رفتن به مطلب

پیشنهاد برای بهتر شدن قالب - لطفا شرکت کنید

پست های پیشنهاد شده

سلام من  در حال طراحی قالب مجله ای و چند منظوره هستم (حدود 60% پیشرفت داره) که امکانات زیر تا امروز بهش اضافه شده:

1. پشتیبانی و هماهنگی کامل از ویژوال کامپوزر (المنت های اختصاصی خودمم بهش اضافه کردم مثل نمایش مطالب بر اساس دسته و انتخاب بازدید کننده بصورت ای جکس و ...)
  2. ابزارک های مختلف جهت نمایش مطالب با اشکال مختلف
  3. امکان اختصاص سایدبار اختصاصی برای هر دسته
  4. امکانات تغییر ظاهری مانند انتخاب 14 مدل نمایش مطالب، تغییر استایل heading مطالب و ابزارک ها به 8 مدل مختلف
  5. پنل تنظیمات اختصاصی (کدنویسی از پایه)
  6. لایک مطالب و دیدگاه ها

امکاناتی که در نظر دارم اضافه  بشه:

1. لود مطالب به صورت ای جکسی
  2. ثبت نام و ورود ای جکسی
  3. امکان نقد بررسی نویسنده (ایا نقد و بررسی کاربرا رو هم هنگام ارسال نظر رو اضافه کنم؟)
  4. ارسال و نمایش ویدیو ها به همراه صفحه اختصاصی و اضافه کردن المنت این مشخصه به صورت گالری در ویژوال کامپوزر
  5. ایجاد امکان بی نهایت کاستوم فیلد برای هر مطلب (شبیه به کاری که تو بعضی از سایت های فیلم برای لینک ها قرار میدن)
  6. اختصاص رنگ اختصاصی برای هر دسته
  7. مگامنو
  8. پشتیبانی از ووکامرس (ایجاد امکانات نسبتا بالا)

خوب تا اینجا رو انجام دادم یا می خوام انجام بدم

حالا از همه دوستان می خوام کمکم کنن تا به قالب امکاناتی رو که نداره و من هم بهش توجه نکردم رو ذکر کنید تا یه قالب در حد یه قالب ایرانی سطح بالا منتشر کنم

منتظر همتون هستم پیشاپیش از همه تشکر فراوان رو دارم

ویرایش شده توسط reza_yki
لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، reza_yki گفته است :

سلام من  در حال طراحی قالب مجله ای و چند منظوره هستم (حدود 60% پیشرفت داره) که امکانات زیر تا امروز بهش اضافه شده:

1. پشتیبانی و هماهنگی کامل از ویژوال کامپوزر (المنت های اختصاصی خودمم بهش اضافه کردم مثل نمایش مطالب بر اساس دسته و انتخاب بازدید کننده بصورت ای جکس و ...)
  4. امکانات تغییر ظاهری مانند انتخاب 14 مدل نمایش مطالب، تغییر استایل heading مطالب و ابزارک ها به 8 مدل مختلف

3. امکان نقد بررسی نویسنده (ایا نقد و بررسی کاربرا رو هم هنگام ارسال نظر رو اضافه کنم؟)
  4. ارسال و نمایش ویدیو ها به همراه صفحه اختصاصی و اضافه کردن المنت این مشخصه به صورت گالری در ویژوال کامپوزر
  5. ایجاد امکان بی نهایت کاستوم فیلد برای هر مطلب (شبیه به کاری که تو بعضی از سایت های فیلم برای لینک ها قرار میدن)
  7. مگامنو

حالا از همه دوستان می خوام کمکم کنن تا به قالب امکاناتی رو که نداره و من هم بهش توجه نکردم رو ذکر کنید تا یه قالب در حد یه قالب ایرانی سطح بالا منتشر کنم

سلام، من تجربه‌ی زیادی در این زمینه ندارم ولی به نظرم این چیزی که میگید دست کمی از قالب‌های تم‌فارست نداره، به انتشارش در تم‌فارست هم فکر کنید...

اما در خصوص امکانات:

(اینا مواردی هستن که در قالب‌های مختلف دیدمشون)

• یه بخش برای جستجوی پیشرفته مطالب (مثلا کاربر بتونه با توجه به دسته یا تاریخ فیلتر کنه نتایج رو)
  • چون قالب مجله‌ای هست، میتونه یه قسمتی داشته باشه برای نمایش وضعیت آب‌وهوا و شرایط جوی.
  • یه صفحه‌ای داشته باشه مطالب خاصی رو به شکل یه مجله‌ی واقعی با افکت ورق زدن نشون بده (نمونش رو در قالب مولتی‌نیوز دیده بودم)
  • یکسری ویجت اختصاصی هم مخصوص همین قالب (مثلا نمایش مطالب و آخرین دیدگاه‌ها با یه استایل خاص سازگار با قالب)
  • یه بخشی برای درج و مدیریت تبلیغات (چون قالب‌های مجله‌ای معمولا تبلیغات داخلش خیلی استفاده میشه)

اینا چیزهایی بود الان به ذهنم رسید، باز هم اگر یادم اومد مینویسم (مجددا میگم به انتشارش در تم‌فارست هم فک کنید، چون امکانات کم‌نظیری داره قالبتون)

موفق باشید :)

لینک به ارسال
در 30 دقیقه قبل، Farshad گفته است :

سلام، من تجربه‌ی زیادی در این زمینه ندارم ولی به نظرم این چیزی که میگید دست کمی از قالب‌های تم‌فارست نداره، به انتشارش در تم‌فارست هم فکر کنید...

اما در خصوص امکانات:

(اینا مواردی هستن که در قالب‌های مختلف دیدمشون)

• یه بخش برای جستجوی پیشرفته مطالب (مثلا کاربر بتونه با توجه به دسته یا تاریخ فیلتر کنه نتایج رو)
  • چون قالب مجله‌ای هست، میتونه یه قسمتی داشته باشه برای نمایش وضعیت آب‌وهوا و شرایط جوی.
  • یه صفحه‌ای داشته باشه مطالب خاصی رو به شکل یه مجله‌ی واقعی با افکت ورق زدن نشون بده (نمونش رو در قالب مولتی‌نیوز دیده بودم)
  • یکسری ویجت اختصاصی هم مخصوص همین قالب (مثلا نمایش مطالب و آخرین دیدگاه‌ها با یه استایل خاص سازگار با قالب)
  • یه بخشی برای درج و مدیریت تبلیغات (چون قالب‌های مجله‌ای معمولا تبلیغات داخلش خیلی استفاده میشه)

اینا چیزهایی بود الان به ذهنم رسید، باز هم اگر یادم اومد مینویسم (مجددا میگم به انتشارش در تم‌فارست هم فک کنید، چون امکانات کم‌نظیری داره قالبتون)

موفق باشید :)

سلام جناب @Farshad عزیز

ممنون از پیشنهادهای بسیار خوبتون

نقل قول

یه بخش برای جستجوی پیشرفته مطالب (مثلا کاربر بتونه با توجه به دسته یا تاریخ فیلتر کنه نتایج رو)

موضوع جستجو در نظرم بود که فقط به صورت ایجکسی باشه ولی به پیشنهاد شما به صورت یه ابزارک با امکانتی که گفتید قرار می دم

نقل قول

یه صفحه‌ای داشته باشه مطالب خاصی رو به شکل یه مجله‌ی واقعی با افکت ورق زدن نشون بده (نمونش رو در قالب مولتی‌نیوز دیده بودم)

شاید در آینده اضافه بشه در صورت در خواست مشتریان و توانایی های محدودمون;)

نقل قول

یکسری ویجت اختصاصی هم مخصوص همین قالب (مثلا نمایش مطالب و آخرین دیدگاه‌ها با یه استایل خاص سازگار با قالب)

این مورد رو بالا گفتم که در قالب قرار داده شده اگه ابزارک خاصی در نظر دارید بگید البته به شکلی باشه که برای عموم کاربرد داشته باشه

نقل قول

یه بخشی برای درج و مدیریت تبلیغات (چون قالب‌های مجله‌ای معمولا تبلیغات داخلش خیلی استفاده میشه

این مورد هم در نظرم بود + امکان تعریف زمان نمایش و انقضای هر تبلیغ

در مورد انتشار قالب در تم فارست هم باید بگم اولین مشکل، مشکل پشتیبانی و زبان بنده + مشکلات  ارزی و قانوانین سخت گیرانه در مورد استاندارد و این حرفا فعلا قصد شو ندارم شاید در آینده بتونم تو این مورد که یکی از آرزوهای خودمم هست انجام بدم

در کل ممنون از نظراتتون

ویرایش شده توسط reza_yki
لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، reza_yki گفته است :

7. مگامنو

سلام

به نظر من بهتره تو قالب های مجله ای بگردین و امکانات مفیدشون رو برای خودت طراحی کنی.

