتتون رو پیوست کنید این تگ رو میتونم براتون مشخص کنم.

و در پاسخ به بخش دوم سوالتون باید بگم که برای اینجور موارد قوانین خاصی وجود نداره. بیشتر این یه کاره سلیقه ای هست که هر کسی با توجه به سلیقه و طراحی که داره میتونه از این پارامتر ها با مقدار دلخواه استفاده کنه.

خب میشه بفرمایید چطوری این تگ را پیدا کنم؟

و وقتی پیدا کردم باید چکارش کنم؟

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، mohammad_mh گفته است :

خب میشه بفرمایید چطوری این تگ را پیدا کنم؟

و وقتی پیدا کردم باید چکارش کنم؟ ===> قرار نیست با این تگ کاری انجام بدید. قرار هست محتوای داخل این تگ رو طوری تنظیم کنید که از عرض تگ والد که تو سایت شما 
<div id="wrap_all"> هست بیشتر نشه. برای اینکه بطور کامل متوجه منظورم بشید باید تا حدی به طراحی صفحات وب با html و css آشنایی داشته باشید.

بطور مثال برای سایت شما تگ main یا container اون تگی هست که سایر محتوای سایت رو تو خودش داره و تو اون تعریف شدن:

<div id="wrap_all">
	.
  	.
  	.
  	.
  	.
</div>

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...