رفتن به مطلب

انتقال دامنه و چند سوال

ali hs

پست های پیشنهاد شده

سلام 

من میخوام یک دامنه رو به دامنه ی جدید ریدایرکت کنم (به طور دائم) و در این زمینه چند سوال داشتم که لطف میکنید پاسخ بدید دوستان.

1. تصحیح کامل لینک ها (در نتایج جستجو) چه مدت زمانی پس از ریدایرکت صورت میگیره؟

2. آیا با منقضی شدن دامنه ی قدیم ، از نظر سئو مشکلی ایجاد خواهد شد؟

3. اگر دامنه قدیم منقضی بشه و هنوز برخی از لینک ها اصلاح نشده باشه ، ریدایرکت انجام میشه ؟

4. آیا ریدایرکت دامنه قدیم به جدید (از یک هاست) امکان پذیره ؟ یا اینکه باید هاست رو کلا برای دامنه جدید تنظیم کنیم ؟

ممنون

ویرایش شده توسط ali hs
لینک به ارسال
در 44 دقیقه قبل، ali hs گفته است :

سلام 

من میخوام یک دامنه رو به دامنه ی جدید ریدایرکت کنم (به طور دائم) و در این زمینه چند سوال داشتم که لطف میکنید پاسخ بدید دوستان.

1. تصحیح کامل لینک ها (در نتایج جستجو) چه مدت زمانی پس از ریدایرکت صورت میگیره؟

2. آیا با منقضی شدن دامنه ی قدیم ، از نظر سئو مشکلی ایجاد خواهد شد؟

3. اگر دامنه قدیم منقضی بشه و هنوز برخی از لینک ها اصلاح نشده باشه ، ریدایرکت انجام میشه ؟

4. آیا ریدایرکت دامنه قدیم به جدید از (یک هاست) امکان پذیره ؟ یا اینکه باید هاست رو کلا برای دامنه جدید تنظیم کنیم ؟

ممنون

درود

اول از همه باید بعد از ریدایرکت کلی سایت، از طریق گوگل کنسول اقدام به تغییر دامنه ی سایت کنید

1- بسته به مقدار لینک های شما داره اما درکل خیلی زمان نمیره یعنی به طور میانگین بعد از 1-2 هفته تقریبا اکثر لینک هاتون در گوگل اصلاح می شوند

2- اگر از طریق گوگل کنسول اقدام کرده باشید، خیر

3- طبیعتا خیر چون به دامنه متصل نمیشه که بخواد ریدایرکت انجام بشه

4-متوجه این سوالتون نشدم، شما داخل htaccess کد ریدایرکت رو که بگذارید، سایت به سایت جدید (چه داخل هاست خودتون چه هاست دیگری ) ریدایرکت میشه

البته این رو ذکر کنم که پیش فرض ذهن من این هست که شما از سایتتون کپی کردید و با دامنه ی جدید اون رو آوردید بالا، حالا، روی htaccess سایت قدیم، کد ریدایرکت رو قرار میدید تا به سایت جدید ریدایرکت بشه، سپس به گوگل کنسول اعلام می کنید که اطلاعات سایت رو به دامنه ای جدید منتقل کنه

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، Mr-Tarah.ir گفته است :

درود

اول از همه باید بعد از ریدایرکت کلی سایت، از طریق گوگل کنسول اقدام به تغییر دامنه ی سایت کنید

1- بسته به مقدار لینک های شما داره اما درکل خیلی زمان نمیره یعنی به طور میانگین بعد از 1-2 هفته تقریبا اکثر لینک هاتون در گوگل اصلاح می شوند

2- اگر از طریق گوگل کنسول اقدام کرده باشید، خیر

3- طبیعتا خیر چون به دامنه متصل نمیشه که بخواد ریدایرکت انجام بشه

4-متوجه این سوالتون نشدم، شما داخل htaccess کد ریدایرکت رو که بگذارید، سایت به سایت جدید (چه داخل هاست خودتون چه هاست دیگری ) ریدایرکت میشه

البته این رو ذکر کنم که پیش فرض ذهن من این هست که شما از سایتتون کپی کردید و با دامنه ی جدید اون رو آوردید بالا، حالا، روی htaccess سایت قدیم، کد ریدایرکت رو قرار میدید تا به سایت جدید ریدایرکت بشه، سپس به گوگل کنسول اعلام می کنید که اطلاعات سایت رو به دامنه ای جدید منتقل کنه

خیلی ممنون از پاسخ کامل شما .

