رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

وقت بخیر

برخی موارد پیش می آید که میخواهید قالب وردپرس رو با بسته ی نصبی  نصب کنید یا یک دیتابیس رو از سی پنل دانلود کرده و در phpmyadmin دایرکت ادمین ایمپورت کنید ولی موقع ایمپورت با ارور #1273 – Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci مواجه می شوید

این مشکل بخاطر encoding ها میباشد که در سی پنل از charset هایی استفاده میشود که در دایرکت ادمین شناخته شده نیست و هیچ ربطی به قالب وردپرس یا هاست میزبانی نداره

برای حل این مشکل کافیه دیتابیس خود رو توسط نرم افزار notpad++ ادیت کنید سپس  کلید های Ctrl+H رو بزنین در کادر Find what باید بنویسیم: utf8mb4_unicode_520_ci و در کادر زیری اون عبارت utf8mb4_unicode_ci را وارد بکنید دقیقا مطابق تصویر زیر سپس بر روی replace all کلیک بکنید تا همه عبارات جایگزین شوند. 

مانند تصویر زیر: 

phpmyadmin-error-min.thumb.png.f64b07e47a1d987f59c1beb80e3dcc9b.png

بعد از انجام عملیات بالا باید فایل دیتابیس را ذخیره کنید و مجددا آن را در phpmyadmin بدون هیچ مشکلی ایمپورت بکنید.

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام و درود @miladalizadeh

تشکر میکنم بابت مطلب آموزشی مفیدیی که ارسال کردید.

استاد یه مشکلی تقریبا در همین راستا برای من پیش اومده مشکل به این شکله که الان وردپرس راه اندازی شده و مشکل خاصی هم نداریم ولی گه گاه یه خطاهایی رو توی فرمت زیر به ما میده PHP.

خطای Illegal mix of collations (utf8_general_ci,IMPLICIT) and (utf8mb4_unicode_520_ci,COERCIBLE) for operation 'like' در پایگاه‌داده وردپرس برای دستور SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS  wrepdf_posts.ID FROM wrepdf_posts  WHERE 1=1  AND (((wrepdf_posts.post_title LIKE '%سلام%') OR (wrepdf_posts.post_excerpt LIKE '%سلام%') OR (wrepdf_posts.post_content LIKE '%سلام%')))  AND (wrepdf_posts.post_password = '')  AND wrepdf_posts.post_type IN ('post', 'page', 'attachment', 'movie', 'serial') AND (wrepdf_posts.post_status = 'publish')  ORDER BY wrepdf_posts.post_title LIKE '%سلام%' DESC, wrepdf_posts.post_date DESC LIMIT 0, 10 ساخته شده توسط require('wp-blog-header.php'), wp, WP->main, WP->query_posts, WP_Query->query, WP_Query->get_posts

شما همچین موردی تا حالا دیده بودی؟

با همون روش بالا نمیشه حرکتی زد روی این دیتابیس؟

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

سلام و درود @miladalizadeh

تشکر میکنم بابت مطلب آموزشی مفیدیی که ارسال کردید.

استاد یه مشکلی تقریبا در همین راستا برای من پیش اومده مشکل به این شکله که الان وردپرس راه اندازی شده و مشکل خاصی هم نداریم ولی گه گاه یه خطاهایی رو توی فرمت زیر به ما میده PHP.

خطای Illegal mix of collations (utf8_general_ci,IMPLICIT) and (utf8mb4_unicode_520_ci,COERCIBLE) for operation 'like' در پایگاه‌داده وردپرس برای دستور SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS  wrepdf_posts.ID FROM wrepdf_posts  WHERE 1=1  AND (((wrepdf_posts.post_title LIKE '%سلام%') OR (wrepdf_posts.post_excerpt LIKE '%سلام%') OR (wrepdf_posts.post_content LIKE '%سلام%')))  AND (wrepdf_posts.post_password = '')  AND wrepdf_posts.post_type IN ('post', 'page', 'attachment', 'movie', 'serial') AND (wrepdf_posts.post_status = 'publish')  ORDER BY wrepdf_posts.post_title LIKE '%سلام%' DESC, wrepdf_posts.post_date DESC LIMIT 0, 10 ساخته شده توسط require('wp-blog-header.php'), wp, WP->main, WP->query_posts, WP_Query->query, WP_Query->get_posts

شما همچین موردی تا حالا دیده بودی؟

با همون روش بالا نمیشه حرکتی زد روی این دیتابیس؟

وقت بخیر

خواهش میکنم

عرض کنم خدمتتون که تا به حال همچین مشکلی نخوردم ولی به این سوالاتم پاسخ بدین تا راه حلیو خدمتتون عرض کنم

1- سایتتونو تا به حال از هاستی به هاست دیگر انتقال دادین؟

2- اگر انتقال دادین از چه طریقی انتقال دادین؟ftp؟ انتقال دستی؟ ساخت بسته ی نصبی؟

3- اگر انتقال دادین هاست هر دو یکی بود؟ یعنی هر دو سی پنل یا هر دو دایرکت ادمین بود

4- اگه یکی نبود از چه هاستی به چه هاستی انتقال دادین؟

به سوالات بالا جواب بدین و اگرم تصویری از ارور مربوطه دارین ارسال کنین

موفق باشید

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، miladalizadeh گفته است :

1- سایتتونو تا به حال از هاستی به هاست دیگر انتقال دادین؟

بله.

2- اگر انتقال دادین از چه طریقی انتقال دادین؟ftp؟ انتقال دستی؟ ساخت بسته ی نصبی؟

فایل های مربوط به سایت با FTP منتقل شده ولی دیتابیس رو از PHPMyAdmin اکسپورت گرفتم و در PHPMyAdmin هاست جدید ایمپورت کردم.

3- اگر انتقال دادین هاست هر دو یکی بود؟ یعنی هر دو سی پنل یا هر دو دایرکت ادمین بود

کلا کنترل پنل هاست همیشه CPanel بوده.

4- اگه یکی نبود از چه هاستی به چه هاستی انتقال دادین؟

همون طور در سوال 3 گفتم کنترل پنل های هاست یکی و هر دو CPanel بود.

به سوالات بالا جواب بدین و اگرم تصویری از ارور مربوطه دارین ارسال کنین

تصویری که نداره همین به صورت متن برام توی فایل error_log ذخیره میشه.

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

بله.

فایل های مربوط به سایت با FTP »نتقل شده ولی دیتابیس رو از PHPMyAdmin اکسپورت گرفتم و در PHPMyAdmin هاست جدید ایمپورت کردم.

کلا کنترل پنل هاست همیشه CPanel بوده.

همون طور در سوال 3 گفتم کنترل پنل های هاست یکی و هر دو CPanel بود.

تصویری که نداره همین به صورت متن برام توی فایل error_log ذخیره میشه.

شما دیتابیس خودتونو دانلود کنین و عبارت "utf8mb4_unicode_ci" رو سرچ کنین اگه موجود بود به utf8mb4_unicode_520_ci تبدیل کنین 

لطفا بعد از دانلود دیتابیس یک کپی ازش بگیرین و این عمل رو توی فایل کپی انجام بدین که در صورت برخورد با مشکل یک نسخه ی سالم داشته باشین

نتیجه رو اعلام کنین 

موفق باشید

لینک به ارسال
در 25 دقیقه قبل، miladalizadeh گفته است :

شما دیتابیس خودتونو دانلود کنین و عبارت "utf8mb4_unicode_ci" رو سرچ کنین اگه موجود بود به utf8mb4_unicode_520_ci تبدیل کنین 

موردی که فرمودید انجام شد و فی الحال خطایی رویت نشده و برای سایت مشکلی پیش نیومد.

حالا خطای فوق الذکر چون همیشه پیش نمیاد باید ببینم دوباره پیش میاد یا خیر.

لطفا بعد از دانلود دیتابیس یک کپی ازش بگیرین و این عمل رو توی فایل کپی انجام بدین که در صورت برخورد با مشکل یک نسخه ی سالم داشته باشین

بله نسخه اصلی رو دارم.

نتیجه رو اعلام کنین

همینجا اعلام میکنم نتیجه کار رو.

موفق باشید

سلامت باشید

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

موردی که فرمودید انجام شد و فی الحال خطایی رویت نشده و برای سایت مشکلی پیش نیومد.

حالا خطای فوق الذکر چون همیشه پیش نمیاد باید ببینم دوباره پیش میاد یا خیر.

بله نسخه اصلی رو دارم.

همینجا اعلام میکنم نتیجه کار رو.

سلامت باشید

موردی که عرض کردم رو سرچ کردین؟ موجود بود؟ اگر بود تعدادشو بفرمایید

لینک به ارسال
در هم اکنون، mehran-b گفته است :

بله سرچ کردم 44 مورد موجود بود.

بس به احتمال زیاد از اون باشه

اگر موردی بود اعلام کنید در خدمتیم

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، miladalizadeh گفته است :

بس به احتمال زیاد از اون باشه

امیدوارم.

در 2 دقیقه قبل، miladalizadeh گفته است :

اگر موردی بود اعلام کنید در خدمتیم

لطف میکنید.

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، mehran-b گفته است :

مجدد همون خطا پیش اومد.

دقیقا همون خطاست هیچ فرقی نکرد.

درود 

این خطایی که میفرمایید توی روند اجرایی وبسایتتونم تاثیر میزاره؟ مشکلی ایجاد میکنه؟

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، miladalizadeh گفته است :

درود

سلام

در 3 دقیقه قبل، miladalizadeh گفته است :

این خطایی که میفرمایید توی روند اجرایی وبسایتتونم تاثیر میزاره؟ مشکلی ایجاد میکنه؟

نه والا تاثیری فک نکنم بذاره ولی دو سه سالی میشه که هست.

لینک به ارسال
در هم اکنون، mehran-b گفته است :

سلام

نه والا تاثیری فک نکنم بذاره ولی دو سه سالی میشه که هست.

اگه امکانش هست اینجا یا  توی خصوصی ادرس وبسایتتونو ارسال کنین

لینک به ارسال
در 31 دقیقه قبل، miladalizadeh گفته است :

اگه امکانش هست اینجا یا  توی خصوصی ادرس وبسایتتونو ارسال کنین

به علت اینکه سایت به شدت معروفی هست من نمیتونم آدرسی از سایت بیارم البته اگر آدرسی هم بیارم فرقی نداره چون این مشکل با مشاهده سایت قابل حل نیست.

در هر صورت ممنونم که با طمانینه پاسخ سوالات بنده رو دادید.

موفق باشید

لینک به ارسال
  • 2 سال بعد...
در 27 دقیقه قبل، helen گفته است :

سلام وقت بخیر

من این مشکلو داشتم و با راه حل شما مشکلم حل شد

یه دنیا ممنون

سلام

به انجمن خوش آمدید

لطفا برای تشکر فقط از دکمه تشکر استفاده کنید نیازی به ایجاد پاسخ نیست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...