اما به نظر من :

1- امکان نمایش دسه بندی ها و زیردسته بندی ها به صورت کشویی

2- سایدبار چسبان

3- استایل های متفاوت و زیبا برای جعبه اخبار ها

4- امکان تغییر رنگ خط دور کادرها ، و به طور کلی تغییر رنگ های تمام قسمت های سایت

5- امکان اضافه کردن فونت سفارشی ( نزاری هم فرقی نمیکنه )

6- استای های Heading برای ابزارک ها و جعبه اخبار ها

و چیز های دیگه که آقای فرشاد بهشون اشاره کردن...

لینک به ارسال
در در 7/5/2018 at 20:32، poyehcom گفته است :

سلام

به نظر من بهتره تو قالب های مجله ای بگردین و امکانات مفیدشون رو برای خودت طراحی کنی.

اما به نظر من :

1- امکان نمایش دسه بندی ها و زیردسته بندی ها به صورت کشویی

2- سایدبار چسبان

3- استایل های متفاوت و زیبا برای جعبه اخبار ها

4- امکان تغییر رنگ خط دور کادرها ، و به طور کلی تغییر رنگ های تمام قسمت های سایت

5- امکان اضافه کردن فونت سفارشی ( نزاری هم فرقی نمیکنه )

6- استای های Heading برای ابزارک ها و جعبه اخبار ها

و چیز های دیگه که آقای فرشاد بهشون اشاره کردن...

نقل قول

می تونم بگم 95% امکانات قالب های مجله ای حرفه ای رو در برخواه داشت پس من می خوام بهتر و کاربردی تر باشه و این قالب ها چیز جدید ندارن تا به قالب اضافه کنم

ممنون تقریبا به غیر از گذینه 4 که اون رو هم تا حدودی پشتیبانی می کنه بقیه رو داره

آیا کسی پیشنهادی برای کاربر محور کردن قالب و این که بازدید کننده ها رو جذب خودش کنه و اون های رو هم وادار به فعالیت بکنه کسی داره

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، reza_yki گفته است :

می تونم بگم 95% امکانات قالب های مجله ای حرفه ای رو در برخواه داشت پس من می خوام بهتر و کاربردی تر باشه و این قالب ها چیز جدید ندارن تا به قالب اضافه کنم

ممنون تقریبا به غیر از گذینه 4 که اون رو هم تا حدودی پشتیبانی می کنه بقیه رو داره

آیا کسی پیشنهادی برای کاربر محور کردن قالب و این که بازدید کننده ها رو جذب خودش کنه و اون های رو هم وادار به فعالیت بکنه کسی داره

من خودم سایت تفریحی دارم و منظورتون رو از کاربر محور کردن قالب میفهمم،

1-برای کاربر محور کردن شما باید یه سری ابزار های آنلاین واسه قالبتون طراحی کنید : مثل فال آنلاین ، استخاره ، تعبیر خواب ، بازی آنلاین ، قرآن آنلاین ، قیمت موبایل ، وضعیت آب و هوا ، قیمت سکه و دلار و ...

2- برای قسمت نظرات بهتره یه امکان قرار بدید که کاربر بتون فیلد های قسمت نظرات ( مثلا : آدرس وبسایت ) رو ویرایش یا تغییر بده.---- چون قالب شما مخصوص سایت های تفریحی هست ، بهتره که یه قالب زیبا برای بخش نظرات داشته باشه . ( اگه چند تا قالب داشته باشه که کاربرا بتونن خودشون به صورت دلخواه اونارو انتخاب کنن خیلی بهتره )

3- بهتره یه قسمت بزارید که کاربر کد های آنالیز ( مثلا گوگل آنالیز ) رو در اون قرار بده ( این امکان فقط مخصوص سایت های تفریحی نیست اما خب بهتره که داشته باشه )

4- یه پنل تنظیمات قالب برای کاربر بزارید ( احتمالا گذاشتید ) که کاربر بتونه خیلی آزادانه کارهای خودش رو روی قالب پیاده سازی کنه.

5- سعی کنید چندین دموی متفاوت بسازید و در اختیار کاربرا قرار بدید تا بتونن از اونا استفاده کنن.

6- در بخش پستها بهتره که چند تا بخش ( مثل زیر عنوان ، محتویات و منبع ) بزارید .

7- بهتره که امکان لود تنبل تصاویر رو هم ( جهت بهبود سرعت صفحه ) به قالب اضافه کنید به طوری که کاربر بتونه اون رو فعال یا غیرفعال کنه.

8- امکان قرار دادن favicon

9- قرار دادن بخش عبارات ( ترجمه ها ) برای قالب ، کاربرا میتونن از طریق این بخش هر متن یا عبارتی که در بخش های مختلف سایت هست رو تغییر بدن.

10- امکان تغییر اندازه عرض سایت ( قالب )

11- استایل ها متفاوت و متعدد برای لیست کرن مطالب

12- استایل های متفاوت صفحه بندی

13- باز شدن به صورت لایت باکس برای تصاویر

14- استایل های متفاوت برای مطالب

15- قرار دادن یک قسمت در مطالب که وقتی صفحه اسکرول میشه ، از سمت راست یا چپ میاد و مطالب مرتبط رو نشون میده.

16- امکان قرار دادن اسلایدر های متفاوت و زیبا در دسته بندی های سایت

17- بخش های ورود و عضویت سفارشی

18- نمایش بازدید های هر پست

19- نمیدونم؟؟؟؟

:D

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، reza_yki گفته است :

مجددا سلام

یه ایده‌ای که خودم چند وقتی هست دنبالشم و برای سایت خودم دارم بهش فکر می‌کنم، یه بخشی رو برای معرفی کاربر برتر ماه قرار بدید.

برای یوزر فرندلی کردن یه سایت تفریحی شاید بیشتر بشه روی کامنت‌ها و ارسال پست مهمان مانور داد، می‌تونید بخشی رو در قالب تعبیه کنید، که در ماه با توجه به تعداد کامنت‌های مفید و مطالب ارسالی کاربر، یه هر نفر یک امتیازی بده و حالا بعد مدیر وبسایت با توجه به این امتیازات ماهانه یه جایزه یا خدمتی رو به کاربرش بده (میتونه جایزه‌ی نقدی باشه، معرفی کاربر یا...)

در حقیقت بخشی باشه که کاربران برتر ماه رو نمایش بده در وبسایت، چند وقتی هست دنبال چنین پلاگینی هستم ولی هنوز پیداش نکردم خودم :) (یهو به ذهنم رسید گفتم شاید این ایده به درد شما بخوره ازش استفاده کنید در قالبتون)

هرچند میشه قالب رو با بادی‌پرس هم سازگار کرد، اما در این صورت دیگه از موضوع اصلی که همون قالب تفریحی هست خارج میشه و میره سمت شبکه‌های اجتماعی...

موفق باشید

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، پویه گفته است :

من خودم سایت تفریحی دارم و منظورتون رو از کاربر محور کردن قالب میفهمم،

1-برای کاربر محور کردن شما باید یه سری ابزار های آنلاین واسه قالبتون طراحی کنید : مثل فال آنلاین ، استخاره ، تعبیر خواب ، بازی آنلاین ، قرآن آنلاین ، قیمت موبایل ، وضعیت آب و هوا ، قیمت سکه و دلار و ...

2- برای قسمت نظرات بهتره یه امکان قرار بدید که کاربر بتون فیلد های قسمت نظرات ( مثلا : آدرس وبسایت ) رو ویرایش یا تغییر بده.---- چون قالب شما مخصوص سایت های تفریحی هست ، بهتره که یه قالب زیبا برای بخش نظرات داشته باشه . ( اگه چند تا قالب داشته باشه که کاربرا بتونن خودشون به صورت دلخواه اونارو انتخاب کنن خیلی بهتره )

3- بهتره یه قسمت بزارید که کاربر کد های آنالیز ( مثلا گوگل آنالیز ) رو در اون قرار بده ( این امکان فقط مخصوص سایت های تفریحی نیست اما خب بهتره که داشته باشه )

4- یه پنل تنظیمات قالب برای کاربر بزارید ( احتمالا گذاشتید ) که کاربر بتونه خیلی آزادانه کارهای خودش رو روی قالب پیاده سازی کنه.

