• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
rasivell

مشخص كردن تعداد كلمات توضيحات هر پست

14 پست در این موضوع قرار دارد

سلام خدمت دوستان

من توسط كد زير ، تعداد توضيحات هر پست رو قبل از رفتن به صفحه ادامه مطلب ، فيت ميكنم... ولي يه مساله هست ، يه پست خاص دارم كه فضاي نمايش متنش كمتره و ميخوام مثلا توي اون مقدار اين توضيحات رو كمتر كنم، ولي نميدونم چطوري اين دوتارو از هم مجزا كنم و يكي ديگه از اين كوتاه كننده ها ايجاد كنم براي اون پست ! اصلا امكانش هست؟

<?php //بخش ادامه مطلب و كوتاه كننده تعداد كلمات
function custom_excerpt_length( $length ) {
return 70;
}
add_filter( 'excerpt_length', 'custom_excerpt_length', 999 );
function custom_excerpt_more( $more ) {
return ' [.....]';
}
add_filter( 'excerpt_more', 'custom_excerpt_more' );
?>

توي حلقه هم اينو ميزارم

<?php the_excerpt(); ?>

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون پست خاص در جای خاص نمایش داده میشه یا خیر فقط یک بار هست و بعد آرشیو میشه؟

یعنی جاش بعدا پست دیگه ایی به همین شکل میاد؟

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام ببخشيد دير پاسخ ميدم مرتضي جون...

راستش متوجه منظورت نشدم ولي خب اون پست از يه دسته بندي خاصه كه توي صفحه اصلي 4 تا پست اخر اون دسته بندي نمايش داده ميشه و بعد نمايش به ترتيب ارسال هاي جديد ميره تو بخش ارشيو و همون صفحات بعدي ديگه..! مثل حلقه پيش فرض!

فرض كنيد سمت چپ سايت 3 خبر اصلي فوتباله مثلا! كه با ارسال مطالب جديد فقط 4 خبر اصلي رو نمايش ميده و قديمي ها ديگه ميرن تو خود صفحه اون كتگوري و تو صفحه اصلي نيستن

ویرایش شده در توسط مهندس یار
یدونه غلط املایی تو خط اول . . .
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

یک راهش اینه که بجای چکیده مطلب از زمینه دلخواه استفاده کنید و مقداری که می خواهید را در value زمینه قرار دهید با کمی دستکاری صفحه edit-form-advanced.php می شه زمینه را به شکل textarea دریافت کنید یک راه ساده ترش هم استفاده از خاصیت

overflow:hidden

در css

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

زمينه دلخواه كه نه ، چون براي كاراي ديگه ازش استفاده كرديم نميخوام زياده روي بشه.

خاصيت مذكور Css هم ميزارم براي تير اخر! :( يعني اگي دوستان راهي براي اين مهم نداشتن اين كارو ميكنم ايمان جان.. متشكرم :)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر بخوای با کدنویسی درگیر بشی یک راه دیگه هم هست می تونی افزونه یا کدی بنویسی که در هر پست بیاد مثلا 50 کلمه (یا هرچه که نظرته) رو از اول بشمره و کپی کنه در یک ردیف جدید در جدول و برای فراخوانیش یک نام بگذاری و در قالب در موارد دلخواه فراخوانیش کنی

اینکار با زمینه دلخواه هیچ فرقی نمی کنه و تا جایی که من می دونم در حالت طبیعی وردپرس از 30 زمینه دلخواه برای مطلب پشتیبانی می کنه که قابل ارتقا هم هست و قاطی شدن این زمینه ها غیر ممکنه

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متشكرم واقعا ايمان جان، اخه يه جا يه بحثي در باره همين زمينه هاي دلخواه داشتم با مرتضي ، كه اخرش بي پاسخ موند سوال من و مرتضي جان اشاره راسخ بهش نكرد ولي متوجه شدم كه استفاده زياد از زمينه باعث بروز مشكل در طولاني مدت توي ديتابيس ميشه! و خب گفتم جاهاي ضروري ازش استفاده كنم! و درباره كد نويسي هم اگر جدا در اين حد نشدني باشه ، بي خيالش ميشم و بجاي اينكه توي اون بخش بيام كانتنت يك نوشته رو قرار بدم ، ميام و تايتلش رو قرار ميدم بهتره تا اين همه دردسر! ولي اي كاش ميشد و مثلا مثل تصاوير شاخص كه ميشه چند مدل و اندازه مختلف داشته باشي ، اينجا هم يه همچين چيزي بود

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میتونید یک تابع جدید ایجاد کنید و با اون تعداد کاراکتر کمتر رو نمایش بدید. مثلا:

function the___title(){
$title = get_the_title();
$cunt = mb_strlen($title);
if($cunt > 40){
$mtitle = mb_substr($title, 0,40);
$ntitle .= $mtitle.'...';
}elseif($cunt<40){
$ntitle = $title;
}
echo $ntitle;
}

و برای نمایش از the___title() در پوسته استفاده کنید.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مرتضي جان فكر كنم تاپيك كمي به توضيحات اضافي كشيده شد و شما درست متوجه منظورم نشديد :( تاپيك اول گفتم دقيقه چي ميخوام‌، اين كد شما براي تايتل و عنوان نوشته است نه براي متن و توضيحاتش

متشكرم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اینجا رو یه نگاهی بنداز شاید به کارت بیاد راستش زیاد متوجه منظورت نشدم {گل} :)
2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متشكرم ، قربونت برم ولي من يه بار ديگه متن نوشته خودمو برسي كردم اصلا حرفي از عنوان توي پست اول نزدم باور كنيد!

پست اولم رو بخونيد

من دارم از متون كانتكتس صحبت ميكنم متن هر پست!! حرفايي كه بنده با ايمان جان زدم رو اصلا در نظر نگيريد يه بحث جدا بوده اون! دوستان فقط متن پست اول بنده رو مطالعه كنن

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

من خودم از این تابع استفاده می کنم خیلی راحت هم هست اونی که می خوای کافیه شرطی برای پست تات تعریف کنی و از این تابع استفاده کنی

if ( !function_exists( 'excerpt_length' ) ) :
function excerpt_length($string, $start_pos = 0, $max_length = 280) {
if(strlen($string) > $max_length) {
$excerpt = substr($string, $start_pos, $max_length-3);
$last_space = strrpos($excerpt, ' ');
$excerpt = substr($excerpt, 0, $last_space);
$excerpt .= '<span style="margin: 0 5px;">...</span>';
} else {
$excerpt = $string;
}
return $excerpt;
}
endif;

کافی در اون شرط استفاده کنی و هربار برای هر پست مقدار max_lenght رو مقدار بدی

echo excerpt_length( get_the_excerpt(), 350 )

ویرایش شده در توسط mehral
3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خودشه زنده باد...

فقط يه سوال. متوجه نشدم عدد 350 تو زمان فراخواني فانگشن شما چيكار ميكنه!؟ من برداشتمش و كاستومايزش كردم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عدد 350 مقدار طول رشته برای excerpt کردنه یه نمونه از استفاده کد

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری