رفتن به مطلب

مصرف پهنای باند سایت توسط googlebot

پست های پیشنهاد شده

با سلام

وب سایت من با وجود اینکه بازدید خیلی بالایی ندارد، به شدت پهنای باند رو مصرف می کنه و هر دو روز مجبورم 10 گیگ ترافیک بخرم... در awstat در سی پنل که نگاه کردم در 12 روز اول ماه میلادی، googlebot به تنهایی 36 گیگ مصرف کرده.. علت چی میتونه باشه؟

من از yoast برای سئو سایت استفاده می کنم و google xml sitemap رو هم نصب کرده بودم که الان حذفش کردم.. به نظرتون مشکل از کجاست و اصلا googlebot اینهمه ترافیک رو چطوری مصرف میکنه؟

ممنون

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، Astalla گفته است :

با سلام

وب سایت من با وجود اینکه بازدید خیلی بالایی ندارد، به شدت پهنای باند رو مصرف می کنه و هر دو روز مجبورم 10 گیگ ترافیک بخرم... در awstat در سی پنل که نگاه کردم در 12 روز اول ماه میلادی، googlebot به تنهایی 36 گیگ مصرف کرده.. علت چی میتونه باشه؟

من از yoast برای سئو سایت استفاده می کنم و google xml sitemap رو هم نصب کرده بودم که الان حذفش کردم.. به نظرتون مشکل از کجاست و اصلا googlebot اینهمه ترافیک رو چطوری مصرف میکنه؟

ممنون

سلام

ادرس سایتتون را بدین لطفا

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، Astalla گفته است :

با سلام

Almas-System.ir

سایت شما که 117
 ایندکس بیشتر نداره.

سرچ کنین خودتون .

site:Almas-System.ir

با این حساب نباید googlebot از شما انچنان مصرفی داشته باشه !!

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، albfa گفته است :

سایت شما که 117
 ایندکس بیشتر نداره.

سرچ کنین خودتون .

site:Almas-System.ir

با این حساب نباید googlebot از شما انچنان مصرفی داشته باشه !!

بله.. منم مشکلم همینه !!

از توی وب مستر تولز هم کلا sitemap رو حذف کردم... تنها فرقی که کرد googlebot بجای روزی 10 گیگ داره روزی 5 گیگ مصرف میکنه !!!!!!

دوستان اگه راه حلی به ذهنشون میرسه ارائه بدن...

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، Astalla گفته است :

بله.. منم مشکلم همینه !!

از توی وب مستر تولز هم کلا sitemap رو حذف کردم... تنها فرقی که کرد googlebot بجای روزی 10 گیگ داره روزی 5 گیگ مصرف میکنه !!!!!!

دوستان اگه راه حلی به ذهنشون میرسه ارائه بدن...

بنظرم از هاستینگتونه .

یه تیکت بزنین بهشون ببینین جوابشون چیه.

بعید میدونم این مشکل از گوگل وبمستر باشه !

ی روش دیگه اینکه ی امار گیر بزارید رو سایتتون تا مطمعن بشین googlebot  چقدر به سایت شما سر میزنه و امار داره .

لینک به ارسال

سلام

اگه فکر میکنید این به خاطر خزنده‌های گوگل هست باید در گوگل وبمستر تولز در قسمت site settings گزینه Let Google optimize for my site را انتخاب کنید.

یک احتمال دیگه هم هست که سایتتون هک شده باشه و کد ماینر در اون استفاده شده باشه که این روزها این اتفاق باسه خیلی از سایتها می‌افته.

این کد از منابع سایتتون برای ساخت ارزهای دیجیتال استفاده میکنه که باید با پشتیبانی هاستتون تماس بگیرید و بررسی کنند.

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، hsfarnia گفته است :

سلام

اگه فکر میکنید این به خاطر خزنده‌های گوگل هست باید در گوگل وبمستر تولز در قسمت site settings گزینه Let Google optimize for my site را انتخاب کنید.

یک احتمال دیگه هم هست که سایتتون هک شده باشه و کد ماینر در اون استفاده شده باشه که این روزها این اتفاق باسه خیلی از سایتها می‌افته.