من از کنسول گوگل استفاده نمیکنم اصلا 

در مورد سوال 4 :

ببینید ، بالاخره یک دامنه باید روی یک هاست پشتیبانی بشه ، درسته ؟ من فقط میخوام دامنه فعلی به دامنه جدید منتقل بشه . آیا برای دامنه جدید باید هاست جداگانه اختصاص بدم ؟

ویرایش شده توسط ali hs
لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، ali hs گفته است :

در مورد سوال 4 :

ببینید ، بالاخره یک دامنه باید روی یک هاست پشتیبانی بشه ، درسته ؟ من فقط میخوام دامنه فعلی به دامنه جدید منتقل بشه . آیا برای دامنه جدید باید هاست جداگانه اختصاص بدم ؟

وقت بخیر

برای پارک دامنه می توانید از یک هاست استفاده کنید ولی برای ریدایرکت دامنه باید دوتا هاست جداگانه داشته باشید تا از یک دامنه به دامنه ی دیگه ای ریدایرکت کنین

عرض کنم خدمتتون که برای دامنه ای قصد ریدایرکتشو دارین نیازی نیست هاست با منابع زیاد خریداری کنید

کمترین منابع هم کافی می باشد

موفق باشید

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، miladalizadeh گفته است :

وقت بخیر

برای پارک دامنه می توانید از یک هاست استفاده کنید ولی برای ریدایرکت دامنه باید دوتا هاست جداگانه داشته باشید تا از یک دامنه به دامنه ی دیگه ای ریدایرکت کنین

عرض کنم خدمتتون که برای دامنه ای قصد ریدایرکتشو دارین نیازی نیست هاست با منابع زیاد خریداری کنید

کمترین منابع هم کافی می باشد

موفق باشید

ممنون از شما. بنابراین چند سوال دیگه پیش میاد که ممنون میشم پاسخ بدید.

1. آیا امکان داره که دامنه ی جدید رو روی همین هاست پارک کنم و دامنه ی قبلی رو بهش ریدایرکت کنم ؟

2. اگر هاستی که برای دامنه ی قبلی تنظیم شده رو کلا به دامنه جدید اختصاص بدم (یعنی از پشتیبانی هاستم بخوام که دامنه ی جدید رو روی هاست تنظیم کنه) ، چه اتفاقی برای لینک ها میفته ؟

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، ali hs گفته است :

ممنون از شما. بنابراین چند سوال دیگه پیش میاد که ممنون میشم پاسخ بدید.

1. آیا امکان داره که دامنه ی جدید رو روی همین هاست پارک کنم و دامنه ی قبلی رو بهش ریدایرکت کنم ؟

2. اگر هاستی که برای دامنه ی قبلی تنظیم شده رو کلا به دامنه جدید اختصاص بدم (یعنی از پشتیبانی هاستم بخوام که دامنه ی جدید رو روی هاست تنظیم کنه) ، چه اتفاقی برای لینک ها میفته ؟

درود

1- بله مشکلی نداره

2- اتفاقی برای لینک ها نمی افته ولی بعد از تغیر دامنه از هاست باید وارد دیتابیس خود شوید سپس وارد تیبل wp-options شده و در دو گزینه ی اول آدرس دامنه قبلی را به ادرس جدید تغیر دهید

موفق باشید

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، ali hs گفته است :

در مورد سوال 4 :

اگر هاستتون فضا داره و اجازه ی درج یک addon-domain دیگه دارید، براحتی می تونید روی هاست خودتون این کارو انجام بدید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...