5- سعی کنید چندین دموی متفاوت بسازید و در اختیار کاربرا قرار بدید تا بتونن از اونا استفاده کنن.

6- در بخش پستها بهتره که چند تا بخش ( مثل زیر عنوان ، محتویات و منبع ) بزارید .

7- بهتره که امکان لود تنبل تصاویر رو هم ( جهت بهبود سرعت صفحه ) به قالب اضافه کنید به طوری که کاربر بتونه اون رو فعال یا غیرفعال کنه.

8- امکان قرار دادن favicon

9- قرار دادن بخش عبارات ( ترجمه ها ) برای قالب ، کاربرا میتونن از طریق این بخش هر متن یا عبارتی که در بخش های مختلف سایت هست رو تغییر بدن.

10- امکان تغییر اندازه عرض سایت ( قالب )

11- استایل ها متفاوت و متعدد برای لیست کرن مطالب

12- استایل های متفاوت صفحه بندی

13- باز شدن به صورت لایت باکس برای تصاویر

14- استایل های متفاوت برای مطالب

15- قرار دادن یک قسمت در مطالب که وقتی صفحه اسکرول میشه ، از سمت راست یا چپ میاد و مطالب مرتبط رو نشون میده.

16- امکان قرار دادن اسلایدر های متفاوت و زیبا در دسته بندی های سایت

17- بخش های ورود و عضویت سفارشی

18- نمایش بازدید های هر پست

19- نمیدونم؟؟؟؟

:D

ممنون از نظرات و وقتی که گذاشتید تقریبا چیزایی که گفتین رو داره البته بعضی اختصاصی هست و جنبه عمومی نداره همین طور نمی خوام زیاد جنبه فان به خودش بگیره و می خوام کمی رسمی اما بروز باشه تقریبا چیزی مثل زومیت

نقل قول

یه ایده‌ای که خودم چند وقتی هست دنبالشم و برای سایت خودم دارم بهش فکر می‌کنم، یه بخشی رو برای معرفی کاربر برتر ماه قرار بدید.

برای یوزر فرندلی کردن یه سایت تفریحی شاید بیشتر بشه روی کامنت‌ها و ارسال پست مهمان مانور داد، می‌تونید بخشی رو در قالب تعبیه کنید، که در ماه با توجه به تعداد کامنت‌های مفید و مطالب ارسالی کاربر، یه هر نفر یک امتیازی بده و حالا بعد مدیر وبسایت با توجه به این امتیازات ماهانه یه جایزه یا خدمتی رو به کاربرش بده (میتونه جایزه‌ی نقدی باشه، معرفی کاربر یا...)

در حقیقت بخشی باشه که کاربران برتر ماه رو نمایش بده در وبسایت، چند وقتی هست دنبال چنین پلاگینی هستم ولی هنوز پیداش نکردم خودم  (یهو به ذهنم رسید گفتم شاید این ایده به درد شما بخوره ازش استفاده کنید در قالبتون)

هرچند میشه قالب رو با بادی‌پرس هم سازگار کرد، اما در این صورت دیگه از موضوع اصلی که همون قالب تفریحی هست خارج میشه و میره سمت شبکه‌های اجتماعی...

اره من هم یه همچین ایده ای رو داشتم ولی اولا موندم که آیا تو قالب وارد کنم این امکان رو یا بمونه بعد انتشار با مشتریا در میون بزارم تا اگه استقبال خوبی داشت در آپدیت اون رو اعمال کنم

یه امکانی رو که خودم تو فکرش هستم کسایی که از این قالب استفاده می کنن به صورت اختصاصی فقط این ها بین هم دیگه (همه کسایی که قالب رو تهیه کردن و در حال فعالیت هستند) امکانی قرار بدم که مثلا 3 مطلب اخری که تو سایت خودشون هست در سایت های دیگه هم نشون داده بشه البته مالک سایت مثلا اول تایید کنه

اما نمی دونم آیا شدنیه یا اصلا در توانایی من هست یا نه. فعلا در حد ایده است و پیگیرش نبودم

اگه ایده ای که تو این سایت ها (لااقل تو وب فارسی) استفاده نشده یا کمتر استفاده شده کسی داره ممنون می شم بگه در کل از همه کسایی که کمک کردن تا الان فوق العاده تشکر می کنم

ویرایش شده توسط reza_yki
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...