این کد از منابع سایتتون برای ساخت ارزهای دیجیتال استفاده میکنه که باید با پشتیبانی هاستتون تماس بگیرید و بررسی کنند.

ممنون از راهنماییتون.. میشه بگید این قسمت Let google optimize.... تو کدوم قسمت وبمستره؟

کد ماینر از http استفاده میکنه؟ از کجا میشه فهمید کد ماینر رو سایت من هست؟

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Astalla گفته است :

ممنون از راهنماییتون.. میشه بگید این قسمت Let google optimize.... تو کدوم قسمت وبمستره؟

کد ماینر از http استفاده میکنه؟ از کجا میشه فهمید کد ماینر رو سایت من هست؟

در گوگل وبمستر بر روی آیکون تنظیمات (شبیه چرخ دنده) کلیک کنید، بعد گزینه site settings رو انتخاب کنید. بعد از باز شدن صفحه، crawl rate رو بر روی Let Google optimize for my site (recommended) قرار بدید.

برای کد ماینر هم تاپیک زیر تو شاپکیپر یک نمونه مشابه‌اش پیش اومده که میتونید ببینید. البته این احتمالی هست. این حالت معمولا اگر از افزونه‌ها و قالب‌های نال شده استفاده کنید پیش میاد یا اینکه بعضی از هاست‌های غیر معتبر برای ساخت ارز دیجیتال از منابع سایت شما سوءاستفاده میکنند.

http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=109203

یک کار دیگه هم میتونی بکنی. وردپرس یک سری افزونه داره که خودش بررسی میکنن چه چیزی باعث مصرف بیش‌ از اندازه منابع هاست میشه. میتونی یکدونه از این افزونه‌ها رو هم نصب کنی. سرچ کن تو گوگل زیاد هست.

ویرایش شده توسط hsfarnia
لینک به ارسال
در در 6/15/2018 at 15:56، hsfarnia گفته است :

در گوگل وبمستر بر روی آیکون تنظیمات (شبیه چرخ دنده) کلیک کنید، بعد گزینه site settings رو انتخاب کنید. بعد از باز شدن صفحه، crawl rate رو بر روی Let Google optimize for my site (recommended) قرار بدید.

برای کد ماینر هم تاپیک زیر تو شاپکیپر یک نمونه مشابه‌اش پیش اومده که میتونید ببینید. البته این احتمالی هست. این حالت معمولا اگر از افزونه‌ها و قالب‌های نال شده استفاده کنید پیش میاد یا اینکه بعضی از هاست‌های غیر معتبر برای ساخت ارز دیجیتال از منابع سایت شما سوءاستفاده میکنند.

http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=109203

یک کار دیگه هم میتونی بکنی. وردپرس یک سری افزونه داره که خودش بررسی میکنن چه چیزی باعث مصرف بیش‌ از اندازه منابع هاست میشه. میتونی یکدونه از این افزونه‌ها رو هم نصب کنی. سرچ کن تو گوگل زیاد هست.

با سلام

تنظیمات سایت رو چک کردم. روی Let Google optimize for my site  تنظیم شده است.

در این سایت نه از افزونه های نال شده استفاده کردم و نه از قالب و هرچی بوده از خود وردپرس دانلود کردم و چیزی اضافه روش نصب نکردم...

چند ماه پیش فکر کنم سایت هک شده بود و در گوگل تعداد زیادی ایندکس فیک (به زبان چینی) ایجاد شده بود که باعث ارور 404 میشد.. در اون موقع اون خودش باعث هدررفت زیاد پهنای باند میشد.. ولی بعدش Sitemap رو اصلاح کردم و در وبمستر تولز تعدادی زیادی از ایندکس هارو remove کردم... مشکل تعداد زیاد ایندکس حل شد ولی مشکل پهنای باند هنوز حل نشده است !!!!!

