رفتن به مطلب

دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام. من یک سایت فروشگاهی وردپرس دارم که هفته ای دو بار از سی پنل فول بک آپ می گیرم تا اگه مشکلی پیش اومد ری استور کنم. اما برای یک بک آپ مطمئن برای سفارش های مشتریام باید هر ده دقیقه یه بک آپ بگیرم. برای این کار از افزونه backwpup میخوام استفاده کنم که این کارو واسم انجام میده و بک آپ رو به ایمیلم میفرسته. البته خب تو این روش من نمی تونم فول بک آپ بگیرم. مجبورم یه بخش کوچیکی از دیتا ها رو بک آپ بگیرم تا اون به طور خودکار بک آپ بگیره. به من گفتند برای این کار از دیتابیس بک آپ بگیر یا حتی از یه جدول خاص بک آپ بگیر. حالا یه مشکل هست. من دیتابیس رو نمی فهمم. هیچ وقت نفهمیدم اصلا دیتابیس چیه و چه فرقی با فایل منیجر داره. خب مگه همه ی فایل ها تو فایل منیجر نیست؟ پی دیتابیس این وسط چیه دیگه؟ حالا من اگه از دیتابیس بک آپ بگیرم و اونو ری استور کنم چه اتفاقی میفته.

لینک به ارسال

@mehdinjm

سلام دوست عزیز، به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدید

خیر همه اطلاعات توی فایل منیجر نیست.

همونطوری که از اسمش هم پیداست در فایل منیجر فقط فایل هست نه دیتا :)

فایل یعنی چیزهایی مثل تصاویر، قالب‌ها و افزونه‌ها و...

ولی اطلاعاتی مثل، پست‌ها و برگه‌ها، تنظیمات وردپرس و پلاگین‌ها، اطلاعات کاربران، سفارشات و داده‌های ووکامرس و... در دیتابیس ثبت میشن.

اگر میخواید محتویات دیتابیستون رو ببینید میتونید به phpmyadmin در سی‌پنل برید.

حالا شما باید ببینید برای بکاپ گرفتن به کدوم مورد احتیاج دارید و اطلاعات حساستون کجا هست.

اگر فقط اطلاعات خرید و کاربران مهم هست، فقط از همون دیتابیس بکاپ بگیرید چون این اطلاعات در دیتابیس ذخیره میشن ولی اگر فایل‌هایی هستن که براتون با اهمیتن مثل تصاویر و... باید فول بکاپ بگیرید.

داخل همون مراحل بکاپ گیری میتونید انتخاب کنید از کل هاست بکاپ بگیره یا فقط دیتابیس (بکاپ دیتابیس یه فایل با پسوند sql هست فک کنم که حجم خیلی کمتری هم نسبت به فول بکاپ داره)

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...