لینک به ارسال

با سلام

طبق افزونه Wordefence که ترافیک رو به صورت Live نشون میده متوجه شدم که Goolebot صفحاتی که من اصلا روی سایتم ندارم رو Crawl میکنه و با ارور 404 مواجه میشه... من Sitemap سایت رو مدتهاست اصلاح کردم و در سرچ گوگل فقط 124 صفحه ایندکس شده.. ولی اینهمه آدرس فیک که وجود نداره از کجا اومده؟ که ربات گوگل داره مدام براش Request میفرسته؟

راهی داره که کلا جلو ارور 404 گرفته بشه و وقتی صفحه ای وجود نداره بجای ارور 404 هیچ صفحه ای باز نشه؟ اینکار باعث میشه که دیگه پهنای باند سایت مصرف نشه؟

لینک به ارسال

یک پلاگینی هست به آدرس https://fa.wordpress.org/plugins/404-redirection/

این رو نصب کنید، خودکار 404 ها رو به صفحه اصلی ریدایرکت می کنه و بعد از مدتی باعث میشه تمامی آدرس های 404 از گوگل پاک بشه

این رو نصب کنید، اگر مشکل برطرف نشد، باز هم نگهش دارید تا کم کم تعداد صفحات 404 کمتر و کمتر بشه

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Mr-Tarah.ir گفته است :

یک پلاگینی هست به آدرس https://fa.wordpress.org/plugins/404-redirection/

این رو نصب کنید، خودکار 404 ها رو به صفحه اصلی ریدایرکت می کنه و بعد از مدتی باعث میشه تمامی آدرس های 404 از گوگل پاک بشه

این رو نصب کنید، اگر مشکل برطرف نشد، باز هم نگهش دارید تا کم کم تعداد صفحات 404 کمتر و کمتر بشه

ممنون از راهنماییتون

من فایل 404.php رو تغییر دادم که همه 404 هارو به صفحه اصلی دایرکت کنه... این باعث میشه که 404 ها کاهش پیدا کنه؟

لینک به ارسال
در در 6/17/2018 at 18:50، Astalla گفته است :

با سلام

طبق افزونه Wordefence که ترافیک رو به صورت Live نشون میده متوجه شدم که Goolebot صفحاتی که من اصلا روی سایتم ندارم رو Crawl میکنه و با ارور 404 مواجه میشه... من Sitemap سایت رو مدتهاست اصلاح کردم و در سرچ گوگل فقط 124 صفحه ایندکس شده.. ولی اینهمه آدرس فیک که وجود نداره از کجا اومده؟ که ربات گوگل داره مدام براش Request میفرسته؟

راهی داره که کلا جلو ارور 404 گرفته بشه و وقتی صفحه ای وجود نداره بجای ارور 404 هیچ صفحه ای باز نشه؟ اینکار باعث میشه که دیگه پهنای باند سایت مصرف نشه؟

اینها احتمالا حملات DDos هست. بهتره هاستتون رو عوض کنید و از هاست‌های معتبر مثل نت‌افراز یا سون هاست استفاده کنید. اینها خودشون سیستم ضد DDos قوی دارند.

لینک به ارسال

وردپرس یک سری افزونه هم داره که وقتی تعداد ارورهای ۴۰۴ بالا میره اون آی پی رو بلاک میکنه. الآن اسم رایگان هاش یادم نیست ولی مثلا این یک نمونه هست که پولیه:

http://www.site-scanners.com/smart-404-security-blocking-addon/

میتونی بگردی یک افزونه مثل این که معرفی کردم ولی رایگانش را پیدا کنی. چون اینها حملات DDos و brutal force هستند که البته شاید با این افزونه‌ها هم مشکلت حل نشه. چون به طور کلی هیچ افزونه‌ای جلوی حملات ddos رو نمیتونه بگیره و این به هاست مربوط میشه.

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، Astalla گفته است :

ممنون از راهنماییتون

من فایل 404.php رو تغییر دادم که همه 404 هارو به صفحه اصلی دایرکت کنه... این باعث میشه که 404 ها کاهش پیدا کنه؟

من با این پلاگین خیلی کار کردم، به مرور 404 ها رو کاملا صفر می کنه

اما این روش شما هم اگر دقیقا همون کار رو انجام میده، باید صفر بشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...